Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Podpucha - kolorowa falista!  (Przeczytany 10224 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #30 : 2004-04-08, 12:31 »
Essi ale ta na zdjęciu nie wszystkie piura ma czerwone tylko tak jakby na zmiane

Jam udało się wychodować łysego kota czy szczura to czemu miało by się nie dać wycodować czerwonej papużki :) Ale nie wierze że była by taka tania
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #31 : 2004-04-08, 13:21 »
Nie da sie i juz, nie wnikam, bo to nie obejmuje tego, co wiem ;p i jest na pewno za trudne do głębszego zrozumienia. NIE DA SIĘ!
Zapisane

Joanna

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #32 : 2004-04-08, 13:22 »
Ta na zdjeciu nie ma wszystkich piÓr czerwonych bo albo nie pomalowano wszystkich, albo papużka już zdążyła częsć wymienić na normalne.

A widziałaś kiedyś zielonego czy niebieskiego (nie mówię o szarych z niebieskawym połyskiem, ale o takich  :(  niebieskich), czy choćby czerwonego (takiego  :grr:  a nie rudego) kota? Nie ma ich z dokładnie tego samego powodu co czerwonych papużek falistych...

Dalej możemy dyskutować jak bedziesz coś wiedziała na temat genetyki i kolorów papug. Jak będziesz wiedzała skąd biora się kolory papug, jak powstają mutacje itp. Na razie tego nie wiesz, nie mamy więc o czym rozmawiać... A wierzyć możesz we wszystko... dokładnie tak jak powiedziała Essi...

PS
Coś na ten temat możesz sobie poczytac tutaj: http://212.160.153.152/papugi/mutacjepapug/

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #32 : 2004-04-08, 13:22 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #33 : 2004-04-08, 14:38 »
A biełe papugi? Odpowiecie mi w końcu? To jest naturalny kolor, prawda? Albinoski :)
Zapisane

Essi

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #34 : 2004-04-08, 15:41 »
To jest raczej naturalny brak koloru jak już :krzywy:
Cytat: Joanna
Mówiąc albinos masz pewnie na mysli papuzkę biała: to też jest naturalne, to po prostu połaczenie dwóch mutacji, jednej, która "likwiduje" żółty barwnik (niebieskiej) i drugiej, która likwiduje kolor niebieski (lutino)...

Joanna dokładnie napisała jak to jest z albinosami :roll: Czytaj uważnie zamiast pytać 10 razy.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #35 : 2004-04-08, 16:35 »
Przepraszam, ale chyba zapomniałam, że ktoś mi na to odpowiedział i zapomnialam, ze czytalam odpowiedź :oops: Czyli tak:
samiec niebieski + samica zielona = pisklę albinos?
albo na odwrót, nie? :P :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #36 : 2004-04-08, 19:15 »
eee to ja poczekam na pomarańczową w czerwono-fioletowe kropki ;)
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #37 : 2004-04-08, 19:54 »
O, ciekawy wzór :P  :lol:  :P  :lol:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #38 : 2004-04-08, 20:07 »
Gunia, tego dokładnie nie da się powiedzieć, kolor młodych zależy jakich przodków (genów) mieli rodzice np. mój kolega rozmnożył parkę zielonych a pisklaki były = 1 żółta + 2 niebieskie + zielona
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #38 : 2004-04-08, 20:07 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #39 : 2004-04-08, 22:41 »
Jej ale o co wam chodzi ja poprostu nie dała bym sobie ręki uciąć że ta papużka jest pomalowana, jeżeli tak to szkoda mi jej.
/nie wygląda brzydko poprostu dziwnie.

A wy dacie sobie rękę uciąć że jest pomalowana???

Nie znam się na genetyce i z nikim nie dyskutuje poprostu biorę to na chłopski rozum.

Nie powiedziałam że ta papużka napewno jest naturalnie czerwona.

Ale jak już ktoś wyrazi stoje zdanie to się spotyka z krytyką dlaczego??? Niemam jakiś wywrotowych poglądów.

p.s. A może ktoś udowodnić że ta papużka jest ponalowana?? oprucz stwierdzenia że niema takich w naturz??? A może efekt zrobiony na kompie??? Sama potrafiła bym coś takiego zrobić...
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #40 : 2004-04-08, 23:06 »
Wystarczy mieć głupi psp i już można mieć moją wymarzoną papugę "pomarańczową w czerwono-fioletowe kropki"
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #41 : 2004-04-09, 10:33 »
A ja wam mówię, że to nie jest pomalowana papuga, przecież u ptaków często jest spotykany czerwony kolor i u wielu gatunków papug on występuje... więc dla genetyki to już nie jest problem, widziałam takie papugi i na 100% nie są one farbowane.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #42 : 2004-04-09, 11:13 »
naomi, skąd wiesz ze nie są farbowane ? podaj dowód ... otóż to ludzie bardzo starannie malują papugi i więc wygląda później jak prawdziwa :? Niektóre papugi mają czerwony kolor ale faliste NIGDY nie posiadają czerwonego koloru piór, jezeli zauwazymy ze papużka falista jest czerwona to na 50% pomalowana lub na 50% miała wypadek i to są plamki krwi :?
Zapisane

Joanna

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #43 : 2004-04-09, 11:47 »
Naomi - wierz sobie w te czerwone papużki, wierz nawet, że jedyne istniejące na świecie papużki kosztują jedynie troszkę wiecej niż normalne... Jak będziesz miała większą wiedzę to sama stwierdzisz, że to bzdury... Jak dowiesz się, że nowe mutacje papug kosztują po kilkadzisiąt tysięcy to przekonasz się, że niespotykana nigdzie mutacja nie może kosztować tak mało (a nigdzie na świecie nie ma czerwonych papużek falistych, ja się tym szczególnie interesuję i koresponduję z wieloma specjalistami od mutacji papug, także z takimi co o tym ksiązki piszą...). Jak więc będziesz więcej wiedziała z genetyki to przekonasz się, że natura nie bierze genów z np. ary (bo ta jest czerwona) i nie przekłada ich do papużki falistej... Pewnie można by w jakiś sposób przenieść geny czerwonej barwy tak jak to się stało w przypadku kanarków, ale nie w tej cenie....

Magia - dam sobie odciąć rękę, ze w tej cenie papużka jest farbowana... To raczej nie jest przeróbka zdjecia na kompie, bo ja słyszałam od kilku osób, że widziały różnokolorowe papużki (czerwone, różowe, pomarańczowe, fioletowe, brązowe, zielone - ale w nienaturalnym zielonym) na giełdzie. Wszystkie zostały przywiezione z Czech. Gdyby to była tylko ta jedna ze zdjecia to też zastanawiałabym się czy to nie po prostu zdjecie pofarbowane...

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #44 : 2004-04-09, 11:56 »
A powiedz mi Joanno, jesli juz tak duzo nam się rozgadalas i opowiadasz ;) , czy kanarki czerwone to tez wynik mutacji? Postanowilam zrobic o nich stronę internetową oraz forum i przez to wzbogacić swoją wiedzę. Możesz mi podać jakąś fajną stronę o kanarkach? Szukałam trochę w necie, ale zawsze przecież będzie coś, czego jeszcze nie wiem. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #44 : 2004-04-09, 11:56 »

Essi

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #45 : 2004-04-09, 15:32 »
Czerwone kanarki powstały w wyniku krzyżowania ich z czyżykami kapucynkami. A dobrych stron o kanarkach nie ma.
Gunia, dziwię się, że nie ma cię jeszcze na tym forum dyskusyjnym.
To chyba jedyne forum poświęcone głównie kanarkom  :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #46 : 2004-04-09, 16:00 »
ludzie, a jednak istnieją pomarańczowe papużki ! :P http://papuzki.webd.pl/forum/album_showpage.php?pic_id=944 - przykład jak zrobić pomarańczową papużkę - podając dużo marchwi :P
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #47 : 2004-04-09, 16:45 »
Raffy :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Essi, dziś tam właśnie zaglądałam, miałam się zarejestrować, ale nie wiem czemu, coś nie wypaliło :P Ale stronę tego hodowcy przejrzałam (nie całą, ale to, czego nie wiem :P ). Czy uważasz, że dobrym pomysłem jest to, by zrobić serwis o kanarkach? Tylko chiałabym na darmowym serwerze, a tam jest mało miejsca. Mogę liczyć na pomoc? Na razie mam kilka stron. Pokażę Wam screena. Wygląd jest bardzo prosty... Tam, gdzie jest tobiałe na górze, będzie banner (sama nie umiem robić.. :( moze jednak mi sie uda, albo jakaś duszyczka mi pomoże? :( ), po prawej, gdzie jest napis "ZDJĘCIA", bedą zdjęcia kanarków, które odpowiadają poszczególnym działom. Np. na stronie o rozmnazaniu będą tam fotki młodych, na stronie o pożywieniu będą fotki nasion. Na środku, gdzie jest napis "STRONA GŁÓWNA", będą nowości, a oczywiście w poszczególnych działach napis ten będzie zmieniać się np. na "ODMIANY" i będą tam o tym informacje. Po lewej stronie jest menu ;) Pomożecie tej stronce się rozwinąć? Pomóżcie, na razie zbieram tylko informacje, fotki i inne takie głupotki... Liczę na Was! Aha, to print scrn (prawie bym zapomniała): http://guniarz.w.interia.pl/screen.JPG Adresik ;) :wink:
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #48 : 2004-04-09, 17:23 »
bosze co wy macie z tym słowem wierzenie?? Moze ktoś poprostu nie wierzy że ktoś maluje papużki :) A poza tym jak bym miała malować papużki to też napewno sprzedawała bym jej drożej :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Sharon

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #49 : 2004-04-10, 00:04 »
Cytat: Gunia
Nie przesadzaj Joanno, nie wiem, czy ktoś by tak robił. Przecież to nienormalne. Ale spoko, nie mów, tak będzie lepiej ;)

Jakto nie wiesz czy ktoś by tak zrobił? Przecież jak widać już istnieją malarze a jakby tak oficjalnie podać przepis to pewnie  więcej takich by się znalazło :grr:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #50 : 2004-04-10, 10:48 »
Mówię o ludziach z naszego forum. Ale racja, zaglądają tu też nieporządani.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #50 : 2004-04-10, 10:48 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #51 : 2004-04-10, 22:50 »
na bank farbowany szkoda mi go
Zapisane
To piekło nie raj :)

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #52 : 2004-04-13, 00:44 »
No niestety, ludzie są pomysłowi..aż za bardzo...
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #53 : 2004-04-17, 12:36 »
Ale się rozpisaliście ;)

Po pierwsze, to muszę wszystkich przeprosić, ale nie zobaczycie fotki do której linka dał Raffy jeśli nie jesteście zarejestrowani na moim forum. Zmieniłam album na inny i integracja z forum spowodowała, że nie ma innej możliwości zablokowania "Gościom" możliwości uploadu jak całkiem zablokować dostęp.
Więc opiszę Wam, na fotce jest papużka z pomarańczowym łebkiem - bo to wielki miłosnik marchewki. Dokładnie tak samo wygląda mój Zazuś jak się upaprze marchewką a jeszcze ciekawiej wygląda po burakach :)

Gunia - nie myl naturalnie ubarwionych papużek falistych a więc takich które występują w naturze od mutacji barwnych. Naturalnie ubarwiony jest mój Zazuś. I w naturze tylko takie faliste występują.

Naomi151 - Masz racje. Bardzo często widuję czerwone wrony, sroki, wróble....
W tamtym roku w telewizji pokazywali białe jaskółki - Białe a więc pozbawione barwnika.
Można barwnik rozjaśniać, eliminować, pociemnieć, ale nie można WPROWADZIĆ w sposób inny jak sztuczny.

Może Joanna w końcu napisze artykuł o kolorowych mutacjach falistych, to poczytacie na mojej stronce.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #54 : 2004-04-17, 14:15 »
Cytat: _Gosia_

Bardzo często widuję czerwone wrony, sroki, wróble....

Cooo?! :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :o  :o  :?  :?  :? Na ulicach czy gdzoieeee?! :shock:  :?  :?  :shock:  :shock:  :o  :o  :shock:  :shock:  :o
Zapisane

Kira

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #55 : 2004-04-17, 16:49 »
Cytat: Naomi151
Ja widziałam kiedyś u nas w zoologiku takie papużki faliste z czerwonymi dodatkami, i to jest w 100% ich kolor,a nie są farbowane, bo rozmawiałam z panią tam sprzedającą, te papugi kosztowały tylko niewiele drożej od "normalnie" ubarwionych. Jest to taka odmiana kolorystyczna, nie często spotykana, ale napewno nie są farbowane...

zgadzan sie poprzedniczka  w Wawie z kilkoma sie spotkalami  sa w takiej samej cenie co jednokolorowe ale kazde sa śliczne :wink:
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #56 : 2004-04-17, 19:22 »
Gunia! Twoje poczucie humoru dąży do zera.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #57 : 2004-04-21, 14:55 »
Chodzi o zabarwiane sztucznie? :P No coooooo 8)  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedz #57 : 2004-04-21, 14:55 »

Cathycash

  • Gość
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #58 : 2004-04-23, 14:05 »
eeeee ktoś tu ma opuźniony refleks.... ironia... Tak Gunia szukaj sobie tych fioletowych kruków w zielono-czerwone centki i żółte ciapki na wiekkich, odstających niebieskiech uszach  :lol:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Podpucha - kolorowa falista!
« Odpowiedź #59 : 2004-04-23, 14:13 »
Cytat: *~Cathy~*

Tak Gunia szukaj sobie tych fioletowych kruków w zielono-czerwone centki i żółte ciapki na wiekkich, odstających niebieskiech uszach :lol:

Dobra, a gdzie je moigę znaleźć? :roll: Bo w Jeleniej to wiesz, mało spotykane... :P
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 29 zapytaniami.