Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co to za papuga?  (Przeczytany 4744 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
co to za papuga?
« : 2005-10-17, 18:40 »
Jak w temacie:


To papuga mojej znajomej. Ptak ma super warunki, może fruwac po całym mieszkaniu i balkonie (balkon odpowiednio zabezpieczony).  :wink:


ps. jeśli macie fotki różnych ptaków to możecie wstawiać fotki z opisem co to za ptak, bo ja muszę się przyznać, że za bardzo nie znam gatunków ptaków.  :oops:

ps2. jeśli temat był to przepraszam.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iskierka

  • Gość
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #1 : 2005-10-17, 19:01 »
Ja tam też nie znam się zbytnio na gatunkach ptaków. Specializuje się w ssakach więc nie ma sie czego wstydzić. Ja jak juz cos to maluje ptaki i inne zwierzęta tez a przy tym niektóre gatunki się zapamiętają. Bardzo ładna papużka. Chciałabym mieć taką. Jej kolory są wspaniałe. Zawsze mnie ciągneło do papug, więc zawsze będe je podziwiała. Kurcze to się nazywa zwierzęcyc magnetyzm hehehehehe. pozdrawiam
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #2 : 2005-10-17, 19:32 »
Nierozlączka, chyba czarnogłowa czy jakoś tak (albo czarnogłówka). Nie jestem epwna, bo na nierozłączkach sie nie znam, ale napewno neirozłaczka.

Forum Zwierzaki

Odp: co to za papuga?
« Odpowiedz #2 : 2005-10-17, 19:32 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #3 : 2005-10-17, 19:56 »
Moja siostra też mi mówiła, że to nierozłączka, ale jakoś jej nie uwierzyłam.
Tylko, że ta papuga była jedna.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #4 : 2005-10-17, 20:19 »
Ines rację masz :) to czarnogłówka, czasami mówi się na nią "personata" (albo jakoś tak :P )
może tez występować w neco innych deseniach ;) ale główka oczywiscie czarna ;) np :)
foto 1
foto 2
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Naomi151

  • Gość
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #5 : 2005-10-26, 21:36 »
A czy te ptaki nie powinny być trzymane w parkach, samotna może się źle czuć. No i tak jest jak ludzie kupujązwierzaka zanim się o nim cokolwiek dowiedzą .....
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #6 : 2005-10-27, 14:07 »
A czy te ptaki nie powinny być trzymane w parkach, samotna może się Ľle czuć. No i tak jest jak ludzie kupuj±zwierzaka zanim się o nim cokolwiek dowiedz± .....
Też sie zastanawiałam, dlaczego ta papuga jest sama? 
Napmi, czy ta uwaga była do mnie i/lub do mojej znajomej?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #7 : 2005-10-27, 14:34 »
Jeśli papuga jest sama to szybko się przywiązuje do człowieka, bo traktuje go jak swojego papuziego kolegę ;) jeśli papuga ma zapewnione nasze towarzystwo i uwagę czuje sie całkiem dobrze
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #8 : 2005-10-27, 17:02 »
A czy te ptaki nie powinny być trzymane w parkach, samotna może się Ľle czuć. No i tak jest jak ludzie kupuj±zwierzaka zanim się o nim cokolwiek dowiedz± .....
Oczywiście na pewno byłoby im raźniej i weselej.Często ptak trzymany bez towarzysza staje się nerwowy lub popada w apatię (szczególnie u gatunków dla których samotność z człowiekiem jest torturą).Mój stosunek do trzymania różnych zwierząt egzotycznych w domach myślę,że już poznaliście.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: co to za papuga?
« Odpowiedz #8 : 2005-10-27, 17:02 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #9 : 2005-10-27, 17:21 »
Zoolog, co do trzymania zwierząt egzotycznych w domu, to chyba mam podobne zdanie do twojego. Nawet najlepszy właściciel i najlepsza opieka nie zastąpi wolności.
Jednak zwierzęta od pokolen hodowane w niewoli, są przyzwyczajone do człowieka i nie przeżyłyby na wolnosci.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Naomi151

  • Gość
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #10 : 2005-10-28, 16:43 »
Też sie zastanawiałam, dlaczego ta papuga jest sama?
Napmi, czy ta uwaga była do mnie i/lub do mojej znajomej?
Ta uwaga była do Twojej znajomej, skoro nawet nie wie co za gatunek papugi kupiła (bo tak zapytała byś jej a nie na forum) to jak ona może wiedzieć o potrzebach tego ptaka. A wydaje mi się że papużki nierozłączki nie potrafią znieść samotności i powinny być trzymane w parach, to nie przeszkadza im w traktowaniu człowieka jak członka stada/ rodzinę, a wątpię, żeby twoja koleżanka mogła z nią spędzać tyle czasu, żeby papuga nie czuła się samotna. Moja koleżanka miała papużkę nierozłaćzkę, która z samotności zaczęła sobie wyrywać pióra, po dokupieniu drugiej doszła do siebie. Ale może niech Twoja koleżanka poczyta o tych papugach w fachowych książkach (papuga wygląda na nierozłączkę czarnogłową).
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #11 : 2005-10-28, 19:53 »
Ta uwaga była do Twojej znajomej, skoro nawet nie wie co za gatunek papugi kupiła (bo tak zapytała by¶ jej a nie na forum) to jak ona może wiedzieć o potrzebach tego ptaka. A wydaje mi się że papużki nierozł±czki nie potrafi± znie¶ć samotno¶ci i powinny być trzymane w parach, to nie przeszkadza im w traktowaniu człowieka jak członka stada/ rodzinę, a w±tpię, żeby twoja koleżanka mogła z ni± spędzać tyle czasu, żeby papuga nie czuła się samotna. Moja koleżanka miała papużkę nierozłaćzkę, która z samotno¶ci zaczęła sobie wyrywać pióra, po dokupieniu drugiej doszła do siebie. Ale może niech Twoja koleżanka poczyta o tych papugach w fachowych ksi±żkach (papuga wygl±da na nierozł±czkę czarnogłow±).
To muszę ci Naomi powiedzieć, że się pomyliłaś. Moja znajoma wie co to jest za papuga i doskonale się nią opiekuje. Papuga nigdy nie jest zamykana w klatce, cały czas fruwa po mieszkaniu i balkonie (balkon odpowiednio zabezpieczony).
A pytałam się co to jest za papuga, ponieważ znajoma nie mówi po polsku, a ja nie znam papuziego, angielskiego słownictwa.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Naomi151

  • Gość
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #12 : 2005-10-31, 15:32 »
Aha to wszystko wyjaśnia :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #13 : 2005-11-01, 12:41 »
to się cieszę, bo najgorzej to nie wyjaśnić, tylko snuś przypuszczenia. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #14 : 2005-11-01, 22:10 »
Nierozłączki mogą być trzymane same pod warunkiem że od małego są do tego przyzwyczajane.

Forum Zwierzaki

Odp: co to za papuga?
« Odpowiedz #14 : 2005-11-01, 22:10 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #15 : 2005-11-02, 09:16 »
Nierozł±czki mog± być trzymane same pod warunkiem że od małego s± do tego przyzwyczajane.
Nie mogę się z tym zgodzić.Przecież w naturze tych ptaków leży przebywanie przynajmniej w parach.Co z tego,że jakaś nierozłączka jest przyzwyczajona do samotności skoro czuje się nieszczęśliwa i zestresowana.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #16 : 2005-11-02, 10:12 »
Z tego powodu ja nigdy nie będę miała nierozłączki. Nie mogłabym patrzec jak po śmierci jednej z papug, druga umierałaby z tęsknoty.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #17 : 2005-11-04, 22:02 »
Radizłabym zerknąć na jakieś dobre forum lub strone o papugach. Mogą być trzymane same, jak zreszta inne papugi, jeśli mają dużo kontaktu z człowiekiem. Wiele osób to potwierdzi.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #18 : 2005-11-05, 09:19 »
Radizłabym zerkn±ć na jakie¶ dobre forum lub strone o papugach. Mog± być trzymane same, jak zreszta inne papugi, je¶li maj± dużo kontaktu z człowiekiem. Wiele osób to potwierdzi.
Niestety Ines człowiek nie zastąpi papudze drugiego ptaka.Choćby nie wiem jak się starał.Papuga,którą kochamy i ma się u nas w miarę dobrze(kłania się mój stosunek do trzymania zwierząt egzotycznych w domach) może być wesoła i w miarę szczęśliwa.Jednak czegoś jej brakuje,czasami na pewno jest smutna.Odczuwa po prostu brak przedstawiciela swojego gatunku.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: co to za papuga?
« Odpowiedź #19 : 2005-11-05, 11:06 »
IWem to, nie zastąpi, ale wszystkie papugi to zwierzęta stadne, potrzebują drugiej, więc czemu są takie problemy co do nierozlączki, one akurat bardzo przeżywaja stratę partnera.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.