Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Rady dla laików i polecana literatura o akwarystyce  (Przeczytany 29869 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kareena

  • Gość
Odp: Rady dla laików i polecana literatura o akwarystyce
« Odpowiedź #60 : 2006-12-28, 16:05 »
Hm... jakos nie moglam znalezc tej informacji wiec tu pytam - jakie znacie odmiany kolorystyczne molinezji?

chętnie bym dokupila dodatkową parkę do moich pomarańczowych, wolałabym jednak coś bardziej kolorowego niż blackmolly (mam ciemne tło i blackmolly trudno bedzie zauwazyc)

zastanawiam sie nad pstrokatymi czarnobiałymi - ale czy to nie jest czasem jakas choroba ? :P wyglądają na zdrowe ale wole sie upewnic jak bardzo różne są te molinezje :)

edit
ok, juz znalazlam :P to o co mi szło to odmiana dalmatyńska..
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Rady dla laików i polecana literatura o akwarystyce
« Odpowiedź #61 : 2007-01-04, 19:49 »
Niestety ale mam choróbsko w akwa :/ posocznica - puchlina wodna.. obawiam sie ze juz za późno bo sa łuski nastroszone. wczesniej widziałam zgrubienie ale to była samica wiec myslalam ze to może ciąża :roll:

Da się to jakoś wyleczyć? niestety nie mam innego zbiornika, mogę rybę najwyzej wsadzic do 3 litrowego wiaderka (ale mam tylko 1 filtr). Inne ryby nie maja objawów chorobowych, chociaz samce molinezji też mają jakies tam zaokrąglenia. jednak nie jestem w stanie stwierdzic czy to już jest chorobliwe..

Zachorowała samica molinezji, w zbiorniku oprocz niej jest jeszcze: zbrojnik niebieski, 7 bleherów, 4 inne molinezje. Tzn mam 13 ryb w 72 litrach. To chyba nie jest przerybienie? Rośliny sie rozrastają, są korzenie. Temp 24 i raczej nie waha się. Ph około 7,6, woda twarda. Woda zmieniana cotygodniowo (wymieniam ok 13 litrow tyle ile ma wiaderko). Pokarm daję ichtiovit, biovit, suszone dafnie, i tabletki dla glonojada, ale inne ryby też je podskubują. od czego puchlina może być? Ryby były dodawane stopniowo, ostatnie były 2 dalmatyńskie molinezje - przed świętami, ale te maja wygląd bez zmian. Jeśli chodzi o zachowanie ryb to raczej nie widzę żadnych nieprawidłowości.

Proszę o rady co z tym fantem zrobić :/ Wieczorem wymienię wodę - to chyba już nie zaszkodzi. Chciałabym chociaż zapobiec chorobie innych ryb.. Nie wiem czy jedynym wyjsciem jest zabicie tej mojej molinezji..
« Ostatnia zmiana: 2007-01-04, 21:37 autor kareena »
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Rady dla laików i polecana literatura o akwarystyce
« Odpowiedź #62 : 2007-01-07, 21:28 »
http://img231.imageshack.us/img231/1023/mollyze3.jpg  tak wyglada ta nastroszona (najlepsza fota jaka bylam w stanie zrobic)

PS
zaczełam stosowac Sera bactopur direct - wlasnie minelo 1,5 dnia kuracji. czy bedzie dobry efekt to nie wiem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rady dla laików i polecana literatura o akwarystyce
« Odpowiedz #62 : 2007-01-07, 21:28 »

anea

  • Gość
Odp: Rady dla laików i polecana literatura o akwarystyce
« Odpowiedź #63 : 2007-12-19, 20:59 »
Odkopuje wątek :)
Od razu uprzedzam że nie wszystko jeszcze przeczytałam - informacji o akwarystyce szukam od tygodnia i co strona to tylko wiecej pytan sie pojawia w mojej glowie - Dlatego zanim dozytam prosze o kilka rad.

Mam od tygodni aakwarium 60l heksagon USTABILIZOWANE podobno :) Według mnie jest "ciut" przerybione ale to juz inny temat. W kazdym razie czytałam w tym watku cos o odmulaczach. Zamierzam takowy kupic tylko mam jedno pytanie: Odmulacz podlacza sie do pompki. Ja mam pompke wchdzaca w sklad filtra (rurka + pompka +koszyki z filtrem i woda wyplywa z drugiej strony)  Czy taki odmulacz moge podłaczyc do Pompki od filtra???
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 26 zapytaniami.