Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 892927 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1920 : 2008-06-25, 22:18 »
Eee ja sie nie moge domyślić co jest w wykropkowanym miejscu... :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1921 : 2008-06-26, 16:04 »
Cytuj
edukujecie, tłumaczycie i jak grochem osciane, gosc ( Lis) jest niereformowalny jak nieprzymierzajac gospodarka socjalistyczna :lol: , nic do niego nie trafia, bo to klasyczny dogmatyk, załozył sobie ze łowiectwo jest zle i usilnie stara sie to udowodnic, ( głownie sobie :lol: ), jest takze głuchy na wszelkie argumenty ktore mogłyby zburzyc jego misternie ułożona wizje swiata, powiem Ci Lisie ze łowiectwo bylo, jest i bedzie, chocbys sie zesr.............. no, nieważne co zrobil :lol: , to wcale nie gospodarka przesadza o jego istnieniu, nadaje mu jedynie wymiar uzytkowy, to co przesadza o istnieniu lowiectwa jest głeboko w kazdym z nas, nawet w Tobie choc sobie nie zdajesz z tego sprawy, a wypierajac sie tego zaprzeczasz czesci swojego człowieczenstwa, człowiek jest tak skonstruowany ze polował i zabijał wieki temu teraz tez to robi i bedzie to robil takze w odległej przyszłosci, to jest wpisane nasze geny i tego nie zmienia ani zakazy administracyjne, ani tzw edukacja "ekologiczna" nie majaca z prawdziwa ekologia wiele wspolnego, a jaką usiłuje sie nam narzucic, pamietaj że walka , pogon za zdobycza , łowy, to wszystko jest wpisane głeboko w nasza podswiadomosc i nie ma mozliwosci aby ja z tej podswiadomosci wykorzenic ..... i nie wierz tym którzy twierdza ze to mozliwe..... zwyczajnie Cie oszukuja :lol:

Cytuj
Powtarzam Ci od dłuższego czasu że nie rozumiesz czytanego tekstu i nie masz nawet podstawowej wiedzy na temat łowiectwa i ochrony przyrody!Nie można dyskutować z gościem takim jak Ty ponieważ jesteś nierzetelny , podajesz informacje wyrwane z kontekstu (wielokrotnie) a poza tym nie ruszasz się ze swojego zadymionego miasta i nic sam nie robisz dla ukochanych zwierząt....trochę głupio być obrońcą zwierząt nic o nich nie wiedząc a nawet ich nie widząc

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1922 : 2008-06-26, 18:20 »
Taaatylko kiedyś człowiek polował tylko po to by przeżyć.... teraz większość myśliwych poluje po to żeby mieć ładną ścianę...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1922 : 2008-06-26, 18:20 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1923 : 2008-06-27, 18:18 »
Cytuj
witam
Od kilku dni nie czytałem forum, więc włączę się w dyskusję z pewnym opóźnieniem.
Uwaga pierwsza dotyczy stylu uprawianego przez kilku uczestników forum – trollingu. Styl ten jest obecny nie tylko w tym temacie ale w wielu innych, które czytam z uwagą.
Rzucanie przynęty i ciągnięcie jej przez wiele kolejnych dni to styl powszechnie obecny nie tylko na forum. Jest powszechnie uprawiany w TVN, czy tabloidach. Nie zgadzam się jednak z uwagą, że .... jest takim „trollem”. Chociaż w swoich wypowiedziach wykorzystuje tego typu techniki np. cytuję:
Zanim w następnym temacie przejdę do szczegółowej analizy treści ,pozwolę sobie na pewne wprowadzenie do tematu w kilku następnych wpisach.
cdn....
Koniec cytatu, czy też cytuj:
„W następnym temacie pt. „Naiwne Pytania -W Życiu Piękne są Tylko Chwile” rozpocznę analizę ,czy użyte w opracowaniu argumenty są wystarczające ,aby uznać polowania za moralnie ,prawnie, i gospodarczo uzasadnione.”
Koniec cytatu.
Nnie szokuje mnie jednak swoimi wypowiedziami, unika wulgaryzmów i nie atakuje osób personalnie odnosząc się do ich zawodu, życia osobistego itp. Tego typu wypowiedzi SĄ powszechne w innych wątkach ze stronny innych uczestników.
Jednakże nie da się niezauważyć, że .... uprawia często pewien rodzaj pieniactwa i moralizowania dla samej przyjemności prowadzenia dysputy bez merytorycznych odniesień.
Ponieważ z treści postów wynika, że .... nie jest myśliwym ani nawet sympatykiem rozmowa na temat myślistwa przypomina dyskusję z niewidomym na temat różnic między ogrodem kwiatowym a dziką łąką. Nie oznacza to, że nie powinien zajmować w tej sprawie stanowiska, ale zachęcam do dystansu przed negacją stanowiska myśliwego dla samej zasady sprzeciwu.

Cytuj
uwaga druga
Widoczne w wypowiedziach .... stereotypy myślenia znikają w zetknięciu z kulturą i tradycją myśliwską widzianą przez sympatyków łowiectwa i samych myśliwych.
Moje poglądy na łowiectwo również ewoluowały. Stając się sympatykiem a następnie stażystą poznałem tę inną stronę myślistwa. Chodzę z psem po polach i po lesie nie po to by „zaspokoić rządzę mordu” czy „zaimponować” znajomym, ale poznać i zrozumieć środowisko w którym żyję, zrozumieć zwierzęta i ich zachowania i chronić je dla moich dzieci aby one także miały szansę poznać je i zrozumieć.
Niestety bfgj patrzy na problem tylko z jednej strony. cytuję:
„To że łowiectwo, a w zasadzie polowania są bezcelowe udowadnialem wiele razy.A niedługo będę robił to po raz kolejny w nastepnych tematach.”
Koniec cytatu, a następnie cytuję:
„Ja nie będę chwalił łowiectwa ponieważ są tam ludzie ,których postępowanie jest naganne.”
W każdej zbiorowości, czy to będzie polityka, biznes czy organizacja społeczna są ludzie chorujący „na władzę”, ale nie wszystkie te organizacje należy z tego powodu uznać za bezcelowe i zabronić ich działalności. Zachęcam więc bfgj do zapoznania się z kodeksem etyki myśliwych.
Współczesne łowiectwo nie ma na celu „zabijania wszystkiego co się rusza”, ale podobnie jak w innych dziedzinach związanych z przyrodą, naprawianie tego co zepsuła cywilizacja. Przyroda obroni się sama tylko wtedy gdy w sposób naturalny będzie zachowana równowaga. Poza obszarami ściśle chronionymi przed człowiekiem nie da się tego jednak zapewnić bez ingerencji ludzi którzy rozumieją te zjawiska i wiedzą jak reagować - myśliwych.
Podam przykład:
W celu ochrony ludzi i zwierząt domowych prze groźnymi chorobami odzwierzęcymi zastosowano szczepionki przeciw wściekliźnie. Wynikiem tego jest zachwianie równowagi pomiędzy drapieżnikami a zwierzyną drobną. Nadmierny rozwój populacji lisów i stosowanie środków chemicznych w uprawach powoduje wymieranie niektórych gatunków ptactwa i zwierzy drobnej. Brak naturalnego pokarmu dla drapieżników sprawia, że coraz częściej instynkt zdobycia pożywienia staje się silniejszy od strachu przed człowiekiem, więc lisy i nie tylko one wchodzą do miast, a nawet domów. Jak zatem przywrócić ich populację do stanu równowagi…?
Monokultura upraw rolnych i związane z tym nagłe zmiany nawyków żywieniowych zwierząt roślinożernych i ptaków, są również dla nich zagrożeniem. Przywracanie równowagi w tym zakresie też jest jednym z zadań współczesnych myśliwych. (poletka, paśniki, lizawki, eliminacja sztuk chorych zamiast naturalnych drapieżników)
Zmienia się charakter myślistwa, ale myśliwi i łowiectwo są częścią ludzkiej natury, starszą niż rolnictwo więc nie zgodzę się z tezą .... cytuję:” …łowiectwo, a w zasadzie polowania są bezcelowe” - koniec cytatu, podobnie jak z twierdzeniem - cytuję:
” Więc w związku z tym nie można wykluczyć ,że ewolucyjne ograniczanie łowiectwa zakończy się całkowitym jego zakazem przynajmniej w formie w jakiej obecnie występuje….” – koniec cytatu.
Człowiek jest w dużej mierze drapieżnikiem i potrzebuje mięsa. Tylko niewielka część tego zapotrzebowania pokrywana jest w formie dziczyzny. Ubieranie polowań w całą otoczkę tradycji i pozyskiwanie przy tym innych niejadalnych elementów np. futer czy trofeów jest wartością dodaną a nie celem współczesnego myślistwa. Tak myślistwo jest sposobem spędzania czasu i obcowania z przyrodą, jest też pewnego rodzaju biznesem, przede wszystkim ze względu na zapotrzebowanie myśliwych na akcesoria czy też usługi. Daje do pracę i źródło dochodu otoczeniu związanemu z myślistwem.
Na koniec pytanie: Kto jest większym „szkodnikiem” myśliwy strzelający do dzika w kartoflisku, lub lisa wybierającego jaja i pisklęta czy może np. „zielony” fotograf wyposażony w sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy zł pstrykający tysiące zdjęć. – przecież ten sprzęt to zaawansowane, często bardzo szkodliwe technologie, plastik, energia zużyta do produkcji, szkodliwe odpady czy wreszcie wycinane lasy na papier do zdjęć. A może więdzym "szkodnikiem" jest naukowiec wymyślający nowe technologie – przecież rozwój cywilizacji odbywa się kosztem przyrody. Wybiórcze patrzenie na myślistwo jako wypaczenia grupki „chorych na władzę” można przenieść na dowolną organizację społeczną czy polityczną np. naukowców, lekarzy, prawników polityków itp. Tam również gołym okiem widać wypaczenia – snobizm, tradycja (adwokatura tylko dla dzieci prawników), zboczenia, żądza władzy za wszelką cenę czy też trofea – kolejne tytuły itp

Cytuj
Współczesne łowiectwo nie ma na celu „zabijania wszystkiego co się rusza”, ale podobnie jak w innych dziedzinach związanych z przyrodą, naprawianie tego co zepsuła cywilizacja

Czyli według niego myśliwy jest "naprawiaczem" przyrody,zbrojnym ramieniem przeciwko postępowi cywilizacyjnemu? - tylko czy z postępem da się walczyć w taki sposób?.

Cytuj
Na koniec pytanie: Kto jest większym „szkodnikiem” myśliwy strzelający do dzika w kartoflisku, lub lisa wybierającego jaja i pisklęta czy może np. „zielony” fotograf wyposażony w sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy zł pstrykający tysiące zdjęć. – przecież ten sprzęt to zaawansowane, często bardzo szkodliwe technologie, plastik, energia zużyta do produkcji, szkodliwe odpady czy wreszcie wycinane lasy na papier do zdjęć.

A to jest już ciekawe - myśliwi kreują się na tych jedynych dobrych,którzy żyją w zgodzie z naturą,nie niszczą przyrody,środowiska - a czym dojeżdżają do łowiska,z czego strzelają i czym?,a czy w domu nie używają prądu,gazu? - cywilizacji nie da się już zatrzymać ale to nie znaczy,ze nie można zyć w zgodzie z przyrodą i oszczędzać energię,gaz,itp - trzeba tylko chcieć.
Cytuj
Brak naturalnego pokarmu dla drapieżników sprawia, że coraz częściej instynkt zdobycia pożywienia staje się silniejszy od strachu przed człowiekiem, więc lisy i nie tylko one wchodzą do miast, a nawet domów. Jak zatem przywrócić ich populację do stanu równowagi…?

Ale to też jest spowodowane rozwojem cywilizacyjnym,zabieramy zwierzętom ich tereny i zabraniamy im wchodzenia na nasze - czy jedynym sposobem na współżycie jest walenie do zwierząt z broni palnej? - bo to nasze miasta,nasze pola?

piter3432

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 10
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1924 : 2008-06-27, 20:06 »
nie lubię myśliwych :( zabijają bezbronne zwierzęta:(
Zapisane
Kocham zwierzaki za nie oddał bym życie:)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1925 : 2008-06-28, 13:30 »
nie lubię myśliwych :( zabijają bezbronne zwierzęta:(
nie dosc ze zabijają, to sprawia im to przyjemnosc, to szczyca sie tym i ciagle im mało,a  etyka mysliwska to pojecie którego woleli by nie słyszec i robić wszsytko co chcą :roll: :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1926 : 2008-06-28, 22:55 »
Witam...(dostałem link od lisia haha)
Nie macie poważnych argumentów przeciw łowiectwu ???
Macie o nas błędne wyobrażenie i tak naprawdę to mało co wiecie na temat myśliwych,gospodarki leśnej ,rolnej,rybackiej i łowieckiej.Pobieżnie przeczytałem Wasze wypowiedzi i stwierdziłem że krytykujecie coś czego nie znacie i z czym nigdy się nie zetknęliście osobiście.To ta jak ja bym się wypowiadał na temat lotów kosmicznych bo oglądałem to w tv...coś tam wiem ale tak naprawdę to niewiele...i na podstawie tego próbował protestować itd...
Jeśli uważacie że łowiectwo nie ma racji bytu w obecnych czasach to mylicie się , a ja was z tego błędu wyprowadzę...
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1927 : 2008-06-28, 23:01 »
Nie macie poważnych argumentów przeciw łowiectwu ???
dlaczego tak uważasz? czy według ciebie argument: zabijanie jest złe bo: zabija się bez sensu, sprawia człowiekowi radość, satysfakcje i poczucie ze jest się kimś ważnym. jest zły?
rozumiem walkę o przetrwanie, ale nie człowiek, on nie musi polować by żyć. człowiek poluje bo sprawia mu to przyjemność...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1928 : 2008-06-28, 23:03 »
PTICA - może najpierw Zapoznaj się z wypowiedziami autora tego tematu,bo nie jest on moim dziełem  :P a autor ma większą wiedzę ode mnie i ciekawie opisuje " problem ".

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1928 : 2008-06-28, 23:03 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1929 : 2008-06-28, 23:13 »
Gratuluje idola...
 :kocham:
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1930 : 2008-06-28, 23:18 »
czyli chcesz powiedzieć ze przeczytałeś na tyle dużo i na tyle go poznałeś że możesz kpić? uważam ze wiele osób bardzo mądrze wypowiedziało się w tym wątku, nie tylko w tym ;)

co do twojego tekstu poz obrazkiem, 'poluję bo lubię' zostało przeze mnie wymienione, dlaczego nie popieram myslistwa, przynajmiej nie ukrywasz tego, ze lubisz zabijać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1931 : 2008-06-29, 00:01 »
Po łebkach ale wnioski są słuszne...
Autor wątku krytykuje selekcje zwierzyny płowej w sposób naganny.
Gdyby coś wiedział na ten temat to napisałby coś takiego....
"-zastanawia mnie zasadność selekcji u sarny...tak naprawdę to poroże rogacza świadczy o chwilowej(sezonowej) kondycji osobnika a nie o jego prawidłowych i silnych genach...oczywiście ważne jest utrzymanie struktury wiekowej w poszczególnych klasach wieków a poroże może pomóc  w ocenie ...dużo ważniejsze od parostków i bardziej miarodajne w ocenie wieku rogacza jest.......(cała litania) jak chcecie to później napisze"
Niestety kolega myli byka 12-staka z rogaczem myłkusem.Nie rozróżnia dwóch różnych gatunków jelenia i sarny...
Mi to wystarczy do....(dopisz sobie)
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1932 : 2008-06-29, 00:10 »
a co do selekcji wsród jeleniowatych, czy występuje cos takiego jak walka o samice? czy wtedy samce walcza ze soba o to który ma przekazać geny? wygrywa silniejszy? tutaj ten argument do sleekcji odpada.

to ja moze zapytam, skoro mysliwy ma utrzymywac zwierzyne w odpowienich ilosciach to dlaczego strzela się do drobnicy? jest jej za dużo? nie mieści sie w łowisku? czy moze myśliwy po prostu ma ochote na pasztet z zajaca (gdzieniegdzie sie go jeszcze strzela) albo jakies inne danie z upolowanego zwierzecia.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1933 : 2008-06-29, 00:14 »
Widzę że dalej macie problem z cyferkami....a to one rządzą świtem...
-lis mój filmik jest lepszy...oglądałeś?

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=120&_RowID=342&_CheckSum=132591717
http://www.lowiecki.lublin.pl/zwiazek/prawo/2005-01b.pdf
Zabaw się w myśliwego i na podstawie tych linków oblicz ile możesz odstrzelić np.dzików przy stanie z lutego 100dzików w obwodzie...
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1934 : 2008-06-29, 00:25 »
Autor wątku ma jednak dość ciekawy pomysł z utworzeniem ścisłych rezerwatów do których żaden myśliwy nie miałby wstępu - ja dokładnie tego już nie pamiętam bo było to dośc dawno,ale może uda Ci się to znaleźć. :P
Na płowej się nie bardzo znam - myślę jednak,że myśliwi zaburzyli tzw.selekcję naturalną: wybili wilki,dokarmiają zwierzynę w lesie,większa ich liczba przeżywa zimę żeby było na co polować,nie ma naturalnych zejść.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1934 : 2008-06-29, 00:25 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1935 : 2008-06-29, 00:26 »
może i z nami podzielisz sie tym filmikiem...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1936 : 2008-06-29, 00:28 »
PTICA - Twój filmik nie nadaje się na forum miłośników zwierząt,Wiesz?.
Poza tym,wszędzie ten sam filmik wklejasz i te same fotki - już to widziałem i niczym nowym mnie nie Zaskoczysz.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1937 : 2008-06-29, 00:34 »
za to my bedziemy niemile zaskoczeni po obejzeniu filmiku, przypuszczam ze zwiazanego z lubianą przez PTICE czynnością, czyli polowaniem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1938 : 2008-06-29, 00:48 »
Tak. Rykowisko,bekowisko i bukowisko to myśliwski nazwy tych okresów w życiu jeleniowatych.Czy wygrywa silniejszy?
Nie zawsze.Szydlarze potrafią zrogować najsilniejsze byki i przekazać w naszej ocenie niewłaściwe geny.U jeleni danieli i łosi selekcja oparta na porożu przynosi wymierne wyniki w hodowli czego dowodem są liczne medalowe trofea zdobyte w Polsce.
Zadaniem selekcjonera jest wybranie z danej populacji osobników "najsłabszych" i nie dopuszczenie ich do rozrodu.
 http://www.lowiecki.lublin.pl/zwiazek/prawo/2005-01b.pdf
oto zasady selekcji na jakich się opieramy...Za każde odstępstwo grożą nam sankcje i to surowe..
Drobnica...
Ja i większość kolegów po strzelbie polujemy zarówno na zwierzynę grubą i drobną .Ze zwierzyny drobnej strzelam przede wszystkim:
 gęsi,kaczki,bażanty i słonki...dlaczego???
bo lubię jeść gąski , bażanty i słonki a kaczki rozdaję znajomym i rodzinie  .
Drobnicę strzela się dla dziczyzny i skór ,lisy i jenoty celem redukcji a szopa pracza pragną zatrzymać na zachodniej rubieży.
Zające , króliki i  kuropatwa ...to temat rzeka i ja stoję po stronie myśliwych którzy chcą ograniczyć pozyskanie tych gatunków...na razie bez większych rezultatów a szkoda ...
Bo lubię pasztet zajęczy i w przyszłości chciałby móc mieć go na wigilijnym stole..
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1939 : 2008-06-29, 00:50 »
Gdzie ?
gdzie chce utworzyć takie cuda....?
Niech spojrzy na mapę polski to może otrzeźwieje....Denerwują mnie idiotyzmy!
Zapisane
Darz Bór!!!

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1940 : 2008-06-29, 00:58 »
lis
poczekaj do lipca ...:))
redukcja lisa w obiektywie kamery...
Wiesz o co będzie chodziło ...o pokazanie skali problemu,o pokazanie ile lisów szwenda się i ile ich faktycznie jest.
To smutne że trzeba je aż tak tępić...trudno trzeba.
Pokazuje te same foty bo na razie nie mam innych z powodu jaki znasz..nie ma mnie w kraju i tyle...:((
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1940 : 2008-06-29, 00:58 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1941 : 2008-06-29, 01:39 »
Nie Pisz posta pod postem - można edytować poprzedni post.

Cytuj
bo lubię jeść gąski , bażanty i słonki a kaczki rozdaję znajomym i rodzinie  .
Cytuj
Bo lubię pasztet zajęczy i w przyszłości chciałby móc mieć go na wigilijnym stole..

No i w ten sposób Obnażyłeś typową myśliwską obłudę - Polujesz bo Lubisz,a nie dla wyższych i górnolotnych celów.

Cytuj
Jeśli uważacie że łowiectwo nie ma racji bytu w obecnych czasach to mylicie się , a ja was z tego błędu wyprowadzę...

Takiej mocy sprawczej raczej nie Masz - każdy decyduje za siebie i postępuje tak,jak mu serce i sumienie podpowiada - jeden myśliwy już tu próbował przekonywać do swoich racji,ale mu nie wyszło. ;p

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1942 : 2008-06-29, 01:46 »
Myślisz,że ktoś będzie tu chciał Twoje filmiki oglądać? - to jest forum miłośników zwierząt a nie ich oprawców. :roll:
Może lepiej zadbajcie o poprawę warunków środowiskowych dla drobnej zwierzyny: brak miedz,mechanizacja rolnictwa,brak ostoi - zamiast " tępić " drapieżniki,róbcie coś żeby zwierzynie było łatwiej żyć,żeby w ogóle miała gdzie żyć.
Uwziąłeś się na lisa,a tymczasem jest on jednym z wielu czynników wpływających na stan zwierzyny drobnej - ogólnie drapieżnictwo jest na samym końcu tych czynników.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1943 : 2008-06-29, 01:58 »
Cały czas to powtarzam Ameryki nie odkryłeś...masz poważne problemy z pamięcią ..
Ideały polskiego łowiectwa nie są mi obce ,szanuje tradycję , kulturę i dobre łowieckie obyczaje,prowadzę gospodarkę łowiecką w zakresie mi powierzonym...a poluję bo lubię...
Nie można nie lubić swojego hobby i pasji życiowej ...obłudne jest to że Ty widzisz w łowiectwie zło i nic poza nim.
Typowa postawa zakompleksionego dzieciaka.Na L.P. wszyscy praktycznie mieszają Cię z błotem ponieważ nie rozumiesz podstawowych praw przyrody a do własnej filozofii tworzysz niczym niepotwierdzone teorie ...
W dodatku cały czas powtarzasz te same banały...wierz mi że to irytuje ludzi którzy naprawdę coś wiedzą w tej materii..
Jak chcesz konkretów to spytaj!!
Trzeba jeszcze wiedzieć o co pytać!!
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1944 : 2008-06-29, 02:50 »
Cytuj
..obłudne jest to że Ty widzisz w łowiectwie zło i nic poza nim.

Oj,PTICA,PTICA - nie tylko ja,każdy wrażliwy na los i cierpienie zwierząt człowiek jest przeciwko takiej ... hodowli zwierzyny,jaką prowadzą myśliwi - przeciwni są też ludzie z waszego środowiska - myśliwy,który teraz jest obrońcą zwierząt.
Mówi się,że jego postawa jest bardziej radykalna niż u przeciętnego przeciwnika łowiectwa - może dlatego,ze był on myśliwym i zna od podszewki to środowisko,mechanizmy i obłudę,która tym wszystkim kieruje? ... :mysli:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1945 : 2008-06-29, 08:58 »
Ależ ja jestem ekologiem i obrońcą zwierząt i to nawet radykalnym.W przeciwieństwie do pseudo ekologów i ludzi nie mogących zabić zwierza ,ja prowadzę czynny udział w ochronie przyrody ,odbudowie lasów,tworzeniu i poprawie warunków bytowych zwierzyny i do tego poluję ...Tak jest i robi to większość myśliwych...
My nie dążymy do zadawania cierpienia...skąd takie bzdurne wnioski.??
Zapisane
Darz Bór!!!

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1946 : 2008-06-29, 09:05 »
hmmm
oprawca powiadasz..
Mamy coś robić? ....ma być naturalnie?...znów brak konsekwencji mały!
My robimy wiele,a co ty robisz-klikasz w kompa-i to wszystko!Jak to napisałeś "jestem mieszczuchem i nie mam warunków"
brak słów PSEUDO miłośniku zwierząt
Zapisane
Darz Bór!!!

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1947 : 2008-06-29, 10:29 »
Ptica zrozum nie każdy ma możliwość pomagania dzikim zwierzętom w takim stopniu jak np. TY ..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1947 : 2008-06-29, 10:29 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1948 : 2008-06-29, 10:41 »
Ja to rozumiem:)
Nie rozumiem tylko tego że akurat lis ma najwięcej do powiedzenia w tym temacie skoro wie niewiele i nic nie robi.
Dlatego na nim skupiam się i punktuję za: nierzetelność,brak wiedzy ,niekonsekwencję grzech zaniechania ,miotanie się i nieudolne ataki. na łowiectwo...i to nie tylko ja.
Szczerze mówiąc liczę na to że na tym forum znajdę ludzi o wysokiej świadomości ekologiczne z którymi będzie można dyskutować i myśleć nad poprawą losu zwierząt i nie tylko...
Mam nadzieję że się nie zawiodę!
Pozdrawiam i Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1949 : 2008-06-29, 10:48 »
wiem że dość stary artykuł ale może kogoś zainteresuje  :roll: http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=6348
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.367 sekund z 28 zapytaniami.