Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Chcialam by nie jesc mieso  (Przeczytany 11667 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« : 2004-09-02, 21:05 »
No ale mamusia kaze wiem ze to jest okropne nieraz prsze mame tylko o kartofle same kartofle ale mama sie nie zgadza bo od razu mysli ze sie odchudzam :grr: jak to jest u was

absencja

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #1 : 2004-09-03, 20:12 »
moja mama też nie je mięsa(chociaż nie tak ortodoksyjnie jak ja), więc nie mam tego problemu. ale wcale nie dziwię się, że mama nie chce ci pozwolic jesć samych kartofli, bo to głupota:) jesli nie jesz mięsa, musisz jesc inne rzeczy, samej pewnie bedzie ci trudnoskomponować własny jadłospis...pogadaj z mamą, wytłumacz jej dlaczego nie chcesz jeśc mięcha i popros o pomoc w stworzeniu sensownej diety:)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #2 : 2004-09-03, 23:22 »
Tym bardziej że jesteś w wieku dorastania, a właściwie przed i musisz sie zdrowo odżywiać, żeby się dobrze rozwinąć... To nie ma nic wspólnego z wege, ale moja koleżanka jak była mała to nei chciała jeść (nie wiem czy ogólnie , czy no. warzyw, nie pamiętam już) i urosła mała, a okresu dostała w wieku 14 lat bodajrze... (przeciętna jest 12, ale nie musi)...

Nie jedź miesa jak nie chcesz, ale skonsultuj się ze specjalistą, poczytaj o tym!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #2 : 2004-09-03, 23:22 »

Arwen

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #3 : 2004-09-04, 00:04 »
Ja nie jem mięsa już jakieś 6 lat...(w tym roku koncze 16). Na początku zrezygnowałam z wędliny itd. Oczywiście były protesy, ale cóż...Ja w ogole nie lubię mięsa i nie chcę go jeść...Nawet ostatnio moja mama powiedziala, ze muszę jeść mięso itp. ale cóż...Chyba to nic nie da...Po tak dlugim czasie nie mogłabym znowu jeść, a poza tym nie chcę.

Nie wiem jak jest u Ciebie...U mnie jakoś poszło i udało mi się dopiąć swego...

Nie jem mięsa tak długi czas i żyję...To jest zdrowe, a nie tak jak niektórzy twierdzą...Wiadomo, białko, ale można je zastąpić innymi produktami...

U mnie odchudzanie to już...odrębna sprawa... :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #4 : 2004-09-04, 09:45 »
Cytuj

Wiadomo, białko, ale można je zastąpić innymi produktami...


To znaczy nie białko zastąpić innymi, tylko innym białkiem... (czytaj np. soja... fuj... musze ją sobie maskować w innych rzeczach, żeby zabić smak... :P )
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #5 : 2004-09-04, 10:20 »
A ja sie staram nie jesc miesa... TYlko ze mi nie pozwalaja w domu ;( "masz jesc i koniec" i nie mam nic do powiedzenia... Ale nie jem wedlin i innych takich, bo chociaz do tego mnie nie zmuszaja i nie kontroluja... Gorzej z obiadami, bo wtedy je cala rodzina.... :(
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #6 : 2004-09-04, 11:35 »
U mnie jest tak, że nie jem mięsa już jakiś czas, jakoś się udało. :)
Zapisane

Tika

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #7 : 2004-09-13, 09:14 »
Cytat: Agata:)
A ja sie staram nie jesc miesa... TYlko ze mi nie pozwalaja w domu ;( "masz jesc i koniec" i nie mam nic do powiedzenia... Ale nie jem wedlin i innych takich, bo chociaz do tego mnie nie zmuszaja i nie kontroluja... Gorzej z obiadami, bo wtedy je cala rodzina.... :(


Trzeba pomału i konsekwentnie dążyć do celu.
Wiadomo, że to nie jest na początku łatwe - rodzina patrzy na Ciebie jak na jakiegoś dziwoląga i takie tam. Ale po pewnym czasie przyzwyczają się! Trzymam kciuki!
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #8 : 2004-09-13, 17:17 »
mam nadzieje,ze w koncu sie uda. a moze tak stopniowo? moze to bardziej przekona rodzicow, ze np mieso tylko 2 razy w tygodniu, a po jakims czasie mozna w ogole zrezygnowac. tylko KONIECZNIE trzeba jesc inne rzeczy ktore mieso zastapia zeby organizm mial wszystko czego mu trzeba
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #8 : 2004-09-13, 17:17 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #9 : 2004-09-13, 18:12 »
dalma
u mnie portestow nie bylo bo rodzice byli pewni ze nie wy3mam dlugo.. :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #10 : 2004-09-13, 22:16 »
Cytuj

U mnie jest tak, że nie jem mięsa już jakiś czas, jakoś się udało.


Cytuj

u mnie portestow nie bylo bo rodzice byli pewni ze nie wy3mam dlugo..


Hm... nie rozmumiwm tego że niktórzy wege podobno nie wytrzymują i wracają do mięsa...

Rodzcie do mnie niedawno powiedzieli że podziwiają moją silną wolę... (nie nie jedzenie mięsa żeby nie było, bo to im się raczej nie podoba) że tak powiedziałam ze nie jem mięsa i od tego czasu nie jem...

Akurat nie mam wogóle silnej woli... :lol: i nie była mi ona przy tym potrzebna...

Nie wiem, po prostu sobie powiedziałam "nie" i od tamtej pory o tym nie myślę... nie myślę o sobie że jestem wege, nie pamiętam o tym na codzień, bo to dla mnie normalne... tylko mi się przypomina wśród znajomych którzy nie wiedzą i proponuję mi mięcho... albo jak ktoś mówi o wege...

A wy?
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #11 : 2004-09-19, 11:33 »
Ja nie jem miesa :D
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #12 : 2004-09-19, 12:16 »
Ja też jestem wegetarianką już od dłuższego czasu i nie uważam żeby była to niezdrowa dieta, mama nawet kazała mi zrobić jakieś badania krwi czy nie am anemi i takich innych i wszystko wyszło dobrze, więc się już rodzice nie czepiają. Nie jest prawdą żę mięso jest koniecznie potrzebne do życia, ja nigdy nie lubiałam jesć mięsa, bo nie smakuje mi, a jeszcze jak widziałam te programy o rzeźnych zwierzętach to już wogóle. Trzymam kciuki, że uda ci się przekonać rodziców...
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #13 : 2004-09-19, 19:46 »
Rozmawialam z rodzicami i nic z tego :grr:

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #14 : 2004-09-19, 19:56 »
No to poprostu gdy dostaniesz miecho NIE JEDZ GO.Grozi karami itp. ;) ale potem rodzice sie beda coraz mniej czepiac
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #14 : 2004-09-19, 19:56 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #15 : 2004-09-19, 22:37 »
Soja jest bardzo dobra, tylko trzeba ją umieć odpowiednio przyządzić. Ja naprzykład robie ją jak kotleta i smakiem się od prawdziwego prawie wcale nie różni.

Kupuje takie kotlety sojowe, gotuje je parenaście minut w wodzie z wegetą, optaczam w jajku, a potem w bułce tartej i na patelnie.  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #16 : 2004-09-24, 23:37 »
:? moihc nie da sie przekaonac  ze wegetarianizm jest zdrwy :roll:
Zapisane

julia_mrm

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #17 : 2004-10-22, 15:59 »
Cytuj

No ale mamusia kaze

Mi tez kaza jesc mieso - bo ja nie jadam ryb i nigdy nie bede jadała ( sa ochydne ) wic zmuszaja mnie do miesa :cry:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #18 : 2004-10-22, 18:44 »
I CO? UDALO SIE?
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #19 : 2004-11-03, 23:09 »
Ja sie w miesie organiczam....ale mnie mama zmusza do jedzenia...Czesto zastepuje miesa soja <dobrze, ze soja jest przepyszna :krzywy:>
Kora moim zdaniem  powinnas uwazac ...bo moja kolezanka nie jadala miesa ...i przez rok jak nie jadla to nie miala okres. Moze dlatego, ze zle przygotowywyala sobie posilki. Ale skad wiadomo, ze Ty byc potrafila?? To troche ryzykowne....
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #20 : 2004-11-04, 09:17 »
Pusia, mysle ze Twoja kolezanka miala jednak inny problem i powinna sie z tym zwrocic do lekarza, ale to nie musi byc wina diety, ani ja ani nikt kogo znam a od paru lat miesa nie je, nigdy nie mial takich problemow.a i tez nie sadze zebysmy wszyscy sobie zawsze dobrze posilki przyrzadzali, wiec to chyba nie wina braku miesa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #20 : 2004-11-04, 09:17 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #21 : 2004-11-04, 15:16 »
Wydaje mi sie, że mogłabyś jeszcze poczekać. Nie jest korzystne w Twoim wieku przechodzenie na wegetarianizm, ponieważ nie jest chyba korzystne dla Twojego zdrowia, mięso posiada składniki które sa niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Ja także chciałabym przejść na wegetarianizm (okres dostałam w styczniu) jednak postanowiłam jeszcze jakiś czas poczekać (1rok-2 lata) :) pzdr
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

whiper

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #22 : 2004-11-04, 15:27 »
Ja należę do ludzi, ktorzy uwarzają, iż cały życie można byc wegetarianinem.. od urodzenia.... Trzeba tylko dbac o swoją dietę ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #23 : 2004-11-04, 19:19 »
Ja ograniczam mięso do minimum... ale jem mięsne obiadki.... ehhh i czasem chipsy bekonowe... ehhh te nałogi...

a soja jest pycha :D deserki sojowe - czekoladowe mniam!
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #24 : 2004-11-05, 11:38 »
Cytat: dziul
Wydaje mi sie, że mogłabyś jeszcze poczekać. Nie jest korzystne w Twoim wieku przechodzenie na wegetarianizm, ponieważ nie jest chyba korzystne dla Twojego zdrowia, mięso posiada składniki które sa niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Ja także chciałabym przejść na wegetarianizm (okres dostałam w styczniu) jednak postanowiłam jeszcze jakiś czas poczekać (1rok-2 lata) :) pzdr


chcialam tylko Ci zwrocic uwage,ze te poglady iz mieso posiada niezbedne skladniki i bez nich sie czlowiek prawidlowo nie rozwinie sa przestarzale i udowodniono,ze tak nie jest. mimo to wiele lekarz ciagle tak uwaza, a co najgorsze uwaza tak wiele rodzicow. ciesze sie,ze chcesz przejsc kiedys na wegetarianizm i zrobisz to oczywiscie kiedy bedziesz chciec, ale wystarczy sie wczytac doglebnie w jakies fachowe zrodla i wiedziec, ze NAWET NIEMOWLETA moga byc na wegetarianskiej diecie szczesliwe i zdrowe.
Zapisane

Kira

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #25 : 2004-11-06, 01:53 »
Cytat: *~Cathy~*
Ja ograniczam mięso do minimum... ale jem mięsne obiadki.... ehhh i czasem chipsy bekonowe... ehhh te nałogi...

a soja jest pycha :D deserki sojowe - czekoladowe mniam!
deserki kupione na Połczynskiej w Tesco :P
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #26 : 2004-11-06, 08:15 »
oj musze te deserki wyprobowac, bo az zglodnialam jak to przeczytalam  :D
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #27 : 2004-11-06, 13:10 »
Cassandro-no moze i tak, ale jak znowu zaczela jesc mieso, to okres powrocil....Ona za malo jadla....Nieraz nawet 1000 kalorii dziennie, ale szybko jej przeszlo, poprostu jadla to co cala rodzina, tylko, ze bez miesa...Jadla "jarzynki" i troche soji chyba ...
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #27 : 2004-11-06, 13:10 »

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #28 : 2004-11-06, 13:44 »
Gdzieś tam czytałam że... bo każdy ma jakąś grupe krwi- i zależnie od niej potrzebuje więcej lub mniej mięsa (??????)  czy jakoś tak ;)

Ja osobiście wegetarianką nie jestem, ale jakąś straszną mięsożerką też nie ;p ...ale chipsom bekonowym itp. się nie oprę :lol:

Tika

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #29 : 2004-11-07, 01:21 »
Cytuj

Gdzieś tam czytałam że... bo każdy ma jakąś grupe krwi- i zależnie od niej potrzebuje więcej lub mniej mięsa (??????) czy jakoś tak  


Też czytałam kiedyś te bzdury ale:
ja mam grupę krwi A1 RH- i nie jem mięsa :P
mój TŻ ma grupę krwi B RH+ i też nie je mięsa :P
I oboje żyjemy :wink:

Cytuj

Cassandro-no moze i tak, ale jak znowu zaczela jesc mieso, to okres powrocil....Ona za malo jadla....Nieraz nawet 1000 kalorii dziennie, ale szybko jej przeszlo, poprostu jadla to co cala rodzina, tylko, ze bez miesa...Jadla "jarzynki" i troche soji chyba ...

Ona musiała się źle odżywiać - dieta wegetariańska to nie tylko brak mięsa, ale odpowiednie odżywianie. Ona chyba miała za mało żelaza czyt. anemię.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.