Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karma bezzbożowa light?  (Przeczytany 5620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Karma bezzbożowa light?
« : 2014-09-14, 22:01 »
Znacie może jakieś karmy bezzbożowe w wersji light? Obecnie karmię swoją sukę karmą bezzbożową (Acana grasslands, wild prairie lub ranchlands, wszystkie są ok), generalnie zawsze bezzbożowe bardzo jej służyły, bardzo dobrze się na nich chowała. Ale niedawno zaczęła tyć. Dawka ta sama, ilość ruchu ta sama (nawet większa niż zimą), podejrzewam, że nieco zwolnił jej metabolizm w związku z wiekiem (choć stara jeszcze nie jest, w czerwcu skończyła 7 lat). Ze względu na problemy ze stawami i kręgosłupem nawet najmniejsza nadwaga jest bardzo niewskazana, dlatego szukam teraz jakiejś karmy bezzbożowej nieco mniej kalorycznej. Macie jakieś typy? Z góry mogę tylko zaznaczyć, że karmy rybne odpadają, bo mała nie bardzo chce je jeść.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #1 : 2014-10-03, 20:56 »
A ma uczulenie na gluten ? Bo generalnie co za roznica czy w karmie sa zboża  czy ziemniaki, czy groch czy też inne źródlo tuczacych węglowodanow....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #2 : 2014-10-04, 08:39 »
Być moze sunia ma uczulenie i stąd Acana bezzbożowa- swoją drogą bardzo dobrej jakości i godna polecenia. Poza tym możesz też zajrzeć do nas,zajmujemy się karmami na co dzień i chetnie doradzimy,czy w grę wchodzą też pasteryzowane batony drobiowe?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedz #2 : 2014-10-04, 08:39 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #3 : 2014-10-05, 17:30 »
Diuna - uczulenia nie ma, ale na bezzbożowych pies chowa się lepiej. Sierść wygląda dużo lepiej, kupy są mniejsze i bardziej zwarte, nie ma żadnych problemów z trawieniem, stąd akurat te typ. Wcześniej testowałam różne karmy "normalne" (była zwykła acana, była purina pro plan, hills, jakaś rybna, nie pamiętam już nazwy) i żadna nie była zadowalająca, karmy bezzbożowe są dla małej super, dlatego nie chciałabym z nich całkiem rezygnować. Na razie kupiłam niedużą ilość puriny OM, będę ją mieszać z tą acaną którą je teraz tak, żeby odrobinę zwiększyć ilość karmy objętościowo przy jednoczesnym, niewielkim, obniżeniu ilości kalorii. Zobaczymy czy przyniesie taki skutek jakiego oczekuję (pies zacznie odrobinę chudnąć, nie będzie chodził głodny i nadal będzie wyglądał ok), jak nie to będę kombinować dalej (niestety po przeszukaniu internetu okazało się, że akurat ta acana jest stosunkowo mało kaloryczna).
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #4 : 2014-10-29, 15:59 »
W takim razie poczekamy na Twoją odpowiedź na forum czy były pozytywne efekty zabiegu jaki zastosowałeś. Daj koniecznie znać i oczywiście cały czas służymy swoją pomocą.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #5 : 2014-12-16, 18:59 »
Minęły 2 miesiące i mogę powiedzieć, że mieszanie puriny OM z acaną wild prairie wyszło nam na dobre :) Pies nie chodzi głodny, nie tyje, sierść wygląda ok, kupy też ok, chociaż częstsze niż na samej acanie. Wagowo Yuna dostaje tyle samo karmy co wcześniej, objętościowo jest jej nieco więcej, bo purina jest znacznie lżejsza. Jeżeli chodzi o proporcje to podaję 150g acany i 40g puriny (dawka dzienna podzielona na dwie porcje - acana rano, purina popołudniu), co daje łącznie 650kcal. Wcześniej mała dostawała 190g acany (686 kcal).
Zapisane

martas

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #6 : 2014-12-23, 11:07 »
to może i ja się przerzucę na tą karmę :) jak przetestuję to napiszę rezultaty
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #7 : 2015-02-05, 13:16 »
Najważniejsze jest to,ze widzisz postępy i że karma smakuje Twojemu psu a to powinien być główny wyznacznik tego czy będziecie ja podawać dalej. Martas- czekamy też na Twoją odpowiedź czy są rezultaty.
Zapisane

Robert Janek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 56
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #8 : 2015-09-26, 14:34 »
ja chyba tez dam do wypróbowania mojemu psiakowi ta karme :)
Zapisane
Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.

Forum Zwierzaki

Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedz #8 : 2015-09-26, 14:34 »

kuchniapupila.pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #9 : 2015-12-15, 13:24 »
Znacie może jakieś karmy bezzbożowe w wersji light? Obecnie karmię swoją sukę karmą bezzbożową (Acana grasslands, wild prairie lub ranchlands, wszystkie są ok), generalnie zawsze bezzbożowe bardzo jej służyły, bardzo dobrze się na nich chowała. Ale niedawno zaczęła tyć. Dawka ta sama, ilość ruchu ta sama (nawet większa niż zimą), podejrzewam, że nieco zwolnił jej metabolizm w związku z wiekiem (choć stara jeszcze nie jest, w czerwcu skończyła 7 lat). Ze względu na problemy ze stawami i kręgosłupem nawet najmniejsza nadwaga jest bardzo niewskazana, dlatego szukam teraz jakiejś karmy bezzbożowej nieco mniej kalorycznej. Macie jakieś typy? Z góry mogę tylko zaznaczyć, że karmy rybne odpadają, bo mała nie bardzo chce je jeść.

Bardzo polecam  karmy Canagan-BEZZBOŻOWA
Jej głównym składnikiem jest kurczak , mięso z kurczaka stanowi aż 51% składu karmy, kolejną cechą jest brak zbóż w składzie. Żadnych tajemniczych składników zwierzęcych. Każdy składnik jest wymieniony z nazwy i jest pozyskiwany tymi samymi metodami jak dla żywności dla ludzi. Właściwe proporcje białka (z ogromną przewagą białka pochodzenia zwierzęcego) i tłuszczu do węglowodanów, wzbogacone o witaminy i minerały, doskonale naśladują dietę np. wilków współcześnie żyjących w środowisku naturalnym. Karma dla psów Canagan to dieta, która jest zgodna z naturalnym zapotrzebowaniem na pożywienie psów. Do produkcji karmy Canagan, w odróżnieniu do innych karm bez zbożowych zastosowano tylko świeże mięso z kurczaka bez kości i suszone mięso z kurczaka. W Canagan nie zastosowano mączki z kurczaka, która najczęściej pozyskiwana jest nie tylko z mięsa, ale i z piór, pazurów itp. I na dodatek po przetworzeniu i obróbce traci wiele wartości odżywczych zawartych w świeżym a nawet suszonym mięsie.
pozdrawiam
kuchniapupila
Zapisane

fusska

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #10 : 2016-10-03, 08:26 »
My jakis czas temu przeszliśmy na bez zbożową= bezglutenową karmę Kingsmoor i widzę, że jest lepiej. Skład ma naturalny, w większości mięso. A widzę po wyglądzie sierści, zachowaniu, wypróżnianiu że jest lepiej! Ogólnie tak jak i u ludzi podchodziłam różnie do tematu, teraz myślenie mi sie przekierowuje.
Zapisane

Petshooop

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #11 : 2017-02-17, 11:01 »
A co powiecie o bezzbożowych karmach dla psów OBT? Bo zbierają bardzo dobre opinie na forach, poza tym mają wysokiej jakości skład i uważane są za kompletną karmę zarówno dla szczenią jak i dorosłych psów.
Zapisane

Petshooop

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #12 : 2017-05-08, 13:04 »
To te znana, popularna i chwalona karma, wiec można wypróbować zarówno jak i OBT, gdzie masz pewność co do dobrego, wysokiej jakości składu i niezbędnych witamin. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, służymy swoja pomocą na forum :)
Zapisane

gunka

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #13 : 2018-07-05, 07:29 »
A Bozita? Co sądzicie o tej karmie?
Zapisane

fusska

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedź #14 : 2018-08-29, 07:24 »
A Bozita? Co sądzicie o tej karmie?

Moim zdaniem dobra karma. Ma skład ok, bezzbozowa, antyalergiczne, nie wiem którą kupujesz a wydaje mi się że tak czy tak dobrze robisz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karma bezzbożowa light?
« Odpowiedz #14 : 2018-08-29, 07:24 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 30 zapytaniami.