Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Podpucha - kolorowa falista!  (Przeczytany 10226 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Podpucha - kolorowa falista!
« : 2003-05-10, 21:33 »
http://strony.wp.pl/wp/mieszkok/  
znalazłam takie zdjęcie, co wy na to bo mi szkoda ptaka, jest napewno farbowany.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #1 : 2003-05-11, 13:53 »
O jejku... Masz rację - na pewno farbowane... Biadny ptaszek...   :cry:  :(  Ciekawe, kto to zrobił... Ja bym go   :walenie:   :evil:   :killer:   :faki:   :sniper:   :new-alien:   :twisted:   Przecież ten ktoś męczy te biedne stworzenia!!! ;(  :cry:  Trzeba pomów tej papużce!  :help:  Tylko jak?! Może zbierzymy na tym forum ludzi i napiszemy maila, czy co... Bo nie można przecież na coś takiego pozwolić!!!  :cry:  Na pewno te papużki są farbowane, bo faliste nie mają czerwonego koloru. I takie ubarwianie jest niemożliwe! ;(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #2 : 2003-05-11, 15:55 »
Biedna papuzia.....:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #2 : 2003-05-11, 15:55 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #3 : 2003-05-11, 17:09 »
Ptaka kupił chłopak na giełdzie od starego hodowcy (!?) chciał sie przekonać czy papug jest na prawde farbowany, zobaczymy po pierzeniu, pozatym przecież nowa forma kolorystyczna nie kosztowałaby marne 30zł. tylko dużo drożej.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #4 : 2003-05-11, 17:18 »
Masz rację... Bo u mnie w mikro-zoo papużka falista jest po 25 zł. Jak się będzie pierzyć, to się zobaczy... A rozmawiałaś z tym chłopakiem? Bo warto by go podpytać conieco... Ale tak sobie myślę: jak ten "stary hodowca" zafarbował tą papuzię?! Może wstrzyknął coś do jajka i teraz jak się będzie pierzyć, to cały czas będzie mieć takie piórka...? A hodowcy na pewno by tak papugo nie zrobili. Bo hodowca to człowiek, kltóry kocha ptaki i je szanuje (w innych przypadkach inne zwierzęta, zależy od czego hodowca:P) i nie zrobił by im krzywdy. O jejku... Biadna papuzia... :( ;(
Zapisane

Papug

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #5 : 2003-06-22, 11:37 »
mi wygląda na prawdziwą..
Zapisane

Doris

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #6 : 2003-06-22, 14:56 »
Mi też wygląda na prawdziwą, ale ja się nie znam na papugach.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #7 : 2004-04-03, 16:59 »
Wstrzyknął do jajka... ludzie co wy gadacie...
Zapisane

Essi

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #8 : 2004-04-03, 18:09 »
Facet strasznie się chwalił tą papużką. Teraz już się nie chwali, więc na 120% papuga się wypierzyła i znormalniała.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #8 : 2004-04-03, 18:09 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #9 : 2004-04-04, 22:58 »
nie da się ukryś że ciekawie to wygląda.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Essi

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #10 : 2004-04-05, 10:12 »
Wg mnie wygląda paskudnie. Jak pies pomalowany na zielono. Ale... de gustibus non est disputandum.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #11 : 2004-04-05, 15:10 »
Cytat: Essi

de gustibus non est disputandum.

Eee... że jak?

Paskudnie, fuj! Taka... biedna papuzia... :( Nienaturalna... Ale co tu duzo mowic, przeciez np niebieskie falki tez są nienaturalne. Takie normalne są zielone. Ale chyba tej papudze to nie przeszkadza... :/ W sumie to nic złego w tym nie widzę, jesli inni nie widzą nic w niebieskich falistych. Ale nie wygląda to najlepiej... A co powiecie na faliste albinosy? To są sztuczne kolory czy nie? Bo jakoś nigdzie o tym jeszcze nie słyszałam. Chyba sztucznie, nie?
Zapisane

Joanna

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #12 : 2004-04-05, 16:53 »
Naturalny kolor to jest naturalny, a nienaturalny to jest nienaturalny, czyli inaczej mówiąc sztuczny...

Papuzka falista jest zielona, co nie znaczy, że tylko ten jeden kolor jest dla niej naturalny. Tak się bowiem składa, że nie ma zielonego barwnika, a to co my widzimy jako zielony kolor papuzki to jest żółty i niebieski. Żółty jest dzieki barwnikowi, a niebieski dzięki odpowiednim strukturom w piórach. Nałożenie na siebie niebieskiego i żółtego daje zielony... Tak więc wszystkie kolory niebieskie (różne odcienie, także szare i fioletowawe), żółte i zielone sa dla papużek naturalne. Natomiast wszelkie mocne fiolety (takie jak denaturat), pomarańcze, róże, czerwienie, brązy, itp sa dla papużek nienaturalne - bo nie powstają w naturalny sposób, a przez to, że jakiś debil wziął farby i pomalował papuge...

Mówiąc albinos masz pewnie na mysli papuzkę biała: to też jest naturalne, to po prostu połaczenie dwóch mutacji, jednej, która "likwiduje" żółty barwnik (niebieskiej) i drugiej, która likwiduje kolor niebieski (lutino)...

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #13 : 2004-04-05, 20:01 »
Gunia Ty myślisz że niebieski to nie naturalny kolor? Myślisz że ktoś wstrzyknął mu coś do jajka.... może znajdż sobie jakąś dobrą stronę o ptakach i poczytaj....

Różne odmiany kolorowe występują u ptakach dzikich... nie tylko zielone   :roll:

A kolorowanie papużki to zupełnie co innego, i napewno nic nie wyjdzie z tego Twojego wstrzykiwania czegoś do jajka.... co za bzdura..  :roll:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #14 : 2004-04-05, 22:10 »
Cytuj

de gustibus non est disputandum.


Eee... że jak?


o gustach sie nie dyskutuje  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #14 : 2004-04-05, 22:10 »

_Gosia_

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #15 : 2004-04-06, 11:57 »
Cytuj

Różne odmiany kolorowe występują u ptakach dzikich... nie tylko zielone


Jeśli piszesz o falistych, to się mylisz. W zasadzie mutacje barwne nie wystepuja w naturze.  Falki to stadne ptaki żyjące w stadach po kilkaset a nawet tysięcy sztuk. Jak sie jakiś kolorowy mutant trafi, to będzie on odrzucony przez stado, nawet zadziobany. Ponadto staje sie on jako odmieniec łatwiejszym łupem drapieżników. Więc w naturze raczej nie wystepuja. Paputy różnych odmian barwnych uzyskano w hodowlach przez krzyżowanie różnych mutacji. Często hodowcy chcąc szybciej uzyskać jakiś efekt krzyżowali paputki spokrewnione i dlatego paputki różnych barwnych odmian są często chorowite i krócej żyją.
Ale zawsze są to barwy naturalne, to znaczy nie są uzyskiwane przez stosowanie żadnych barwników ani zewnętrznie, ani wewnętrznie.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #16 : 2004-04-06, 13:56 »
A jak się uzyskuje te barwy niebieskie i ablinosy? albinosy sa naturalne? Z tego, co wiem, to nie... :roll:
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #17 : 2004-04-06, 17:14 »
albinosy sa zawsze naturalne u każdego gatunku węże mogą być albinosami kruki fretki tygryzy wiec jak najbardziej naturalnie papugi też. Chociaż niegy nie widziałam :). No ale muszą się zdażać (p.s. ciekawe jak by wyglądała taka papużka)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Raffy

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #18 : 2004-04-06, 18:17 »
magia - idź do sklepu i zobacz, albinosy sa popularne, nawet też mam jedną. Albinos to nic ciekawego - całkowicie biała, dzióbek ma, rózowe łapki i wiśniowe oczy co jest widoczne pod sztucznym oświetleniem.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #19 : 2004-04-06, 22:34 »
Ja widziałam kiedyś u nas w zoologiku takie papużki faliste z czerwonymi dodatkami, i to jest w 100% ich kolor,a nie są farbowane, bo rozmawiałam z panią tam sprzedającą, te papugi kosztowały tylko niewiele drożej od "normalnie" ubarwionych. Jest to taka odmiana kolorystyczna, nie często spotykana, ale napewno nie są farbowane...
Zapisane

Joanna

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #20 : 2004-04-07, 08:19 »
Cytat: Naomi151
Ja widziałam kiedyś u nas w zoologiku takie papużki faliste z czerwonymi dodatkami, i to jest w 100% ich kolor,a nie są farbowane, bo rozmawiałam z panią tam sprzedającą, te papugi kosztowały tylko niewiele drożej od "normalnie" ubarwionych. Jest to taka odmiana kolorystyczna, nie często spotykana, ale napewno nie są farbowane...


A ja Ci mówię, że to na 100% były farbowane papużki, po prostu pomalowane farbami... Nie ma czerwonych papużek, nie mają takiego barwnika! Gdyby w wyniku jakiś pokrętnych eksperymentów (czy np pobytu w Czarnobylu) papużki sie tak zmutowały, że wystąpiłby kolor czerwony to kosztowałyby znacznie więcej niż normalne... choćby dlatego, że to byłaby jedyna czerwona papużka na świecie... bo jeszcze takich (nie farbowanych) nie ma!

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #20 : 2004-04-07, 08:19 »

Raffy

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #21 : 2004-04-07, 08:47 »
a moze ten czerwony kolor to tylko krew ... :?
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #22 : 2004-04-07, 08:59 »
Zgadzam się całkowicie z Joanną. To, że pani w sklepie mwiła, to jedna sprawa, ale CO mówiła, to drugo. Nie wiesz moze, jak się naciąga klientów? :roll: To nie tew czasy, Naomi! Myślisz, ze jak by pani w zoologu powiedziała, że papużka jest farbowana, to by ją ludzie kupili? No co Ty!!!

Albinosy są wszędzie, nie wiem, jak ich mogłaś nie zobaczyć... :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #23 : 2004-04-07, 14:35 »
eee fajny sklep, nie powiem....
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #24 : 2004-04-07, 23:41 »
Ale pomyłscie jakimi farbami miały by być malowane takie papużki??? I jak by to niby ktos miał zrobić???

p.s. Zobaczcie sobie a angorze chyba dzisiejszej jak przemycane są papugi
w butelkach!!
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Joanna

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #25 : 2004-04-08, 09:15 »
Cytat: magia
Ale pomyłscie jakimi farbami miały by być malowane takie papużki??? I jak by to niby ktos miał zrobić???


Nie ma znaczenia jakimi i jak, ważne, że nie ma takich naturalnych. Ludzie, zrozumcie wreszcie, ze gdyby taki kolor wystąpił naturalnie (co w normalnych mutacjach nie jest możliwe, ale, jak pisałam, może w Czernobylu mogłoby się zdarzyć) to taka papużka kosztowałaby tysiące euro, a nie kilkadziesiąt złotych. Nigdzie na świecie nie ma papużki czerwonej!

PS
Wiem jakimi farbami... nie powiem jednak, bo jeszcze kolejny "mądry hodowca" będzie tak robił...

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #26 : 2004-04-08, 10:00 »
Nie przesadzaj Joanno, nie wiem, czy ktoś by tak robił. Przecież to nienormalne. Ale spoko, nie mów, tak będzie lepiej ;)

Nie kupuję Angory, jak coś, to wszystko jest w necie :P
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #27 : 2004-04-08, 10:43 »
Macie papużke papużka ma ileś tam piurek trzeba je dokładnie pomalować i to dokładnie za ile sprzedawalibyście takie papużki??? a poza tym czy te koloty nie zeszły by razem ze zmiana piór??
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #27 : 2004-04-08, 10:43 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #28 : 2004-04-08, 11:06 »
Oczywiście, ze zeszlyby! Ale wiesz co, magio, ja bym po pierwsze nie malowala jej pior. Przeciez to okropne!
Zapisane

Essi

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #29 : 2004-04-08, 12:25 »
Magia, a może wystarczyłoby wykąpać ptaka w barwniku. Jasne, że farba zejdzie, tak jak zeszła w tym przypadku, dlatego facet, który ma tę papużkę, już się nią nie chwali  :)
Ale skoro chcesz wierzyć w czerwone papużki faliste to sobie wierz. Jak i w krasnoludki, elfy i co tam jeszcze chcesz  :P
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.