Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Kitekat ,whiskas - czemu nie ??  (Przeczytany 22917 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sysia133

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« : 2004-12-02, 14:09 »
czesc duzo czytałam i wszedzie pisano ze tych pokarmów  nie powinno sie podawac kociakom.Pisali ze NIE , ale nie napisali dlaczego??Jeżeli nie to jakie pokarmy sa dobre??pozdrawiam
Zapisane

myszka

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #1 : 2004-12-02, 14:14 »
Na forum było już milion tematów o odżywianiu kotów, skorzystaj z wyszukiwarki, tak będzie dużo prościej dla ciebie i dla nas ;)
Zapisane

amnesiac

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #2 : 2004-12-02, 14:15 »
Dlaczego nie: bo KK i W wypełniacz bez treści i różnicę widać gołym okiem na kocich qpach chociażby. Poza tym koty muszą tego dużo zjeść, żeby się najeść.

Na innym forum było chyba kilkanaście stron na ten temat.

Moje chłopaki polecają: RC, Animonda i przemrożone mięsko.
pozdrrr
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedz #2 : 2004-12-02, 14:15 »

Eli

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #3 : 2004-12-02, 14:26 »
Dlaczego nie? bo produkty typu Whiskas, kitekat, Frieskies, Darling, to nie jedzenie a chemia w kształcie mięsnych kwadratów. Nie posiada to wartości odrzywczych, natomiast tylko 4% mięsa... to jest bardzo niewiele...  reszcze stanowi własnie chemia...  a jak wiesz, chemia nie jest zdrowa...
Zwierzak tylko sie tym zapycha, nie dostaje zwiazkow organicznych potrzebnych do prawidłowego rozwoju, i zapada na różne choroby. To tak jak z czipsami. Zabijasz głód, bo sie zapychasz, ale jest to tak niezdrowe, że aż szkoda mówić... ludzie to kupują bo są tam związki które powodują potrzebe jedzenia tego, to dlatego jak zaczynasz jesc czipsy to nie mozesz skończyć... to samo z kotami i KK, Whiskasem, itd, poprostu im to smakuje, a one nie rozumieją co dla nich dobre..
O wiele taniej i zdrowiej wychodzi zakupienie mięsa, typu
- wątróbka
- seerce
- żołądeczek
- podroby mięsne
- mięso gulaszowe
- pierś kurczaka
- itd
(byle nie wieprzowe, najlepiej drobiowe, wołowe..)
należy coś takiego przemrozić 24 godziny w celu zabicia szkodliwych hm.. pasożytów? drobnoustrojów? które mogą znajdować się mięsie, i które giną w niskiej temp. Dodatkowo wątróbke należy spazyc przed podaniem, ale nie wszystkie koty lubią (mój nie znosi)

Jeśli chodzi o karmy kupne, to z suchego
- Royal Canin
- Hills
- Iams
- Eukanuba
- Aminoda
- i inne ze sklepów zoologicznych gdyż te karmy są odrobine droższe i nie ma ich w supermarketach.
Te firmy posiadają też jedzenie puszkowe. O wiele zdrowsze.

:-)
Zapisane

Mariejo

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #4 : 2004-12-03, 18:30 »
Tak tylko ze markowych karm daje sie kotu mniej i wcale wiele drozej nie wypada a jakie efekty na wystawie sedziny zachwycaly sie futrem. Whiskas ma duzo konserwantow, moje koty zlizywaly tylko sos a reszta ladowala w kuble za droga zabawa.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #5 : 2004-12-03, 20:13 »
Marejo - a moja Kocia strasznie wybredna i własnie ten sos strasznie lubi. Pytanko 1- jaka karmę kupujesz że po Whiskasie koty jedzą? Ja wypróbowałam Hillsa i Purinę i nic, kot głodował. Pytanko 2 - czy od razu kota przestawiać czy powoli stopniowo mieszać karmy?
Zapisane
BC + koci podrostek

Mariejo

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #6 : 2004-12-04, 17:27 »
Z mokrych moje jadaja Sheba ale tylko creation z whiskasa ktory dostawaly kiedys u hodowcy zlizywaly sos. OK mam RUS , ktore sa raczej wybredne. Dobra karma to podstawa dobrej formy, na wystawie sedziny stwierdzily ze moje koty maja super futro dzieki dobrej diecie osobiscie karmie Hill'sem
Zapisane

Emilka

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #7 : 2004-12-04, 18:25 »
ja mam czasem wrazenie ze albo ja zle karmie moje zwierzeta albo to Wy je tak rozpieszczacie ;)

u mnie nie ma czegos takiego jak glodowka, nie je.... dobrze,ma w misce zglodnieje to zje.
Pozatym te potwory zawsze sa glodne bo nie karmie ich tak czesto.

Dostaja dwa posilki dziennie, rano sucha Purinka do miski a po poludniu lub wieczorem miecho (wolowina,kurczak,podroby-serca,zoladki,watrobka) i nie ma grymaszenia bo jak sie nie chce tego co pani daje to nic sie nie dostanie  :wink:
Zapisane

Ax

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #8 : 2004-12-04, 18:37 »
No ale przecież urozmaicenie w postaci jakiejś puszki raz na czas się należy, prawda? ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedz #8 : 2004-12-04, 18:37 »

Eli

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #9 : 2004-12-04, 21:25 »
Cytat: Ax
No ale przecież urozmaicenie w postaci jakiejś puszki raz na czas się należy, prawda? ;)


ale oczywiscie puszki z wyższej półki :-)
Zapisane

Mariejo

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #10 : 2004-12-05, 22:27 »
Dla niektorych wyzsza polka to Whiskas nasluchalam sie kiedys na stoisku z karma roznych rzeczy od wlascicieli kotow.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #11 : 2004-12-06, 20:49 »
Echhh a ja znam ludzi dla których urozmaicenie to jak kot dostanie kawałek salcesonu  :roll: a na codzień to wcina resztki zupy lub ziemniaki z tłuszczem. To dla nich Whiskas to rzeczywiście jest z górnej półki.  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #12 : 2004-12-06, 20:58 »
Wiecie też żarcia wprost są zbawienieami dla kotów bezdomnych wiec neich onie nie pier..... bo i tak po co je wyprodukowal w takim razie. Mój kot jest wykastrowany bo wiecie jka to z samcami w blogku. J musiał jeść puryne albo nutre ale moja mama nie kupowała mu jej przez 4 miesiące tylko kir ket itd to zachorowałi kupe kasy wydaliśmy na weta szkoda mówić po za tym był spasiony 10 kg  :D  :o  teraz waży 8 kg ale na jego posture to troszke przy gruby :):P i przez to musiałem mu kupywać na cały miesiąc s/d dużo to kosztuje a teraz kupuje mu eukanube też droga karma ale nawiązując do pokarmu whiskas i kitiket to gdyby nie te problemy i że jest kastratem to bym swojemu kotu to podwał.
Zapisane

myszka

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #13 : 2004-12-06, 21:04 »
To robiłbyś głupio. Te karmy nadają się do regularnego jedzenia dla kotów jak McDonald's dla ludzi - i tym bardziej dziwi mnie, że widziałeś jakie mogą być konsekwencje podawania tych śmieci, a jednak nadal nie widzisz w nich nic negatywnego.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #14 : 2004-12-06, 21:07 »
hmmm a może jaką miałbym dwać karme dla dachowca ??/ zresztą wiem że to było złe ale nikt nie miał czasu iść po nią i tak wyszło :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedz #14 : 2004-12-06, 21:07 »

myszka

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #15 : 2004-12-06, 21:13 »
A co to za różnica - dachowiec, nie dachowiec? Karma dla każdego kota powinna być dobra - tym bardziej, że "tańszość" to pozorna sprawa - pół kilo Royal Canin to koszt 13 zł, ale starcza na dwa tygodnie, gdy nie podaje się poza tym nic innego. Whiskasy w saszetkach na ten sam okres to dwa razy więcej.
A co do tego "nikt nie miał czasu" - jak się ma zwierzę, to się o nie dba. Dla siebie po jedzonko to na pewno byś miał czas pójść - kotu należy się tyle samo uwagi.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #16 : 2004-12-06, 21:16 »
A czym sie rozni dachowiec od nie dachowca? ;) Organizm ten sam. I tak samo mozna go zniszczyc chemia. Eukanuba owszem, drozza jest od KK czy W, ale mniej sie jej podaje i kot zdrowszy. Nie spasiony.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #17 : 2004-12-06, 21:25 »
Koty nierasowe nie istnieją !! Te dachowce to rasa europejska. Poczytajcie strony związku felinologicznego.
A poza tym kot rasowy lub mniej rasowy to ten sam organizm, rózni sie tylko nieco wyglądem i sierścią. A czy jak kot jest z podwórka albo ze schroniska przygarnięty to juz nie musi mieć dobrego jedzonka? Ładnej sierści? Jak karma typu Ekanuba jest za droga to zawsze mozna mięsko kotu kupować !!
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #18 : 2004-12-06, 21:26 »
Tak zgadzam sie. Myszka dzięki że mi pomogłaś bo nei sądziłem że to jest złe dzieki wielkie jak bede miał jakiegoś kota nie kastrowanego to napewno nie bede mu kupować tego g.... :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #19 : 2004-12-06, 21:27 »
O, nie, Ekoteczko, koty europejskie to rasa z określonym wzorcem i rodowodami, nazywanie dachowców rasą europejską to raczej określenie potoczne :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #20 : 2004-12-06, 21:29 »
Oki sprawdzę, to podyskutujemy :)
ale tzn że moja wetka sie myli, mój znajomy hodowca też...
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedz #20 : 2004-12-06, 21:29 »

myszka

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #21 : 2004-12-06, 21:34 »
Wet to nie felinolog ani nie kynolog ;) Zwyczajowo wpisują "rasa europejska", bo tak się utarło. Kotami europejskimi można nasze dachowce nazwać co najwyżej w sensie rasy naturalnej, ale nie jest to równoważne z rasami hodowlanymi typu syjam, pers, norweg, tutaj możemy porównać dopiero hodowlane linie kotów europejskich. Nawiasem mówiąc, sporo ras wywodzi się od ras naturalnych - MCO, norwegi, japońskie bobtaile, amerykańskie krótkowłose (coś jak nasze europejskie ;) ), ale te dwa pojęcia musimy rozgraniczać :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #22 : 2004-12-06, 21:41 »
Mój borysek jest podobny do kota chińskiegotylko że ma normalny ogon :))
Zapisane

Mariejo

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #23 : 2004-12-08, 15:21 »
Mam RUS a one slyna z nie jedzenia. Z mokrych rano daje im 1 barketke Sheba ale tylko w sosie  po jakims czasie dostaja suchego Hill'sa albu Eukanube, nie zmieniam zbyt czesto bo podobno kot przyzwyczaja sie do karmy, kiedy zmieniam lagodnie przechodze mieszajac karmy. Zywienie to podstawa. Kiedys gotowalam filet z ryby z marchwia i platkami owsianymi.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #24 : 2004-12-08, 16:08 »
Ekoteczko, to moje dachowce jakies z odrzutu chyba ;) bo nijak rasy europejskiej ani z charakteru, ani z wygladu nie przypominaja... oba wysmukle, trojkatne glowy, duze uszy i skosne oczy (a to raczej nie wzorzec rasy europejskiej :P )
Sorry za OT
Zapisane

Kira

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #25 : 2004-12-08, 22:54 »
qstyd sie przyznac moa kiciajadłaW prze 9lat swojego zyb=cia za nagle zaczeł hudnaci tracic siersc . wrtedy za porada tu i w zoologiku kupiłam purnie i  royaka kicia polubiła teraz tylko /royal wchodziw gre :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #26 : 2004-12-09, 08:31 »
A ja karmy często zmieniam, żeby ich nie przyzwyczajać do jednej marki. Nie mają żadnych problemów zdrowotnych.

Ostatnio kolega podał mi przepis na ulubione danie swoich koteczek: tuńczyk w sosie własnym, utarty żółty serek, tarta bułka, gotowana marchewka.  Oczywiście wszystko zmieszane.
Musze spróbować to podac moim, bo jego koteczki to danie uwielbiają.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #27 : 2004-12-09, 16:19 »
Miska je Purinke, czasem podjada Łiskacza, jak Purina sie konczy a jest np weekend i zoologi zamkniete. Jadla kiedys Whiskasa, ale jak sie dowiedzialam ze to tylko 4% miesa, to.. :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedz #27 : 2004-12-09, 16:19 »

Ax

  • Gość
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #28 : 2004-12-09, 18:35 »
a reszta to wypelniacze, chemia , woda i powietrze... aha- to są produkty pochodzenia zwierzęcego, nie mięso, czyli np odpadki- oczy, kwalki skory itp :roll:
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Kitekat ,whiskas - czemu nie ??
« Odpowiedź #29 : 2004-12-09, 21:07 »
lepiej gotować kotu wątrubkę, kaszę i jakiś sosik, niż takie jedzenia typu W i KT, bo... no dobra, już pisaliście, więc sobie poczytaj, chyba, że chcesz mieć kota z wątrobą, która wygląda jak sito :(
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.