Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Leczenie krótkowzroczności  (Przeczytany 1410 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Leczenie krótkowzroczności
« : 2004-11-30, 19:58 »
no wlasnie- slyszalam, ze sa jakies metody na to ...    jesli wiecie cos na ten temat, albo znacie jakies strony www  czy cokolwiek innego, prosze- napiszcieee!! :D z gory strasznie dziekuje!!!! :**
Zapisane

Zorba

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #1 : 2004-11-30, 22:04 »
okulista...tzn tak mi sie wydaje..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #2 : 2004-12-01, 11:37 »
noo i jeszcze laserowe, ale drogie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedz #2 : 2004-12-01, 11:37 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #3 : 2004-12-01, 14:23 »
hmm... ale okulista to raczej tylko okularki dopasuje itp... przynajmniej mi sie tak wydaje... ale nie wiem na pewno
a co do laserowego to wlasnie slyszalam, tylko ze jest chyba od 22. roku zycia, czy jakos tak...
Zapisane

navel

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #4 : 2004-12-12, 21:29 »
Ja mam dosyć dużą wadę, bo u mnie to wada wrodzona :( , ale niestety narazie nie mogę nic więcej zrobić niż noszenie okularów i soczewek... Aby móc przejść operację trzeba mieć ukończone 18 lat, bo w razie jakiś powikłań pacjent ponosi odpowiedzialność sam za siebie. No, a podobno takim starym, ludowym sposobem to dżem jagodowy i żytni chleb, jak powiedział mi mój okulista, ale nie wiem czy to coś daje. ;) Achhh, muszę poczekać jeszte te 6 lat...

A ze stron to mogę Ci polecić tą:
www.oko.info.pl
Zapisane

myszka

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #5 : 2004-12-13, 14:31 »
Mam koleżankę, która miałą olbrzymią wadę, szkła jak denka od butelek niestety, poddała się operacji i odradza ją wszystkim - mówi, że skutki uboczne przewyższają korzyści... :(
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #6 : 2004-12-13, 14:57 »
a to byla jakas nowoczesna, laserowa??
ehh... to ja juz nie wiem... bo nei chce do konca zycia nosic okularow coraz mocniejszych  :?
Zapisane

myszka

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #7 : 2004-12-13, 15:17 »
Tak, właśnie laserowa. I teraz Beata uskarża się m.in. na aury wokół przedmiotów.
Zapisane

navel

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #8 : 2004-12-14, 15:23 »
Liwcia, ja też nie. Ale narazie znalazłam na to sposób- soczewki. ;) Zakłada się prosto, nie widać ich, a wieczorem zdejmuję. No i wkońcu nie muszę się męczyć na koniach czy na basienie. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedz #8 : 2004-12-14, 15:23 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #9 : 2004-12-14, 15:37 »
navel jakie masz soczefki ze mozesz w nich na basen chodzic ?? ja tez nosilam soczewy ale niestety musialam na jakis czas przestac i mam nadzieje ze od stycznia znow do nich wroce.

co do dzemu jagodowego, to jest KLARIN- tabletki z borowek, pakowane po 60, lyka sie dwa razy dziennie i ponoc poprawia wzrok :) mam, ale tak czesto o nich zapominam ze efektow jeszcze ni ma.
Zapisane

myszka

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #10 : 2004-12-14, 21:29 »
W żadnych soczewkach nie wolno chodzić na basen, można się pozbawić wzroku :? Na basen tylko okulary pływackie ze szkłami optycznymi.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #11 : 2004-12-15, 14:53 »
jak nie ?? sa specjalne soczewki chyba.. czy sie myle ??
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #12 : 2004-12-15, 15:07 »
a moi rodzice nie chca sie zgodzic na soczewki :(.... a co do tych tabletek- moze warto sprobowac... moze chociaz troszke poprawia wzrok. byly tez takie tylko ze inaczej sie chyba nazywaly, poprawialy m.in. widenie po zmierzchu...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #13 : 2004-12-15, 19:07 »
Ja niedługo zacznę nosić soczewki  :wink:

Jakie nosicie? na jeden dzień? na miesiąc? ile za nie płacicie?
Zapisane

myszka

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #14 : 2004-12-15, 21:59 »
Cytat: VioaoiV
jak nie ?? sa specjalne soczewki chyba.. czy sie myle ??


Nie, ostatnio toczyła się na ten temat dyskusja na grupie pl.sci.medycyna, gdzie wypowiadali się okuliści - na basen tylko gogle pływackie z dioptriami...  Można nabawić się infekcji oka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedz #14 : 2004-12-15, 21:59 »

k_lap

  • Gość
Leczenie krótkowzroczności
« Odpowiedź #15 : 2004-12-20, 09:26 »
Ja nosze okularki (ale nie musze nosic caly czas, mam slaba wade, tylko kiedy czuje ze mnie glowa boli lub na wykladach, cwiczeniach, do czytania, telewizji, komputera) i powiem szczerze, ze sie do nich przyzwyczailam i jest mi z tym dobrze, zle bym sie czula bez nich...  :roll:
A jesli chodzi o leczenie... slyszalam o laserowym leczeniu i moja kolezanka sie temu poddala... pomoglo i jest bardzo zadowolona. Poza tym szkla kontaktowe... ja nie moge ich nosic, bo mam jakies uczulenie (strasznie mi oczy lzawia zaraz po zalozeniu). Ale lubie swoje okularki :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 25 zapytaniami.