Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Prace domowe:)  (Przeczytany 225297 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #720 : 2006-10-24, 18:38 »
Anka a może spróbuj coś takiego: (to oczywiście skrót myślowy, więc nie zwracaj uwagi na styl  :P)
Gdyby Romeo i Julia nie umarli zapewne dalej dązyliby do tego, żeby wziąć ślub. I pewnie po długich staraniach by im się to udało. Na początku byliby bardzo szczęśliwi. Ale tylko przez jakieś dwa trzy lata. Po tym czasie Julia miałaby już trójkę dzieci (w tym wiecznie płaczące bliźniaczki). Romeo szukałby powodu aby jak najrzadziej przebywać w domu i  nie słuchać wrzasków dzieci i narzekań żony. W pewnym momencie uświadomiłby sobie, że przez jego miłosne eskcesy w młodości nie zdobył porządnego wykształcenia, a teraz nie może znaleźć dobrej pracy. Wyrzucaliby sobie nawzajem kto komu zmarnował życie. I w tym momencie wkroczyliby do akcji teściowie. Kochana mamusia Julii zaczęłaby buntować ją przeciwko mężowi. W końcu Julia doprowadzona do ostateczności przez wiecznie płaczące dzieci, buntującą mamusię i męża który twierdzi, że zrobił błąd żeniąc się z nią w tak młodym wieku, postanawia skończyć z tym wszystkim. Czyli otruć męża  :P Przygotowuje sobie truciznę, ale jej plan się nie powodzi. Zanim zdąży wsypać ją mężowi do zupy, między nimi nawiązuje się ogromna kłótnia. W szlale Romeo uderza Julię mosiężnym świecznikiem w głowę. Gdy dochodzi do siebie postanawia ukryć zwłoki w ogródku. Gdy wszyscy się denerwują zniknięciem Julii, on też udaje że się przejmuje. W końcu, po paru latach ludzie przechodzą nad tym do porządku dziennego, stwierdzając że widocznie uciekła z jakimś majętnym staruszkiem z Werony. Romeo zacieśnia swoje stosunki z teściową i w końcu ucieka z nią do Francji. Teść nie wiedząc co zrobić w takiej sytuacji zajmuje się wnukami i żeni z młodą sąsiadką. Sprzedaje posiadłość w Weronie, bo twierdzi że  w niej straszy (chociaż nikt mu nie wierzy). Podąża wraz ze swoją świerzo poślubioną żoną do Francji śladen byłej żony. W końcu odnajduje jej dom, spotykają się. Wyjaśniają wszystkie żale i godzą się. Dzielą  się dziećmi sprawiedliwie (Romeo bieża bliźniaki, a teść i młoda żonka córkę). Kupują dwa domy sąsiadujące ze sobą. I zyją długo i szczęśliwie...  :P :P :P

To tak w skrócie ;p
Nie wiem czy odważysz się napisać coś takiego do szkoły, ale mam nadzieję że pomogłam. (ja dałam polonistce niejedno takie wypracowanko  :D)
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #721 : 2006-10-24, 18:39 »
Czy ktuś może mi przesłać na PW tajemnice różańca? Bo zapominałam jak to szło, a zeszyt dawno wyrzucony  :oops:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #722 : 2006-10-24, 18:41 »
za minutkę podrzucę, chyba, że ktoś mnie ubiegnie :)
masz tutaj:
http://www.jamna.org.pl/Rozaniec/Rozaniec.htm
razem z tłumaczeniem o co chodzi :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #722 : 2006-10-24, 18:41 »

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #723 : 2006-10-24, 18:43 »
Dziękuję bardzo  :cmokkk:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #724 : 2006-10-24, 19:21 »
mam napisać przemówienie [ potem oczywiscie wygłosic :P ] na temat  w którym będę broniła ANtygonę przed wymeirzeniem karyw eice tak jak w sądzie ... nie mamkompletnie pomysłow pomoocy
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #725 : 2006-10-24, 19:55 »
My name is Sylwia. I`m fifteen years old. I live in Biała Podlaska. I have black hairs and big brown eyes. I interesting music, sport, fast cars and discos. I like meet my friends and laugh <w oryginale: śmiać się bez powodu>
My name is Sylwia. I'm fifteen-year-old girl and I live in Biała Podlaska. I have black [długie? krótkie?] hair and big brown eyes. I'm interested in  music, sport and fast cars. I really like spending my time on [in?] discos. I like meeting my friends and laughing too.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

thrilly

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #726 : 2006-10-24, 19:57 »
mam napisać przemówienie [ potem oczywiscie wygłosic :P ] na temat  w którym będę broniła ANtygonę przed wymeirzeniem karyw eice tak jak w sądzie ... nie mamkompletnie pomysłow pomoocy

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=mowa+obronna+antygony&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

google nie gryzie
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #727 : 2006-10-24, 20:00 »
Arrow :* dzięki, nie dałabym rady bez ciebie xD tylko ciekawe czy Sylwia (niah, kiblowała xD ) będzie zadowolona, ale chyba lepszy taki opis niż żaden :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #728 : 2006-10-24, 20:12 »
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=mowa+obronna+antygony&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

google nie gryzie
myślałam ze znaktoś lepszego pod google znalazłąm jedną sesowną prace ale dzieki ze tak chicalas pomoc..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #728 : 2006-10-24, 20:12 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #729 : 2006-10-24, 20:24 »
Pomoze mi ktos przetlumaczyc na jezyk niemiecki? Blagam was, ja tego jezyka praktycznie w ogole nie umiem, a wiadomo, ze siedziec ze slownikiem, to nic milego, poza tym i tak dokladnie nie przetłumacze.

Wszystko zaczelo sie od zbicia tymbarka w szkole.Juz wiedzialam, ze ten dzien bedzie pechowy. Po godzinie od tego zdarzenia zorientwałam sie, ze zgubiłam 10 zł, ktore miało byc na kino. Na dwóch ostatnich lekcjach miałam zdawac z fizyki na 4. Niestety zle napisalam spawdzian, wiec mialam trzy na koniec.  Tak samo było z chemi. Zdawalam na 5, ale dostalam 4 mimo, ze sie duzo uczylam. Na koniec, kiedy wracałam ze szkoly zepsul se tramwaj. Musialam wracac piechota. Naszczescie to był koniec złych zdarzen.

Mozecie to uproscic jak tylko sie da, byleby mialo jakis sens. Wszystko chyba powinno byc w czasie przeszlym, przynamniej tak mi sie wydaje...  :roll:

Mam nadzieje, ze ktos tu umie niemiecki... bo jak nie to kiepsko ze mna bedzie...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #730 : 2006-10-30, 14:47 »
Mam do napisania pracę, w ktorej mam porównać wizję stworzenia świata i człowieka w Biblii i w mitologii Greków. Może ktoś mi podsunąć wątki, które mam opisać a ja je sobie rozwinę? Zaczęłam już to pisać ale coś mi sie nie klei ta praca... Proszę

EDIT: coś napisałam... Może ktoś na to rzucić okiem?

Istnieją różne wizje powstawania świata i człowieka. Jedna z nich wywodzi się z Biblii, inna natomiast z Antyku, a dokładnie z mitologii greckiej. W mojej pracy postaram się porównać te dwie wizje i przedstawić wnioski z tego porównania wynikające.
   Pierwszą rzeczą, którą opiszę będzie powstanie świata. Jednym z aspektów jest to, że wizja mitologiczna jest politeistyczna, natomiast w Biblii tworzeniem zajmuje się jeden Bóg. Wyobrażenia tego wydarzenia są w obu dziełach diametralnie różne a jednak możemy doszukać się pewnego podobieństwa. W Biblii czytamy: „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię”. Świat powstał więc w nicości. Mitologia mówi: „ Na początku był Chaos.” i dalej „Z tej napełnionej otchłani wyłoniły się dwa potężne bóstwa. Uranom-Niebo i Gaja-Ziemia”. Widzimy więc, że w obu dziełach na początku powstaje niebo i ziemia. Inne są jedynie okoliczności i sposób ich powstania.
   Kolejną rzeczą jest tworzenie elementów świata. W Biblii wszystko tworzone było w harmonii: „I widział Bóg wszystkie rzeczy, które był uczynił; i były one bardzo dobre”. W Mitologii natomiast wszystko tworzy się przez ciągłe wojny bogów: „Razem z bogami rodził się świat”. W Piśmie świętym istnieje także podział na kolejne dni tworzenia świata. W mitach podział taki nie istnieje.
   Również stworzenie człowieka w obu dziełach przedstawione jest inaczej. W mitologii człowiek jest dziełem Prometeusza. Został ulepiony z gliny pomieszanej ze łzami i miał duszę z ognia niebieskiego. W Biblii człowiek został stworzony przez Boga. I tutaj rodzą się pewne podobieństwa. Zarówno w Biblii jak i w mitologii człowiek stworzony został na obraz boski. W mitach czytamy: „ Jedynie jego postać, niepodobna do otaczających stworzeń, była widocznym obrazem bogów”. W Piśmie Świętym natomiast: „I stworzył Bóg człowieka na wyobrażenie swoje, na wyobrażenie Boże stworzył go.”
   W Biblii człowiek został stworzony aby opiekować się innymi elementami świata. Miał nimi rządzić i mnożyć się, tak aby zaludnić ziemię. Poparte jest to fragmentem: „ I błogosławił im Bóg, i rzekł: „Rośćcie i mnóżcie się, i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną.” W mitologii człowiek był słaby, nagi, nieporadny, nie umiał sobie radzić z żadnymi problemami. Mówi o tym fragment: „Człowiek Prometeusza był słaby i nagi (…) Niby mdłe zjawy senne błądzili ludzie, bezradni wobec potęg przyrody.” Jednak w obu dziełach istnieje pewien punkt kulminacyjny dla dziejów człowieka. W Biblii jest nim wygnanie z raju a w mitologii podarowanie ognia.
   Z porównania tych dwóch kosmogonii możemy wysnuć wniosek, że mimo tego, że całość jest zupełnie inna to niektóre elementy w obu dziełach są podobne.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #731 : 2006-11-01, 16:36 »
Ja niestety nie pomogę :(

wie ktoś może jak zrobić tabelkę w html i jak dołączyć do tego style css ?
« Ostatnia zmiana: 2006-11-02, 17:16 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #732 : 2006-11-01, 17:01 »
Istnieją różne wizje powstawania świata i człowieka. Jedna z nich wywodzi się z Biblii, inna natomiast z Antykuczasów starożytnych , a dokładnie z mitologii greckiej. W mojej pracy postaram się porównać te dwie wizje i przedstawić wnioski z tego porównania wynikające.
   Pierwszą rzeczą, którą opiszę będzie powstaniebędą  2 koncepcje powstania świata. Jednym z aspektówjest toPierwszą różnice dostrzegamy taką,  że wizja mitologiczna jest politeistyczna, natomiast w Biblii tworzeniem zajmuje się jeden Bóg. Wyobrażenia tego wydarzenia są w obu dziełach diametralnie różne a jednak możemy doszukać się pewnego podobieństwa. W Biblii czytamy: „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię”. Świat powstał więc w nicości. Mitologia mówi: „ Na początku był Chaos.” i dalej „Z tej napełnionej otchłani wyłoniły się dwa potężne bóstwa. UranomUranos-Niebo i Gaja-Ziemia”. Widzimy więc, że w obu dziełach na początku powstaje niebo i ziemia. Inne są jedynie okoliczności i sposób ich powstania. Na uwagę zasługuje tu chyba zasadnicza róznica w wyobrażeniu tego co bylo przed stworzeniem świata. Wg Biblii swiat powstał w miejscu niczego, Bóg więc musiał wszystko tworzyć w miejsce pustki. Na poczatku było wszak tylko słowo i to ono dało prapoczątek, ono było tą "iskrą bożą". Natomiast powstanie mitologicznego świata zaistniało na tle istniejacego już chaosu, świat wyłonił sie z chaosu czyli jest 'uporządkowanym przez bogów chaosem"
   Kolejną rzeczą jest tworzenie elementów świata. W Biblii wszystko tworzone było po kolei i w harmonii: „I widział Bóg wszystkie rzeczy, które był uczynił; i były one bardzo dobre”. W Mitologii natomiast wszystko tworzy się przez ciągłe wojny bogów: „Razem z bogami rodził się świat”. W Piśmie świętym istnieje także podział na kolejne dni tworzenia świata. W mitach podział taki nie istnieje.
   Również stworzenie człowieka w obu dziełach przedstawione jest inaczej. W mitologii człowiek jest dziełem Prometeusza. Został ulepiony z gliny pomieszanej ze łzami i miał duszę z ognia niebieskiego. W Biblii człowiek został stworzony przez Boga. I tutaj rodzą pojawiają się pewne podobieństwa. Zarówno w Biblii jak i w mitologii człowiek stworzony został na obraz boski. W mitach czytamy: „ Jedynie jego postać, niepodobna do otaczających stworzeń, była widocznym obrazem bogów”. W Piśmie Świętym natomiast: „I stworzył Bóg człowieka na wyobrażenie swoje, na wyobrażenie Boże stworzył go.”
   W Biblii człowiek został stworzony aby opiekować się innymi elementami świata. Miał nimi rządzić i mnożyć się, tak aby zaludnić ziemię. Poparte jest to fragmentem: „ I błogosławił im Bóg, i rzekł: „Rośćcie i mnóżcie się, i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną.” W mitologii człowiek był słaby, nagi, nieporadny, nie umiał sobie radzić z żadnymi problemami. Mówi o tym fragment: „Człowiek Prometeusza był słaby i nagi (…) Niby mdłe zjawy senne błądzili ludzie, bezradni wobec potęg przyrody.” Jednak w obu dziełach istnieje pewien punkt kulminacyjny dla dziejów człowieka. W Biblii jest nim wygnanie z raju a w mitologii podarowanie ognia.
   Z porównania tych dwóch kosmogonii możemy wysnuć wniosek, że mimo tego, że całość jest zupełnie inna to niektóre elementy w obu dziełach są podobne.


jeszcze powinnas rozwinąc to podsumowanie.
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #733 : 2006-11-02, 16:16 »
Sprawdzi mi ktoś zadanie?

Z 25%- owego roztworu cukru odparowano pewną ilość wody i otrzymano 8kg 40%-owego roztworu cukru. Jaka była masa pierwszego roztworu?

ilość cukru: 40% z 8 kg = 3,2kg
masa roztworu I = x

x* 25% = 3,2kg
x* 0,25 = 3,2kg
         x = 12,8 kg

Czy dobrze ja to zrobiłam? Bo coś mi się wydaje że to za proste  :P
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #734 : 2006-11-04, 20:30 »
A moglby mi ktos wyjasnic, na czym polega elektryzowanie izolatorow poprzez tarcie izolatorem?? :P Bo w podreczniku jest napisane, ze elektrony z elektryzowanego miejsca przechodza do tego drugiego ciala. Tylko ja nie bardzo rozumiem jak one sobie mogly przejsc, jesli w izolatorach nie ma nosnikow ladunku, ktore moglyby sobie ewentualnie przejsc...

A co do chemii niestety nie pomoge, bo nie wiem (chociaz powinnam :/ )
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #734 : 2006-11-04, 20:30 »

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #735 : 2006-11-07, 14:50 »
scharakteryzuj klimat polski (6 zdań). tak dla wyjasnienia to to dlatego ze google mi sie nie wlacza
Zapisane
everybody lies

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #736 : 2006-11-07, 16:49 »
poszukuje pomocy u osob ktore maja cw. od fizyki "Fizyka i astronoma dla gimnazjum" nowej ery , modul pierwszy
a dokladniej chodzi o cw. 21 / 10 , 24 i 25 / 12 ...fizyka to dla mnie czarna magia...
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #737 : 2006-11-07, 19:58 »
Karen... może coś wygooglam, albo w książce od gegry znajdę...

Edit: Wygooglałam!!

znalazłam cuś takiego:

Polska leży w zasięgu klimatu umiarkowanego przejściowego, jego główną cechą jest duża zmienność pogody i wahania w przebiegu pór roku, na które wpływ mają napływające nad nasz kraj masy powietrza, rozkład i ruchy frontów atmosferycznych nad kontynentem oraz wędrówki w różnych okresach roku głównych anty-cyklonów (wyżów) i cyklonów (niżów). Kierunki napływu nad Polskę mas powietrza związane są z oddziaływaniem czterech ośrodków barycznych: Niżu Islandzkiego i Wyżu Azorskiego, Wyżu Arktycznego oraz zimowego wyżu i letniego niżu naci Azją. Przez dużą część roku przeważa w Polsce cyrkulacja zachodnia, podczas której niże znad Atlantyku przesuwają się na wschód. Z zachodu i północnego zachodu docierają nieustannie wilgotne masy powietrza polarnomorskiego znad północnej części Oceanu Atlantyckiego. Latem powodują one ochłodzenie i opady, natomiast zimą ocieplenie. Suche powietrze polarno-kontynentalne nadchodzi znad Europy Wschodniej i Azji. Latem wpływa ono na kształtowanie pogody upalnej i słonecznej, zimą zapewnia mróz bez opadów śniegu. Okresowo, głównie od strony Wyżu Azorskiego, napływa do Polski powietrze zwrotnikowo- morskie. Napływające z północnego wschodu, znad Oceanu Arktycznego, masy powietrza są suche i bardzo zimne. Zimą przynoszą one bardzo silne mrozy, a wiosną przymrozki. Latem i jesienią z południa, znad Afryki, dochodzą do nas masy ciepłego powietrza zwrotnikowokontynentalnego, kształtując piękną słoneczną pogodę. Polska ma klimat umiarkowany ciepły, przejściowy pomiędzy morskim klimatem Europy Zachodniej a kontynentalnym Wschodniej. Jego najważniejszymi cechami są.- średnia roczna temperaturapowietrza 7-8°C, średnia roczna suma opadów ok. 600 mm, duża zmienność typów pogody w ciągu roku, różnorodność pogody w kolejnych latach, wzrost kontynentalizmu w miarę przesuwania się ku wschodowi; sześć termicznych (klimatycznych) pór roku: zima, przedwiośnie, wiosna, lato, jesień, przedzimie. Na obszarze Polski średnie roczne temperatury powietrza wahają się od 6,5°C na pojezierzach i na wyżynach do 9°C na Nizinach Śląsko-Wielkopolskich i Podkarpaciu. Najchłodniej jest w górach, gdzie średnia roczna temperatura powietrza wynosi ok. 0°C, przy czym na Kasprowym Wierchu wynosi ona -0,8°C, a na Śnieżce -0,4°C. Najcieplejszym miesiącem roku na obszarze Polski jest lipiec, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się od 15°C do 20°C. Izotermy na mapie rozkładu temperatur powietrza w lipcu mają układ równoleżnikowy. Najwyższe średnie dobowe temperatury powietrza w lipcu są w pasie nizin oraz w kotlinach podkarpackich (Nizina Śląska i Kotlina Sandomierska 18-19°C). W górach widoczny jest spadek temperatury powietrza wraz z wysokością (średnia temperatura w lipcu wynosi 10°C, na Kasprowym Wierchu 8,1°C). Chłodniej jest również w wyższych częściach pojezierzy (16-17°C), a najchłodniej na pobrzeżu (15-l6°C), gdzie zaznacza się wpływ morza, w którym woda latem jest chłodniejsza niż ląd. Najzimniej jest w styczniu. Izotermy na mapie rozkładu średnich dobowych temperatur powietrza mają wówczas układ południkowy. Wskazuje to na ocieplający wpływ powietrza napływającego znad Oceanu Atlantyckiego lub na wzrastający z zachodu na wschód kontynentalizm klimatu. Na zachodnich krańcach Polski średnie temperatury powietrza wahają się od -1°C do -2°C, na wschodzie Polski do -5°C, a na Suwalszczyźnie do -6°C. W górach wraz ze wzrostem wysokości temperatura spada do -8°C (Kasprowy Wierch, -8,4°C). Najcieplej od O do -2°C jest na pobrzeżu, gdzie daje się zauważyć ocieplający wpływ Bałtyku. Zróżnicowanie średniej dobowej temperatury powietrza wpływa na zmiany długości okresu wegetacyjnego. Ta część roku, w której średnie dobowe temperatury powietrza przekraczają 5°C, trwa w Polsce ok. 200 dni. Najdłuższy taki okres - powyżej 220 dni w roku - jest na Nizinie Śląskiej i na zachodnich krańcach Polski. Najkrótszy okres wegetacyjny występuje na Pojezierzu Mazurskim, gdzie trwa ocl 180-190 dni, oraz w Tatrach - poniżej 180 dni w ciągu roku. Średnie roczne sumy opadów wahają się między 500 a 700 mm, średnia suma opadów w ciągu roku wynosi 600 mm. Zależą one od wysokości bezwzględnej i ukształtowania terenu. Największe opady występują w górach -powyżej 800 mm, przy czym w Tatrach średnia roczna suma opadów przekracza 1700 (największe opady roczne zanotowane na Kasprowym Wierchu - 2396 mm w 1945 roku), w Karkonoszach i w Beskidzie Śląskim 1400 mm, a w Bieszczadach waha się w granicach 1000-1300 mm. W pasie wyżyn, na pojezierzach i na pobrzeżu (wpływ morza) wynosi ona 700-800 mm. Najmniej opadów jest w pasie nizin, zwłaszcza w północnej Wielkopolsce i na Kujawach, leżących w opadowym cieniu Pojezierza Pomorskiego. Średnie roczne sumy opadów są tu niższe od 550 mm, na Kujawach spadając poniżej 500 mm. Związane to jest ze zjawiskiem tzw. cienia opadowego. Okolice jeziora Gopło w szczególnie suchych latach otrzymują zaledwie 300 mm rocznych opadów. W ciągu roku 40% opadów występuje od czerwca do sierpnia. W górach największe sumy opadów są w lipcu, a naci morzem w sierpniu. Na obszarze Polski przeważają wiatry z zachodu. W górach wieją wiatry typu fenowego - halny w Karpatach i fen sudecki, a na wybrzeżu bryza. W ostatnich latach częściej zdarzają się wiatry silne. Najczęstsze są sztormy na Bałtyku i huragany, kilka razy w roku w różnych częściach kraju występują wiry powietrzne (trąby powietrzne).

Może znajdziesz tu to co ciebie interesuje :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #738 : 2006-11-08, 17:29 »
kocham cie, kostka :* wielkie dzieki
i jeszcze jedna prośba: znajdziecie mi jaki jest podzial lasów w polsce? (chodzi o to ile procent jest iglastych, mieszanych i lisciastych) znalazlam tylko mapke,ale nie ma napisane nic, jesli chodzi o procenty (jest tylko mapa z zaznaczonymi kolorkami)
Zapisane
everybody lies

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #739 : 2006-11-08, 17:33 »
A i tu cie mam KaReN - :P oj będzie ubaw będzie :złooooooo: :P :devil:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #740 : 2006-11-09, 17:17 »
Mam zadanie z polaka:
[edit]

I może mi ktoś sprawdzić pewne zadanko? Miałam cytuję 'W podanym tekście zamienić formy strony czynnej czasowników na formy strony biernej' i nie wiem czy mam dobrze.
Willę obrasta dzikie wino. Pędy przesłaniają już okna pierwszego piętra. Niezadługo i dach pokryją zielone liście.

i moja wersja:
Willa jest obrastana przez dzikie wino. Okna pierwszego piętra są przesałniane przez pędy. Dach niezadługo pokryją zielone liście.
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #740 : 2006-11-09, 17:17 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #741 : 2006-11-09, 20:36 »
Dach niezadługo zostanie pokryty zielonymi liśćmi :)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #742 : 2006-11-09, 20:40 »
sorry, ale co to za słowo 'niezadługo'? :P
ja bym napisała : Dach niedługo zostanie pokryty przez zielone liście.
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #743 : 2006-11-10, 14:13 »
Tak tam jest napisane... :P
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #744 : 2006-11-10, 18:42 »
heh, ogryzek: spokojnie, mam calkiem co innego, nie korzystalam z materialu kostki. a na infe z tymi drzewami to naprawde przewrocilam do gory nogami calutka wikipedie...
Zapisane
everybody lies

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #745 : 2006-11-10, 18:48 »
poszukuje pomocy u osob ktore maja cw. od fizyki "Fizyka i astronoma dla gimnazjum" nowej ery , modul pierwszy
a dokladniej chodzi o cw. 21 / 10 , 24 i 25 / 12 ...fizyka to dla mnie czarna magia...
Moja siostra to ma. Zaraz lookne :)
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #746 : 2006-11-13, 23:02 »
pomocy !!
"Moja przygoda "nad wodą wielką i czystą. Kartka z pamietnika miłośnika przyrody" kompletnie nie wiem co napisa c :roll:
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #747 : 2006-11-16, 15:02 »
1.Ratunku! Umie ktoś ŁACINĘ? Jeżeli tak to bardzo bym prosiła o sprawdzenie, czy dobrze przetłumaczyłam zdania z pl na łac (bo nie wiem w jakiej kolejności te wyrazy mają być i czy dobre końcówki)

-Mieszkańcami Italii są rolnicy i żeglarze
Incolis Italiae sunt agricolae et nautae

-Starożytna Italia jest długim półwyspem
Antiqua Italia est longusa paeninsula


2. I jeszcze jedna sprawa: jakie są zalety i wady oligarchii i tyranii?

z góry bardzo dziękuję :*
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #747 : 2006-11-16, 15:02 »

kasia

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #748 : 2006-11-16, 17:19 »
Tak dobrze to ja łaciny nie znam, ale z tego co wiem jest inna składnia - est powinno być na końcu chyba :)
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #749 : 2006-11-17, 18:37 »
proszeu mi to zdanko na angielski xD
Jednym z moich zajęć w wolnym czasie jest oglądanie japońskich kreskówek które zwą się anime xD Moim ulubionym anime jest... reszte mom :P
Zapisane
emocjonalne kanapki
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 28 zapytaniami.