Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kotek niejadek  (Przeczytany 5297 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Kotek niejadek
« : 2004-12-10, 18:03 »
Jak może wiecie, przygarnęłam nie tak dawno kota. Dzieki Yzie, mały (no dobra duży  :lol:) B jest już u mnie. Na początku jadł dosłownie wszystko, a od jakiegoś czasu zaczął wybrzydzać.
Nie je nic oprócz swojego ukochanego RC i za nic nie da się przestawić na mięsko, rybkę itd. Ewentualnie jakieś suche jeszcze pochłonie ale oprócz tego - kompletnie nic.

Jak mogę go przestawić na coś innego? tzn. nei całkiem, w połowie, żeby jadł to i to. Nie wspominając że pochłania straszne ilości suchej karmy (nie powiem żeby była ona tania) to jeszcze nie tknie nic innego. Ani serduszek, ani nereczek, ani żołądeczków, żadnej puszki czy saszetki, na serek też się obraził...

Kompletnie nie wiem co robić...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotek niejadek
« Odpowiedź #1 : 2004-12-11, 14:11 »
Bo koty SĄ wybredne !!
Jest sposób bardzo skuteczny: przegłodzic kota. Nie martw się jemu nic się nie stanie jeżeli w misce będzie miał miesko zamiast suchego. Jak zgłodnieje to zje. I napewno nie da się zagłodzić na śmierć !!
Nie jestem sadystką ale metoda ta stosowana wobec zwierząt i dzieci jest najprostsza i najbardziej skuteczna i bezstresowa dla nich.
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #2 : 2004-12-11, 16:39 »
Właśnie to tesuję. Chodzi za mną i miauczy. Będę twarda :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kotek niejadek
« Odpowiedz #2 : 2004-12-11, 16:39 »

Emilka

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #3 : 2004-12-11, 16:51 »
u mnie zaden nie ma prawa wybrzydzac  :grr: (ale to brutalnie brzmi :lol: )
jak nie jes tego co jest wmisce to nie dostanie niczego innego :wink: w koncu rozumieja ze to co w misce wcale nie jest takie zle ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #4 : 2004-12-12, 11:10 »
zaczął skubać serducha :P żebyście zobaczyli ten grymas na jego mordce :P
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #5 : 2004-12-12, 14:49 »
U mnie tak jak u Emilki - jak nie zjedzą tego co mają w misce niczego innego nie odstaną. I tak to są niejadki, żrą tylko RC, nie chcą nic innego, żadnego mięsa surowego czy gotowanego :( Lucek jeszcze od czasu do czasu zje jakąś puchę, ale nic poza tym. No może za wyjątkiem obierek z marchewki za które się wczoraj zabrał ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #6 : 2004-12-13, 15:03 »
KasiKz to dokładnie tak jak u mnie. teraz dostaje samo mięcho ale zgadnijcie co robi  :roll:  - wyjada psie chrupki  :lol:
Zapisane

Alexis

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #7 : 2004-12-14, 14:02 »
Mam to samo. Mój Alex je tylko RC i Hills z tuńczykiem, a z mokrej karmy tylko mielone z surowego kurczaka.
Bardzo krótko jadł puszeczki włoskiej firmy SIMBA z łososiem i tuńczykiem, ale w b.małych ilościach i szybko mu się znudziło.
Zapisane

Hermi93:D

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #8 : 2004-12-21, 16:35 »
Ja nie wiem, ale mój kociak też nie chciał jeść. Dopiero po starylce jak mu dali jakieś leki na apetyt to tak się upomina, że się nieraz wytrzymać nie da, trzeba ulec :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kotek niejadek
« Odpowiedz #8 : 2004-12-21, 16:35 »

Maxim

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #9 : 2004-12-27, 15:49 »
Wydaje mi się, że kot bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego jedzenia, jeżeli pozna jego smak. Mój Max kiedy do nas trafił w zasadzie jadł wszystko łącznie z watróbką. No ale pańcia oczywiście zaczęła podsuwać coraz to lepsze kąski i efekt jest taki ,że nie ruszy nic oprócz RC i mięcha z kurczaka, czy indyka no i jeszcze ryba jest ok. O karmieniu podrobami  czy puszkami można zapomnieć. Ważne jest jeszcze nie dokarmianie kota pomiędzy posiłkami. Kot koleżanki przestał jeść to co dotychczas o określonych porach, w wyniku przeprowadzonego śledztwa okazało się , że jej mama (mieszkają w jednym domu z rodzicami) nie pozostawała nieczuła na proszące spojrzenia kocia i co chwila coś mu po odrobince podsuwała do zjedzenia.
Zapisane

Eli

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #10 : 2004-12-27, 16:20 »
Cytat: Emilka
u mnie zaden nie ma prawa wybrzydzac  :grr: (ale to brutalnie brzmi :lol: )
jak nie jes tego co jest wmisce to nie dostanie niczego innego :wink: w koncu rozumieja ze to co w misce wcale nie jest takie zle ;)


U mnie w sumie tak samo można powiedzieć, ale jak Oli nie zje i troche to poleży w tej misce to nie ruszy i trzeba wywalić....
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotek niejadek
« Odpowiedź #11 : 2004-12-27, 19:15 »
Echh dobrze by było gdyby moja troche sie uspokoiła z jedzeniem ;)
A tak to wszystko znika prawie razem z miską  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Kotek niejadek
« Odpowiedź #12 : 2004-12-27, 20:46 »
Mój kot najdłużej nie jadł tydzień jak zachorował ale dobrze mu to zrobiło bo przeszedł na diete i schudł 2 kg :):)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.148 sekund z 25 zapytaniami.