Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karmienie 5-tygodniowego kociaka  (Przeczytany 10119 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« : 2004-08-11, 11:29 »
Wiem, ze tematów o karmieniu było sporo, ale jak poszperałam, to jakoś nie mogłam trafić na taki o karmieniu maluszków.

Wetka dała mi mleko dla kociąt, poza tym kupiłam paszteciki Iamsa dla kociąt i saszetki Walthama. Oczywiście daję wodę (mineralna niegazowana). Suchego nie kupowałam, bo jak w lecznicy mu dawali, to miał problemy z kupką.
Kocina chce się dorwać do wszystkiego, co da się zjeść: smażonych ziemniaczków, gotowanego kurczaka, surowego mięsa starszych kolegów  :o , serka.

Co mogę dawać takiej drobinie?
Wczoraj Ptyś wyrywał Krawatkowi surowe mięso, aż został przepędzony łapą.  :roll:  Mężowi, który jest na diecie po operacji, podjadał gotowanego kurczaka. Dziś dopadł serek homogenizowany. Drze się w niebogłosy, jak mu zabieram takie jedzenie. Aż na mnie wczoraj warczał.  :lol:

Co mogę, a czego absolutnie nie powinnam podawać?
Ma 5 tygodni.
Zapisane

myszka

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #1 : 2004-08-11, 12:54 »
Mięsko jest OK - oczywiście póki co szczególnie zadbaj o jego przemrożenie lub sparzenie, no i potnij na drobniutko. Możesz poeksperymentować z mięsnymi i mięsno - warzywnymi Gerberkami.
Zapisane

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #2 : 2004-08-11, 14:16 »
Wszystkie mięska przemrażam.
Czyli mógły już wcinać surowe?

Na te koteczkowe paszteciki to Krawatek i Dyź ani spojrzą, a biedny Ptyś ma to jeść  ;) . Dyzio to nawet próbował ten pasztecik zagrzebać...  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedz #2 : 2004-08-11, 14:16 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #3 : 2004-08-11, 14:58 »
Mój 6 tygodniowy kotek dostaje suchą karmę z mięsem, ale muszę zacząc przyzwyczaić go do samego suchego. Czy będzie z tym dużo problemów? Na razie kot jest bardzo wychudzony i nie chcę go głodzić.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #4 : 2004-08-11, 16:04 »
Malutkowi dawałam gerberki - są takie "samo mięsko" i są warzywno-mięsne typu "danie". Ja akurat kupuję "indyk z warzywami" - w tym jest dynia - ładnie radzi sobie z przytykającym sie kotkiem. Od weta dowiedziałam się, że dobrek klasy karmy dla kociąt do 4 miesiąca życia sa bardzo wysokobiałkowe i trzeba im równoważyć taką karmę np. surową marchewką, kluseczkami lub tego typu rzeczami -m.in. gerberki.

Takiego gerberka mozesz wymieszac i z mleczkiem, z mieskiem, z żółtkiem czy innymi smakoszkami. Byle nowości wprowadzać bardzo powoli i po odrobinie. Jak z niemowlęciem.

Kaasiu, jesli kociak jest chudziutkii nie chce jeść suchego - nie zmuszaj go.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #5 : 2004-08-11, 21:37 »
Sorki ze tak ni z gruszki ni z pietruszki, ale- Ptyś ma w koncu 5 tygodni czy 5 miesiecy?? Bo w tytule napisalas ze tygodni, a w poscie, ze miesiecy ;) Ale chyba tygodni, nu nie? Jakos 5miesieczne koty sa wieksze ;) :wink:
Zapisane

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #6 : 2004-08-12, 08:27 »
Dzięki, Wiktorio.  :wink:
Nawet nie zauważyłam, że wyszła bzdura.
Oczywiście poprawiłam.

Kupię Gerberki.
Mały jest wszystkożerny.  :?  Dziś dopadł moją bułkę sniadaniową, a jak przedwczoraj zabrałam mu smażonego ziemniaka, to mnie pogryzł.  :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #7 : 2004-08-12, 10:23 »
Cytuj

Dzięki, Wiktorio.  
Nawet nie zauważyłam, że wyszła bzdura.
Oczywiście poprawiłam.


hieh ;)

Cytuj

Mały jest wszystkożerny.  Dziś dopadł moją bułkę sniadaniową, a jak przedwczoraj zabrałam mu smażonego ziemniaka, to mnie pogryzł.


muehehe :lol: Miska miala tak samo.. z tym ze najlepsze to bylo zawsze to, co znajdowalo sie w talerzu pancia :roll: :lol: na szczescie juz jej przeszlo i teraz je z talerzy tylko to co... dziwnie ją .. przyciągnie.. :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #8 : 2004-08-12, 14:08 »
Mój kot nie mieszka w domu, tylko na działce i nie mogę co chwilę dawać mu jeść. Jeżdzę do niego 2 razy dziennie, najpierw daję mu suchą karmę, zje kilka mini ziarenek, póżniej daję mu normalne jedzenie. Zawsze zostawiam mu pełną miskę, ale obawiam się, że to jedzenie zjadają inne koty.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedz #8 : 2004-08-12, 14:08 »

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #9 : 2004-08-16, 09:10 »
Ptyś jest wszystkożerny!
To chyba najpazerniejszy kot tego świata  :lol:  Maluszkowe mleko i karmy sa beeee.  ;) Podobnie Gerberki. Najlepsze są wędliny, bułeczki, ziemniaczki, surowe mięso.
Niby nic się małemu nie dzieje, ale trochę sie obawiam... Nie jestem w stanie mu zabrać tego żarełka, bo rzuca się na mnie z zębami.  :lol:
Skoro nic się maluchowi nie dzieje, moge mu czasem pozwalać zjeść takie smakołyki?
Zapisane

myszka

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #10 : 2004-08-16, 09:19 »
Surowe mięso, tak jak napisałam wcześniej, jest ok. Nie przesadzałabym z wędlinkami, chleba też nie za dużo, jeśli chodzi o ziemniaki, to oczywiście surowe wykluczone, gotowane raz na czas nie zaszkodzą, chociaż wartości odżywczych dla kota to one mają niewiele. Eksperymentuj za to z warzywkami - marchewka, pietruszka itp., dokładanymi do surowego mięska.
Zapisane

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #11 : 2004-08-16, 09:30 »
Mam zamiar tymi Gerberkami maziac surowe mięso.

Nie dostaje wiele tych niedozwolonych pyszności. Po odrobince, chociaż chciałby dużo więcej.  ;)  Dzięki, Myszko.  :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #12 : 2004-08-16, 09:48 »
A serki jada? Twarożki? A może jogurciki by mu posmakowały? A jajko, surowe, gotowane?
Zapisane

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #13 : 2004-08-16, 09:53 »
Pewnie, że serki i jogurty narturalne jada!
Ale tego się nie obawiałam podawać. Wszystkie lubią takie serki i jogurty (ale najbardziej to Krawatek).
Żółtka jeszcze mu nie dawałam. Starsze jedzą i bardzo lubią.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #14 : 2004-08-16, 21:23 »
Taaa, Malutek dzisiaj usiłował mi zeżreć TZa. To sie nazywa żarłocznośc  :roll:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedz #14 : 2004-08-16, 21:23 »

Sal

  • Gość
Karmienie 5-tygodniowego kociaka
« Odpowiedź #15 : 2004-08-17, 08:48 »
Tobie TZ-a, a mnie moje własne palce u ręki.  ;)  Palce, które go karmią.

Ale palmę pierwszeństwa w kategorii "żarłoczność" oddaję Miszce.  :wink:  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 26 zapytaniami.