Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? coraz lepiej  (Przeczytany 5748 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
Ostatnio zauważyłam u jedego z moich mieczyków na grzbiecie białe plamki. NA początku myślałam że może sie gdzieś skaleczył czy coś w tym rodzaju, ale teraz już trzy rybki mają takie plamki i wszystkie na grzbietach. Dwie już mi zdechły. Co to może być ???? Dzisiaj w sklepie zoologicznym sprzedawczyni podpowiedziała mi że moze to być grzybica. Czy to prawda ?? Czy inne rybki też mogą się tym zarazić ??
« Ostatnia zmiana: 2005-04-29, 10:45 autor czarnula25 »
Zapisane

Leloo

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #1 : 2005-04-09, 12:14 »
To prawdopodobnie ospa rybia... to sa takie grudki jakby ?? czy takie biale "futerko" bo jesli futerko to frzybuca ale grzybica nie jest zakazna... wiec raczej ospa... idz szybko i kup lek i stosuj wedlug instrukcji! im szybciej zareagujesz tym lepiej!
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #2 : 2005-04-09, 13:27 »
Cytat: Leloo
To prawdopodobnie ospa rybia... to sa takie grudki jakby ?? czy takie biale "futerko" bo jesli futerko to frzybuca ale grzybica nie jest zakazna... wiec raczej ospa... idz szybko i kup lek i stosuj wedlug instrukcji! im szybciej zareagujesz tym lepiej!


No raczej to jest takie futerko. Mam kilka gatunków ryb ale tylko mieczyki to mają. A co na to mogę kupić , jakie lekarstwo ???? I gdzie to kupić w aptece  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedz #2 : 2005-04-09, 13:27 »

Leloo

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #3 : 2005-04-09, 13:31 »
Nie w sklepie zoologicznym -> SERA MYCOPUR jest na grzybice 20 kropli do kawarium przez 3 dni pod rzad... Wiesz co wpisz w wyszukiwarce gdziez choroby ryb akwariowych czy coc takiego i tam powinny byc foty i porownaj i powiedz co to...
Zapisane

Olka1992

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #4 : 2005-04-09, 15:39 »
Jakiej wielkości jest akwa, jaka obsada? Czy masz filtr, grzałkę. To podstawa jeśli mamy ci coś powiedzieć
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #5 : 2005-04-09, 20:05 »
Mam 60 l akwarium , mam filtr , grzałkę, woda ma temperaturę 25 stopni. Mam w nim 5 mieczyków , 6 neonek, 4 gupiki i 4 molinezje.
Wiem że dla mieczyków to za małe akwarium ale nie mam co z nimi zrobić.
Patrzałam w wyszukiwarce i wiem że ospa to nie jest napewno.
Czy lepiej jak odizoluję chore rybki ????
Zapisane

Raffy

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #6 : 2005-04-09, 22:27 »
Mieczyki po wyleczeniu mozesz mi dać.

Może flexibaterioza ? Pleśniawka ?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #7 : 2005-04-10, 00:00 »
http://www.tropical.com.pl/POL/preparaty/lecznicze-trypaflawina.html

buteleczka 30 ml (w zoologicznym kosztuje około 4 zł)

inna nazwa tego leku to Akryflawina
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #8 : 2005-04-10, 11:09 »
Hmmmm, teraz już sama nie wiem czy kupić to co podał mi Leloo SERA MYCOPUR czy to co Kesi AKRYFLAWINA. A może i jedno i drugie ?? Czy nie można łączyć leków ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedz #8 : 2005-04-10, 11:09 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #9 : 2005-04-10, 11:20 »
lepiej nie łączyc leków, moim zdaniem...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #10 : 2005-04-11, 00:13 »
Kupiłam akryflawinę. I w związku z tym mam pytanie (może głupie ale nigdy wcześniej nie robiłam tego  :oops:): na buteleczce pisze, aby zrobić rybkom kąpiel w osobnym zbiorniku, tylko ile czasu ma trwać ta kąpiel i czy mam tam przenieść wszystkie rybki czy tylko te chore  :?:  :?:
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #11 : 2005-04-11, 15:06 »
wydaje mi sie ,że tylko te chore i tak gdzieś 20-30 min.
Zapisane

Raffy

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #12 : 2005-04-11, 16:40 »
Wszystkie, te zdrowe mogą już być chore tylko tego nie widać. Poza tym wg. mnie akryflawina nie daje .. Możliwe również, że jest to okrutna choroba Flexibaterioza, z tym nie ma żartów, zmiekszyc wodę, zwiekszyc temp, sol, mfc ... kiedyś tak miałem i mi się udało  :wink: Po zwalczeniu choroby zrobiłem restart akwa.
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #13 : 2005-04-11, 18:41 »
Czy taka jedna kąpiel starczy, czy jeszcze dodatkowo dodać do wody w akwarium  :?:
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #14 : 2005-04-14, 10:13 »
Kupiłąm akryflawinę, zrobiłam im osobno kąpiel i dodałam różwnież do wody w akwarium w którym pływają. Ale po 2 dniach nie widzę poprawy tylko niestety jest trochę gorzej bo juz 4 rybka to ma a wcześniej miały tylko 3.
Doradźcie co w takim razie mam zrobić  :?:  :?:  Czy może lepiej te chore jednak odizolować  :?:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedz #14 : 2005-04-14, 10:13 »

Will

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #15 : 2005-04-14, 10:42 »
Moim zdaniem lepiej żebyś odizolowała... :?:
Zapisane

Leloo

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #16 : 2005-04-14, 16:26 »
moja rybka mjak miala plesniawke to po 3 dniach kuracji sera mycopur wszytsko przeszlo...
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #17 : 2005-04-14, 16:50 »
Będę musiała kupić tę sera mycopur. Ale czy dać to do wody , jak już dałam akryflawinę, czy to można tak mieszać  :?:  :?:
Zastanawia mnie fakt że spośród wszystkich moich rybek tylko mieczyki to mają  :?
Czy ten lek nie zaszkodzi roślinkom ?? Co prawda mam tylko jedną żywą, ale nie chciałabym jej stracić.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #18 : 2005-04-14, 20:12 »
No nie pezesadzaj, jak ty masz katar i doczą ci lekarstwo to po 2 dniach ci nie przechodzi  :roll:
Efekty możesz zobaczyć dopiero po kilku dniach, w przypadku kąpieli długotrwałej.
Wydaje mi się, że krótkotrwała może zabardzo męczyć ryby.

Nie wolno mieszać ze sobą leków i nie ma potrzeby truć ryb dodatkowymi środkami.

Pozatym nawet jakby to była fleksibakterioza to też się ją leczy akryflawiną (trypaflawiną).  :roll:

http://clan.pl/~slawek/moja_strona/akwa/choroby.htm
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #19 : 2005-04-18, 13:03 »
Kesi może masz rację, ale dzisiaj mija tydzień od kiedy dałam im akryflawine, a poprawy rzadnej nie widać  :(  Co mam w takim razie zrobić  :?:  :?:
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #20 : 2005-04-18, 18:09 »
czyżby znowu się potwierdziło, że kupowanie 'tańszego' środka, to żadna oszczednosc... ?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedz #20 : 2005-04-18, 18:09 »

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #21 : 2005-04-18, 20:53 »
Zdaje się że tak jest niestety, bo mi nic tani nie pomógł. A teraz i tak zmuszona jestem do kupienia droższego, ale mam nadzieję skutecznego.
Zapisane

hq17

  • Gość
Mądry
« Odpowiedź #22 : 2005-04-18, 20:57 »
Mądry Polak po szkodzie.Następnym razem polecam kupowanie takiego preparatu nawet w momęcie gdy wszystko jest OK.Im szybciej zaczniesz je leczyć tym szybsze będzie wylecznie.
Zapisane

Leloo

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #23 : 2005-04-18, 21:35 »
czarnula a jaki teraz chcesz kupic??
Zapisane

czarnula25

  • Gość
CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #24 : 2005-04-18, 21:50 »
Teraz chcę kupic sera mycopur. Tylko nie wiem czy mogę go zastosować, jeżeli tydzień temu dawałam akryflawine.[/quote]
Znajomy doradził mi żebym podwyższyła temperaturę wody bo to zwalczy chorobę. Tylko że nie wiem do ilu podwyższyć, ja mam zazwyczaj temperaturę 25 stopni, on mi polecił żebym podwyższyła do 30, tylko czy to nie będzie za wysoka temperatura ????
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #25 : 2005-04-23, 18:32 »
mieczyki czarnuli25 sa już u mnie 8)  juz rozpoczynam leczenie ...
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #26 : 2005-04-23, 20:18 »
powiesz nam o efektach kuracji ;) (jak sie skończy)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #27 : 2005-04-23, 20:34 »
Mi się nie zdarzyło aby akryfaliwna zawiodła, może stosowałaś zbyt mało leku, albo wlewałaś coś jeszcze do wody co spowodowało zobojętnienie związków zawartych w leku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedz #27 : 2005-04-23, 20:34 »

Raffy

  • Gość
Odp: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #28 : 2005-04-23, 21:22 »
Rybki są już w lepszym stanie, na razie je gotuję he he, zeby pasozytów pozbyć, płetwy juz nie są zwinięte i nawet 2 samce w szpitaliku zrobiły sajgon i siedza w kotnikach ;) Bądzmy dobrej myśli ... !


Ps. te 2 wandale dostały na imię Cleoy (10cm samiec, odm. czerwona czarnopłetwa) i Doki (odm. czerwona) :)  :kocham: nad resztą pomyślę, a może macie jakieś propozycje ? :)
« Ostatnia zmiana: 2005-04-23, 21:25 autor Raffy »
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CZY TO MOŻE BYĆ JAKAŚ CHOROBA ?? POMÓŻCIE
« Odpowiedź #29 : 2005-04-23, 21:52 »
może PePe :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.