Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: historia moich falistych :)  (Przeczytany 1459 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raffy

  • Gość
historia moich falistych :)
« : 2004-01-23, 22:41 »
lista trochę długam no cóż  opowiem wam historię od mojej PIERWSZEJ parki papużek  :

To było w 1993 r. rodzice chcieli mi kupić jakiegoś zwierzaka, a ja miałem 3 latka więc kupili mi parkę papużek i klatkę o wymiarach 40x30x40, w klatce dokładnie było 2 żerdki, 2 karmniki i poidełko . Jedna papużka była zielona i miała na imię Ram (samczyk) a druga miała na imię Rom, była samiczką i miała kolor niebieski. Dostawały ziarna, marchew i jabłko (tylko tyle ) i były wypuszczane dziennie 1h. Pamietam ich pierwszy lot, latały jak szalone i w koncu wyladowali na rogi jelenia powieszonej na scianie i krzyczały (trudno to nazwać spiewem ), niestety były bardzo dzikie. I w koncu w 1995 r miałem uczulenie na pierza i rodzice sprzedali papużki . Po papużek dostałem akwarium, 30l. i co z tego wiem ze pływały welony i masa gupików. Akwarium sprzedałem w 1997 r z powodu znudzenia (byłem głupim smarkaczem ). W 2000r sierpnia. zobaczyłem w sklepie papużki, wtedy po raz pierwszy zobaczyłem białe i żółte papużki i błagałem rodziców zeby mi kupili. Kupili (bez wiedzy) najpierw okrągłą klatkę, książkę i po tygodniu papużki, narescie ... ale w sklepie została parka, biała samiczka i szaroskrzydły zielony samiec (dorosłe, ok. 2 lata). Kupiliśmy, baba włozyła do transportówki i zapłaciliśmy 50 zł i wreszcie do domciu. wypuściliśmy papuzki do klatki, latały na poczatku szalone po klatce i uciekliśmy do innego pokoju. Po 3 godz. zaglądałem i patrzę, biała je a samiec spiewa jak szalony przy białej samiczce. Usiadłem koło kanapy i patrzyłem na nich tak długo i pozostaje pytanie : jak nazwać je. Od razu nazwałem je : Kara i Twister. W klatce spędzały 2 tyg. i w koncu wypusciłem je, Twister wystrzelał z klatki jak ognia, Kara siedziała w klatce, i nie chciała wyleciec. W listopadzie prosiłem rodziców o kolejne papużki, więc zaglądnołem do Anonse i zobaczyłem ze jest napisane "Do sprzedania parka papużek pod numerem tel......." i zadzwoniłem i umówiliśmy 10 listopada 2000r czyli w dokładnie moje dziesiąte urodziny  . Po lekcjach pojechałem po papużki, wchodzę do domu pani i patrze, 2 papużki w małej klatce, w syfie ... jedna była samiczką szaroskrzydłej błękitnej, a drugi szaroskrzydły zielony samiec. Płacę 20 zł za 2 papużki i wychodzę. Wypuszczam je do okrągłej klatki w której mieszka już parka, Kara & Twister. Te nowe jeszcze nie zapoznały się otoczeniem ale I OD RAZU ZRZUCIŁY DO JEDZENIA , na pewno były b. głodne. Siedziałem koło klatki i patrze jak ślicznie jedzą  i później zastanawiałem się jak nazwać, otóz nazwałem Lay i Polly. Lay to szaroskrzydły zielony samiec, Polly szaroskrzydła błękitna samiczka. Więc miałem już 4 papuzki, 2 szaroskrzydłe zielone, biała, szaroskrzydła niebieska. Lay od Twistera rózniły się wielkością. Lay był mniejszy, Twister większy. Lay oswajał się i to jak, reszta była dzika. żyły w spokoju i szczęsliwości dopóki Lay i Polly chcieli już rozmnozyć. Więc na swiecie pojawił się DONALD I, urósł, był szekiem, górny brzuch był niebieski, dolny biały, skrzydła i ogon juz miał całkowicie białe. Donald oswajał bardziej niz Lay i nauczył się gadać "Dooonalddool, dooonaa, a nawet looodaaa ". Donald zginął zadziobany przez Polly, nie wiem co odbiło Polly`emu  i to było dla mnie wielkim przezyciem . Kwietnia 2002r. zapragnąłem mieć znowu kolejna parkę , więc kupiłem żółtą papużkę lutino Sarę, i dziwnego szeka Cesara. Cesar był bardzo dziwny, główka żółta, ogon żółty, skrzydła biało-czarne, lotki białe, a brzuch i piersi miał łatki biało-seledynowe. Sarę sprzedali mi chorą a ja nie wiedziałem , umarła  w 17.04.02r.. Wiec miałem 5 papużek i następnego dnia kupiłem kolejną, tym razem to Fania  szekowa panna  piersi żółte, brzuch zielony, skrzydła żółte z niewielką ilością falek, ogon żółty. Więc miałem znowu 6 papużek . W sklepie zobaczyłem klatkę, 70 cm długa, 30 cm szeroka, 90 cm wysoka i kupiłem za marne 150 zł  Twister przez moją nieuwagę zjadł hoję (woskownicę) i odeszł  znowu przezycie  w 28.06.02r.. po 4 godz. smierci Twistera kupiłem Poluha niebieskiego samca, ale jest przepiękny, falki ma czarno-niebieskie a nie biało-czarne . Polly zaczęła zerwać się z Layem i pokochała się w Poluha . I później Lay zaczął chorować na raka nogi i odeszł, znowu cholerne wielkie przezycie (12.10.2002 czyli tydzień później zainstalowaniu Internetu . Dzień później kupiłem nową papużkę, tym razem samiec papużki falistej lutino i nazwałem Geo  Lipca 2003r zapragnałem mieć kolejne papużki , kupiłem 2 samce w 13.07.2003r. Nazwałem Aras i Ruby. Aras jest szekiem, kolorek odwrotny niż u Fanii, piers zielony, brzuch żółty, skrzydła żółte z wielką ilością falek, ogon żółty. Ruby to szaroskrzydła zielona. I tak mam 8 papużek. Polly i Poluh zaczeli się rozmnożyć i mieli 2 legi, w I legu mieli 3 pisklaki, jeden niebieski czyli po ojcu a 2 po matce czyli szaroskrzydłe błękitne. Mieli na imiona Donald II, Dziobas i Goguś. A w II lęgu to samo co w I i pisklaki mieli na imiona Maceurycy, Monia i Donald III, wszystkie trafiły w dobre ręce:). Mam teraz Karę, Geo, Cesara, Fanię, Polly, Poluha, Arasa i Ruby. We wrzesniu kupiłem akwarium 25l. . Teraz myslę nad 9 papużką dla Rubina ... hmmm  

pozdrawiam
Zapisane

Gosi@

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #1 : 2004-02-01, 17:32 »
Taka sama lista bła no forum Gosi :P

Myślę że każdy wątek powinien być skomentowany :)  A ty Raffy jes nam przedstawiłeś... nawet te które odeszły..  :cry:
Zapisane

Raffy

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #2 : 2004-02-01, 18:38 »
tak, była. Ale większośc osób na forum Gosi tutaj nie przychodzą więc postanowiłem wkleić 2 idetryczne posty po każdym forum papugi :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

historia moich falistych :)
« Odpowiedz #2 : 2004-02-01, 18:38 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #3 : 2004-02-01, 18:53 »
milo sie czyta o czyjisc zwierzatkach wczesnie zaczeles swoja przygote jako 3 latek :P
Zapisane
To piekło nie raj :)

Raffy

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #4 : 2004-02-01, 19:41 »
to były czasy ! :)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #5 : 2004-02-02, 13:37 »
hehe tak ncizym sie nie trzeba bylo przejmować ....
Zapisane
To piekło nie raj :)

Raffy

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #6 : 2004-02-02, 15:51 »
masz swiętą racje :P
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #7 : 2004-02-02, 21:02 »
ja chce mieć z 3 latka a nie 16 :(
Zapisane
To piekło nie raj :)

Gosi@

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #8 : 2004-02-06, 19:21 »
Starość nie radość

Oczywiście żartuje  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

historia moich falistych :)
« Odpowiedz #8 : 2004-02-06, 19:21 »

Raffy

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #9 : 2004-02-06, 19:38 »
Historia Arasa i Rubina w pojawieniu w naszym domu : http://zwierzaki.org/viewtopic.php?t=4083

miłego czytania :)

ekuu, ekuu ... chory jestem, mam 38 C + zapalenie płuc + grypa .... buuuuuuuuuuu  :cry:
Zapisane

Gosi@

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #10 : 2004-02-06, 19:56 »
Poczytam sobie :) No i szykiego powrotu do zdrówka Raffy !!
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #11 : 2004-02-06, 20:42 »
raffy to zdrowka wracaj eh ja dawno juz nie chorowalm ..
Zapisane
To piekło nie raj :)

Raffy

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #12 : 2004-02-06, 21:42 »
no to ciesz się ze zdrowiem :cry: a jak tam historia :)
Zapisane

Gosi@

  • Gość
historia moich falistych :)
« Odpowiedź #13 : 2004-02-07, 10:17 »
Hmm.. historia baaaaardzo ciekawa i szczegółowo opisana.. supcio  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 24 zapytaniami.