Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: tłuszcz-znowu żywienie  (Przeczytany 1438 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
tłuszcz-znowu żywienie
« : 2004-09-11, 18:13 »
powiedzcie mi ile tłuszczu powinien zjadać dorosły kot. czy jezeli daję np. serduszka i żołądki albo jakieś normalne mięcho, (które zwykle jest chude) to dobrym pomysłem jest jeszcze dodawanie tłuszczu(ostatnio np kupiłam mały kawałek słoniny i ugotowałam z marchewką, po czym rozpaciajowałam i dodałam takie małe pół łyżki na kota.)? Czy może jakoś inaxczej im ten tłuszcz dostarczać?(tłuste ryby od czasu do czasu?)
Zapisane

Sal

  • Gość
tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedź #1 : 2004-09-13, 09:11 »
Słonina to wieprzowina. Ugotowana jest bez wartości.
Już chyba lepsza ta tłusta rybka.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedź #2 : 2004-09-13, 09:50 »
Tluszczu tyle, co w najtanszej wolowinie - poprzerastanej tluszczykiem, sciegnami i blonami. Tyle, co w najtanszym kurczaku i tanszych, obrosnietych tluszczykiem podrobach. Karmienie wylacznie slonina, i to gotowana jest bledem - tluszcz nie jest postawa zywienia. To dodatek, bradzo energetyczny i tym samym potrzebny, ale oprocz niego wazne jest miesko a w nim bialka, witaminy, mikro i makroelementy, warzywa a w nich m.in. wlokna roslinne wplywajace dodatnio na uklad trawienny i perystaltyke jelit, nabial a w nim wapn, witamina D, ryby a w nich m.in. fosfor.

Karmiony przede wszystkim tluszczem kot nie uzyska z niego wielu skladnikow odzywczych. Dostanie przede wszystkim energie, ktorej nie bedzie w stanie spozytkowac oslabiony brakiem innych waznych skladnikow w organizmie. Taka niespozytkowana energia lubi sie odkladac - w postaci nadmiernego... tluszczyku w kocie  :lol:

Tluszcz jest wazny w diecie, ale nie najwazniejszy. Nie wolno przesadzac w zadna strone, ani karmiac kota zbyt chudym zarciem, ani dostarczajac mu zbednych nadwyzek tluszczu. Slonina mu niepotrzebna - za to miesko wolowe gulaszowe "tanie", lata wolowa jest jak najbardziej OK ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedz #2 : 2004-09-13, 09:50 »

absencja

  • Gość
tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedź #3 : 2004-09-13, 21:09 »
Cytuj

 Karmienie wylacznie slonina, i to gotowana jest bledem - tluszcz nie jest postawa zywienia.

ja nie karmię wyłącznie słoniną, karmię głównie mięchem, a ta słonina z marchewką to był dodatek(troszkę dociapane do normalnego posiłku) ale oki. czyli tłuszczu jako takiego nie dodajemy. dzięks.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedź #4 : 2004-09-13, 21:54 »
Zamiast sloniny mozesz dac grudke masla - zdrowsze i ma znacznie wiecej witamin ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

absencja

  • Gość
tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedź #5 : 2004-09-14, 15:04 »
o...na to nie wpadłam:)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
tłuszcz-znowu żywienie
« Odpowiedź #6 : 2004-09-16, 11:37 »
Mój Beniu zapycha masło :) Ostatnio mojej mamie z kanapki  :lol:  :roll: Jedli ją na spółkę :P

Teraz drzemie na lóżku, a pod łóżkiem czuwa mój wyżełek. Czuję że się polubią :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 24 zapytaniami.