Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY  (Przeczytany 5548 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZUZKA

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« : 2003-07-02, 20:08 »
CZESC!!!
Mam problem z moim pieskiem dzis zauwazylam u niego lysinki naokolo czu :shock:  :help: nie ma pojecia cio to jest :?: to jest 7 letni rotwailerek Czt powinnam czyms posmarowac?Probowalam juz niesmiertelnego rumianku i zakropilam oczka swietlikiem ale mysle ze to malo da,nie ma pojecia skad owe lysinki sie wziely?moze to byc uczulenie?Albo zatarci oczu?Znacie jakas masc lub macie doswiadczenie w takiej sprawie??POMOCY :cry:  :cry:  :shock:
Zapisane

PATIszon

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #1 : 2003-07-02, 21:19 »
Rumianek powoduje wypadanie siersci. Jesli przesadzilas z przemywaniem to moze byc to przyczyna.
Zapisane

kazuja

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #2 : 2003-07-02, 21:45 »
sluchaj nie przemywaj rotkowi oczu rumiankiem bo nieladnie mu sie rozjasni siersc wokol oczu, zamiast tego mozesz uzyc naparu z mocnej herbaty bo dzialanie jest prawie takie samo. co do lysinek to nie napisalas jakie one sa? bo normalnie jak piesek jest coraz starszy to beda mu wloski wypadaly i to nie jest nic powaznego. moze to byc tez podraznienie wiec zwroc uwage czy pies nie pociera pyska i oczu lapa i czy mu nie lzawia oczy, bo jesli tak to najlepiej byloby sie udac do wetka.
daj znac co to bylo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedz #2 : 2003-07-02, 21:45 »

lad

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #3 : 2003-07-02, 23:27 »
wiec wlasnie nie polewaj rumiankiem i tak jak juz powiedziala kazuja to moze byc przyczyna starzenia sie albo czestego lub rzadkiego mycia psa
Zapisane

myszka

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #4 : 2003-07-03, 00:02 »
Lad, nabijasz posty...

Zuzka - a jesteś pewna, że to nie żaden pasożyt? Nigdzie indziej nie ma łysinek, pies się nie drapie, itp?
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #5 : 2003-07-03, 00:07 »
Cytat: kazuja
sluchaj nie przemywaj rotkowi oczu rumiankiem bo nieladnie mu sie rozjasni siersc wokol oczu, zamiast tego mozesz uzyc naparu z mocnej herbaty bo dzialanie jest prawie takie samo. co do lysinek to nie napisalas jakie one sa? bo normalnie jak piesek jest coraz starszy to beda mu wloski wypadaly i to nie jest nic powaznego. moze to byc tez podraznienie wiec zwroc uwage czy pies nie pociera pyska i oczu lapa i czy mu nie lzawia oczy, bo jesli tak to najlepiej byloby sie udac do wetka.
daj znac co to bylo.
kazuja Dragon (tak nazywa sie moj psiaczek)ma 7 lat kapie go raczej w normie a co do Rumianku to nie wiedzialam :( juz nie przemyje nim oczu i bardzo dziekuje Tobie i iinnym za ta rade 8) .Łysinki sa koloru lekko fioletowego i lewe oczko jest bardziej lyse,nie lzawia oczy.A co z jakimis mascmi czy jest sens czyms to posmarowac?Dziekuje z apomoc 8)
Zapisane

ZUZKA

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #6 : 2003-07-03, 00:11 »
Cytat: myszka
Lad, nabijasz posty...

Zuzka - a jesteś pewna, że to nie żaden pasożyt? Nigdzie indziej nie ma łysinek, pies się nie drapie?Myszka psiak mial ok 2 m-cy temu nieprzyjema chorobe :zagniezdzil sie mu (i drugiemu od razu tez :( )pasozyt drazacy:( ale po dlugim leczeniu weterynarz powiedzila z ewszystko jest juz oki.POczasie odrosla siers i wszystko bylo dobrze.Cala siers na ciele jest ko , nie drapie sie , nie gryzie itp.nie mam pojecia co to jest :(  :cry:  :?:  :?:
Zapisane

myszka

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #7 : 2003-07-03, 10:10 »
To mogą być pozostałości po tym pasożycie, albo nawrót - ja bym poszła do weta dla spokoju.
Zapisane

Kala

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #8 : 2003-07-03, 10:36 »
no włąsnie idz do werter nic wiecj oporadzić ci nie moge wprawdze moja psinka (prawuie 6 latek) ma od jakiegos czasu rozjasnienie siersci nad oczkami ale nie wypada mu siersc
Zapisane

Forum Zwierzaki

LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedz #8 : 2003-07-03, 10:36 »

ZUZKA

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #9 : 2003-07-04, 16:31 »
dziekuje za rady!!macie racje trzeba poradzic sie weterynarza bo to moze byc nawrot choroby :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Abakus

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #10 : 2003-07-04, 19:07 »
Podobne ojawy sa w przypadku nurzycy tak wiec lepiej bedzie jak zrobisz to co Ci radzili wyzej tz idz z nim do weta. Najlepiej i najpewniej bedzie jak fachowiec sam to obejzy. i napisz co powiedzial ok!
Zapisane

anneri

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #11 : 2003-07-04, 19:45 »
Cytat: lad
wiec wlasnie nie polewaj rumiankiem i tak jak juz powiedziala kazuja to moze byc przyczyna starzenia sie albo czestego lub rzadkiego mycia psa


Napisze to, bo po prostu juz musze...To  nie tylko nabijanie postow (przyznawanie racji), ale tez pisanie bzdur ("to moze byc przyczyna starzenia sie albo czestego lub rzadkiego mycia psa" ) I po co?
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #12 : 2003-07-06, 22:12 »
MOja bokserka Sara teżma taki problem. Ma to od bardzo dawna. Kiedyś chodziłam do weta, on to źle leczył. Gdy zmieniłam weta, on się wziął za Sarę, okazało się, że to grzybica. Weicie jak trudno to wyleczyć. Do tej pory to leczymy. U mojej jest to tak mocno zagnieżdżone, że tylko można zaleczyć. Co chwilkę mamy jakieśnowe maści, kremy, płyny. POmaga na krótko i znowu jakiś inny lek.
U twojego pieska może być cos innego, ale warto pójść do weta.
Zapisane

twipsy7

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #13 : 2003-07-07, 13:23 »
Zapalenie spojówek, alergia, nużyca, grzybica, koci świerzb - wszytkie te choroby mają podobne objawy (m.in. łysienie wokół oczu) Nie obejdzie się bez wizyty u weta i nielekceważ podobnych objawów choroby  ;)
Zapisane

MIMI

  • Gość
LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedź #14 : 2003-08-20, 11:59 »
oby nie nużyca! ale obiawy podobne! biegnij do weta!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

LYSINKI WOKOL OCZU!!!POMOCY
« Odpowiedz #14 : 2003-08-20, 11:59 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 28 zapytaniami.