Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ooookropna próchnica  (Przeczytany 1423 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Ooookropna próchnica
« : 2004-10-07, 14:51 »
Mój pies ma nie ładną pruchnicę. Ciężko mu jest gryźć sychy pokarm. Ile kosztuje zabieg czyszczenia zębów z próchnicy u weterynarza? Czy w tym stanie pomogą mu kości typu dentarask czy dentasticks Pedigree? Pomóżcie!
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Emilka

  • Gość
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #1 : 2004-10-07, 14:58 »
trzeba zrobic zabieg, mnie kosztowal on 70zl podacz zabiegu okazalo sie ze niektore zeby byly juz tak zniszczone ze trzeba bylo je usunac. Tego typu kosci podaje sie po oczyszczaniu zeby kamien znow nie narastal w takim tepie.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #2 : 2004-10-07, 15:01 »
ja radzę z raz w tygodniu umyć psu zęby sokiem z cytryny albo najlepiej specjalną pastą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedz #2 : 2004-10-07, 15:01 »

Emilka

  • Gość
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #3 : 2004-10-07, 15:04 »
ale jezeli kamien nazebny jest juz tak rozwiniety ze pies nie umie jesc sok i pasty nic nie poradza. Takie rzeczy robi sie profilaktycznie
Zapisane

*Pamela*

  • Gość
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #4 : 2004-10-07, 16:51 »
mój Toffi miał taki sam problem i poszedł  na zabieg (kosztował 50zł)
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #5 : 2004-10-07, 18:09 »
On je, tylko, ze widać, że próbuje najpierw samą szczenką zgnieść, a potem gryżć. Sprubuję z tym sokiem , a jak nie pomoże to zostaje wet :(
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #6 : 2004-10-07, 20:18 »
Przy prochnicy sok z cytryny nie dosc, ze nie pomoze, to jeszcze przyspozy psu dodatkowego bolu. No chyba, ze koniecznie chcesz sie nad nim troszke poznecac. Sok z cytryny to czysty kwas. Jesli zeby sa sprochniale i do tego stopnia bola, ze pies ma problemy z gryzieniem, wtedy dawka kwasu moze tak podraznic nerwy zebow, ze pies bedzie wyl z bolu. W tej sytuacji pozostaje TYLKO wet. I usuniecie chorych zebow wraz z oczyszczeniem pozostalych z kamienia. Niewykluczone, ze najpier trzeba bedzie podleczyc stan zapalny dziasel i przyzebia. Zanim powstana ropnie.

I kazdemu, kto przy prochnicy radzi sok z cytryny polecam posmarowanie sobie otwartego zadrapania wlasnie cytryna.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Elfi

  • Gość
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #7 : 2004-10-07, 20:54 »
Dlatego należy wcześniej o tym pomysleć i dbać o higiene jamy "ustnej" psa!!!!

Czy tu chodzi o próchnicę czy kamień nazebny???? bo to dwie odrębne sprawy!!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #8 : 2004-10-08, 09:38 »
Elfi, wydaje mi sie, ze chodzi raczej o kamien. Niemniej, jesli zeby sa w takim stanie, ze pies ma problemy z gryzieniem, to juz jest bardzo zle. To znaczy, ze boli, ze byc moze wdal sie stan zapalny przyzebia, byc moze wierzchowlkow korzeni. A wtedy zeby sa do usuniecia.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedz #8 : 2004-10-08, 09:38 »

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #9 : 2004-10-08, 14:07 »
To nie będę próbowała z tym sokiem. Zadzwoniłam do weta i powiedział, że trzeba to ściągnąć (powiedziałam, że nie wiem czy to kamień czy próchnica, tylko, ze brązowe jest) i że ze względu na to że Ami jest mały  około 50 zł.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Kamaq

  • Gość
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #10 : 2004-10-08, 14:39 »
Cytuj

Dlatego należy wcześniej o tym pomysleć i dbać o higiene jamy "ustnej" psa!!!!

o to właśnie chodziło!!! nie preferuję tortur!!! chociaż czasem sobie tak zrobię- sadomaso  :roll:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Ooookropna próchnica
« Odpowiedź #11 : 2004-10-08, 19:21 »
Cytat: Gaber
To nie będę próbowała z tym sokiem. Zadzwoniłam do weta i powiedział, że trzeba to ściągnąć (powiedziałam, że nie wiem czy to kamień czy próchnica, tylko, ze brązowe jest) i że ze względu na to że Ami jest mały  około 50 zł.


Jesli to brazowy nalot NA zebach, to prawdopodobnie "tylko" kamien. Ale sadzac z problemow z gryzienie, to i tak za wesolo nie jest  :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 27 zapytaniami.