Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czym karmić malutkie kotki ????  (Przeczytany 10366 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« : 2005-04-11, 00:31 »
Zacznę od tego że kilka miesięcy temu pod dom mojej babci zaczęła przychodzić półdzika kotka trikolorka   :D  śliczna  :D .  Moi dziadkowie nie bardzo lubią koty bo maja ogród koło domu i koty ciągle im w nim grzebały. Ale ona tak przychodziła i przychodziła , zaczęła bardziej przyzwyczajać się do ludzi. Babcia tylko dokarmiała ją na dworzu. Mój tata który mieszkał z nimi bardzo nie lubiał kotów z resztą one jego też więc nie było mowy o jakimkolwiek kocie w domu jak i na podwórku.
Ale niestety mój tata zmarł , a kotka coraz częściej i odważniej przychodziła do babci. No i dziadkowie dali się udobruchać kotce. Co prawda jest już u nich jakiś czas, ale jeszcze nie do końca jest ufna, da się pogłaskać, ale nie ma mowy o braniu na ręce. Kotka wypełniła pustkę jaka pozostała po śmierci mojego taty , ich syna. Gdyby nie ona , to jak to moja babcia mówi zapłakałaby się na śmierć za synem  :cry: . A tak zawsze z kotkiem pogada , pogłaska , da jedzonko  :) .
Ale niestety okazało się że kotka jest w ciąży, urodziła 3 maluchy , jeden z nich umarł od razu po porodzie. Dwa są nadal, wczoraj skończyły miesiąc. Są to dwa śliczne buraski, wogóle nie podobne do mamusi. Kotki zostały no bo co  znimi zrobić. Dla jednego już babcia ma domek, o ile pani się nie rozmyśli nagle.........
Ale się rozpisałam  :shock:  Moje pytanie jest takie: maluchy mają już miesiąc więc  w niedlugim czasie zacznął jeść normalne jedzenie, więc co im podawać na początku najlepiej. Czy dawać im mleko czy raczej nie ?? Co mogą od razu jeść ?? Czy jedzenie z puszek czy lepiej jakieś domowe jedzenie typu jakaś kiełbaska, serek, twarożek ?? Dzięki za wszystkie odpowiedzi  :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #1 : 2005-04-11, 01:24 »
Mleko? Kiełbaska? Nigdy! Wbrew rozpowszechnionemu mniemaniu, to nie jest menu dla kota, a zwłaszcza dla maluszków... :( Skrobana wołowina (surowa), kurczak, serek biały, tego typu rzeczy, no i ew. suche, ale dobre, żadne whiskasy, kitekaty, friskiesy, tylko np. Royal Canin Babycat.

A kotkę na sterylkę... zanim znowu zajdzie.
Zapisane

czarnula25

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #2 : 2005-04-11, 10:00 »
Właśnie jestem na etapie przekonywania babci o sterylce kotki. Narazie dobrze mi idzie, babcia się daje przekonać  8)  Tylko jest problem jak ją przewieźć do weta bo to kawałek drogi od babci domu. Ale myślę że coś wymyślimy.
Tylko pytanie po jakim czasie od porodu można ją wysterylizować   :?:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedz #2 : 2005-04-11, 10:00 »

myszka

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #3 : 2005-04-11, 12:24 »
POczekałabym, aż małe będą miały ok. 8 tygodni, ale przez ten czas trzymałabym kotę w zamknięciu, bo zajść już może.
Zapisane

Emilka

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #4 : 2005-04-11, 13:29 »
Powodzenia,uda Wam sie  :wink:

Wiem co to znaczy wykarmienie kociego pyszczka,mojego Rylka znalazlam gdy mial tydzien, z powodu bledow zywieniowych mielismy male klopoty ale teraz jest juz duzym zdrowym kocurkiem,zywienie takich malenstw jest trudne, trzeba byz ostroznym bo takim malenstwom wiele moze zaszkodzic.
Zapisane

czarnula25

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #5 : 2005-04-13, 10:15 »
W sumie to niepamietam dobrze od kiedy już można maluchy karmić czymś innym niż tylko mlekiem matki. Mojączwórkę zaczęłam karmić zdaje się jak miały 5 czy 6 tygodni. Mam nadzieję że nie popełniłam błędu  :?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #6 : 2005-04-13, 20:38 »
Czarnula, czy to nie ty odkarmiałaś niedawno malutkie szczureczki ?
Zapisane
BC + koci podrostek

kociara

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #7 : 2005-04-13, 20:52 »
Mimo tego, że kotka kojaży się z mleczkiem TO KOT NIE MOŻE PIC DUŻO MLEKA. Co do jedzonka to specjalną karme dla maluchów.
Zapisane

czarnula25

  • Gość
czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedź #8 : 2005-04-13, 23:01 »
Cytat: Ekoteczka
Czarnula, czy to nie ty odkarmiałaś niedawno malutkie szczureczki ?


Tak zgadza się , odkarmiałam je ale mi się nie udało  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

czym karmić malutkie kotki ????
« Odpowiedz #8 : 2005-04-13, 23:01 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 25 zapytaniami.