Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 891558 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1650 : 2008-02-16, 11:03 »
Co tu dużo pisać, takie konkursy na pewno nie sa przeznaczone dla ludzi kochających swoje psy, ba, nawet nie dla średnio wrażliwych na widok ran, bólu, cierpienia... Nikt o normalnej wrażliwości nie zechce się tak "zabawiać"... A z tymi, których wrażliwość stępiała, albo w ogóle jej nigdy nie mieli, nawet dyskutować nie warto. To jak gadanie ze ślepym o kolorach.
Może warto obudzić w tych osobach ich śpiącą wrażliwość. Znam przypadek pewnego kłusownika, który został żarliwym obrońcą przyrody.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1651 : 2008-02-16, 11:04 »
Ja nie lubię myśliwych, nienawidzę... z powodów wyżej podanych.
Lecz i tak się ich nie pozbędziemy, więc niech chociaż będą tak mili by zjeść to co upolowali... bo człowiek jest też w łańcuchu pokarmowym, je zwierzęta. Ale żeby je zabijać dla przyjemności.... to już ogromna przesada
Bo po to się zawsze polowało, by jeść, a nie po to by mieć na ścianie trofeum... :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1652 : 2008-02-16, 11:47 »
Cytuj
bo człowiek jest też w łańcuchu pokarmowym, je zwierzęta.

na to odpowiedz jest jedna - hodowle + ubojnie - w zwiazku z tym nie ma czego takiego jak polowanie dla miesa, jesli chodzi o czlowieka.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1652 : 2008-02-16, 11:47 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1653 : 2008-02-16, 13:46 »
Tak, tez zawsze stosowałam to wytłumaczenie ;)

W ubojniach się zabija, myśliwi też zabijają, śmierć będzie śmiercią...\
A człowiek traktuje okropnie zwierzeta, które się zabija do celów spożywczych.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1654 : 2008-02-16, 13:56 »
moze tylko tyle napisze bo jak przeczytałam jak obrazowo opisuje polowanie to sie powstrzymam bo nie jest tego wart
Cytuj
Widzisz parę bobrów,
przytulonych nad potokiem,
nie zabijać ich więcej,
cieszyć się widokiem,
nie wyjadać ich wnętrzności,
nie wchodzić w ich skórę,
stępić w sobie instynkt łowcy,
wtopić w naturę.
piosenka- "Przebudzenie"
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1655 : 2008-02-16, 15:43 »
IBDG - ja wiem że nikogo nie przekonam i że ci co lubią zabijać nadal będą to robic,ale mi chodzi tylko o to,czy jest tak jak piszą myśliwi - czy naprawdę nie ma alternatywy dla łowiectwa?.

Cytuj
plotąc o misji, jaką ma do spełnienia... A tak naprawdę polowanie jest potrzebne najbardziej jemu samemu

No niestety,ale nie tylko myśliwi plotą o misji ale także miłośnicy przyrody tylko że obie grupy widzą tę misję myśliwych trochę inaczej...
Myśliwi najbardziej lubią strzelać do wartościowych zwierząt ( mięso,trofeum ) - to im zarzucają przyrodnicy którzy twierdzą,ze myśliwi nie spełniają swojej misji która polegać ma na likwidacji wszystkich ssaków drapieżnych ( oprócz wilka ),a ponieważ strzelanie do drapieżników sie nie opłaca ( brak popytu na skóry ) to myśliwi powinni likwidować je dla dobra przyrody i hurtowo - w łeb,do wora i do pieca...
Według wielu myśliwych i części przyrodników na drapieżniki powinno się polować przez cały rok i bez litości - tak jak w Austrii,gdzie wybija się wszystko,nawet chronione u nas ptaki drapieżne...

Cytuj
Ja w sumie poszedł bym dalej ze zmianami i poprosiłbym ministra o to żeby pozwolił strzelać drapieżniki przez cały rok.W ten sposób myśliwy ze znacznej odległości mógłby wyeliminować z łowiska cały lisi miot w ciągu jednego dnia.Strzelanie do karmiących suk uważam za nieetyczne i powinno się wybijać niedoliski zanim zaczną samodzielnie polować.Można chyba bez większego problemu podzielić lisy na grupy wiekowe i w okresie ochronnym strzelać wyłącznie szczenięta.Dla niektórych może zabrzmieć to strasznie ale jak się nad tym głębiej zastanowić to ma to ręce i nogi.Chcemy ratować zające,kuropatwy i inną drobnice a nie robimy nic oprócz gadania.

Miłośnicy przyrody pisali mi,że drapieżniki typu lis trzeba strzelać masowo nie dlatego że tak chcą myśliwi,ale dlatego że np.lis zagraża wszystkiemu co żyje - tylko że nie robi się prawie nic innego aby polepszyć warunki bytowania i życia zagrożonych gatunków lub tych,których jest niewiele.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1656 : 2008-02-16, 17:19 »
Cytuj
Cytuj
Chcemy ratować zające,kuropatwy i inną drobnice

Jak chcą ją ratować skoro do niej też strzelają... :hmmm:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1657 : 2008-02-16, 18:11 »
Tłumaczą się,że w wielu obwodach nie poluje się na zające,kuropatwy tylko tępi się drapieżniki - dzikie i domowe...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1658 : 2008-02-16, 22:05 »
Cytuj
Można chyba bez większego problemu podzielić lisy na grupy wiekowe i w okresie ochronnym strzelać wyłącznie szczenięta
napewno nie wypali, już widze mysliwego który ma pozwolenie i ma wybrać czy zabić starego lisa czy uganiać si eza młodym, strzelaliby do wszsytkiego, nie ważne czy młode, stare, czy zastawi szczenięta które umrą z głodu, napewno znaleźliby sie tacy myśliwi którzy by strzelali

Tłumaczą się,że w wielu obwodach nie poluje się na zające,kuropatwy tylko tępi się drapieżniki - dzikie i domowe...
ale w niektórych poluje się, a to już nie ma sensu, kiedyś pisali że co z tego ze oni w jednym obwodzie zlikwidują (wrr) lisa jak inny obwód sie obija i nie strzela, to działa w dwie strony, co z tego ze w jedym się nie strzela do zajęcy jak w innym sie je zabija, to nie ma sensu, jak ratować to w całej polsce a nie w co którymś obwodzie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1658 : 2008-02-16, 22:05 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1659 : 2008-02-16, 22:15 »
Może warto obudzić w tych osobach ich śpiącą wrażliwość. Znam przypadek pewnego kłusownika, który został żarliwym obrońcą przyrody.
tylko jak to zrobić :roll: pewnie nie tylko jeden przypadek, najpierw myśliwy, potem nie strzelał a podziwiał, odłozył broń, tylko nie wime czy i jak wzbudzić w nich ta wrażliwość, moze jakby blizej poznali zwierze które zabijają, ale to chyba ryzykowne, niewiadomo co takie niewyzyty typ zrobi :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1660 : 2008-02-17, 09:58 »
Chciałbym Ci przypomnieć Lisie, że to właśnie dzięki ekologom wilk jest objęty ścisłą ochroną gatunkową w naszym kraju. W związku z tym apeluję do Ciebie o przemyślane wypowiedzi i zgodne z faktycznym stanem rzeczy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1661 : 2008-02-17, 18:48 »
Znam przypadek pewnego kłusownika, który został żarliwym obrońcą przyrody.

O!,to musi być ciekawa historia.

Może warto obudzić w tych osobach ich śpiącą wrażliwość.

Wątpię,czy jest to możliwe - dla tych ludzi ważniejszy jest dyplom,puchar,zaliczenie próby niż zdrowie i życie zwierzęcia które jest workiem treningowym.
A co do samych polowań z psami na drapieżniki to uważam je za bestialstwo - wtargnięcie jamnika/teriera do lisiej nory kojarzy mi się z napadem bandytów na czyjś dom,myślę że i człowiekiem i zwierzęciem targa wtedy podobne uczucie strachu i przerażenia.
Nie rozumiem tez jak można się chwalić efektem takiej zbrodni,pokazywać zamordowane przez psy zwierzęta i psy z zakrwawionymi pyskami,a zagryzienie/zdławienie nazywać " pocałunkiem "...
Jeżeli robi tak pospolity myśliwy to można to tłumaczyć głupota i brakiem wrażliwości,ale gdy krew mnie zalewa,gdy chwali i popiera takie zachowanie WETERYNARZ,który jako myśliwy sam robi podobnie.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1662 : 2008-02-17, 18:53 »
Zoologu - ja nie mam nic do ekologów - mówię o ludziach z innego forum,którzy określają sie mianem przyrodników.
Naprawdę jest mi przykro gdy,np. w temacie o lisie nie wymienia się swoich spostrzeżeń,obserwacji i ciekawostek na temat gatunku,a dyskutuje się tylko i wyłącznie na temat: co zrobić,żeby więcej zabijać?.

A jeszcze co do praw myśliwych:

Cytuj
Gazeta Prawna Nr 55 z 19 marca 2003

„RPO Wystąpienie do Ministra Środowiska

Polowania na terenach rolniczych


Rzecznik praw obywatelskich w wystąpieniu do ministra środowiska poruszył problem konstytucyjności i zgodności z normami międzynarodowymi przepisów umożliwiających strzelanie do zwierząt, zarówno dzikich, jak i domowych na terenach prywatnych (rolniczych) bez zgody ich właścicieli.

(...)

Ustosunkowując się do argumentów rzecznika minister środowiska w pierwszej kolejności odrzucił zarzut naruszenia własności nieruchomości rolnych poprzez dopuszczenie możliwości urządzania polowań na ich terenie. Zdaniem ministra prowadzenie prawidłowej gospodarki łowieckiej wymaga wejścia przez myśliwych na grunt prywatny. Uzyskiwanie zgody właścicieli nieruchomości na wejście na ich teren jest nierealne z uwagi na fakt, iż w skład jednego obwodu łowieckiego wchodzi kilkaset, a nawet tysiąc gospodarstw rolnych.
(...)
Agnieszka Wyszomirska”

Czyli mają jednak prawo polować na terenie prywatnym...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1663 : 2008-02-18, 19:18 »
Znalazłem coś takiego: 

http://przyroda.osiedle.net.pl/teksty/pasja.htm

Nie wszystko w tym tekście mi się podoba,ale ten fragment jest interesujący:

Cytuj
Proponuje się powołanie zawodowej, państwowej i uzbrojonej służby łowieckiej, która tylko w początkowym okresie zajmowałaby się redukcją populacji dzikich ssaków i ptaków, a podstawowym i stałym jej zadaniem byłoby wprowadzanie niekrwawych metod zapobiegania szkodom wyrządzanym przez te kręgowce rolnikom, zwalczanie kłusownictwa, eliminowanie wałęsających się domowych zwierząt drapieżnych. Utrzymanie w dyscyplinie grupy mniej licznej niż myśliwi,  odpowiednio wykształconej i kochającej przyrodę (czyli ludzi dobranych), będzie zdecydowanie łatwiejsze.  Myślę, że ta propozycja zostanie poparta przez tych, którym przyroda leży na sercu. Myślę również, że dzięki takiej służbie będziemy mogli bezpiecznie podpatrywać, podziwiać i fotografować ożywioną naturę   bogatszą liczebnie i gatunkowo w najwyżej zorganizowane bezkręgowce; zwiększy się liczba turystów odwiedzających nasz kraj, z których wpływy w większej części będziemy mogli przeznaczyć na ochronę przyrody.   

Taka idea jest chyba godna uwagi - nie podoba mnie się tylko ten fragment o eliminacji domowych zwierząt drapieżnych - użycie broni powinno być ostatecznością,jeżeli wyczerpią się wszystkie inne możliwości.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1664 : 2008-02-18, 22:58 »
Czyli mają jednak prawo polować na terenie prywatnym...
myśle ze to trzeba w sądzie załatwiać, dwa prawa sie wykluczają, są sprzeczne i nie są do końca jasne :roll:

tekst ciekawy :) fajnie jadą po myśliwych i przyznaje im racje, co do eliminacji domowych to już by do końca dopracowali, ale myśle że jeśłi zajeliby sie tym ludzie który kochają zwierzęta to broń i tak byłaby użyta w ostateczności ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1664 : 2008-02-18, 22:58 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1665 : 2008-02-18, 23:09 »
Cytuj
Czyli mają jednak prawo polować na terenie prywatnym...

jak wygram w totka kupie KAWAL terenu lesnego, (jakis lubiany pzrze mysliwyh teren), ogrodze i jesli ktos mi tam wlezie - czy sprobuje polowac na MOIM, OGRODZONYM terenie - zatluke....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1666 : 2008-02-18, 23:23 »
jak wygram w totka kupie KAWAL terenu lesnego, (jakis lubiany pzrze mysliwyh teren), ogrodze i jesli ktos mi tam wlezie - czy sprobuje polowac na MOIM, OGRODZONYM terenie - zatluke....
a ja pomoge!

w sobote w nocy była gra nocna (nie poszłam no bo nie mnie dotyczyła) dzieciaki biegały po lesie, może nie tyle po lesie, ale w nocy w strojach ciemnych chodzili po ścieżkach, już sobie wyobrazam spotkanie z myśliwym, sama kilka lat temu w lesie, nie u mnie, całą noc spedziłam z jedną kolezanką, chodziłyśmy po dużym terenie podobnie jka inni, aż sie boje pomyślec co by byłó gdyby ktoś kogoś pomylił ze zwierzęciem jak ten skradał się w kszakach
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1667 : 2008-02-18, 23:30 »
Cytuj
aż sie boje pomyślec co by byłó gdyby ktoś kogoś pomylił ze zwierzęciem jak ten skradał się w kszakach

wyrok za nieumyslne spowodowanie smierci i zakaz posiadania broni  :ogien: :ogien: :ogien:
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1668 : 2008-02-19, 00:09 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1669 : 2008-02-19, 14:15 »
a ja pomoge!
Ja też! Szybko wygrywaj w tego totka, Iras!

Niedługo po tych oficjalnych wypowiedziach obu panów odnalazłem w Internecie także oficjalną wypowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich  prof.  Andrzeja Zolla zamieszczoną w „Gazecie Prawnej” z dnia 18 grudnia 2003 r., według której to „ Polowania na nieruchomościach prywatnych powinny odbywać się za zgodą właścicieli tych terenów”.

Prof. Zoll zawsze robił na mnie wrażenie sensownego człowieka :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1670 : 2008-02-19, 15:37 »
Ech,niestety na forum gdzie jest temat o zastrzelonym psie niewiele osób sprzeciwia się myślistwu,bo to przecież " tylko " nieszkodliwe hobby,lub konieczność bez której nasze lasy zginą - a na dodatek udziela się tam wet/myśliwy który skutecznie broni swoich przywilejów i absurdalnego prawa...

Cytuj
4 Pada pytanie- co jesli odmówię myśliwemu wejścia na mój teren?
Robi się cicho Nie chodzi tu o ,,dowalenie". Chciałam usłyszeć od osób polujących jak w praktyce jest egzekwowane to prawo.

Odpowiedź myśliwego:

Cytuj
Jeśli chodzi o punkt czwarty, zwykle dezaprobatę wyrażają osoby które w niedawnym okresie się sprowadziły z miasta na wieś. Ot taka mentalność. Jak na razie raz miałem pogawędkę z taką osobą. Pytał jakim prawem poluję na jego terenie, to mu odpowiedziałem zgodnie z prawdą że Prawem Łowieckim. Próbował rozwinąć pyskówkę, ale że z natury spokojny jestem, to zapytałem czy wyraża wolę by nasz spór rozstrzygnęła Policja. Woli nie wyraził, i się spokojnie rozeszliśmy w swoje strony.
Dzisiaj 14:12

Podobnie wygląda dyskusja z myśliwymi na ich forach - oni twierdzą że są niezbędni dla ochrony środowiska i że wszystkie mechanizmy działające w przyrodzie nie są wstanie same zadbać o środowisko - twierdzą że w przekształconym środowisku owe prawa i zabezpieczenia już nie funkcjonują i oni muszą je zastąpić.

Na argument że uprawy i młode drzewa można chronić siatką myśliwi odpisali,że jest to skuteczne,ale...drogie - oczywiście,jak zwykle chodzi o kasę - nabój to tylko 3 zł...
Napisali mi tak:

Cytuj
Prawda, że leśnicy często stosują grodzenia. Zgadzam się z tym, ale jest to drogie rozwiązanie (koszt siatki, słupki, robocizna itd.). W przykładowym nadleśnictwie o powierzchni ok 30 tyś. ha grodzenia na powierzchni około 80ha. Teraz przemnóż sobie to przez 3200zł. Dużo? Co roku ogradzać taką powierzchnię. Potem po upływie jednoczesne rozgradzanie tych powierzchni. Jak potrafię wyobrazić sobie to w lesie tak już nie wyobrażam sobie tego na uprawach rolnych. Sugerujesz wykonanie grodzeń, tak przynajmniej wynika z Twojego postu. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie ogrodzenia płotem wielkopowierzchniowych pól. A Ty? To gratuluje wyobraźni.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1670 : 2008-02-19, 15:37 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1671 : 2008-02-19, 18:59 »
eh i chyba naprawde trzeba to w sądzie załatwiać :roll:

Podobnie wygląda dyskusja z myśliwymi na ich forach - oni twierdzą że są niezbędni dla ochrony środowiska i że wszystkie mechanizmy działające w przyrodzie nie są wstanie same zadbać o środowisko - twierdzą że w przekształconym środowisku owe prawa i zabezpieczenia już nie funkcjonują i oni muszą je zastąpić.
ta niezastąpienie, no jasne, tylko szkoda że myśliwym moze zostać praktycznie każdy, tyle dobrze że jest coraz mniej chętnych,
"Proponuje się powołanie zawodowej, państwowej i uzbrojonej służby łowieckiej" moze by lepiej było a nie że z bronią latają po lesie kiedy chcą
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1672 : 2008-03-13, 13:25 »
ludzie tego nie rozumieją. A zwierzęta chcą poprostu żyć- tak jak my!
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1673 : 2008-03-13, 15:14 »
z tego co wiem karaluchy sie zabija bo przenoszą choroby i są problemowe, wiele ludzi się ich brzydzi, czy karaluchy te takie 'domowe' co są w miastach żyją tez w lasach?

zwierzęta tak samo maja prawo zyc w miastach jak my, a one nawet mają wieksze tylko muszą sie przystosowac, to my zabraliśmy im przestrzeń życiową a gdzieś musza się podziać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1674 : 2008-03-30, 19:51 »
Intryga i oszustwo... Złośliwe odludki... Nikczemni kusiciele... niezle. Zdaje mi sie ze myśliwi mają właśnie takie średniowieczne poglądy  ;p
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1675 : 2008-03-31, 00:55 »
Mam takie pytanko,szczególnie do Zoologa :
Oto post myśliwego:

Cytuj
Te duże drapieżniki oprócz odpowiednich miejsc bytowania potrzebują pokarmu w postaci zwierzyny drobnej(wilk lubi zjeść od czasu do czasu coś grubszego np. Babcię i Czerwonego Kapturka)
Wszystkie one zabijają lisy i jenoty jako pokarm i konkurencję pokarmową.
-łapiesz?
-Nie
Skoro strzelamy lisy i ograniczamy ich liczebność to przyczyniamy się do tego że tym większym jest łatwiej przetrwać w zdegradowanym środowisku.
-łapiesz?
Jeśli taki ryś,wilk, czy ptak drapieżny upoluje sarnę,zająca to ma szansę przeżyć,jeśli tego nie zrobi bo po prostu lisy mu wszystko wyżarły to padnie z głodu

Nie wiem,czy dobrze rozumuję,ale czy wilk nie żywi się raczej zwierzyną płową a drobne jest tylko urozmaiceniem jego diety?
Wilk poluje stadnie i zając go raczej nie zadowoli,woli grubszą zwierzynę - lis,nawet w dużej ilości nie zagraża egzystencji wilka,gdyż wilk nie jest uzależniony od drobnej zwierzyny.
Nurtuje mnie jedno pytanie:  skoro jest tak źle jak twierdzą myśliwi ( prawie w ogóle nie ma drobnej zwierzyny ),to czemu jest tak wiele drapieżników? - nie tylko lisów,ale i ptaków drapieżnych z którymi myśliwi też chcą walczyć - można to częściowo wytłumaczyć plastycznością drapieżników w wykorzystywaniu wszelkich dostępnych źródeł pożywienia - ale czy tylko tym?.
Dodam,że te słowa pisze myśliwy,który uważa ptaki drapieżne za szkodniki i chce polowań na kruki,sroki i inne ptaki drapieżne więc jego lament nad ptakami drapieżnymi jest dla mnie nie szczery...zwłaszcza,że jak nie lis to te ptaki i wilki będą później obwiniane za niski stan zwierzyny drobnej i tak w koło macieju...
Poza tym,on chce strzelać do zwierząt ze snajperki na 400 metrów i strzelać do niedolisków przy norze...na szczęście,prawie nikogo do tego nie przekonał.
On sobie taki oto slogan wymyślił:  "ratuj wilki oraz rysie strzelając plemię lisie "  - dla mnie to jest odwracanie kota ogonem - tu pisze że jest proekologiczny,a gdzie indziej pisze o strzelaniu do chronionych ptaków drapieżnych i o polowaniu z łukiem...
« Ostatnia zmiana: 2008-03-31, 03:21 autor lis »
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1676 : 2008-03-31, 14:25 »
Cytuj
Nie wiem,czy dobrze rozumuję,ale czy wilk nie żywi się raczej zwierzyną płową a drobne jest tylko urozmaiceniem jego diety?
wilk poluje stadnie wiec wybiera duże ofiary np. sarna;
Cytuj
Nurtuje mnie jedno pytanie:  skoro jest tak źle jak twierdzą myśliwi ( prawie w ogóle nie ma drobnej zwierzyny ),to czemu jest tak wiele drapieżników?
bardzo dużo drapieżników żywi się np. myszami czy owadami tak jest w przypadku sów, wiec są one pomocne dla człowieka..
Cytuj
Dodam,że te słowa pisze myśliwy,który uważa ptaki drapieżne za szkodniki i chce polowań na kruki,sroki i inne ptaki drapieżne więc jego lament nad ptakami drapieżnymi jest dla mnie nie szczery...zwłaszcza,że jak nie lis to te ptaki i wilki będą później obwiniane za niski stan zwierzyny drobnej i tak w koło macieju...
..myśliwi->wybijanie zwierzyny łownej->zwalanie winy na drapieżniki ->wybijanie drapieżników....
więcej szkody robią myśliwi niż zwierzęta, a to żę chcą polowac na inne zwierzęta wynika z tego że sprawia im to rozrywke.. :/
Cytuj
Poza tym,on chce strzelać do zwierząt ze snajperki na 400 metrów i strzelać do niedolisków przy norze.
tak jak napisałam wyrzej jest to dla niego rozrywka .. :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1677 : 2008-03-31, 14:59 »
lisy zagrazają wiekszym drapieznikom? bzdury, lisy nie upoluje sarny czy dzika, tylko co najwyzej ptaki i zajeca(no ale najczesniej jednak myszy) wiec nie przeszkadza wiekszym drapieznikom, zresztą jeśli sa wilki, lisów jest mniej, bo wilk jest naturalnym wrogiem lisa.

ten koles ma chyba coś z głową, próbuje przekonac ludzi do swoich racji- strzelanie niedolisków, na szczescie nie wszyscy sa bez uczyc, chwali sie tym ile lisów zabija :/ tacy ludzie nie powinni miec nigdy broni w reku, chyba ze pistolet na wode :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1677 : 2008-03-31, 14:59 »

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1678 : 2008-03-31, 18:52 »
Taaa... lis zagraża wilkom. Niech się zainteresuje kolegami którzy chcą do wilków właśnie strzelać! Wybije lisy a potem to będzie do wilków strzelać. "Obrońca przyrody". phi!
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1679 : 2008-04-01, 18:12 »
Znajomość praw przyrody prezentowana przez tego myśliwego mieści się w wartościach minusowych. Wilki oczywiście wolą większe ofiary ( sarny, jelenie). Jednakże, w razie ich braku radzą sobie równie dobrze. Są gatunkiem niezwykle plastycznym ekologicznie i lis jako hipotetyczny konkurent pokarmowy nie jest w stanie im zagrozić. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 27 zapytaniami.