Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z wypadającą sierścią u kotki  (Przeczytany 5465 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« : 2004-12-28, 23:32 »
Witam.

Od zawsze jak jest ze mną Kitka bardzo wypadała jej sierść, okropnie, na miau.pl powiedzieli, ze to normalne, tylko mi się raczej nie wydaje, zeby taka ilość sierści wychodząca na raz przy przejechaniu reką jest normalna.
Zaraz zrobie fotke, taką poglądową.
Czy tylko moja Kita jest taka sypiąca?
Czasami strach ją wziąść na ręce, tym bardziej przy ciemnym ubraniu, samobójstwo :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #1 : 2004-12-28, 23:36 »
Co dajesz zrec? Moze dodawaj do jedzenia oliwe z oliwek lub olej z pestek winogron. Przy CO zwierzaki strasznie gubia siersc. W kazdym razie u mnie oleum zdaje egzamin.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #2 : 2004-12-28, 23:39 »
zmiana diety na pewno dobrze wpłynie. jak tylko zmieniłam jedzenie kotom i dodałam zioła do diety sierść się wzmocniła. i to u wszystkich czterech na raz. jedna kotka ma zdrowotne problemy ale po sierści tego na pewno nie widać.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedz #2 : 2004-12-28, 23:39 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #3 : 2004-12-28, 23:52 »
Dostaje wołowine, konine (od niedawna, polubiła) czasami kurczaka, ale nie jest na niego uczulona (kiedyś nie jadła a sierść nadal wypadała) czasami skrobnie wątróbke, serduszka, w awaryjnej sytuacji dostanie whiskasa, ale zliże tylko sosik.

Próby dodania czegokolwiek do mięsa (olej, siemie lniane...) spełzły na niczym.
http://upload.miau.pl/39800.jpg
Tak wygląda po jednym przejechaniu ręką po grzbiecie.

Cytuj

Przy CO zwierzaki strasznie gubia siersc

Hę? Nie bierzcie mnie za debila, ale koty nie sa moją specjalnością :roll:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #4 : 2004-12-29, 11:26 »
Wyprobuje oliwe :wink:

Ja mam tak samo ale wydaje mi sie ze to zalezy od rodzaju siersci kota, Szkaradka i Rylko maja krotka przylegajaca siersc a Maja strasznie puszysta i gesta. Kiedy sie ja przytulic natychmiast jest sie calym bialym, jak przejedzie sie po kocie reka rowniez zostaje masa wlosow.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #5 : 2004-12-29, 11:37 »
zaznaczam ze przez blisko 5 lat kiedy Maja jest z nami wiele razy zmieniala jej sie dieta i lnienie nie ustalo.
Zapisane

Sal

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #6 : 2004-12-29, 12:46 »
Koty gubię też sierść ze stresu. Sama się przekonałam, jakie kłębki zostają na stole w lecznicy, gdy są poddawane "oglądowi" i zabiegom.
Jak myślisz? Czy u ciebie też może byś taka przyczyna wypadania sierści?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #7 : 2004-12-29, 13:01 »
mój mąż jest zagorzałym psiarzem i początkowo nie akceptował kotów. efekt: po jednym dniu można było wypchać poduszkę z kociej sierści ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #8 : 2004-12-29, 13:10 »
hmm, z psa mojej babci po przejechaniu reka wypada 3 razy wiecej, ale to raczej zasluga tego ze zyje na dworq i ma strasznie gesta siersc :hmmm:

pao :lol: na pcozatku nie zrozumialam i myslalam, ze Twoj maz tak skubal te koty :hahaha:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedz #8 : 2004-12-29, 13:10 »

Sal

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #9 : 2004-12-29, 13:10 »
Mój też taki był. To znaczy, sam twierdził, że woli psy.  ;) Aż pewnego dnia przybłakał sie Krawatek. Potem Dyzio, w międzyczasie Czarek i ostatnio Ptyś. I dziś mój mąż jest wielkim kociarzem.  :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #10 : 2004-12-29, 13:10 »
w moim przypadku pod wplywem stresu kotka gubi 5 razy wiecej siersci czyli toooony  :shock:


Heh, moj tata  :P  tez zdecydowanie woli psy...chociaz od czasu do czasu drapnie ktoregos kociaka za uchem. Ale w sumie dobrze jest miec ojca psiarza i mame kociare  :wink:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #11 : 2004-12-29, 13:16 »
Sal odpada, mam ją prawie 5 lat, od samego początku była "sypiąca się" a sytuacji stresowych miała jak na lekarstwo, zresztą ona sama sobie takie sytuacje stwarza, skacze do lustra a jak zobaczy odbicie to zmyka z chodnikiem włącznie.
Oleju nie mam jak przemycić, kiedyś próbowałam z FuroTonem, to olej witaminizowany przenaczony dla fretek, ale mojemu psu pomógł, dostawała ok. 5cm w kroplomierzu co 2 dni, nawet go polubiła bo to tran, dostawała ze 2 miesiace, róznicy żadnej, dalej sie sypała.

Emilko mozliwe, ze ona ma to "we krwi" jest z tych krótkowłosych angoropodobnych, włos ma miękki, delikatny, sypie się 24 godziny na dobe 12 miesięcy w roku, żadnego nasilenia nie ma w okresie jesiennym czy wiosennym.
Ogole ją, będzie spokój :mrgreen:
Zapisane

Sal

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #12 : 2004-12-29, 13:43 »
U Emilki, jak widac, panuje najdoskonalsza harmonia.  ;)

A czy twoja kocia, harpio, ma jakieś wyłysiałe miejsca? Może faktycznie taka jej uroda? Futro jakie ma? Błyszczące, gęste, miękkie? Jesli tak, to byc może "ten typ tak ma".  ;) Zakładając, że nie karmisz paskudztwami typu KK czy W.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #13 : 2004-12-29, 13:57 »
Nie ma, futro ma przepiękne, gęste (ciągle sie dziwie, ze przy takiej ilości wypadających włosów, nie widać przerzedzenia)
http://upload.miau.pl/39859.jpg
http://upload.miau.pl/39860.jpg
http://upload.miau.pl/39861.jpg
Tak wygląda moja Kić :)

Pasciami nie karmie, ona jest typowym mięsożercą, czasami podje Dr. Merlina dla fretek, ale to żadko.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #14 : 2004-12-29, 14:17 »
taaaak to jest wlasnie ten typ ;) na to sie chyba nic nie poradzi.

Tu widac moja kotke, widac jakie ma geste futro, jest tak geste ze az widac takie przerwy,siersc nie naklada sie rownomiernie ze wgledu na puszystosc.
http://upload.miau.pl/39864.jpg
http://upload.miau.pl/39865.jpg

a Twoja Kicia jest przepiekna,whiskasy sa cudowne  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedz #14 : 2004-12-29, 14:17 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #15 : 2004-12-29, 14:26 »
Cytuj

na to sie chyba nic nie poradzi.

Ogolić :mrgreen:

Ona chyba sobie zdaje sprawe z tego, że tak sie sypie, jak jestem ubrana na ciemno (granat, braz, czerń) Kić dostaje takie napady miłostek, ze starch sie bać.

Ona mnie siłą nauczyła ubierać sie jasno, najlepiej na biało :roll:
Zapisane

Sal

  • Gość
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #16 : 2004-12-29, 14:27 »
Piękne są obie!

Uświadomiłam sobie, że jeszcze chciałabym mieć (oprócz moich trutni: czarnego, rudego i burego) białaska i popielatka.  ;)
Innymi tez bym nie pogardziła. :P
Zamarzył mi się po śmierci raj, w którym byłoby strasznie dużo kotów, a ja wśród nich.  :stupid: :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #17 : 2004-12-29, 14:43 »
Cytat: VioaoiV
hmm, z psa mojej babci po przejechaniu reka wypada 3 razy wiecej, ale to raczej zasluga tego ze zyje na dworq i ma strasznie gesta siersc :hmmm:

pao :lol: na pcozatku nie zrozumialam i myslalam, ze Twoj maz tak skubal te koty :hahaha:

ja tu mówie o stresie jaki Tequila przeżywała na widok Bartka. o dziwo inne koty (tj. persy Ula i Uliś oraz dachowiec Nikita) absolutnie nic sobie nie robiły :-x z obesności psiarza ale niestaty Tequila bardzo ciężko znosiła jego obecność. właściwie dopiero choroba Tequili zmieniła energetyke męża na tyle, że potrafią sie dogadać a kot nie gubi juz tyle sierści. ba nawet czasem przyłapę Bartka na rozmowach z kotem i głaskaniu!
a ponadto kiedy mieszkały u mnie cztery koty to wszystkie jadły tak samo a i tak każdy miał inną sierść i różnie obłaził tą sierścią
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #18 : 2004-12-29, 14:55 »
Cytuj

Zamarzył mi się po śmierci raj, w którym byłoby strasznie dużo kotów, a ja wśród nich.

Ja mam to samo, ale z fretkami  :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Problem z wypadającą sierścią u kotki
« Odpowiedź #19 : 2004-12-29, 21:54 »
Mój kot też obłazi strasznie !! Wszystko w domu jest zakłaczone na biało. Ale po waszych postach widzę że poprostu to taki typ kota, w dodatku uwielbia spać na kaloryferze  :lol:
Koćka ma coś z persa, tzn dużo dłuższą, bardzo gęstą i bardzo miekką sierść. Jak ja golili do operacji to 2 razy zatkała im sie golarka elektryczna  :lol:
W sumie tez zmieniałam jej dietę, dawałam witaminki i nic. Troche mniej lnieje jak dostaje RC i mięsko ale to mała poprawa.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.