Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: --==Obsesja?==--  (Przeczytany 3604 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
--==Obsesja?==--
« : 2003-10-19, 22:08 »
Od kilku lat mam obsesję na punkcie gryzoni. Myszki szcur, chomiki, świnki morskie... Ciagle sobie obiecuje że juz "zadnego wiecej" na żadnego z nich nie miałam pozwolenia od rodziców, ale zwierzątka zostawały... Jutro będę miałą świnkę...Kolejna zachcianka. Ale obiecujące jest to że nie zaniedbuje zwierząt. Sprzątam im minimum 1 raz w tygodniu. Codziennie każdego z nich biore na rece. Mam jeszcze 2 psy i 2 koty, które też bardzo kocham. Najchętniej przygarnełabym wszystkie zwierzaki... Aż boje sie iśc do zoologika bo a nuż mi sie spodoba i ...,...
Moja rodzina zaczyna protestować....
Poradzcie mi cos.... Ale tych zwierząt co mam nie oddam nie...
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #1 : 2003-10-19, 23:05 »
A po cóż na to cokolwiek radzić :?:   :P  :lol:  :lol:  :lol:  Ja zresztą mam dokładnie tak samo..więc i tak nic bym nie mogła poradzić :P  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

Cathycash

  • Gość
Zaczyna mi brakować czasu i miejsca...
« Odpowiedź #2 : 2003-10-19, 23:39 »
teraz doszły nowe obowiazki... wakacje wporządku czasu będęmiałą dla nicj mnustwo ale co zrobić jeśli wracasz do domu o 17.00 obiad, lekcje, mycie i???????? godzina 12.00.... :( Zostają weekendy ....  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zaczyna mi brakować czasu i miejsca...
« Odpowiedz #2 : 2003-10-19, 23:39 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #3 : 2003-10-20, 14:35 »
Dosha, no właśnie. Po co sprawiasz sobie ciągle nowe zwierzęta jeśli nie masz dla nich wystarczającej ilości czasu?! To głupota..
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Ale ja nie mogę...
« Odpowiedź #4 : 2003-10-20, 15:12 »
Większosć moich zwierząt to przybłędy i co mam je zostawić na ulicy?
W wakacje na ulicy znalazłam malutkie kociątko. Ledwo żyło. Teraz ma sie dobrze a co by było jakbym w tedy pomyślała sobie: " nie no ładny ten kociak ale po co mi on jak nie mam na niego czasu..." I to też uważasz za głupotę? Taka właśnie jest wiekszośc "wielbicieli zwierząt" ......
Zapisane

szynszylka

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #5 : 2003-10-20, 22:25 »
Ja tez mam w domu "male zoo" co chwila przybywalo kolejne,ale zatrzymalam sie na 5.Staram sie kazdemu poswiecac choc chwilke w ciagu dnia,ale chyba na wiecej pozwolic sobie nie moge bo zaczełabym je zaniedbywac pozdrawiam
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #6 : 2003-10-21, 08:29 »
ja tam nawet nie pomyslalem zeby walczyc z ta mala obsesja, zwierzaczki zawsze byly sa i beda i nic na to nie poradze :) :lol:
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Zwierzaczek

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #7 : 2003-10-21, 13:53 »
Ja mam podobnie  :)
Kiedyś choć mama nie zgadzała się na chomika, kupiłam sobie tego kochanego gryzonia, mama wraca z pracy a ja jej mówię - 'mamo mam chomika' - 'nawet mi nie mów' - mama.
A potem było tylko - 'ale sliczny...'  :lol:  :lol:
I tak to u mnie bywa  :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Heh u mnie też tak było
« Odpowiedź #8 : 2003-10-21, 15:46 »
Moja mama bardzo lubi mojego chomika i świnkę (są śliczne to dlatego)
Ale nie lubi mojego szczurka, bo jej sie nie podoba ogon i... genitalia ;p
Mi tam to nie przeszkadza, bo czy to ważne jak zwierzak wyglada?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Heh u mnie też tak było
« Odpowiedz #8 : 2003-10-21, 15:46 »

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #9 : 2003-10-21, 15:51 »
Ja mam też piąteczkę, ale chyba nie zdecyduję sie na jeszcze jedno zwierzątko. Czuję, że nie dałabym rady ;)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #10 : 2003-10-21, 22:26 »
Zwierzaczkowa, odkąd zauważyłam kotka w emblemacie zastanawiam się jak do Ciebie trafił - napisz coś o nim  :)  :)  pozdrówka dla całej piąteczki  :wink:  :P
Zapisane

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #11 : 2003-10-22, 14:21 »
Acha :D jest o nim temacik w kotkach, ale to nic- chętnie o nim napiszę :)

a więc to jest NIUNIA :D kotka, którą dostał szwagier na urodziny :)
Jak do nas trafiła była strasznie malutka i płochliwa- włąściwie nie miała futerka tylko puszek! Teraz rośnie jak na drożdżach ;) I juz nie jest taka nieśmiałą :D zaczyna się w pieska na całego! ;) bawiąc się całymi godzinami ;)
Z pieskiem sie polubiła a z kanarkiem i myszoskoczkiem nie maja kontaktu, bo króliczek stoi w drzwiech i nie chce kota przepuścić :)
Zapisane

mili

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #12 : 2003-10-22, 15:58 »
Ja też bardzo lubie miec duzo zwierząt  :P  :P  :P  :P  :P  niedługo mam nadzieję, że przybędą do mnie myszki, bo mojej koleżance przedwczoraj się urodziły małe myszątka. Są cudowne :D:D:D
Zapisane

niuta

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #13 : 2003-10-22, 17:12 »
Dosha a ile ty masz wlasciwie lat?? bo wiesz ludzie w miare dojrzali potrafia sobie wytlumaczyc, ze co za duzo to nie zdrowo... rozumiem zwierzakowa manie, bo sama kilka stworow mam, ale wszystko w granicach rozsadku ;)
Zapisane

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #14 : 2003-10-23, 00:02 »
i jak Dosha, znalazłaś klatke dla szczurasa?
czy oddajesz go?
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #14 : 2003-10-23, 00:02 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #15 : 2003-10-27, 18:06 »
Ja też mam obsesje, tylko nic mi sie nie udaje. CHciałam rybki, w między czasie szczurka (którego jak zwykle nie bede mogła.. oczywiscie powody oczywiste..) a teraz namawiam na chomika. Bo pieska, kotka, szynszyla, fretki mi sie nie udało..
Zapisane

Emilka

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #16 : 2003-10-27, 19:37 »
Skad ja to wszystko znam. Psa moja siostra przyprowadzila bez zgody rodzicow....potem ja kota, kiedy on umarl nastepnego mama ZGODZILA sie przygarnac, drugiego kotka calkiem niedawno przywloklam. Pozatym mam chomika i myszke (rodzice na poczatku o nich nic nie wiedzieli) a teraz kolejna zachcianka szylka
jednak moi rodzice sa tacy wspaniali ze zawsze kiedy cos przynosze..to zostaje u nas, maja bardzo dobre serce i za to ich bardzo kocham mimo iz nie chca tych zwierzat, zatrzymuje je dla mnie
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Z moimi podobnie :)
« Odpowiedź #17 : 2003-10-27, 22:45 »
Z moimi tak samo.... Gryzonie przywlokłam bez ich zgody :) A się zgodzili ;p
Zapisane

Emi8

  • Gość
He he - obsesja- naniactwo!
« Odpowiedź #18 : 2004-01-03, 13:54 »
He he, ja też tak mam...mąż mówi, że mam obsesję, ciągle siedzę ze zwierzakami...Mogłabym im sprzątać bez przerwy.Strasznie dużo czasu mi to zajmuje.A tyle obrazów bym mogła w tym czasie namalować....
Na szczęście pracuję w domu.
       Mamy też psa. Ale ja strasznie lubię koty....od dzieciństwa zawsze u mnie w domu był kot...pies zresztą też. Jak byłam mała, to mieliśmy jeszcze inne zwierzątka...przewinęło się kilka chomików, świnka morska, 2 papużki faliste, rybki (mieliśmy kilkanaście lat), żółwika, myszki, nawet koszatniczkę.
Teraz  nie możemy mieć z mężem kota, ze względu na szynszyle....mógłby jakiegoś upolować.

Boję się....że jednak kiedyś do domu jakiegoś małego kotka przywlokę. Próbuję sobie  racjonalnie wytłumaczyć, że nie powinnam.

Jest jeden problem. To tylko mieszkanie.
Wierzę jednak w to, że kiedyś będziemy mieli domek z ogrodem gdzieś na uboczu. Ale wtedy kot na pewno jakiś będzie.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #19 : 2004-01-03, 15:57 »
Dosha, zadanie to: "Aż boje sie iśc do zoologika bo a nuż mi sie spodoba i" raczej nie swiadczy o tym, iż znajdujeesz zwierzaki na ulicy...
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #20 : 2004-01-03, 16:34 »
Też kocham wszystkie zwierzaki, jednak tłumaczę sobie, że nie mogę wszystkiego mieć. Cieszę się tym co mam. Moi rodzice też darzą uczuciem zwierzaki, jednak zawsze pytam się o ich zgodę, gdyż nie chcę zawieść ich zaufania.
Mam psa, królika i rybki.
Bardzo chciałabym przygarnąć szczurka albo jakiegoś kociego przybłędę. Jednak wiem, że to niemożliwe. Królika i szczurka raczej nie pogodzę. A psa z kociakiem tym bardziej :lol: .
Jednak pocieszam się tym, że jak będę starsza i będę mieć swój własny dom będę mogła mieć tych zwierzaków więcej. Bo to ja będę zarabiać na nie pieniądze i to ja będę je utrzymywać.
Nie mam nawet co śnić o innych zwierzakach gdyż jestem na utrzymaniu rodziców, mieszkam razem z nimi. I wkońcu oni też mają coś do powiedzenia i coś może im się niepodobać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #20 : 2004-01-03, 16:34 »

Lalaith

  • Gość
Re: Zaczyna mi brakować czasu i miejsca...
« Odpowiedź #21 : 2004-01-03, 19:28 »
Cytat: Dosha
teraz doszły nowe obowiazki... wakacje wporządku czasu będęmiałą dla nicj mnustwo ale co zrobić jeśli wracasz do domu o 17.00 obiad, lekcje, mycie i???????? godzina 12.00.... :( Zostają weekendy ....  :cry:


1. Pisałaś, że "a nóz cos mi sie spodoba i.." - szczerze? Podejście jak do zabawek. Wchodzisz- śliczny chomiś! Biorę... To nieodpowiedzialne zachowanie...
2. Skoro brakuje czasu, po co sprawiałaś sobie tyle zwierząt?! Trzeba było przemyśleć decyzję! A nie, ten łady to biorę itd.... Więc, teraz nie jęcz.. To był i jest wyłącznie Twoj wybór!
Zapisane

kasiata

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #22 : 2004-01-03, 21:28 »
Dorsha od kiedy tylko sięgam pamięcią my zawsze miałyśmy , mamy , i będziemy mięć obsesje na punkcie zwierzaków :)
      A no i od kiedy pamiętam wszystkie zwierzaki jakie miałyśmy , były bez zgody naszych STARSZYCH ...
Zapisane

kasja

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #23 : 2004-01-03, 22:37 »
Ja mam myszki bez zgody mojego męża, po prostu pojechałam i kupiłam,  niedawno urodziły się młode i nie mam zamiaru ich oddać. Tak samo bedzie z następnymi miotami, tylko  kupuję więcej klatek :) . Kocham,  moje na razie 7 myszek i chcę ich jeszcze więcej. Czasami mam kłótnie i teksty typu "to twoje myszy", ale potem  jest "kochane mysiulki" wiem, że on też je kocha. Takie małe, a kochamy je jak dzieci i wnuczki ,jakbyśmy zostali babcią i dziadkiem. Nie wyobrażam sobie, żeby je komuś oddać, lub żeby były pokarmem dla węży. Jedna pani, w sklepie w którym kupowałam moje myszki, kupowała je na pokarm dla węża i  powiedziała:"myszy są głupie", jakbym jej coś z chęcią powiedziała, ale jestem kulturalnym człowiekiem. Dlatego rozumiem Cię Dorshu, bo jak się kocha to nic nie można zrobić, bo to jest nasze powołanie kochać zwierzaki. To wieeeelka obsesja i nie tylko ty ją masz. Witaj w klubie.  :)  :)  :)  :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #24 : 2004-01-04, 10:29 »
Jeśli mogę:
Nie chciałłabym nikogo urazić, ale to jeest wieeeelka nieodpowiedzialna obsesja..
Zapisane

Cathycash

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #25 : 2004-01-04, 22:34 »
Wiesz dziwne żebym kupowała zwierzaki które mi się nie podobają.... Wszystkie mają się bardzo dobrze, zapraszam w odwiedzinki ;p

A co do twojego ostatniego postu to niestety Ci sięnie udało, ja nie mam takiego do nich podejścia. Moze oceniasz ludzi z Twojego punktu widzenia? Nie znasz mnie wiec oszczędz sobie takich komentarzy.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #26 : 2004-01-05, 09:26 »
Być może Ci się narażę i  przykro mi, że to mówię, ale podobnie jak Lalaith uważam, że zachowujesz się  jak rozkapryszony dzieciak w sklepie z zabawkami, który bez wymarzonej zabawki z niego wyjdzie.
 Z Tobą jest podobnie i przez to sądzę, że jesteś nieodpowiedizalna. Bierzesz na siebie zbyt wiele obowiązków. Jeszcze trochę i nim nie sprostasz. A co będzie jak będzie jak Twoje zwierzaki zachorują (odpukać)? Sama sobie przecież nie poradzisz.
Pomyśl o tym.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #27 : 2004-01-05, 09:48 »
Wiesz to Twoje zdanie... zwierzaki mają u mnie dobrze. Nie znasz mnie i nie możesz oceniać czy sprostałam obowiązkom które na siebie nałożyłam, a napewno nie jest ich za wiele. A jak zwierzaki zachorują, co może sie zdarzyć każdemu to masz racje sama sobie nie poradzę. Przecież istnieją weterynarze nieprawdaż? Wyleczyli skutecznie chomka i szczura, uspokoili mnie gdy martwiłam się o myszkę. Przecież wiadomo że sama bym tego nie zrobiła, nie studiowałam weterynari.
Zapisane

Forum Zwierzaki

--==Obsesja?==--
« Odpowiedz #27 : 2004-01-05, 09:48 »

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #28 : 2004-01-05, 14:05 »
Cytat: Lalaith
Jeśli mogę:
Nie chciałłabym nikogo urazić, ale to jeest wieeeelka nieodpowiedzialna obsesja..


zgadzam się ... niestety
jeszcze jestem w stanie zrozumieć "obsesje" u osób które same utrzymują swój zwierzyniec
ale gdzie tu mówić o odpowiedzialności gdy w przypadku choroby/wypadku zwierzaka i tak za weta grube pieniądze będa pewnie płacić rodzice, nie mówiąc już o dowozie zwierzaka do weta

...choćby tak prozaiczna rzecz jak pieniądze...
Zapisane

kasiata

  • Gość
--==Obsesja?==--
« Odpowiedź #29 : 2004-01-05, 14:14 »
wiesz co Lalaith , Ona napewno do zwierząt podejścia jak do zabawek nie ma ...    Nie znasz , Nie wiesz ... NIE OCENIAJ !!! :/
A pozatym ty nigdy nie widziałaś jej stadka , nigdy nie widziałaś jak bardzo o nie dba , więc nie gadaj mi tutaj że uważa , że zwierzęta są dla niej jak zabawki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:/
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.