Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak zrobić inkubator  (Przeczytany 7426 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
jak zrobić inkubator
« : 2006-04-29, 13:29 »
Dzis znalazłam z koleżanką jajka (najprawdopodobniej kuropatwy, wskazuje na to kolor oliwkowo zielony i znalazłam w necie) zostały opuszczone, i teraz nie wiemy jak dokłądnie zrobić inkubator. Proszę pomóżcie :( Może wiecie ile około takie coś kosztuje?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #1 : 2006-04-29, 13:44 »
A skąd pewność ,że jajka zostały opuszczone ? zwykle matka trzyma sie w pobliżu, tylko nie ujawnia swojej obecności.
Inkubator to droga sprawa, takie 'domowe' kosztują ok 500 zł .
Dobrze byłoby mieć znajomego w wylęgarni drobiu(ja akurat mam, ale odległość wielka)
No i ogólnie : gdyby nawet pisklęta się wykluly to co dalej ? potrafiłybyście się nimi opiekować ?
Ja bylabym za zostawieniem wszystkiego swojemu biegowi i nie ingerowaniem w to... możliwe,ze mamuśka jest w poblizu, a niepokojona może naprawdę porzucić jajka.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #2 : 2006-04-29, 13:48 »
tylko od samego rana sprawdzałyśmy czy matka nie wruciła i wogóle jej nie było :(  idziemy teraz znowu sprawdzić czy jest...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedz #2 : 2006-04-29, 13:48 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #3 : 2006-04-29, 16:15 »
odniosłyśmy jajka na miejsce, matka tam była, potem znowu tam poszłyśmy i je wysiadywała :) to była kuropatwa ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #4 : 2006-04-29, 22:12 »
Mysha - pewna informacja na przyszlosc - NIGDY nie wybieraj jajek z gniazda - ta kuropatwa akurat nic sobie nie zrobila z tego, ze zabralyscie jajka - jednak wiele ptakow porzuca swoje jajka wlasnie po czyms takim. dodatkowo, przez to ze jajka zostaly zabrane i nie byly w odpowiedniej temperaturze, moga sie juz nie wykluc...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #5 : 2006-04-29, 22:31 »
wiem, źle postąpiłysmy, teraz bardzo tego żałuję, od czasu do czasu bede sprawdzać czy z jajek moga wykluć się pisklęta.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #6 : 2006-04-30, 21:13 »
Wiesz? nie sprawdzaj... zajrzyj tam za kilka tygodni - jeśli będą znajdziesz całe jajka bedzie to oznaczało, że się nie wykluły... Jeśli kuropatwa bedzie cie zbyt często widywać w pobliżu swojego legu, będzie mogła poczuć się zagrożona i porzucic gniazdo wraz z jajkami...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

hodowca papug

  • Gość
Odp: jak zrobić inkubator
« Odpowiedź #7 : 2006-12-10, 11:03 »
mój kuzyn podebrał jaja barzantowi polnemu i dał pod kure i mu wysiedziała i maił polne barzanty
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 23 zapytaniami.