Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: SZARLOTKA  (Przeczytany 1377 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gutpad

  • Gość
SZARLOTKA
« : 2006-06-30, 23:22 »
moj ulubiony i najlatwiejszy z przepisow :

                                                     SZARLOTKA
skladniki:  CIASTO: 50dag mąki pszennej, 15dag cukru pudru, 3 żółtka, jajko, 25dag margaryny, łyżeczka proszku do pieczenia, cukier wanilliowy
              MASA:  1,5kg jabłek, 20dag cukru, 5dag kandyzowanej pomaranczowej skorki

1.  CIASTO: mąke przesiac, dodac margaryne, posiekac razem, dodac cukier puder, żółtka i jajko, proszek do pieczenia oraz cukier waniliowy. Szybko zagniesc ciasto. Zawiną w folię spożywczą i wstawic do lodówki na 1 godzine. po wyjeciu z lodowki 3/4 ciasta rozwalkowac i ulozyc w formie, nakluc widelcem.

2. MASA: jabka obra, pokroi w wiartki, wyciąc gniazda nasienne.Pociąc na mniejsze kawalki wlozyc do rondla, dodac cukier.Podgrzewac na malym ogniu,aż sie rozpadną i utworzą jednolitą konsystencję.Dodac skorke pomaranczową. Ostudzic , w razie potrzeby osłodzic.

3. Formę z ciastem wstawic do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 stopni [c].Piec 5-8 minut, wyjąc wlozyc mase jabłkową dokladnie rozsmarowac[ jezeli masa jest rzadka,trzeba ją najpierw wymieszac z kilkoma lyzkami bułki tartej, a ciasto posmarowac roztrzepanym białkiem).

4.Odłożone ciasto { 1/4 ]  pokroic na male kawałki, uformowac dłonmi w wąskie długie wałeczki. Z nich ułozyc ukosnie kratke. Piec okolo 1godziny w temperaturze 200[C]. Gotowe ciasto lekko przestudzic,opruszyc obficie cukrem pudrem, pokroic na duze kawalki..

jezeli sa jakies niejasnosci [ w co watpie] to prosze pisac na 6145761 gg wszystko wytumacze dokladnie zycze smaccznego gdyz nie ma sposobu na schrzanienie tej szarlotki ;]
Zapisane

Gutpad

  • Gość
Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedź #1 : 2006-06-30, 23:26 »
polecam takze podawac [ jak ktos ma mikrofale] podgrzzac i podac z lodami... ahhhhhhhh szarlotka na cieplo z lodammi ahhhhhhhhhh jutor robie ;]
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedź #2 : 2006-07-01, 12:58 »
Wydrukuję przepis i zrobię jak mnie najdzie ochota. Mam na myśli chęć pichcenia, bo jeść już bym chciała... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedz #2 : 2006-07-01, 12:58 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedź #3 : 2006-07-03, 15:02 »
Tez bym sobie zjadła :kocham:, tylko piec nie ma komu.... :P
Ale zapisze sobie przepis  :)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedź #4 : 2006-07-30, 18:51 »
uwaga, moja mama piecze własnie tą szarlotkę. :P
Nie jestem pewna czy ciasto wyjdzie bo zamaist cukru pudru dała zwykły, a wszystkie  dag i g odbierzała na oko bo nie mamy miarki. :lol:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedź #5 : 2006-07-30, 19:13 »
Zwykły cukier przerabiam na puder w starym i używanym tylko do tego celu młynku do kawy :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: SZARLOTKA
« Odpowiedź #6 : 2006-07-30, 21:53 »
Ciacho sie udało! :jupi2:
Jeszcze ciepłe ale już probowałam, pycha! :D
Ale na wierzch zamiast cukru pudru zrobilismy taką pianę z pozostałych białek(miksuje się bałka razem z cukrem a puźniej nakłada sie pod koniec pieczenia)
Polecam!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.