Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bzyczenie królika  (Przeczytany 40395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Bzyczenie królika
« : 2008-12-16, 12:00 »
Moja królica czasem bzyczy jak mucha czy pszczoła o co jej chodzimam angorkę jeśli to ma jakiś związek no i piszczy czasem jak jakaś maskotka gumowa o co jej chodzi?
Ahaaaa byłbym zapomniał czy królika można kapać? wiem wiem głupie pytania ale lepiej spytać niż żeby zwierzaczek cierpiał prawda?
« Ostatnia zmiana: 2008-12-16, 13:50 autor ShreQ »
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #1 : 2008-12-16, 16:03 »
Po co kąpać?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #2 : 2008-12-16, 16:08 »
No właśnie nie wiem przez to pytam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedz #2 : 2008-12-16, 16:08 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #3 : 2008-12-16, 16:20 »
Królik sam się myje.
A jak nie (np. ma brudne okolice odbytu), tzn. że jest chory.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #4 : 2008-12-16, 16:33 »
Ahaa dzięki a oś o tym bzyczeniu możesz mi powiedzieć?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #5 : 2008-12-17, 13:00 »
http://www.acn.waw.pl/kundelki/ziabak/zachowanie.htm
Cytuj
Królik biega wokół nóg opiekuna "bzycząc" - to objaw podniecenia. Królik zachęca w ten sposób do wspólnych "igraszek", co w silniejszych stanach (np. wiosną), może być intensywne i przeradzać się w próby kopulacji. Jest to o tyle nieprzyjemne, że królik chwyta mocno zębami chcąc przytrzymać ewentualny "obiekt" pożądania i może dość mocno kaleczyć. Jeśli takie stany są silne, zalecam poddanie królika zabiegowi kastracji, co złagodzi jego popęd i wyeliminuje płodność (w razie planowania więcej niż jednego królika zabiegi kastracji i sterylizacji są nieuniknione).
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #6 : 2008-12-17, 15:42 »
Aha no i wszystko jasne tylko że to samiczka to mam nadzieje że nie bedzie chciała ze mną kopulować ale w sumie po nowym roku i tak idzie do sterylki
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #7 : 2008-12-18, 11:02 »
odruchy kopulacyjne u zwierzat nie oznaczaja jedynie tego,z e zwierze czuje potrzebe prokreacji, jest to rowniez sposob na zdominowanie innego osobnika - czyli nie jest powiediane ze nie bedzie probowala ;)

Skoro to samica - to prawdopodobnie ma po prostu ruje - i stad owe bzyczenie.

a decyzje o sterylce - zdecydowanie pochwalam :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #8 : 2008-12-18, 12:21 »
oby dała mi spokój bo co dziewczyna powie ;) aha i mam mały wielki problem nie moge nigdzie w okolicy kupić granulatu dla królika więc dostaje MEGAN czy to naprawdę aż tak źle dla niej?? nie jest spasiona warzy jakieś pół kg niestety nie mam wagi by to sprawdzić aha no i wasz pomysł z ręcznikiem się nie sprawdził od razu go poprzetawiała zwineła w kulke  tak że zrezygnowałem z tego chyba najlepiej jej na gołym podłorzu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedz #8 : 2008-12-18, 12:21 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #9 : 2008-12-18, 12:25 »
granulaty najlepiej przez net kupowac. jest masa sklepow internetowych - i to sie po prostu oplaca...

co do megana - nie jest to dobra karma dla krolika - choiazby z tego powodu, ze krolik nie powinien jesc ziaren (puste kalorie - taki mc donalds) od biedy ujdzie (  u mnie w tej chwili przez problemy finansowe sa na meganie...)

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #10 : 2008-12-18, 13:00 »
Mogłabyś podać namiary na jakiś sklepik?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #11 : 2008-12-18, 13:18 »
www.szopek.pl

bardzo fajny, niezly asortyment i w porownaniu z innymi - taniocha...  versele laga - jedno z najlepszych zarc, a w razie klopotow finansowych - wildlife   (u mnie te klopoty wygladaja tak, ze nie wiem jak bedzie moja sytuacja wygladala w przyszlosci - wiec dopoki mam mozliwosc zrobilam zapas zarcia - wiadro 35l megana... za cene hurtowa.

www.zooplus.pl

www.krakvet.pl

w tych tez robilam zakupy i nie mialam nic do zarzucenia (prawie - z krakvetu wiaderka przyszly polamane)

Wybitnie nie polecam www.zookoziolek.pl - na przesylke czeka sie kilka miesiecy  i nie ma gwarancji czy dojdzie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #12 : 2008-12-18, 13:33 »
Aha to chyba wszystko dzięki wam za pomoc w razie problemów się zgłoszę no i w miarę moich jak na razie skromnych możliwości (wiedzy) pomogę :P


Aha a jak sobie za przesyłkę liczą?
 
« Ostatnia zmiana: 2008-12-18, 17:27 autor ShreQ »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #13 : 2008-12-19, 00:08 »
nie paietam - zawsze jak zamawiam to powyzej stowy - wiec za przesylke nie place...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #14 : 2008-12-19, 16:06 »
Ok dorwałem coś takiego "vitapol granulat dla gryzoni" nawet jej smakuje może być?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedz #14 : 2008-12-19, 16:06 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #15 : 2008-12-19, 16:27 »
lepsze to od miesza=anek (czyli np. megana) - ale jest to cos typu "ujdzie w tloku" (ogolnie rzecz biorac - jesli nic lepszego nie ma pod reka - moze byc)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: Bzyczenie królika
« Odpowiedź #16 : 2008-12-19, 20:09 »
Ok dzięki
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 30 zapytaniami.