Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Chcialam by nie jesc mieso  (Przeczytany 11668 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #30 : 2004-11-07, 15:29 »
Ta mama powiedziala nie chcesz miesa ok
1 miesiaxc bez kompa
2 meisiace zakaz chodzenia do kol :cry:  :cry:

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #31 : 2004-11-07, 17:00 »
Yyy... sorry... dziwna kobieta...
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #32 : 2004-11-07, 17:14 »
o matko, co za metody. nie chce nikogo obrazac, moze w ogole latwo mi mowic, bo w moim przypadku to wystarczaja rozmowy, ale jak tak mozna? jezeli ktos nie chce jesc miesa to chwala mu za to i nikt nie powinien go zmuszac  :(  inaczej nic sie nie zmieni...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #32 : 2004-11-07, 17:14 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #33 : 2004-11-07, 18:43 »
Tika-wlasnie tez tak mysle ...
Kora-i jak zrobisz?
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #34 : 2004-11-07, 19:42 »
oj oj niewiem

Bo w szkole chodze na obiady to wtedy ni bede jesc meisa a w domu sama nutelle
a jak w sobote i niedziele powiem ze mnie brzuch boli/

moze dlatego mama mi nie pozwala bo na wzrost 155 waze tylko 35 kg

Cathycash

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #35 : 2004-11-07, 21:51 »
heh... ale tak nie można... po co się okłamywac.... musisz to jakos wytłumaczyc rodzinie, nie wiem czy się da, u mnie tez jest trudno.
Pokaz im ze jek nie jesz mięsa -> jesz inne, o wiele bardziej zdrowe rzeczy.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #36 : 2004-11-08, 07:46 »
wlasnie, rozmowa, rozmowa i rozmowa.. inaczej predzej czy pozniej wszystko sie wyda i bedzie jeszcze gorzej.
mam nadzieje,ze sie uda. czy twoi rodzice nie lubia zwierzat? bo jesli chociaz troche lubia to sie odwolaj do ich sumienia, ze przeciez nie mozesz jesc tego, co lubisz i zadawac mu cierpienia.  u mnie pomoglo jak powtarzalam to ciagle:)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #37 : 2004-11-08, 19:28 »
Cytuj

a okresu dostała w wieku 14 lat bodajrze... (przeciętna jest 12, ale nie musi)...


ja tez, i co? :P wcale nie zaluje, a wrecz przeciwnie :lol:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #38 : 2004-12-18, 13:16 »
Twoja mama jest jakas dziwna :roll: radze ci porozmawiac z nia i pokazac wszystkie dobre strony bycia wegetarianinem.Albo na razie jedz duzo zdrowej zywnosci(toprzewznie je wege) i pokaz ze ona zastepuje miecho ;) Moglabys jeszcze pokazac mamie wszytskie witaminy potrzebne do rozwoju w rzecach bezmiesnych :) Tsymam kciuki PP
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #38 : 2004-12-18, 13:16 »

Raven

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #39 : 2004-12-18, 13:40 »
Ale jednak w wieku 11 lat trochę niebezpiecznie jest nagle przestać jeśc mięso... Kora wchodzi w okres dojrzewania i potrzebuje białka, a soja i inne smakołyki nie pokryją dziennego zapotrzebowania... :(  
To podobnie do odchudzania. Nie można nagle jednego dnia przestać jeść, tylko stopniowo sie przyzwyczajać do zmiany menu.

Koro, aby się nie połamać, łykaj dodatkowe witaminy, bo naprawdę może się to niekorzystnie odbic na Twoim zdrowiu. Postaraj się stopniowo przyzwyczajać mamę do niejedzenia mięsa. Codziennie zmniejszaj porcje mięsa na obiedzie i innych posiłkach. Mama prędzej czy później zrozumie, że żal Ci zwierząt.
Cytuj

Twoja mama jest jakas dziwna

Gdybym sama nie była wege i bym miała córkę, też miałabym wątpliwości... Dziewczynka rośnie i potrzebuje odpowiednich witamin.
Cytuj

Bo w szkole chodze na obiady to wtedy ni bede jesc meisa a w domu sama nutelle
a jak w sobote i niedziele powiem ze mnie brzuch boli/

Nie dziwię się... :roll:  Życie sama Nutellą nie jest zbyt zdrowe... Może i czekolada zawiera m.in. magnez, ale nie powinna być ona składnikiem diety... Nie poruszając kwestii ubytków w zębach. Żołądek nie jest przystosowany do trawienia takich "pokarmów". A i chemię też się w Nutelli spotyka...
Powinnaś jeść więcej warzyw i owoców. Ziemniaki nie zawierają zbyt wielu substancji odżywczych.
Jedz: wszystkie warzywa zielone, bo zawierają kwas foliowy np. ogórki, sałata, brokuły; także soczewicę, soję, marchewkę - ma beta karoten, kapustę kiszoną (bomba witaminy C), gotowane pomidory lub gotowany sos pomidorowy - zawiera więcej antyoksydantów(przeciwutleniaczy), niż surowe pomidory i redukuje znaczną ilośc wolnych rodników, jabłka, pomarańcze, kiwi itd. itp....
Zapisane

Raffy

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #40 : 2004-12-18, 13:44 »
hehe, u mnie jest na odwrót, rodzice zmuszają mnie do jedzenia ochydnych surówek (najszczesciej kaupsta pekinska z marchewkami .. bleeee) :? Chciałem być wege ale .. nie udało się, po 3 dniach wróciłem do mięsa i tak już pozostanie ... po prostu nie mogę wytrzymać
Zapisane

Raven

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #41 : 2004-12-18, 13:53 »
Cytat: Raffy
hehe, u mnie jest na odwrót, rodzice zmuszają mnie do jedzenia ochydnych surówek (najszczesciej kaupsta pekinska z marchewkami .. bleeee) :?

Coś ty! Pekińska kapucha jest pycha! a suróweczka... mniam!!  :D
Aby być wege trzeba odznaczyć się silną wolą...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #42 : 2004-12-18, 17:02 »
Cytat: KITTY
Cytat: Raffy
hehe, u mnie jest na odwrót, rodzice zmuszają mnie do jedzenia ochydnych surówek (najszczesciej kaupsta pekinska z marchewkami .. bleeee) :?

Coś ty! Pekińska kapucha jest pycha! a suróweczka... mniam!!  :D


Może i dla ciebie dobre, ale nie dla mnie. Każdy człek ma inny smak i swoje ulubione potrawy wiec nie ma sie z czego komentować. Pozdr. :)
Zapisane

baasia

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #43 : 2004-12-18, 17:37 »
prawie dwa lata temu powiedziałam że nie jem i była mała awantura. Ale dzisiaj nie je mięsa moja mama ja i dwóch moich braci.Przekonałam ich ze mozna zastapic mięso soja ktorą u nas wszyscy lubia porócz taty-jego to się chyba nigdy nie przekona. Moja siostra ma 10 lat i narazie jeszcze je bo jest trochę przymała ale juz niedlugo... :o
Zapisane

Nicka

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #44 : 2004-12-24, 21:32 »
Ehh... moja mama by się czepiała..... nie przeszłoby niejedzenie mięsa, czy czegoś takiego, bo "to zdrowe" ;(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #44 : 2004-12-24, 21:32 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #45 : 2005-01-02, 20:33 »
nie jem mięsa 12 lat. moja córka jak na razie sporadycznie jada ryby. mąż raz na jakis czas zajada kurczaka i ryby. jedyny klasyczny mięsożerca w domu to kot.
a co do grupy krwi to bardzo mądre obserwacje ale nie nakazy. grupa A fenomenalnie radzi sobie z trawieniem roślinek wię może przejść na wegetarianizm właściwie w każdej chwili, bez przygotowań. podobnie AB. grupa B potrzebuje troche wiedzy o zbilansowanym posiłku, gdyz nie wszystko będzie wchłonięte we właśiwym stopniu a 0 maja z tym najwiecej roboty lecz przy mądrym podejściu i unikaniu produktów niestrawnych (np. mleko i soja)  mogą również z powodzeniem zrezygnować z mięsa. grupy krwi to nie ograniczenie ale pewna wskazówka, która właściwie wykorzystana może bardzo pomóc. szczególnie w okresie przejściowym  :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #46 : 2005-01-08, 19:45 »
Cytuj

heh... ale tak nie można... po co się okłamywac.... musisz to jakos wytłumaczyc rodzinie, nie wiem czy się da, u mnie tez jest trudno.
Pokaz im ze jek nie jesz mięsa -> jesz inne, o wiele bardziej zdrowe rzeczy.
_________________


i w tym własnie jest problem ze ja nie lubie tych innych zdrowych rzeczy


ale się udało mama mi pozwoliła 8)
pijemy
tak narazie na probe
jem te rzeczy co nie lubię
w szkole nie jem obaidow
i jakos zyje :P
nawet nie macie pojecia jak ja isę ciesze

kasia8989

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #47 : 2005-01-08, 23:27 »
moje gratulacje obyś wytrzymała tyle co ja(narazie już 10 lat!!) :wink:
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #48 : 2005-01-12, 22:18 »
:)
Ja powoli przechodzę... :)

Trułam starszym długo, że nie chce jeść mięsa bo jak je widzę to myślę o jego przeszłości (dobre nie :wink:), że niedobrze mi się robi jak je jem....A jak dostawałam na obiad kotleta to jadłam go dosłownie pół godziny przy czym zjadając mały plasterek 8)

No i ostatnio tato pozwolił mi nie jeść od pon do pn mięsa żebym tylko jadła normalny obiad w sobotę i niedziela - ja się zgodziłam oczywiście 8) Kupił mi pyszną soję (schabowszczaki ;) i mielone MNIAM) i jem zamiast kotleta soje :D Jem oczywiście ważywa owoce.....

A w ogóle wszystko zaczęło się chyba od karpia :wink: !

Koro trzymam za Ciebie kciuki !! :D

A i pokazywałam wspaniale brutalne artykuły o traktowaniu zwierząt w rzeźniach rodzicom. I przez nie też zrozumieli co czuję jedząc mięso...
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

paulinawis

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #49 : 2005-01-14, 08:36 »
chciala byc nie jesc miesa a ile ty masz lat?? mieso trzeba jesc bo jest potrzebne dla kosci
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #50 : 2005-01-14, 09:57 »
nie zgodzę sie z Tobą Paulinko. przestałam jeść mięso w wieku 12 lat, a moja córka od urodzenia jest jaroszką. to tylko kwestia dobredo zbilansowania diety.
znam kilkoro wegetariańskich dZieci w pełni sił i zdrowia, znam dorosłych, którzy nigdy nie jedliu mięsa ale znam też dorosłych, którzy potraktowali niejedzenie mięsa jak mode i bardzo sobie zaszkodzili. wegetarianizm to świadome działanie prowadzące do zdrowia przy pełnum poszanowaniu życia innych istot ale nieprzemyślane niejedzenie mięsa to rzeczywiście niebzpieczna sprawa, szczególnie w młodym wieku.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #50 : 2005-01-14, 09:57 »

Cathycash

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #51 : 2005-01-18, 08:21 »
Pao, czy mozemy poznać sekrety Twojej diety? ;)

Ale ostatnio rymami walę  :lol:
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #52 : 2005-01-18, 09:56 »
udalo sie od tego czassu zero miesa 8)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #53 : 2005-01-18, 14:11 »
to jeszcze zadbaj o jakość jedzenia i wszystko będzie dobrze a co do sekretów diety to nie mam takich. preferuję kuchnie dalekowschodnią a tam bez problemu człowiek może się najeść i odżywić bez mięsa. a co do produktów to nie kupuje przetworzonych, warzywa owoce czy sery kozie mam z zaprzyjaźnionych gospodarstw ekologicznych (jeżdze za miasto, a że mam przyczepkę do roweru to zakupy duże moge zrobić ;) ) przetwory robię sama i w ogóle robię sama co tylko moge i co potrafię a jak nie potrafię to siuczę.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #54 : 2005-01-19, 15:19 »
Ale co najlepiej mam jesc
teeraz na obiad jem kartofle i makaron itd

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #55 : 2005-01-19, 17:11 »
no to niezbyt ciekawe te obiady masz... najprościej jest zainteresować sie kuchnią indyjską bo to najłatwiejszy sposób na poznanie wegetariańsiej kuchni. warto wprowadzić do jadłospisu tofu, bo soję odradzam. soja ma wiele składników odżywczych i jest sycąca ale też ciężkostrawna i ciężko przyswajalna. tofu posiada wszystkie pozytywne aspekty soi ale nie powoduje szaleństw żołądkowych więc zdrowiej jeść. zaprzyjaźnij się ze strączkowymi ja uwielbiam cieciorkę i czerwona soczewice (jak na strączkowe to też są łagodne ;) ) czasami zielony groszek lub fasola mung.
postaraj sie by w twym jadłospisie było dużo różnych warzyw i zbórz. pamiętaj też, że nie osiągnęłaś szczytowej masy kostnej więc zadbaj o odpowiednią ilość wapnia. zielone liściaste warzywa to genialne rozwiązanie. jeśli jesz jajka to wyparz i zmiel skorupkę i dodawaj so potraw, podjadaj w ramach przekąsek orzechy i bakalie ale poszukaj niesiarkowanych (najlepiej samemu ususzyć owoce). do potraw surowych dodawaj zarodki pszenne, przejdź się do sklepu ze zdrową zywnością i poszukaj alg. z resztą na miejscu pewnie też coś Ci poradzą. w tym wieku bardzo istotny jest wapń, żelazo (nie wiem czy już miesiączkujesz ale jeśli nie to już niedługo) witamina C. tej ostatniej w diecie wegetariańskiej zazwyczaj nie brakuje. trzeba tez dostarczyć białka i witaminy B12. jeżeli jesz jajka to nie powinno być problemu. generalnie jeszczze jest cała gama innych składników odżywczych ale z autopsji wiem, ze lepiej wiedze wchłaniać stopniowo, bo wszystko na raz moze przerazić. w razie wątpliwości pytaj a jeśli obawiasz się o swoje zdrowie to zawsze możesz jeść ryby a gdy nabierzesz pewności dopiero przejść na wegetarianizm. ja tak zaczynałam (przynajmnniej teoretycznie, bo ryby też nie tknęłam ;) 0
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #56 : 2005-02-13, 14:17 »
Cytat: Nicka
Ehh... moja mama by się czepiała..... nie przeszłoby niejedzenie mięsa, czy czegoś takiego, bo "to zdrowe" ;(
u mnie mama to ki  babcia by na to nie poszła bo meiso to tylko co najlepsze i potrzebne aby rosnąc :roll:
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #57 : 2005-02-13, 16:04 »
Ja sie wlasnie wacham czy jesc miecho, czy nie, ale sklaniam sie bardziej ku niejedzeniu. Mama sie nie sprzeciwila.  :wink:
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #57 : 2005-02-13, 16:04 »

Kira

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #58 : 2005-02-13, 17:50 »
U mnie ma to ujdzie w tłuku  babcia jest powarznym problemem :roll:
Kiwusia to jesz czy nie bedzesz jadła????
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #59 : 2005-02-13, 17:51 »
Ja tez powoli przechodze :mrblue: Przekonalam mame, by gotowala zupy na masle , wiec jest dobrze :mrblue:
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 27 zapytaniami.