Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Swiniak i królik ?  (Przeczytany 2866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
Swiniak i królik ?
« : 2002-10-13, 18:01 »
Nie chcę zyby moj prosiak morski czuł sie samotny, a ostatnio nie mam dla niego duzo czasu....Czy swinka morska moze mieszkac w jednej klatce z krolikiem ? Jak rozpoznac ze to jest królik miniaturka ? I czy krolik wymaga innego jedziena niz prosiak ? Jak tak to jak im to podawac ? Jak zaprzyjaznic zwierzątka ze sobą ?
Zapisane

Abakus

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #1 : 2002-10-13, 20:30 »
Witaj :) .
Pewnie ze mozesz swinke zaprzyjaznic z krolikiem, do niedawna moja swinka nieboszczka zyla wiele lat z krolikiem. byli bardzo ze soba zwiazani do tego stopnia ze po jej smierci a zyla dlugo krolik przez kilka dni byl bardzo przygnebiony :cry: .
na poczatku musisz swinke wpuscic do terarium krolika albo odwrotnie, i patrz co sie bedzie dzialo. Najlepiej daj wtedy im cos do jedzenia i zaraz zaczna jesc razem i bedzie ok.
A po niedlugim czasie sama zobaczysz ze zostana przyjaciolmi :D
Zapisane

milka004

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #2 : 2002-10-14, 10:02 »
Abakus powiedz cos wiecej. Czy dawales im to samo jedzenie czy zyly w zgodzie w jednej klatce czy miales oba zwierze od malego czy mialy przyjazne charakterki????????? Mi tez sie wydaje tak ogulnie ze mozna ale co bedzie jak sie nie pogodza :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Swiniak i królik ?
« Odpowiedz #2 : 2002-10-14, 10:02 »

Abakus

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #3 : 2002-10-14, 20:51 »
czesc:)
Tak z jedzeniem nie bylo problemu jadly to samo! I  niemasz nawet co sie zatanawiac nad dawaniem krolikowi cos inego niz swince. Moja swinka nie byla od malego z krolikiem, oboje juz byli dorosli. Niebylo zadnego problemu z jakimis zlym zachowaniem sie zwierzakow. a ten przyklad nie jest odosobniony, kiedys mialem tez swinki morskie i jak jechalem na wakacje musialem je dac do dziadka na dzialke do klatek z krolikami, Tez sie balem ale nie potrzebnie okazalo sie ze zostali najlepszymi przyjaciolmi. A jak bylo im zimno chodzi mi o swiki to sie przytulaly do krolikow:).
Tak jak pisalem wczesniej musisz na poczatku po polaczeniu ich razem , obserwowac co sie bedzie dzialo, jak ktoremus cos sie nie spodoba, to odrazu dadza to do zrozumienia. ale zobaczysz ze nie bedzie klopotu.A swinka pozna kolege z ktorym bedzie jej razniej:)
Pozradwaiam  i powodzenia
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #4 : 2002-10-17, 16:19 »
Moja koleżanka ma królika i papużkę, raezm się bawią :)
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #5 : 2002-10-17, 17:31 »
Świniak z królikiem oczywiście, że tak
Zapisane

Gerda

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #6 : 2002-10-23, 19:41 »
I co mili zdecydowałaś się na króliczka ??? wejdź na uszatą tam sobie poczytasz o królikach !!!  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
Zapisane

ziabak

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #7 : 2002-10-27, 11:44 »
Witam :) Świnka z królikiem może żyć oczywiście w jednej klatce, ale dopiero PO ZAPOZNANIU na neutralnym terenie. Włożenie obu nie znających się zwierzaków do klatki jednego znich jest najgorszym z możliwych pomysłów. Nie wolno tego robić, ponieważ może dojść do walki między właścicielem "lokum" a nowym przybyszem... oczywiście genialnie jest gdy zwierzaki od początku są do siebie przyjaźnie nastawione - ale to nieliczne przypadki. Najlepiej jest oba zwierzaki stopniowo przyzwyczajać do siebie na obcym dla jednego i drugiego terenie - np. w pokoju w którym nie przebywa często stary mieszkaniec. Wszystko to oczywiście pod kontrolą... Jeśli chodzi o pokarm - to niestety muszę się niezgodzić z moim porzednikiem który twierdzi że świnka i królik jedzą to samo... królik potrzebuje niskokalorycznego pokarmu, pozbawionego w zasadzie cukrów i tłuszczów - najlepszy jest granulat o wysokiej zawartości włókna (czyli balastu). Natomiast świnka to gryzoń - ma inne zapotrzebowanie na kalorie, może jeść mieszanki ziaren itp - czego przy karmieniu królika należy stanowczo unikać... Znam jednak osobę która świetnie rozwiązała wszelkie zagadnienia związane z hodowlą świnki i królika w jednej klatce i w przyjaźnie - wstąp na forum www.forum.kroliki.com - tam w dziale np. "Królik w stadzie" łatwo Ci będzie wypatrzeć fotkę na której jest właśnie króliś i świniak :)) będziesz mogła podyskutować o tym z kolejną osobą mającą doświadczenie.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #8 : 2002-12-05, 15:29 »
Albo ziabaczka  :oops: . I co mili masz w końcu tego króliczka ???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Swiniak i królik ?
« Odpowiedz #8 : 2002-12-05, 15:29 »

Jennifer

  • Gość
Swiniak i królik ?
« Odpowiedź #9 : 2002-12-27, 19:03 »
Swinki morskie i kroliki sa nawet trzymane razem w niektorych sklepach zoologicznych.

Zadajesz pytania ktore swiadcza o tym ze niewiele wiesz o krolikach. Taki krolik bedzie wymagal od Ciebie duzo wiecej czasu, poswiecenia i wiedzy niz swiniak. Wiec sie powaznie nad tym zastanow. Przekonalam sie o tym na wlasnej skorze. (mam karzelka renskiego - krolika od 2 lat) Radze ci drugiego swiniaka kupic albo wiecej sie nim zajmowac :)

Jednym ze sposobow jest obserwowanie uszu. Jesli ma malutkie to ok. Jak duze to ci wielkolud wyrosnie. I tu prosze nie krytykowac ze kwestia wieku, bo nie prawda. Moze i troche urosna ale wezcie pod uwage mlodego krolika miniaturki do zwyklego. Roznice widac w uszach prawda? To czy miniaturka powie ci tez cena w sklepie... Wiadomo ze sprzedawca zwyklego krolika sprzeda taniej niz takiego rasowca. A nie mało jest oszustwów na dzisiejszym swiecie...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 24 zapytaniami.