Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Znacie karmę Chicopee?  (Przeczytany 9268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« : 2004-06-29, 08:47 »
Byłam wczoraj w swojej ulubionej lecznicy i zauważyłam nową markę suchej karmy.
Jest wersja dla psów (wiele odmian) i dla kotów (dwie odmiany).
Składniki sa takie:
Białko 32,7%
Tłuszcz 13,3%
Błonnik 1,4%
Woda 8,0%
Magnesium 0,09%
Witamina A 13000 IU/kg
Witamina D3 1100 IU/kg
Witamina E 800 IU/kg
To karma podstawowa.

Jest jeszcze wersja specjalna przeciwdziałająca syndromowi urologicznemu - dzięki zredukowaniu zawartości magnezu i obniżeniu ph moczu i tworzeniu kulek włosowych (skład procentowy jest inny).

Karma nie zawiera konserwantów i kolorantów. Konserwowana jest wit.E. Producent: Kanada.

Jak oceniacie? Warto kupić?

Cena: 3 kg za 45 zł.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #1 : 2004-06-29, 08:50 »
chyba slepa jestem bo ceny nie zauważyłam  :oops:


"nie słyszałam o takiej karmie...swoim sierściuchom kupuję hillsa oral carre...a jak cenowo ta karma się prezentuje i czy wiesz może jakie są gramatury 2kg, 5kg ?"
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #2 : 2004-06-29, 08:51 »
Salamandro - możesz powiedzieć w jakim miejscu można nabyć to cudo ?. Lecz moje to trudno odepchnąć od Kittekata!!. Koty są w nim wręcz zakochane :(. Myślę, że metodą prób i zdziałań dam rade jakoś ich przeciągnąć na tą lepszą karme. Misio uwielbia tylko mokrą, a na suchą patrzy z nienawiścią ( może dlatego, że nie lubi Kittekata? ), spożywa je w ostateczności, gdy nie ma mokrej. Za to Rogalik ( fajne imię nie? :P ), pochłania suchą w trymiga, najbardziej lubię to, jak zajada kolorowe, a brązowych ani rusz!. Także, Salamandro - jeżeli możesz powiedz, w jakim miejscu można coś takiego kupić - i w jakiej to jest cenie, z góry dziękuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedz #2 : 2004-06-29, 08:51 »

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #3 : 2004-06-29, 08:53 »
Cenę dopisałam (sorry za zapomnienie...).
Kupic można na Targowej w lecznicy.
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #4 : 2004-06-29, 08:57 »
O jejku. Droga ta karma. Ale czy naprawdę dobra?. Twoje kociaki Salamandro jedzą ją, samkuję im?.
Zapisane

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #5 : 2004-06-29, 09:23 »
No właśnie jeszcze nie jedzą, bo to nowość.
Kupię, jeśli usłyszę o niej dobre opinie. Nie tylko z ust lekarza, który ją sprzedaje.  ;)
Na szczęcie moje kociszonki nie są w tej materii wybredne i suche karmy, które im kupuję, zjadają bardzo chętnie (RC, Pro Plan, Iams, kiedyś Bento Kronen i Matisse).
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #6 : 2004-06-29, 09:30 »
Masz rację - opinia weta. nie powinna wystarczyć.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #7 : 2004-06-29, 09:53 »
Próbowałam poszukać informacji o tej karmie w Necie, ale znalazłam tylko parę opinii na psim forum - o tej karmie ale dla psów niestety, głównie zachwalano przystępną cenę, o innych zaletach nie wspomniano. No i oczywiście każdy sklep internetowy zachwal ją jak wszystkie inne... :(  ale to jeszcze o niczym nie świadczy
Zapisane

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #8 : 2004-06-29, 10:28 »
Dla psów jest tych karm 8 rodzajów - pewnie dlatego więcej opinii można spotkać.

Ja myślę, że Myszki jako specjalistki  :wink: poradzą nam najlepiej. Dlatego podałam skład karmy, żeby łatwiej było wyciągnąć wnioski.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedz #8 : 2004-06-29, 10:28 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #9 : 2004-06-29, 16:29 »
sal - sprawdź jeszcze zawartość mięsa w karmie. I czy nie ma tam karmelu. O Chicope słyszałam nienajgorsze opinie. A 45 pln za 3 kilo, to Dark Elf baaaardzo przystępna cena.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #10 : 2004-06-30, 08:14 »
Na ulotce nie było żadnych innych składników. Spisałam wszystko.
Zapytam jeszcze w lecznicy.

Cena jest przystępna. Bo za 3 kg Iamsa płaci się u nas 60 zł, za 3 kg Pro Plan - 35 zł.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #11 : 2004-06-30, 08:32 »
Salamandro a nie myślałas o Hills'ie- za 5 kg Oral Care- zapobiega odkładaniu się kamienia, karma bytowa, może być jako podstawowa stosowana płacę 124 zł- czyli 24,8 za 1 kg- kupuję bezpośrednio w hurtowni POLYPHARM- bezpośredni importer na Polskę-moim kociczkom służy bardzo dobrze.
Nie wiem, czy u Ciebie w Rzeszowie bedzie ta fima ale powinna mieć przedstawicielstwo

Mogę na jutro sprawdzić jakie ma parametry, ale polecił mi ją mój vet, jak kitki miały problem z zapaleniem dziąseł; działa też profilaktycznie
Zapisane

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #12 : 2004-06-30, 08:33 »
Hillsa nie ma nigdzie!!!!!!!!!!!!

Zapobiega kamieniowi też RC i Iams.
Zapisane

Ax

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #13 : 2004-06-30, 09:02 »
Fakt-w Rzeszowie nie ma nigdzie, ale zawsze można kupić np tu .
Salamandro- w jak dużych opakowaniach jest ta karma? tylko 1 kg, czy są mniejsze?
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #14 : 2004-06-30, 09:14 »
Myszko - wierz mi, moja matka woli wydawać na Kittekat'y bo w TESCO są po 2 zł. A na taką karme mi nie da bo mówi, że te wszystkie karmy są takie same :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedz #14 : 2004-06-30, 09:14 »

Ax

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #15 : 2004-06-30, 10:25 »
Wiesz, że koszty leczenia kota, który jadł całe życie KK są takie same, a nawet większe od karmienia kota przez całe żyvie dobrą karmą? A po co męczyć kota?
Zapisane

Blanka

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #16 : 2004-06-30, 10:46 »
W przeliczeniu karmienie kota dobrą karmą wychodzi o wiele taniej, chociaz karma za kg jest droższa. Kot zjada jej mniej, szybciej może się nasycić, a nie zapchać. Whiskas, kitikat mają wartość odżywczą jak...papier toaletowy  :(
Darke Elf K.: może Twoją mamę przekonają względy finansowe, zgadzam się z  Axell
że na vecie też można zaoszczędzić
Zapisane

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #17 : 2004-06-30, 10:49 »
Chicopee widziałam tylko w 3 kg opakowaniach.

Axell - Nie kupuję przez net, bo jakbym dodała koszty transportu - wyszłoby drożej niż ze zniżką w lecznicy. Choć jak porównywałam opakowania promocyjne - np. Iams 3,5 kg zapłaciłam mniej niż za 3 kg tej karmy w najtańszej Animalii.

Darke - zdawało mi się, że dzięki forum zmieniłeś żywienie swojego kota... :roll: A teraz wyszło szydło z worka...
Zapisane

Ax

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #18 : 2004-06-30, 11:29 »
Ojjj... no coz, moze kupie te 3 kg, tylko co bedzie jak koci zacznie krecic nosem...?
Zapisane

Blanka

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #19 : 2004-06-30, 11:34 »
może spróbuj najpierw najmniejsze opakowanie.. a jak posmakuje to ekonomiczne  :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #20 : 2004-06-30, 12:45 »
Mniejszych nie mieli, ale zawsze można zapytać o próbki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedz #20 : 2004-06-30, 12:45 »

Ax

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #21 : 2004-06-30, 13:00 »
To zapytam, może akurat będą mieli...
godz 20:40
Byłam na Targowej w lecznicy, b.miła, młoda pani mowila , ze karma jest dobra, ale polecala rowniez karmę affinity . Spytałam się wiec, jakiej jakosci jest ta karma- powiedziala, ze purine teraz kupiła inna firma i jest gorszej jakości, a ta karma jest producenta starej, dobrej Priny :) /jest tania, bo 1,5 kg bodajze 21 zł/ Dała mi sporo ulotek i próbkę RC i powiedziała, zeby poczytac, potem przyjsc i cos bedziemy wybierac, a ja bede czesta klientka, to dostane karte rabatowa na leczenie i sklep :wink:
Lecznica  Ratośniówki ma u mnie WIEEELKIEGO + :mrblue:
Zapisane

Sal

  • Gość
Znacie karmę Chicopee?
« Odpowiedź #22 : 2004-07-28, 14:51 »
Cieszę się, Axell.  :wink:
Ja ich też cenię.

Tę karmę, o której piszesz, produkuje hiszpańska firma, od której markę "Purina" odkupiło Nestle. Ta karma to ponoć inna nazwa Puriny w jej pierwotnym składzie.
Ja póki co kupiłam Chicoppe. Kociny wcinają, aż im się wszystko trzęsie.
Niestety ta karma nie występuje w próbkach.
Ponieważ byłam pierwszą klientką, która tę karmę kupiła, obiecałam przyjśc i powiedzieć, jak smakuje kotom. Oczywiście to zrobiłam. Mam więc nadzieję, że będą ją mieć w stałej ofercie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.