Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Chcialam by nie jesc mieso  (Przeczytany 11666 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #60 : 2005-02-13, 17:59 »
Nie bede. Lubie mieso i jest to bardzo duze wyzeczenie, ale milosc do zwierzat jest silniejsza :)
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #61 : 2005-02-13, 23:25 »
Cytuj

Lubie mieso i jest to bardzo duze wyzeczenie, ale milosc do zwierzat jest silniejsza

tymi kategoriami możesz sobie zaszkodzić. poczekaj z tą decyzja aż ja poczujesz nie tylko w głowie ale też w sercu i w brzuchu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #62 : 2005-02-13, 23:49 »
dlatego ja narzie nieprzeszłam  na wegetarianizm bo "jesem oprzywiazana " do miesa imimo chcei długow tym niewytrwam i babcia mi tego nie daruje :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #62 : 2005-02-13, 23:49 »

DeeDee13

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #63 : 2005-03-18, 22:09 »
A ja jem mięso ale sporadycznie. Tzn jak trzeba koniecznie to zjem, ale staram się unikać takich sytuacji.  :wink:
Zapisane

Leloo

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #64 : 2005-03-20, 08:35 »
Od mojej kumpeli znajoma jest od malego chora na cos takiego ze wogole nie moze jesc miesa... I tam lekarzjej specjalna diete przepisal i jest wszystko wporzadku;-)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #65 : 2005-03-20, 10:38 »
znam kilka osób które sa przymusowymi wegetarianami...
i właśnie dzieki temu sa zdrowe...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

KikerS

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #66 : 2005-03-20, 20:16 »
ja nie jadłam miesa chyba przez rok.. potem musialam zacząć bo lekarz mi kazał.. bo jak twierszi byłam "za chuda" teraz przytyałam wiec nie musze. chcialabym znowu nie jesc ale nie potrafie :cry:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #67 : 2005-03-20, 22:32 »
eh niektorzy dziwnie przedstawiaja problem 'chcialabym ale za bardzo lubie mieso'. za slaba wyobraznia? dobra, chyba robie sie niemila
ja jakos tak naturalnie przeszlam. wraz z rozwojem intelektualnym przyszedl moment ze przyjaciele znikneli z mojego talerza... a mieso? co w nim smacznego? owoce i warzywa maja taka game smakowa, ze nie da sie nudzic i teskniec za miesem.

pytanie do Pao: co z cukrem? jecie go? no wiesz, te kosci przy produkcji.. ostatnio probuje sie przestawic ale przeraza mnie ze tak duzo produktow zawiera cukier.. nawet keczup (notabene niezdrowy, ale tak pyszny..)  :lol:

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #68 : 2005-03-21, 09:51 »
cukru białego nie da się całkowicie uniknąć.  jest właściwie wszędzie a jeśli nie ma cukru to ładuja słodziki a z dwojga złego to juz cukier wole...
u mnie w domu nie ma cukru białego, za to znajdziesz sporo miodu (minimum litrowe słoje, inne nie maja racji bytu ;) ), melasę i cukier brązowy (nie mylić z tym brązowionym...).
cukry są nam konieczne ale to białe G**** jest tak przetworzone i oczyszczone ze wszystkiego co ważne, ze niczym nie rózni sie od sacharozy wyprodukowanej chemicznie...
cukier biały jest niebezpieczny bo aby zostać strawiony potrzebuje wielu mikro i makroelementów, których juz nie ma. pozostały one w melasie, którą dodaje sie do pasz zwierzęcych lub sprzedaje  w sklepach ze zdrową żywnościa za ogromne pieniądze... jesli jemy biały cukier to aby zostać strawionym i przetworzonym musimy zuzyc nasze minerały i witaminy więc w finale brakuje ich dla nas. jemy duzo a niedozywienie komórek kwitnie...
tak więc cukrowi białemu mówię nie, słodzikom również. ale nie popadajmy w skrajności, jesli babcia poczęstuje nas ciastem to zjedzmy (no chyba ze nie jecie również jajek (jak ja...)) jakby spojrzeć na dawne kultury, to słodycze były tylko od święta a na codzień skromnie jadano. wiec jesli ktos jest łasuchem to albo niech kupuje słodycze wegańskie w sklepach ze zdrowa żywnością (ale sprawdzać etykiety bo nie wszystko w tych sklepach jest zdrowe...) albo w tygodiu jeść skromnie a w niedzielę pozwalać sobie na odstępstwa ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #68 : 2005-03-21, 09:51 »

Bonsai

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #69 : 2005-03-21, 22:17 »
Nie cierpie miesa :/ Nie wiem , no po prostu nie moge na nie patrzeć a co dopiero jeść. Ble! Ochyda!
Mama się wścieka, i to czasami porządnie, ale ja nawet zmusić sie nie jestem w stanie :/
Zapisane

melanie

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #70 : 2005-03-23, 14:19 »
Ja jestem wegetarianka od 2 lat (mam 15) i zaluje ze nie jestem od urodzenia  :(
Nie jedzenie miesa nie oznacza zlego odzywiania, bo wtedy sie je soje i warzywa a to zdrowsze od tlustego, zylastego miesa ...bleh...
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #71 : 2005-03-24, 20:11 »
Melanie, soja tez nie jest taka zdrowa.. jak dla mnie to jest troche pojscie na latwizne - o, to zawiera duzo bialka to zastapie tym mieso

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #72 : 2005-03-24, 20:45 »
soja jest ciężko strawna i nie powinna stanowić podstawy diety. wiele osób ma duze problemy z jej przyswojeniem a dla panów jest bardzo nieodpowiednia...
a poza tym bardzo często soja jest modyfikowana genetycznie wiec dodatkoy syf...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #73 : 2005-03-24, 21:09 »
Cytat: yassue

nawet keczup (notabene niezdrowy, ale tak pyszny..)

Niezdrowy? Przecież zawiera przeciwutleniacze...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #74 : 2005-03-26, 14:02 »
Cytuj

yassue napisał:

nawet keczup (notabene niezdrowy, ale tak pyszny..)


Niezdrowy? Przecież zawiera przeciwutleniacze...

no to znowu ja z wykładem... keczup jest tak nafaszerowany chemią, że coraz częściej mozna spotkać keczupy zrobione bez użycia pomidorów. standardowo w keczupie sa śladowe ich ilości... a do tego: barwniki, aromaty, polepszacze i cała góra innej chemii. no i nowinka dla miłośników keczupu. w zaeszłym miesiącu wszedł zakaz dodawania do keczupów barwnika o nazwie SUDAN. do tej pory był w KAŻDYM keczupie... a jest on wysoce rakotwórczy i szkód czyni tyle w organiźmie, że wrak z człowieka zostaje... ja tam keczupu nie jadam ale współczuje miłośnikom...
jeśli lubisz keczup, to lepiej sam/a sobie go rób...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #74 : 2005-03-26, 14:02 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #75 : 2005-03-28, 09:38 »
Cytat: pao
soja jest ciężko strawna i nie powinna stanowić podstawy diety. wiele osób ma duze problemy z jej przyswojeniem a dla panów jest bardzo nieodpowiednia...
a poza tym bardzo często soja jest modyfikowana genetycznie wiec dodatkoy syf...



A czemu tylko dla panow :P ? Naprawde nie wiem :oops:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #76 : 2005-03-28, 14:30 »
chodzi o fitohormony których jest sporo w soi. dlatego z soi robione sa preparaty na menopauzę zastępujące terapie hormonalne. panowie nie potrzebuja estrogenu a regularne jedzenie soi może zakłócić ich naturalna gospodarke hormonalną.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

napcia

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #77 : 2005-04-03, 15:27 »
Ja nie jem miesa odkąd skończyłam  6 lat (jak ten czas szybko leci) teraz mam 14. Nie mam żadnych problemów, morfologia i waga jest ok. Mama też na mnie krzyczała, przeciez ja malutka byłam jak powiedziałąm NIE! Nie jem mięsa, ryb, rzadnych zup na miesie itp. Na poczatku mama była obuzona, prosiła, krzyczała, dawała mi na siłe :lol: potem rozmawiała- cuda i dziwy Ale teraz im całkowicie przeszło.
Potrzebe niejedzenia czuje sie poprostu od srodka...
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #78 : 2005-04-03, 16:01 »
Ja nagle doznałm olśnienia, miałam 11 lat. Robiłam w szkole akcje zbiórki pieniędzy na Tarę. Poprosiłam Vivę o wspólpracę. Przyszedł do nas do szkoły facet z rzeczami dostępnymi w internetowym sklepiku Vivy. Ja sprzedawałam rzeźby z gliny, robione w MDK. I właśnie ten facet podczes rozmowy spytał się mnie czy skoro tak kocham zwierzęta jestem wegetarianką. Odpowiedziałam że nie.Akcja zakończyla się a ja dalej rozmyślałam nad tym pytaniem, miałam wtedy zrobioną do szkoły kanapkę z pasztetem. Nie mogłam zmusić się do zjedzenia jej, patrzylam na nią i wdziałam te wszystkie zwierzęta przechodzące piekło w rzeżniach. Świadomość że ja jedząć mięso przyczyniam się do tego była okropna. I tak kanapka została zjedzona przez bezdomnego kota. Ja zaś wróciłam do domu i oświadczyam mamie że nie jem mięsa. Kochana mamuśka zgodziła się. Oczywiście przestawiałam się stopniowo. Teraz mam 15 lat i nie żałuję tamtej decyzji ani trochę.
Zapisane

xara

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #79 : 2005-04-04, 13:04 »
ja jestem wege dość krótko, 1 czerwca będzie 2 lata, dwa lata wcześniej jadłam tylko drób i ryby,
przestałam jeść mięso nie dlatego, że mi nie smakowało, powiem, że nawet było wręcz przeciwnie,
ale miłość do zwierząt zwyciężyła :)

Moja decyzja o niejedzeniu mięsa była bardzo świadoma w sensie moralnym,
natomiast jeśli chodzi o dietę nie ustrzegłam się niestety błędu, dość typowego dla wegetarian.
Po prostu jadłam wszystko to, co do tej pory przed przejściem na wege, minus mięso.
big mistake - dorobiłam się anemii,
ale to było rok temu i nieprawda ;)
Zapisane

Raven

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #80 : 2005-04-04, 18:34 »
Cytuj

Po prostu jadłam wszystko to, co do tej pory przed przejściem na wege, minus mięso.
big mistake - dorobiłam się anemii,
ale to było rok temu i nieprawda

Ale czymś zastępowałaś mięso, czy jadłaś wszystko normalnie, nie wprowadzając do swojej diety nowych składników? A bardzo poważnia była Twoja choroba?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #80 : 2005-04-04, 18:34 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #81 : 2005-04-05, 11:03 »
Cytuj

jeśli chodzi o dietę nie ustrzegłam się niestety błędu, dość typowego dla wegetarian.

myślę, że to nie jest błąd wegetarian... to raczej błąd osób, które chcą byc wegetarianami ale nie bardzo wiedzą jak...
Cytuj

Ale czymś zastępowałaś mięso, czy jadłaś wszystko normalnie, nie wprowadzając do swojej diety nowych składników?

z opisu wnioskuje, ze obiad był klasyczny tylko mięso odrzucone... raczej dieta nie była uzupełniana... to niestety dość popularny błąd i niestety przez takie wybryki wielu ludzi myśli, ze wegetarianizm jest niezdrowy... ale taka dieta jest daleka od wegetarianizmu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xara

  • Gość
Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #82 : 2005-04-05, 12:26 »
Cytat: Raven
Ale czymś zastępowałaś mięso, czy jadłaś wszystko normalnie, nie wprowadzając do swojej diety nowych składników? A bardzo poważnia była Twoja choroba?

Po prostu przestałam spożywać mięso w niezbyt odpowiednim do tego okresie swojego życia, czego skutkiem
okazała się lekka anemia. Nie było to jednak na szczęście nic poważnego.
Oczywiście zdawałam sobie sprawę, że muszę się racjonalnie odżywiać i wprowadzić do swej diety nowe elementy,
wzbogacić dietę. Ogólnie wcześniej już jadłam dużo produktów nabiałowych, kasz, owoców i warzyw.
Urozmaiciłam więc swą dietę soją, soczewicą i cieciorką. Jednak to w moim przypadku nie wystarczyło, dlatego uważam to za błąd. Poza tym o tym, że to dość typowy błąd początkujących wegetarian dowiedziałam się od... długoletnich wegetarian.

W tym okresie miałam dość poważne problemy zdrowotne, hormonalne i ogólne osłabienie organizmu -
byłam po operacji. Przyjmowałam silne leki, po których odstawieniu zaczęłam przyjmować preparaty witaminowe i żelazo.
Organizm powoli powrócił do równowagi i moje problemy sie skończyły. Lekarz, do którego chodziłam stwierdził tylko,
że to nie był właściwy moment w moim życiu na tak radykalne zmiany, że nie byłam na to gotowa w sensie fizycznym,
gdyż najpierw powinnam doprowadzić do porządku swoje zdrowie. Przyznaję mu rację, jednak nie żałuję swojej decyzji :)

Spotkałam też na swej drodze wspaniałych ludzi - wegetarian - m.in. matki z dziećmi,
które w ogóle nie znają smaku mięsa.
I wiem teraz, że wegetarianizm jest najlepszą profilaktyką zdrowotną dla dzieci i ludzi w każdym wieku.
Wszystkiego sie trzeba nauczyć :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #83 : 2005-05-11, 22:23 »
Ja nie jem miesa juz od jakiegos tam czasu.
Na poczatku to byl koszmar!!!!!
Mama mówila ze sobie wmówilam jakies bzdóry!
Kazala mi jesc mieso!
bo wpadne w anemie!!!
toczylysmy wojny o to mieso!
Wzamian za mieso objecywalam jadac duzooo warzyw i owoców i takich tam
pozywnych zeczy,
po jakims czasie mama juz przywykla do tego ze ja mieska nie jem i jest Cool! ;)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #84 : 2005-05-13, 18:31 »
Ja nie jem mięsa prawie od 3/4 roku i mam się wspaniale :) Nie wyobrażam sobie teraz wziąść do ust kurczaka albo jakiegoś innego mięsa... czułabym się tak, jakby przeze mnie przepływało życie...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #85 : 2005-05-13, 19:36 »
Ja to musze jesść mięso... Musze przytyć przynajmniej z 7 kg, wogule powinnam ważyć o dużo więcej...
Jak narzie z miesem nie moge, a co doipiero bez...
Przyznam ze niektóre mięsa lubie, ale za to nie cierpie większośc ryb...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #86 : 2005-05-13, 20:01 »
Cytuj
Ja to musze jesść mięso... Musze przytyć przynajmniej z 7 kg, wogule powinnam ważyć o dużo więcej...
a co ma waga do mięsa...? od jego jedzenia wcale nie przybędzie wagi... lepiej porządnie zbilansować dietę a ni zapychać sie mięsem faszerowanym antybiotykami, hormonami i całą górą świństwa...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #87 : 2005-05-13, 20:59 »
a co ma waga do mięsa...? od jego jedzenia wcale nie przybędzie wagi...
Może się jedynie podnieść poziom cholesterolu, a to może przyczynić się do wielu poważnych chorób układu krążenia...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedz #87 : 2005-05-13, 20:59 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #88 : 2005-05-13, 22:20 »
Jeszcze lekarz mi mówił ze musze jeść mięso, przunajmniej aż nie przytyje, żebym w jakąś chorobe nie wpadła, nie wiem ile w tym prawdy, ale wole przynajmniej na razie nie prubować...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kasia8989

  • Gość
Odp: Chcialam by nie jesc mieso
« Odpowiedź #89 : 2005-05-13, 22:38 »
grubas też może mieć anemię wybierz sie do leprzego lekarza który powie ci co i jak a nie rzuci hasło że przytyć musisz. Naprawde dobrze radzę :D
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.