Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego nie chce jeść?  (Przeczytany 3525 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kotomnaiak

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« : 2004-08-01, 16:05 »
Mam półrocznego kota. Od młodości karmiłem go jedzeniem z puszki. Ostatnio dowiedziałem się że nie jest to zdrowe. Chciałem zmienić sposób karmienia mego kota. Ale bez skutku proszę o rady.
Zapisane

danuta

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-01, 18:04 »
Może na początek mieszaj jedzonko:np.łyżkę mielonego albo drono posiekanego mięsa zmieszaj z odrobiną karmy z puszki.Jeżeli będzie jadł to zmieniaj mu proporcje zmniejszając ilość karmy puszkowej.  ;) Może nauczysz kotka jeść również suchą karmę,kotki lubią sobie pochrupać. :P Musisz pamiętać,że twój kotek rośnie i musi mieć dostateczną ilość pożywienia bogatego w białko ,witaminy,mikroelementy odpowiedzialne za prawidłowy rozwój fizyczny i w przyszłości dobre zdrówko. :D
Zapisane

Kotomnaiak

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-01, 19:10 »
Bardzo ci dziękuje :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-01, 19:10 »

malpkaw

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-04, 08:34 »
Ja mam 2 lata kota i od początku karmiłam go puszka i takim kruchym jest tak rozpieszczony za nawet szynki nie zje tylko puszczke chciwlismy mu wzbogacic meni ale nie chciał jesc nic innego wiec mała głodówka zmieniła syuacje i zaczoł jesc to co my mu dajemy radziła bym nauczyc kota zeby jadł to co ty mu dajesz a nie to co on chce bo potem kot bedzie cie "wykorzystywał" i go juz nie oduczysz !!!!! pozdrawiam
Zapisane

Tika

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-04, 08:55 »
Z tymi głodówkami, to trzeba uważać.
Czytałam w jakiejś książce dla kociarzy, że kot w odróżnieniu od psa potrafi tak się zaciąć, że prędzej umrze z głodu, niż zje to co mu naprawdę nie odpowiada!!
Najlepszą metodą jest ta podana przez Danutę - do dotychczasowego jedzonka
dodawać coraz więcej nowego i tak "przestawić" kocia.
Zapisane

myszka

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-04, 09:11 »
Kotu nie potrzeba aż tak długo, żeby się literalnie zagłodzić - już po trzech dniach następuje uszkodzenie wątroby, po sześciu kot jest w zasadzie nie do odratowania.
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-04, 13:25 »
ALe ja nie mialamna mysli prawdziwej glodówki poprostu jak kot pokazuje ze jest głodny to dac mu cos innego to zjedzenia na bank zje :))
Zapisane

koszmarek

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-09, 22:18 »
sprobuj tak jak radzila Danuta - mieszaj pokarm
kociak powinien sie przyzwyczaic
Zapisane

Anga_11

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-13, 14:28 »
nie chce jesc bo przyzwyczaił sie do mokrego jedzenia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-13, 14:28 »

truskawa144

  • Gość
Dlaczego nie chce jeść?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-16, 20:33 »
nic dziwnego,w tych puszkach są same "uzależniacze"....jak właściciel chce zmienić diete kotu,on protestuje,właściciel ulega i nadal daje mu puszki a firmy które je produkują oczywiście na tym zarabiają bo o to przecież im chodzi....postaraj się jak najszybciej "przestawić" kota na inne jedzonko bo potem może być za późno.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 23 zapytaniami.