Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: poddalam sie!  (Przeczytany 7746 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #30 : 2005-02-04, 13:11 »
Sort to dobre słowo, nie śmieję się z niego :) Można jeszcze by może powiedzieć różne linie? No więc właśnie, sorty karm tej samej firmy są przeróżne, np. Animonda - puszki różnej jakości, od b. dobrych do takich sobie, natomiast suche jeden chyba rodzaj i nieciekawe.
Zapisane

Pink

  • *
  • Wiadomości: 2379
  • de gustibus non disputandum est...
poddalam sie!
« Odpowiedź #31 : 2005-02-04, 21:53 »
To ja jeszcze tak dla zainteresowanych, bo moze ktos kiedys przypadkiem do sasiadow zawita.  Jak wiadomo, w supermarketach i sieciach sklepowych tez maja karme dla zwierzat, firmowane swoja nazwa. Ale wiadomo tez ze przeciez te sklepy nie robia same tej karmy, tylko daja zlecenie innym firmom produkujacym juz jakas swoja karme. Karma leci ta sama tylko do innych opakowan. Tak wiec w ALDI - jest karma Shah - (kociary wszystkich krajow sa niesamowite) i dziewczyny przewalily caly asortyment, rabiac tabele, zbierajac skladniki itp Czyli polecam....... Shah - czerwony - niebieski i zielony. Parametry doskonale, zadnych skladnikow konserwujacych, zadnych skladnikow koloryzujacych, no i najwazniejsze zadnego cukru. Inne kolory to badziewie  ;)  Puszka 200g kosztuje 34 centusy.
Ostatnio w Lidl-u pokazala sie sucha karma z klasy Premium, jak juz dziewczyny wymecza wszystkich dietetykow zwierzecych, to podam wyniki.
Zapisane
gruby grubego nie zrozumie

Kocia12

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #32 : 2005-02-05, 10:40 »
Ja bym wolała by kitka więcej jadła suchej karmy.Ale jak dobrze kitka je to może niech tak będzie. :laska: Kutka je kitekata,i raz kiedyś whiskasa.Suchą karme podjada nutro i felix.
Zapisane

Forum Zwierzaki

poddalam sie!
« Odpowiedz #32 : 2005-02-05, 10:40 »

myszka

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #33 : 2005-02-05, 12:08 »
Jak je KK to nie je dobrze.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
poddalam sie!
« Odpowiedź #34 : 2005-02-05, 12:21 »
z Kocią na tan temat już były rozmowy... :?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #35 : 2005-02-05, 12:37 »
Moja kocica Fryga (starsza, bo młodsza je wszystko ;) ) miała różne hmmm okresy w jedzeniu ;) Kiedyś jadła tylko kk, potem tylko wątróbki i serdusza, żołądeczki itp., potem przez długi czas tylko surowe mięso i surową rybę. Od kiedy wzięłam małą kotkę, którą karmiłam m.in. kk i whiskasem, Fryga rónież zaczęła go jeść ;). Ale poszukuję też innej karmy, bo sama widze, że "puszkowe" jedzenie nie jest najlepsze... moje kocice lubiąsuchą karmę - na razie znalazłąm, tylko firmy Whiskas... a co to za karma - RC? Po prostu nie kojarzę nazwy ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
poddalam sie!
« Odpowiedź #36 : 2005-02-05, 12:41 »
Royal Canin (chyba dobrze napisałam a jak nie to prosze o poprawienie). mozna kupić w sklepach zoologicznych. cena jest wyższa ale mniej potrzeba dla zaspokojenia kociego głodu więc cena to tylko pozór. firma produkuje karmy dostosowane do potrzeb kota więc na pewno znajdziesz taka jakiej kot potrzebuje.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #37 : 2005-02-05, 12:50 »
W moim mieście nie ma takiej karmy :/ naprawdę zwiedziłam wszystkie sklepy zoologiczne :( cóż, trzeba zrobić zapasy jak będę w Warszawie  :)  albo nawrócić kociczki na wątróbkę i żołądki  :D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
poddalam sie!
« Odpowiedź #38 : 2005-02-05, 13:01 »
Zawsze jest mozliwość zamówienia karmy przez internet z wysłaniem do domu.
Albo poszukaj bo jest wiele innych wartościowych karm dla kotów, niekoniecznie musi to być RC. Wcześniej są tematy o zywieniu kotów, poszukaj sobie na forum, są dokładne nazwy polecanych karm.
Czasami też u weta mozna kupić dobre karmy ale czesto są one droższe niż w sklepie.
Ale też mozna sie u weta dowiedziec które są dobre.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

poddalam sie!
« Odpowiedz #38 : 2005-02-05, 13:01 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
poddalam sie!
« Odpowiedź #39 : 2005-02-05, 13:43 »
wety Tequili radzi W!!! chyba nie muszę dodawać, że go nie posłuchałam...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

myszka

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #40 : 2005-02-05, 14:52 »
To świadczy tylko o tym, że z niego wet jak z koziej d... trąbka - toż to tak, jakby pediatra doradzał hodowanie dziecka na mcdonaldzie, bo kompletne, zdrowe, zbilansowane...
BTW, czytałam ostatnio (na fali dyskusji nad filmem "Super Size Me") wypowiedzi oburzonego rzecznika mcdonalda - oj, brzmiały identycznie jak wypowiedzi obrońców whiskasa "Przecież to smakuje ludziom", "To kompletny posiłek", "Wprowadziliśmy coś tam i coś tam dla ulepszenia oferty", "Nie dowiedziono, że dieta opierająca się na naszych posiłkach komukolwiek zaszkodziła", wreszcie "Gdyby nasze jedzenie było szkodliwe, to zakazano by jego sprzedaży" :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
poddalam sie!
« Odpowiedź #41 : 2005-02-05, 14:59 »
najlepszy dowód na szkodliwość to afryka, bo w kilka miesiecy po powstaniu MD zaczęły pojawiać sie śród afrykanów nieznane choroby: otyłość, ospałość, a w późniejszym okresie cukrzyca a i odsetek zawałów sie zwiększył...
a wet był z Waszego polecenia, zęby usunął, kota wyleczył, ale karmię wedle moich zasad.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

myszka

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #42 : 2005-02-05, 16:01 »
No to nieźle :? Jeszcze jeden powód, aby polecać wetów, których zna się osobiście. Chociaż, gdyby chcieć znaleźć idealnego weta, to... hm, może znalazłoby się z 10 w Polsce? :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
poddalam sie!
« Odpowiedź #43 : 2005-02-05, 16:11 »
ale drugi z polecenia ma same świetne noty. co prawda tam nie dotarłam ale nie chciałm chorego kota męczyć długimi wycieczkami na koniec miasta zimową porą więc zostawiłam go "na deser" więc jest jakaś szansa na dobrego weta w szczecinie :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
poddalam sie!
« Odpowiedź #44 : 2005-02-05, 16:57 »
Cytuj

gdyby chcieć znaleźć idealnego weta, to... hm, może znalazłoby się z 10 w Polsce

ohh sama chcialabym byc dobrym wetem.. ale obawiam sie ze same checi nie wystarczaja.. no nic wszystko przedemna  :lol:

Nakasha mysle ze powinnas cos u siebie w miescie znalesc... niekoniecznie rc ale cos wlasnie dobrego w zoologu.. ja do takich karm mam idealny dostep.. ale za to funduszy brak.. no nic bede dalej pilowac matke  :lol:

Forum Zwierzaki

poddalam sie!
« Odpowiedz #44 : 2005-02-05, 16:57 »

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #45 : 2005-02-05, 21:22 »
Poszukam ;) weterynarzy wolę się nie radzić :/ z powodów wiadomych... polecają te karmy, które fimry im za to zapłaciły :/ ale z dobrym jedzonkiem naprawdę jest u mnie kłopot: w dostaku whiskasów i kk, ale nie za bardzo czegokolwiek innego :(
Zapisane

Pleiades

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #46 : 2005-02-07, 17:35 »
Jakos nie chce mi się wierzyć, żeby w Białymstoku nie można było nigdzie dostać RC...  Ja mieszkam w malutkiej mieścinie liczacej trochę powyżej 6 tys mieszkańców, mamy jeden sklep zoologiczny, a właściwie klitkę z artykułami dla zwierząt, a RC bez problemu można kupić, jak zresztą i inne dobrej jakości karmy..
No ale może ja nie znam polskich realiów.. A zresztą w Polsce nikogo nic nie powinno dziwić :/ To też już przestaję się dziwić..
Zapisane

Cathycash

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #47 : 2005-02-07, 17:46 »
Musi gdzieś być RC i inne lepsze karmy :) Trzeba tylko zmienić sklep ;) Białystok to nie taka mała mieścina  ;)
Zapisane

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #48 : 2005-02-07, 22:04 »
Ale byłam w 8 sklepach :P :P Czasem mają, ale tylko czasem ;) Nie mam możliwości zwiedzenia wszystkich sklepów - Białystok to nie taka mała mieścina ;)

Tak samo z jedzeniem dla szczurków: znalazłam jeden jedyny sklep, gdzie sprzedawali "koktajl" - niesamowicie dobry ;) ale od 3 tygodni nie ma - bo nie ma w hurtowni! To z tym jest największy problem :/ Ale wciąż szukam :) i czekam, aż MOŻE przyjdzie z dostawą :P
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
poddalam sie!
« Odpowiedź #49 : 2005-02-07, 22:11 »
Może mozna zamawiać ?? Zaliczka i przywożą specjalnie dla ciebie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #50 : 2005-02-08, 15:09 »
Może... jak będę mieć czas (tj. skończy się sesja i wróćę z moich feryjnych wojaży do domu) to spróbuję coś zakombinować ;) 1 ze sklepów mógłby zamówić tylko i wyłącznie mi, bo b. lubię się z kierowniczką  :D  ale to i tak odpowiedenio więcej będzie kosztować;) A jak droga jest ta karma? Za 1 kg?
Zapisane

Forum Zwierzaki

poddalam sie!
« Odpowiedz #50 : 2005-02-08, 15:09 »

dzika

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #51 : 2005-02-09, 09:14 »
okolo 25- 30 zl za kg , z tym ze jezeli nie masz sklepu gdzie mozesz kupic na wage to muszisz kupic caly worek a worki sa 2 kg najmniejsze. taki worek w krakowie kosztuje od 52zl do 60 zalezy gdzie pytasz
Zapisane

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #52 : 2005-02-09, 23:02 »
Już wiem, powiedziano mi w hurtowni, że nie sprowadzają, bo nikt nie kupuje, bo za drogie. I dla mnie też zdecydowanie za drogie! (u nas kiedyś była RC, ale kosztowała 26 zł/kg i ludzie przestali kupować), żaden sklep też nie zamawia. Ni ma. I tak bym nie kupowała... tylko jako przysmak. Ale są inne dobre i nawet droższe karmy (coś na nut... nie pamiętam :P 30zł/kg i moje kotki to wcinają :)...a te droższe są, bo koty je podobno lepiej pożerają:P) Ewentualnie RC można kupić u weta.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
poddalam sie!
« Odpowiedź #53 : 2005-02-10, 14:50 »
U mnie RC na wagę z duużegooo worka kosztuje 24zł za kilogram, ale jak kupię kilogram to mi starcza prawie na miesiąc, więc i tak jest taniej. A moja kotka nie jest głodna bo śpi a nie drze ryjka w kuchni.
W sumie to dobrych karm jest tyle że mozna wybrać coś co kot lubi. Np.moja za nic nie chciała jeść Hillsa, ani Puriny Pro Plan. Stało sobie cały dzień, kotka była głodna, wiec poszło dla kotów piwnicowych mniej wybrednych :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Nakasha

  • Gość
poddalam sie!
« Odpowiedź #54 : 2005-02-15, 10:53 »
Hehe moje i tak są głodne... ale to zależy od kota... dostały po całej misce tego jedzonka za 30zł, wchłonęły w siebie wszystko, ale za godzinę znowu mi miauczały... ^^'. Mieszam: różne puszkowe, rybki i suchą, zxauważyłam, że kotki mają teraz lepszą sierść, a Frygunia utyła ;)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 27 zapytaniami.