Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wilcze pazury?????  (Przeczytany 4401 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psia kocurka

  • Gość
wilcze pazury?????
« : 2006-11-05, 00:21 »
napiszcie prosze co to sa te wilcze pazury? ile pazurow powinny miec psy? na tylnych i przednich lapkach tyle samo??? :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #1 : 2006-11-05, 01:33 »
Normalnie - 4... Opuszek 5 i 4.
Trochę jest tu: http://www.psy.urbanski.org/inne/pazury.htm
« Ostatnia zmiana: 2006-11-05, 13:43 autor charon »
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #2 : 2006-11-05, 13:47 »
W przedniej łapie powinny mieć 5 pazurów a w tylnej 4. Wilczy pazur to 5 w tylnej łapie. Moja Vega je ma ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedz #2 : 2006-11-05, 13:47 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #3 : 2006-11-05, 14:10 »
oki... zeby daleko nie szukac:

tzw. wilczy pazur (prawidlowa nazwa - piaty palec) tak naprawde nie ma nic wspolnego z wilkami. Jest to struktura u znacznej wiekszosci psow - totalnie niepotrzebna (jest tylko jedna rasa psow u ktorej ma zastosowanie, w niektorych rasach natomiast jest wymagany - choc nikt nie wie po kiego) Piaty palec jest odpowiednikiem duzego palca u nogi, z tym, ze w przypadku psow - jest to tylko i wylacznie pazur wiszacy na skorce - nie ma polaczenia z koscia. Pazur ten moze sprawiac klopoty u psow mysliwskich i gnczych - z tego powodu, ze taki pies moze nim o cos zaczepic i go sobie - mowiac wprost urwac, albo naderwac.

u psow nie majacych czynnego zastosowania uzytkowego pazur w niczym nie przeszkadza - trzeba tylko pamietac, ze trzeba go przycinac, bo nie majac kontaktu z podlozem nie sciera sie sam.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #4 : 2006-11-05, 15:25 »
piate pazury sie usuwa, roumiem ze weterynarz je zcina a pozniej zszywa to miejsce..
W jakim wieku robi sie zabieg u psa? Wiem, ze najlepiej u jak najmlodszego,kilkudniowego psiaka, ale czy jest jakas gorna granica??? czy pozniej widac blizne po tym? czy psa boli zabieg? czy moze psa sie usypia podczas tego zabiegu?
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #5 : 2006-11-05, 15:25 »
p.s. oczywiscie wdzieczna Wam jestem za odpowiedzi :-)
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #6 : 2006-11-05, 15:51 »
piate pazury sie usuwa, roumiem ze weterynarz je zcina a pozniej zszywa to miejsce..
W jakim wieku robi sie zabieg u psa? Wiem, ze najlepiej u jak najmlodszego,kilkudniowego psiaka, ale czy jest jakas gorna granica??? czy pozniej widac blizne po tym? czy psa boli zabieg? czy moze psa sie usypia podczas tego zabiegu?
Myśle że na te pytania odpowie ci wet ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #7 : 2006-11-05, 15:52 »
Cytuj
piate pazury sie usuwa

usuwa sie je TYLKO psom, ktorym przeszkadzalyby one w wykonywaniu pracy, albo gdy dojdzie do naderwania. A dlaczego tylko? poniewaz w innych przypadkach jest to uznawane jako zabieg "kosmetyczny" - w zwaizku z czym nie wolno tego robic - tak jak obcinac ogonow i uszu.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #8 : 2006-11-05, 18:10 »
Iras, bede miala psa uzytkowego! Dlatego jemu te pazury na pewno trzeba bedzie obciac jesli je bedzie mial!
Chcialabym sie przygotowac na taka ewentualnosc i wiedziec, jak to wyglada u kilkutygodniowych szczeniakow, taki zabieg.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedz #8 : 2006-11-05, 18:10 »

kate8828

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #9 : 2006-11-05, 18:13 »
A czy czasem psy z rodowodem nie maja tego robionego od razu w hodowli?????????
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #10 : 2006-11-05, 18:22 »
u kilkutygodniowych szczeniakow nie powinno to wcale wygladac - jesli sie juz usuwa wilczy pazur, to w wieku kilku dni.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #11 : 2006-11-05, 18:38 »
no dobrze! ale co bedzie jesli mu tego nie zrobia w hodowli, gdy bedzie mial kilka dni? czy mozecie mi odpowiedziec na to pytanie?
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #12 : 2006-11-05, 18:40 »
co bedzie jesli dostane psa kilkutygodniowego z wilczymi pazurami???przeciez moze sie tak zdarzyc!  jak wowczas bedzie wygladal taki zabieg?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #13 : 2006-11-05, 18:59 »
a co ci tak zalezy na tym usunieciu? jesli rasa tego wymaga, a zakaz nie obejmuje, to pazury zostana usuniete. Jeśli zostana to po prostu dbaj o to by nie przerosly, a jesli chcesz je usunac, bo taki ci sie bardziej podoba - zrezygnuj z psa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #14 : 2006-11-05, 19:15 »
przeciez pytam, bo chcialabym widedziec jak wyglada taki zabieg, tyle... jestem po prostu ciekawa co moze czekac mojego psa! Czy to zle, ze jako przyszla wlascicielka chce wiedziec jak najwiecej o takich sprawach? Dlaczego mam rezygnowac z psa jesli chce by mu nie przeszkadzaly pazury, gdy bedzie biegal po lesie? Sam napisales, ze psom pracujacym sie usuwa wilcze pazury? Mam rozumiec, ze jesli hodowca zaniedba te sprawe, to moj pies nie bedzie mogl wykorzystywac swoich genetycznych predyspozycji lub narazac sie na jakies nieprzyjemnosci wynikajace z posiadania tych pazurow? Czy moze nie mam poszukac innego psa, jesli okaze sie, ze ten, ktorego zarezzerwowalam ma te wilcze pazury?

Skoro wiesz jak to wyglada to dlaczego nie chcesz mi po prostu tego napisac drogi Irasie? To jest jakas tajemna wiedza, czy co?

A zreszta, nawet gdybym chciala, kosmetycznie, takie zabiegu i sie pytam jak to wyglada, to zdaje sie Ty nie chcesz mi odpwiedziec, bo jestes przeciwny "upiekszaniu " ( ze tak to nazwe sobie ) psow. No coz, to jest tak jakby wciskac komus na musa swoje opinie i przekonania!

Chyba nie chcesz zyczliwie odpowiedziec na moje pytanie!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedz #14 : 2006-11-05, 19:15 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #15 : 2006-11-05, 20:05 »
widzisz, jest roznica miedzy psem, ktory przedziera sie przez krzaki np. w poscigu za jakas zwierzyna, a psem biegajacym ot tak sobie.

Cytuj
Czy moze nie mam poszukac innego psa, jesli okaze sie, ze ten, ktorego zarezzerwowalam ma te wilcze pazury?

ehhmm... skoro jeszcze sie nie urodzil, to skad wiesz, ze akurat rten "zarezerwowany" bedzie je mial?

Cytuj
jesli hodowca zaniedba te sprawe


To nie bedzie zaniedbanie, tylko trzymanie sie prawa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #16 : 2006-11-05, 20:46 »
Nie chesz odpowiedziec na moje pytanie, no to nie! Trudno! Toc balgac Cie nie bede ;-)
Moze znajdzie sie ktos kto odpowie na moje pytania i rozwieje wszelkie watpliwosci.

I czytaj dokladnie to co pisze, moj pies bedzie pracowal w lesie, bo bedzie jezdzil na polowania, wiec to nie bedzie ot takie sobie bieganie, po prostu, po lesnych drozkach!
Nie wiem czy bedzie mial czy nie bedzie mial, po prostu chcialam wiedziec, co by bylo gdyby! Ale widze ze od Ciebie sie nie dowiem!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #17 : 2006-11-05, 20:59 »
Na polowania? :o Psia Kocurko, oburzasz się na usypianie nowo narodzonych kociaków, twierdzisz, ze to niehumanitarne, a popierasz polowania? Jak to jest? :hmmm:
Zapisane
IBDG Wrocław

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #18 : 2006-11-12, 21:45 »
Wilcze pazury się usuwa nie tylko psom polującym,czy pracującym.Zawse się może zdarzyć,że pies biegający luzem o coś zaczepi.Usuwanie wilczych pazurów to nie kosmetyka.to usunięcie zagrożenia.Robi się to bardzo wcześnie z uwagi na to,że później przeprowadzony zabieg jest bardziej inwazyjny.Dłużej też trwa gojenie.Ja już widziałam ropne stany wilczych pazurów u psów nawet nie biegających,a chodzących na smyczy.A kupując szczeniaka możesz sprawdzić czy ma wilcze pazury.A tak nawiasem mówiąc to chciałabyś znać technikę operowania.Poco?
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #19 : 2006-11-19, 00:10 »
Albo się nie doczytałem albo nie napisałaś, proszę powiedz mi w takim razie, a jakiej rasy pieska masz zamiar Sobie kupić moja droga :)?
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #20 : 2006-11-19, 12:06 »
bronczyk! nie chce znac techniki operowania, tylko wiedziec, ze psa trzeba uspic, obciac mu te pazury, nastepnie zalozyc szwy... tyle, zreszta.. juz sie tego wszystkiego dowiedzialam od weta :-)

Fido! Rasa: gończy :-)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedz #20 : 2006-11-19, 12:06 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #21 : 2006-11-19, 12:44 »
Kocurka, to jak z tymi polowaniami? Nie obrażę się, jeśli odpiszesz, że nie masz ochoty się tłumaczyć ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

psia kocurka

  • Gość
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #22 : 2006-11-19, 13:27 »
aaa, przepraszam, przeoczylam!

Z polowaniami jest tak, ze oczywiscie jestem ich kategoryczna przeciwniczka!!! Przerazaja mnie te zdjecia psow, z ich "ofiarami" i dumnych wlascicieli tych psow umieszczajacych owe zdjecia w interncie :-( brrrr.....

Bez bicia sie przyznam, ze o polowaniach napisalam, by brzmialo powazniej, bo pewien odpowiadajacy na moje pytanie bagatelizowal plany pracy mojego psa w lesie.

Mam w planach wyprawy z moim pieskiem na sciezki tropowe, organizowane dla radochy psiakow. Sciezki te z zywa zwierzyna i prawdziwymi polowaniami nie maja wiele wspolnego - tyle mam na swoje usprawiedliwienie! :oops:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: wilcze pazury?????
« Odpowiedź #23 : 2006-11-19, 14:09 »
Kocurka, tak się domyślałam... :) No to ok ;d
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 29 zapytaniami.