Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co z tą wodą???  (Przeczytany 2182 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
Co z tą wodą???
« : 2004-07-02, 17:58 »
Wiecie co miałam sobie kupić duże akwarium a teraz się boję 5 dni temu zauważylam że w jednym akwarium rybki dziwnie się kładą i woda się robi mętnawa więc wymieniłam a po 3 dniach było to samo a nawet gorzej 3 rybki padły jedna była taka sztywna jakby kij połknęła i tak dziwnie wisiała w wodzie Teraz je przeniosłam do innego Niestety są teraz strasznie stłoczone No ale co mam zrobić A drugie akwarium zostawiłam i po 5 dniach w akwarium zrobiła się niebieska "mgła" dosłownie Łącznie w ciągu tygodnia padło 6 rybek i nie wiem co się dzieje
Czy może ktoś mi poradzić co z tym zrobić i jaki filtr albo preparaty dać do wody jak kupie duże akwarium(około 300l ) bo jeśli tak będzie wyglądać i duże to sobie daruje :(
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #1 : 2004-07-02, 19:37 »
straszne  :shock:
moze masz jakąś fatalną wodę w kranie, niektózy z forum używają wody mineralnej do akwa to może z nią spróbuj
możę poprzednie akwa źle było wymyte bądź wymyłaś je czymś a potem źle spłukałaś?
jak długo masz to akwa?
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #2 : 2004-07-02, 22:31 »
nagle sie tak stalo?
a wczesniej bylo dobrze? opisz dokladniej... co do wody to mozesz kupic jakis odkazalnik uniwersalny. Troszke nie rozumiem co napisalas... ze w jednym nalalas swieza wode i zmetniala za 5 dni? to moze to pierwotniak sie rozwinely... tylko nie wiem czemu ryby zdychaja...
Wiesz co.. jeszcze jedno.. na drugi raz nie przenos ryb jak juz mialy kontakt. przetrzymaj je w misce, ale nie wrzucaj do zdrowego akwa nigdy. I siatke na ryby wyparz, wrzatkiem mozna polac. Bo jak przeniesiesz choróbsko to ci wszystkie padna....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z tą wodą???
« Odpowiedz #2 : 2004-07-02, 22:31 »

Morticia

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #3 : 2004-07-04, 20:20 »
Pół roku temu przeprowadziłam się i już tak po miesiącu padły mi 4 duże ryby zaczęły się o wszystko ocierać i takie tam  Potem jakoś to było ale ostatnio chyba znowu stan wody się pogorszył A co do rybek niestety musiałam to zrobić bo bałam się że reszta padnie podczas kwarantanny bez filtra  Narazie jest dobrze Wydaje mi się że rybki padły No na 100 padły przez tą wodę więc to raczej żadna choroba I jak rybki hoduję już 6 lat to czegoś takiego nigdy nie widziałam
Zapisane

Amarae

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #4 : 2004-07-09, 09:15 »
Mówisz, że " Skoro tak t ma wyglądać to sobie daruje " - mówisz tak, jakbyś była początkującą, ale no dobra...  :roll: Może masz złą wodę  w kranie, ryby mogą ją źle przyjmować, albo nie odstawiaj jej na jedną dobę tylko na dwie ;)
Zapisane

Morticia

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #5 : 2004-07-16, 20:15 »
Wiesz raczej trudno walczyć czego się nie zna ;) A już próbowalam i gotowalam i odstawialam ale po 2 dniach robi się kożuszek Wiesz jeżeli nikt nic nie wie co z tym zrobić to daruje sobie jakieś trudniejsze ryby bo nie chcę ich męczyć
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #6 : 2004-07-16, 23:58 »
Może to przez stare rury :? , może przez różne trujące związki jak woda jest źle filtrowana w oczyszczalni.
Zapisane

koszmarek

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #7 : 2004-07-18, 18:30 »
moze sprobuj wode mineralna... slyszlam ze niektorzy stosuja
a moze poszukaj w okolicy dzialek i sprobuj z tamtad przynosic wode... przewaznie jest tam inna woda niz w rurach
trzymam kciuki
Zapisane

Morticia

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #8 : 2004-07-19, 18:51 »
Rusty są nowe bo to nowy dom  Z działkami też jest ciężko bo to wiocha Już chyba będę musiała przywozić wodę od koleżanki Choć mieszka na osiedlu to przynajmniej u niej nie leci coś co u mnie ma przypominać wode :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z tą wodą???
« Odpowiedz #8 : 2004-07-19, 18:51 »

koszmarek

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #9 : 2004-07-19, 22:36 »
a stosujesz srodki do odkazania wody?
Zapisane

Morticia

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #10 : 2004-07-21, 21:48 »
Stosowalam ale to nie pomaga
Zapisane

moody

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #11 : 2004-08-12, 22:00 »
poszukaj w okolicy jakiegos pewnego ujęcia wody (źrodelko)  zaaplikuj do tego odkażalnik wlej fmc rybkom zrób kąpiel prewencyjną w fmc często czyść filtr dobrze przewietrzaj nie przekarmiaj - resztki jedzenia rozkładaja sie i tworzą się bakterie przez to woda metnieje
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #12 : 2004-08-16, 21:16 »
chyba w "mfc" a nie w "fmc"...??? no chyba że to dwie różne rzeczy...ja się słabo na tym znam...
Zapisane

moody

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #13 : 2004-08-16, 22:04 »
to to samo tylko sprzedawane pod 2 roznymi nazwami takie niebieskie do odkażania i na rybie choroby
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #14 : 2004-08-16, 22:16 »
oki,przecież mówiłam że się na tym nie znam...ja to znam tylko p[od nazwą mfc
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z tą wodą???
« Odpowiedz #14 : 2004-08-16, 22:16 »

moody

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #15 : 2004-08-16, 23:14 »
mogę ci wybaczyć :P
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #16 : 2004-08-16, 23:19 »
dzięki...jakiś ty łaskawy... :P  :P  :P
Zapisane

moody

  • Gość
Co z tą wodą???
« Odpowiedź #17 : 2004-08-16, 23:47 »
nie za ma co :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 26 zapytaniami.