Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nocne przekaski  (Przeczytany 1515 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nocne przekaski
« : 2004-12-29, 12:50 »
zwracam sie do was z niesmialym pytaniem;))
otoz miśmisi sypiemy do miski zarelko np rano- zjada prawie cale, po poludniu nastepna porcje, i zawsze zjada tylko troche. za to uwielbia podjadac poznym wieczorem czy tez w nocy. i pytanie- czy to nie jest dla kota szkodliwe? moze sobie tak rozkladac, czy lepiej zeby szamala dwa razy dziennie mniejsze porcje, czy moze jej rozkladac jak rybkom akwariowym- czesto ale malo?;)
Zapisane

Sal

  • Gość
nocne przekaski
« Odpowiedź #1 : 2004-12-29, 13:00 »
Ja daje trzy razy dziennie, z tym, że zawsze jak zostawią coś w miskach, to chowam. Wczesniej, gdy mieszkaliśmy na wsi i przez cały dzień były pod opieką teściowej, były za grube. Jak tylko zjadały, teściowa znowu napełniała miski  :? , a moje gadanie odbijało się głuchym echem od ściany.
Teraz dostają trzy razy dziennie (w południe mięsko) i schudły. Cały czas stoi woda i mleko (bo moje są z tych, którym ono nie szkodzi). Za każdym razem mają niezłe apetyty (czy to ranek, czy wieczór), ale głodne na pewno nie są. Jakbym zostawiała w miskach żarełko, na pewno zniknęłoby w przepastnych pysiach (szczególnie Dyzia - łakomczucha).

Jesli będziesz zabierac pozostawione jedzonko, kocia przywyczai się, ze trzeba jeśc wtedy, gdy w miski są pełne, bo potem nie dostanie.
A może koci brakuje "kalorii". Czym ją karmisz? Bo moze posiłki nie dostarczają jej wszystkiego, czego jej organizm potrzebuje?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nocne przekaski
« Odpowiedź #2 : 2004-12-29, 13:03 »
miska konsumuje normalnie purinke, oprocz tego jakies miesko czy - jej ukochana- rybke (rybke calkiem czesto) ;) sporadycznie, np jak jestem u babci na wsi, zre łiskacza, bo nic innego tam nie ma w sklepach, a kilogramami zarcia nie bede wozic;) a co do kalorii- oj raczej nie:P wet nie mogl sie dobrac do jajnikow jak sterylizowal, bo sie tluszcz wylewał :lol: chyba ze chodzi o witaminki- ale o to tez raczej nie chodzi, bo miś szama takze "cukierki" witaminowe (te gimpet czy cos takiego) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

nocne przekaski
« Odpowiedz #2 : 2004-12-29, 13:03 »

Emilka

  • Gość
nocne przekaski
« Odpowiedź #3 : 2004-12-29, 13:09 »
u mnie koty wiecznie sa glodne ;) dostaja raz dziennie miecho a tak to maja praktycznie caly czas w miskach suche. Nie maja jakos specjalnie problemow z nadwaga.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nocne przekaski
« Odpowiedź #4 : 2004-12-29, 13:12 »
no mis tez nie ma, wazy 4300 (choc wet mowi ze jest grubas, ale nie wiem gdzie on widzi tą tłustość.. :hmmm: ), tylko sie zastanawiam czy powinna se tak szamac w nocy;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
nocne przekaski
« Odpowiedź #5 : 2004-12-29, 14:07 »
Myślę, że jak lubi jeść w nocy i nie jest z agruba to spokojnie moze sobie chrupać :wink:
Moja Daisy zawsze ma pełno w misce bo ona od początku jadła niewiele i chciałam żeby coś skubnęła zawsze kiedy akurat najdzie ją ochota. Z Dieselkiem mam inny problem, bo jedzenie jest sensem jego życia :roll:  On może jeść cały czas i wszystko jedno co :roll: wyżera z miski Daisy, psa, naszych talerzy, chce pić herbatę, wino a w szczególności piwo :lol: Wiem, że on potrzebuje więcej kalorii, poza tym jest teraz kociakiem, ale  je 3 razy tyle co Daisy. Dokładnie 3 razy bo na 1 raz kupienia Daisy karmy jemu kupuję 3 razy :shock:  Ale gruby nie jest, to mu nie żałuję ;)
Zapisane

Sal

  • Gość
nocne przekaski
« Odpowiedź #6 : 2004-12-29, 14:20 »
Mały musi gołe ciałko ogrzać, stąd zapewne ten apetyt.  ;) Poza tym to nie dostojna koteczka, tylko rasowy kocur! ("rasowy" nie w znaczeniu rodowodowego  ;) ).
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
nocne przekaski
« Odpowiedź #7 : 2004-12-29, 14:52 »
coś o tym wiem. na cztery koty dwa były kocurami i wyjadały wszystko i wszystkim. szczególnie Nikita, który na widok jedzenia aż sie trząsł i co gorsza wyjadał innym kotom wszystko co sie dało. a nawet jak sie nie dało to też  ;) kiedyś rzucił się na kawałek czosnku, który spadł mi na podłogę. nic go to nie nauczyło :lol: chociaz dość długo miał niewyraźna minę.
Nikita jadł za cztery koty a był z nich najbardziej wiotki i zgrabny. teraz mieszka w berlinie, jest jedynym kotem w domu, je tylko frykasy i na byle co sie nie rzuca. najwyraźniej dorósł  ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Maxim

  • Gość
nocne przekaski
« Odpowiedź #8 : 2004-12-29, 17:22 »
Skarb, chyba taniej wyjdzie jak wydziergasz małemu sweterek, to nie będzie się musiał kaloriami ogrzewać a ty zaoszczędzisz  ;)  :lol:
A serio, to ja karmię dwa razy dziennie i czasami jest wszamane wszystko od razu a czasami kot sobie rozkłada porcję na dwa podejścia  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

nocne przekaski
« Odpowiedz #8 : 2004-12-29, 17:22 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nocne przekaski
« Odpowiedź #9 : 2004-12-29, 17:48 »
Taa żarcie w nocy, a już jak przez przypadek natkne się na Kitke koło 3-4 w nocy to jest tragedia.
Cisza, spokój, wszyscy spią a tu na raz tup tup tup "Miaaaaaaaaaauuuuuuuu" stawiające umarłego z grobu.
5 minut później już Ogony drapią bo hcą wyjść, kanarek śpiewa na śpiąco a papug szczeka jak pies  :stupid:

Ja wtedy chce się znaleść w wyrku, jak najszybciej :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nocne przekaski
« Odpowiedź #10 : 2004-12-29, 17:52 »
harpia :lol: :lol:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
nocne przekaski
« Odpowiedź #11 : 2004-12-29, 21:09 »
Mój kot nie ma określonej pory ale w nocy nic nie dostaje.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
nocne przekaski
« Odpowiedź #12 : 2004-12-29, 21:37 »
Harpia świetne  :lol:

Moja jak nie dostanie wieczorem czegoś to potem całą noc łomocze jakimś zapomnianym kasztanem o podłoge i szafę  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.