Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pies sie drapie  (Przeczytany 4801 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
pies sie drapie
« : 2005-01-30, 09:14 »
pies sie drapie ( to nie pchly)  na grzbiecie przy ogonie...jest to zwiazane zz dwudniowa biegunka ( zjadl cos gdzies),wymiotami jednodiowymi...podaje mu wapno,zalozylam wczoraj kolnierz coby nie rozdrapywal..czk dlugo czekac.moze znacie lepsze pomysly  
w ciagu dnia kolnierz sciagam na chwiel np. na spacer lub do jedzenie  i niestety zaczyna sie drapac wiec zakladam  zal mi go bo tego nie znosi..
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
pies sie drapie
« Odpowiedź #1 : 2005-01-30, 10:19 »
Hmmmm... to musi być jakaś alergia ale diagnozy nie postawie. Idz do weta tyle poradze
Zapisane

Kamila

  • Gość
pies sie drapie
« Odpowiedź #2 : 2005-01-30, 10:41 »
JA wiem co to jest!!!! Moj pies mial tez cos takiego. Jest to albo alergia na pchly lub po  zapchanie albo zapalenie gruczolow odbytowych. Moj ies drapal sie przy ogonie starsznie, az tak ze wyrwal sobie siersc w tym miejscu i porobily sie strupy. Nie poszlam od razu z tym do weta ale strupow bylo coraz wiecej i  zdecydowalam jednak isc.  Pies musial brac antybiotyki i trzeba bylo smarowac to Rivanolem i mascia (nie pamietam nazwy). Radze ci czym predzej isc do weta!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies sie drapie
« Odpowiedz #2 : 2005-01-30, 10:41 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
pies sie drapie
« Odpowiedź #3 : 2005-01-30, 12:51 »
Stawiam na gruczoły okołoodbtowe, idź do weta niech to sprawdzi, może być to też alergia na coś - np. na coś co zjadł, chociaz zatoki wydają mi się bardziej prawdopodobne...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
pies sie drapie
« Odpowiedź #4 : 2005-01-30, 13:09 »
Idz do weta

MOZE BYC TO ALERGIA

Elfi

  • Gość
pies sie drapie
« Odpowiedź #5 : 2005-01-30, 14:13 »
Gdyby to były zatopki przytodbytowe (przerobiłam to nie raz) pies drapałby sie (lizał)pod ogonem, a nie przy ogonie na grzbiecie. Z tego co wiem, pchły lubia przesiadtywac w tym miejscu (choc wcale nie musza być  obecne) i pozostawic po sobie ślad w postaci takiego jakby węglowego pyłu (kał i jaja). Sprawdź, czy czegos takiego nie ma. Moze to być alergia na to paskudztwo. Jak nie przejdzie do jutra idź do weta!!
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
pies sie drapie
« Odpowiedź #6 : 2005-01-30, 18:24 »
Ić do weterynarza może poszukaj po różych książkach ale nie można tak tego zostawić.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
pies sie drapie
« Odpowiedź #7 : 2005-01-30, 19:03 »
Elfi to ze swędzi go w okolicy ogona i ze lize sie w tamtych okolicach, a nie odbyt, nie wyklucza zapchania zatok, Czaesm jest tak że w długo zapchanej zatoce może zrobić się "dziura" co powoduje przedostawanie się wydzieliny do organizmu, a to z kolei może wywołać zapalenie skóry.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
pies sie drapie
« Odpowiedź #8 : 2005-01-30, 19:19 »
Cytuj

Gdyby to były zatopki przytodbytowe (przerobiłam to nie raz) pies drapałby sie (lizał)pod ogonem, a nie przy ogonie na grzbiecie.

Pies jak ma takie zapalenie gruczołów okołoodbytowych "saneczkuje" czyli "jezdzi" zadkiem po ziemi.
Ja nadal jestem za alergią
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies sie drapie
« Odpowiedz #8 : 2005-01-30, 19:19 »

Katerinas

  • Gość
pies sie drapie
« Odpowiedź #9 : 2005-01-30, 19:46 »
Cytat: Elfi
Gdyby to były zatopki przytodbytowe (przerobiłam to nie raz) pies drapałby sie (lizał)pod ogonem, a nie przy ogonie na grzbiecie. Z tego co wiem, pchły lubia przesiadtywac w tym miejscu (choc wcale nie musza być  obecne) i pozostawic po sobie ślad w postaci takiego jakby węglowego pyłu (kał i jaja). Sprawdź, czy czegos takiego nie ma. Moze to być alergia na to paskudztwo. Jak nie przejdzie do jutra idź do weta!!

Cytat: golden(ka)
Pies jak ma takie zapalenie gruczołów okołoodbytowych "saneczkuje" czyli "jezdzi" zadkiem po ziemi.
Ja nadal jestem za alergią


Elfi - Mój pies, który miał odwieczne i ciągłe problemy z gruczołami okołoodbytowymi, wygryzał sobie sierść wokół pupska, wokół ogona i na grzbiecie.

golden(ka) - Co ciekawe mój psiak wogóle nie saneczkował. A właśnie wygryzał sobie sierść.

Czanga - Zapchane gruczoły okołoodbytowe gdzie jest stan ropny, powodują u niektórych psów straszne stany alergiczne, straszną drapawkę.
Równie dobrze może to być alergia na podane przez Ciebie wapno. Psy bywają alergikami na różne produkty.
Zakładając psu kołnierz powodujesz, że strasznie cierpi. Wyobraź sobie, że Ciebie coś swędzi jak diabli i masz przywiązane ręcę. Można zwariować...
Radzę jak najszybciej udać się do weterynarza.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 25 zapytaniami.