Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)  (Przeczytany 5863 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« : 2004-10-02, 16:41 »
Hey!!!
Mój kot przepada za jedzeniem ziemniaków  :lol:  Jak mu je daję gotowane, to włącz mu się tzw. "traktorek" ;) Mam pytanie: czy mogę mu je podawać czy lepiej aby ich nie jadł... :?:
Pozdrawiam
Zapisane

Ellen

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #1 : 2004-10-02, 16:56 »
No moje tez lubia  :wink: Troszke od czasu do czasu chyba nie zaszkodzi.
Zapisane

Eli

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #2 : 2004-10-02, 18:13 »
ziemnaczki z masełkiem mozna podawać :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedz #2 : 2004-10-02, 18:13 »

olc!a

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #3 : 2004-10-02, 18:14 »
Od czasu do czasu nie zaszkodzi na pewno ;)

Kazik jest okropnym piwoszem, ale też dostaje tylko od czasu do czasu i w małych ilościach ;)
Zapisane

Alice

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #4 : 2004-10-02, 18:21 »
Hehe dzięki za odpowiedzi :) Powiedzcie mi czy Wasze koty lubią jakieś dziwaczne jedzonko??? Mój np. oprcz ziemniaków lubi też gotowane...BURAKI ;) Czy Wasze też mają jakieś przysmaki???
Najbardziej się boję, że po kastracji, mój Magro będzie musiał jeść tylko jedzonko dla kastratów i że  nie będzie mógł dostawać innego jedzenia :( Chodzi o tą "Kamicę nerkową".... :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #5 : 2004-10-02, 21:20 »
moj kot uwielbia gofry, frytki i czipsy keczupowe.. a oprocz tego wszystko z talerza mojego taty;)

Cytuj

Najbardziej się boję, że po kastracji, mój Magro będzie musiał jeść tylko jedzonko dla kastratów i że nie będzie mógł dostawać innego jedzenia  


Alice, wykastrowany kocur nie musi zmieniac swojej diety po zabiegu.
Zapisane

Kira

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #6 : 2004-10-03, 01:19 »
mojakicia ziamniaków nie tknie  a kcurek rudas na  wsi zje z głodu nawet ziemniaka z obiadu tam jest koszmar :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #7 : 2004-10-03, 01:39 »
Cytat: Alice
Najbardziej się boję, że po kastracji, mój Magro będzie musiał jeść tylko jedzonko dla kastratów i że  nie będzie mógł dostawać innego jedzenia :( Chodzi o tą "Kamicę nerkową".... :(


Kastrat, poza jajkami, nie traci nic innego. I nie o kamice nerkowa tu chodzi, tylko o SUK - Syndrom Urologiczny Kotow. Dotyczyc moze tak kastratow  jak i koty niekastrowane. A dlaczego slyszy sie glowni o kastratach? Bo zadko kto niekastrowanego kota do weta wozi. Dlaczogo? Bo wiekszosc niewykastrowanych kotow to dziczki albo tzw koty wiejskie. Pozostale to hodowlane, ale tych jest znacznie mniej. Ale nie o to tu chodzi.
Kastracja kota to jedynie pozbawienie kota jader, a tym samym uniemozliwienie mu rozmnazania sie oraz oznaczania swoim zapachem terytorium. Brak jader wplywa na zmniejszenie ilosci wydzielanego do krwi testosteronu, ktory nie ma zadnego zwiazku z ukladem moczowym kota. Kot po kastracji powinien dostawac dokladnie to samo zarcie co dotychczas (chyba ze to bylo zarcie nieodpowiednie dla jakiegokolwiek kota ;) ). Nalezy go jedynie obserwowac czy nie zdradza checi tycia. Niemniej kot, ktory ma zapewniony ruch i odpowiednie dawki papu nie bedzie tyl. Jesli tak bardzo boisz sie SUK - wystarczy, ze raz do roku wykonasz kotu badania krwi z oznaczeniem poziomu keratyniny. Poziom keratyniny pozwala wylapac wszelkie nieprawidlowosci w ukladzie moczowym. Wtey - podkreslam, tylko wtedy, o ile zaleci wet, mozna przejsc na karme typu Urinary. W zaleznosci od tego, czy kot ma tendencje do zbyt kwasniego, czy do zbyt zasadowego moczu a tym samym tendencje do powstawania struwitow badz szczawianow.

Z innej bajki - bardzo czesto karma dla kastratow nazywana jest po prostu karma light o obnizonej kalorycznosci. Ale ta nadaje sie dla kota wtedy, gdy ma on tendencje do tycia. A utyc moga oty zarowno kastrowane jak i niekastrowane.

Podawanie karm zakwaszajacych mocz na wlasna reke moze sie skonczyc wpedzeniem kota w chorobe.



Buraczki moze jak najbardziej ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

malpkaw

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #8 : 2004-10-03, 10:14 »
mój kot to taki francuski piesek śmiało mogę to powiedzieć mie jada jakich zwykłych rzeczy ziemniaki nie wchodzą w gre ani kiełbasa zauzwzyłam ze mój kotek bardzo lubi nabiał w kazdej postaci a najbardziej serki topione smazone sery jogurty twaróg za miesem to tak średnio jak juz to surowe odpada szynka czy jakas kiełbaska pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedz #8 : 2004-10-03, 10:14 »

Maxim

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #9 : 2004-10-03, 11:32 »
Moja kicia uwielbia kukurydzę z puszki, ciasto  mojej teściowej  :lol: i drożdżówki  :)
ziemniaki zupełnie nie wzbudzają zainteresowania  :?
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #10 : 2004-10-03, 13:47 »
Chyba każdy kot lubi jeść coś niezwykłego. Miałam kiedyś kot, który przepadał za sałatą.
Zapisane

Tika

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #11 : 2004-10-03, 18:53 »
Mój wprost uwielbiał surową kapustę :P
Zapisane

Alexis

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #12 : 2004-10-04, 10:12 »
Mój uwielbia pomidory, skrobane jabłuszko i ugotowaną fasolkę szparagową. Acha! i jeszcze moją szarlotkę :) .
Zapisane

Ellen

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #13 : 2004-10-04, 10:13 »
Moje wczoraj zezarly... Kinder Bueno  (spadlo mi i sie rzucily :oops: :roll: ) a potem blagaly o jeszcze :lol: Poza tym sesje oliwkowa mialy, Maly jak zwykle mial po tym odlot i zalozyl sobie miseczke po oliwkach na glowe :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #14 : 2004-10-04, 13:09 »
Moje lubią ziemniaczki.  :) Poza tym zdarza im się skraść różne różności.  ;) Np. marmoladkę z bułki, sałatkę z pani talerza (składniki dowolne - ostatnio buraczki z czosnkiem i kiszonym ogórkiem w majonezie), kukurydzę (świeżo ugotowaną Krawatek tak wcinał, że ukradł cały korzeń  :shock: ). Lubią chipsy i czekoladę. A ponoć koty to stworzenia mięsożerne.  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedz #14 : 2004-10-04, 13:09 »

Eli

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #15 : 2004-10-04, 21:21 »
Hm... Olimp lubi sernik z brzoskwiniami i galaretką, pudełka po jogurtach do wylizania, kraść kiełbasy kazdego rodzaju, zupe pomidorową, ale TYLKO z ryżem i ........ musztarde :D
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Kot który uwielbia...ZIEMNIAKI ;)
« Odpowiedź #16 : 2004-10-07, 16:49 »
nie no mój sernik to uwielbia i biszkopt raz mama zrobiła  aon zjadł i musiała 2 robic a tak to róznie słodkiego to nienawidzi typu czekolada dzem mój kot to jest takize jak cos lezy na stole to nie weźnie moze koło tego przejsc ale nie zje tak go moja mam szkoliła :)) wiec odpada kradzez jak juz to jak prosi to dostanie chodziaz raz mu sie zdarzyło zamrozenego kurczaka z miski wynieść ale to raz :))
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 26 zapytaniami.