Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Książki Kinga  (Przeczytany 17653 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #30 : 2005-09-18, 20:58 »
Znaczna większosc ksiażek kinga jest taka sobie , żeby nie powiedzieć wprost - nudna, jeśli czyta sie jedynie horrory tego jednego autora to owszem, moga sie wydawać ciekawe,, jednak w porównaniu z ninnymi facet wypada cieniutko - w książkach G. Mastertona sa dosc drastyczne opisy - widać tam jego fascynacje kulturami indian itp. Koonz potrafi w swoich ksiązkach tak kręcić ze się w końcu załuje skończenie tej ksiązki (tzn - nie wie się nawet kiedy sie ją przeczytało - naprawde wciągają) , king natomiast pisze w sumie o niczym, jest kilka jego dobrych książek, jednak znaczna większosć jest do kitu - christine? totalna paranoja nie trzymająca sie kupy , misery? nic w tym nadzwyczajnego, z opowiadań, "mgła" rzeczywiście była ciekawa, jednak przeciekała wręcz rutyną (supermarket), Cujo - totalny niwypał, pies przedstawiony jako potwór - w sumie każdy mógłby coś takiego napisac - wystarczy wiedzieć co nieco o wściekliźnie, smętarz dla zwierzaków - nawet nawet.. z tym ze od pewnego momentu aż ociekalo brakiem weny (filmowa druga czesc jest wręcz idiotyczna) wielki marsz... w sumie może wydawać się niezłe, jednak ile można czytać o chodzeniu, chodzeniu, chodzeniu - a w sumie i tak wiadomo jak to się skończy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #31 : 2005-09-19, 12:02 »
Książki Mastertona to rąbanka, wszystko wylożone prosto i jasno, kawa na ławę, macie się bac, jedna płaszczyzna, brak głebi. dobrze się czyta, szybko zapomina.
Ksiązki Kinga, obojętnie czy pisze o kosmitach, wampirach czy wściekłym psie, mówią o psychice człowieka i o tym, że całe zło świata człowiek ma w glowie... ale dobro też. Co więcej, opowiadają o tym bardzo dobrze. Nie wszystkie ksiązki Kinga są dobre, nawet tak dobry rzemieślnik horroru nie może zawsze trzymać tego samego wysokiego poziomu, ale wszystkie są lepsze od Mastertona :)
Koontz natomiast cieszy oko gdy sięga się po pierwszą jego ksiazkę (jesli się trafi na dobrą oczywiście), przy drugiej już troszkę męczy, przy trzeciej nudzi już jawnie, po czwartą nie sięgamy  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-19, 12:04 autor pete_spider »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #32 : 2005-09-19, 15:44 »
jak dla kogo - napisałam ze masterton jest świetny w robieniu opisów , koonz w tworzeniu klimatu, a king? próbował wszzystkiego naraz i wyszła jedna wielka kupa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Książki Kinga
« Odpowiedz #32 : 2005-09-19, 15:44 »

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #33 : 2006-08-26, 10:37 »
Mam w planie kupić "Rok wilkołaka" i zrobiliście mi chętke na "carrie"  . Warto kupić?
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #34 : 2006-08-26, 10:53 »
Warto, warto! ''Carrie'' jest świetna  :D
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

mleksik90

  • Gość
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #35 : 2006-08-30, 13:22 »
Ja czytałem "Rok Wilkołaka""Zielona Mila" i "Smętarz Dla Zwierzakow" Rok taki sobie ale smętarz niesamowity tak jak ekranizacja.Zielona Mila ma powodzenie jako książka, jako film gorzej bo nic nie przebije książki, nawet ekranizacja.King rządzi
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #36 : 2006-09-08, 21:06 »
Nie przepadam za Kingiem ale czytałam wiele jego książek i parę opowiadań. Opowiadania są lepsze, a powieści to jeden schemat: jest zawile, czytelnik myśli co będzie dalej, autor buduje klimat, coraz więcej ofiar i na końcu zawsze bach bach rąbanka i to marnego poziomu (Misery, Firestarter, Miasteczko Salem).
Jedyne co mi się naprawdę podobało to Zielona mila i opowiadania Skazani na Shawshank i jeszcze jedno (chłopak zaczyna pasjonować się holocaustem, męczy jakiegoś byłego hitlerowca, a w końcu siada im psycha no itd - nie pamiętam tytułu).
A filmy na podstawie jego książek to masakra. Mój brat swojego czasu pasjonował się nimi; większość po conajmniej 3 h i wloką się nie miłosiernie. Wyjątek to wyżej wspomniane Zielona mila i Skazani na..S
Właściwie nie wiem czemu go jeszcze lubię ;)
Masterton...coś jak King tylko końcowa sieczka jeszcze gorsza. Jak np w tej książce  (sorry że nie pamiętam tytułów) w której dla świni przeszczepili kawałek ludzkiego mózgu i ona uciekła a potem ją łapali ;) I ten wątek z babką która wychowywała się z wieprzkami i lubiła..jak faceci podrywali ja po świnsku :lol: Kto czytał ten wie o jakie zaloty mi chodzi, rozwaliło mnie to zupełnie.

Z tego wszystkiego wolę już Nekroskopię :]
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #37 : 2006-09-08, 21:12 »
Ja muszę coś tego pana przeczytać, bo nie znam narazie nic.
Jaką jego książkę polecacie na początek? ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #38 : 2006-09-08, 21:32 »
Zielona mila :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Książki Kinga
« Odpowiedz #38 : 2006-09-08, 21:32 »

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #39 : 2007-08-22, 21:33 »
Odświerzę, gdyż zakupiłam se aż TRZY :co-jest: książki Kinga.
Oczy smoka-może być, jestem w połowie
Łowca snów-jeszze nie zaczęłam, za to mama czyta
Martwa strefa-To jest to-świetna książka, niesamowicie mi sie podoba, oderwać się nie moge. Miodzio poprostu.
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Książki Kinga
« Odpowiedź #40 : 2007-08-22, 21:50 »
Ja czytałam tylko Zieloną Mile i powiem,że jest przewpaniała. :D Ostrzegam,baardzo wciąga. :D
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.