Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Prace domowe:)  (Przeczytany 225281 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #750 : 2006-11-17, 20:44 »
One of my free time activities is watching japanese cartoons called manga. My favourite anime is...
:P
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #751 : 2006-11-18, 14:59 »
Sorry że post pod postem ale... miałam rozprawkę do napisania. Męczyłam sie nad tym przez tydzień, aż w końcu skończyłam :D Temat koszmarny, bardzo mi nie pasował napisałam pół strony i miałam dość... Mógłby mi ktoś sprawdzić? To jest na poniedziałek.

Temat: Co lepsze: szalona, ale wzniosła donkiszoteria, czy twarde stąpanie po ziemi? W swojej rozprawce odwołaj się do znanych ci z utworu Cervantesa bohaterów.

Przy czym ja znam dwóch bohaterów, bo my z "Don Kichota" tylko fragmencik krótki czytaliśmy, nie całą książkę. No i moje wypociny:

Wśród ludzi spotyka się różne charaktery. Różni ludzie inaczej postrzegają świat. Niektórzy patrzą na niego bardzo realistycznie, wszystko widzą takie, jakim jest naprawdę. Nie lubią bujać w obłokach. Inni natomiast żyją marzeniami. Prezentują „wzniosłą donkiszoterię”, wyznaczają sobie cel, który praktycznie nie ma szansy realizacji lub szanse te są minimalne.
   Wydaje mi się, że nie można powiedzieć, którzy z nich postępują lepiej. To wszystko zależy od sytuacji. Jeśli chcemy mówić o „wzniosłej donkiszoterii”, musi ona wystąpić w sytuacji, gdzie honor, duma czy też inne temu podobne uczucie nakazywało tak działać, a nie inaczej. W polskiej historii przykładów wzniosłej donkiszoterii porównywalnej z walką Don Kichota, bohatera powieści Cervantesa z wiatrakami, było bardzo dużo. Co spowodowało, że Polacy organizowali powstania, z góry skazane na niepowodzenie? Z całego serca pragnęli wyzwolenia ukochanej Ojczyzny i gotowi byli poświęcić życie, by spróbować ten cel osiągnąć, by stworzyć sobie oraz innym nadzieję na niepodległość. Nie można ich za to potępić, powiedzieć, że lepiej postąpiliby nie robiąc nic. Bohater powieści Cervantesa nie dochodzi do zamierzonego celu, jego walka z wiatrakami kończy się porażką. Wiele z polskich powstań także nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Jednak czasami działanie, które można by ocenić jako nieprzemyślane, przynosi niespodziewane efekty. Przykładem mogą być wielkie odkrycia geograficzne, których nie sposób było przewidzieć.
   Ludziom, którzy twardo stąpają po ziemi łatwiej jest dojść do wyznaczonych celów. Realistycznie oceniają oni swoje możliwości i umiejętności, wiedzą czego im brakuje i starają się uzupełniać braki, przygotować się do wszystkiego najlepiej jak to możliwe. Są to osoby ustabilizowane, nie szukające przygody czy rozrywki. Osoby podobne do Sanczo Pansy szybciej zbudują swój dom, rodzinę i dobrobyt. Sanczo poszedł za Don Kichotem na wyprawę głównie ze względu na pieniądze, które ten mu obiecał. Dbał o swój interes. Natomiast Don Kichote o jakiejkolwiek korzyści z tego co robi nie myślał. Dlatego wydaje mi się, że w codziennym życiu lepiej radzą sobie właśnie ci postępujący jak Sanczo Pansa, ponieważ dzisiaj trzeba bardzo się starać i bardzo natrudzić, by do czegoś w życiu dojść. Don Kichote był za bardzo zamknięty we własnym świecie, by móc sprostać trudom dzisiejszego świata.
   Wydaje mi się, że w codziennym życiu lepiej jest być realistą i twardo stąpać po ziemi. Jednak spontaniczność, „wzniosła donkiszoteria” także jest w życiu potrzebna. Człowiek powinien wypośrodkować swoje postępowanie. Nie można popadać w skrajności, bo żadna z nich nie jest dobra. Gdyby „telewizor, meble, mały fiat – oto marzeń szczyt” było mottem życiowym wszystkich ludzi, rozwój nauki postępowałby dużo, dużo wolniej niż teraz. Wielu ciekawych i bardzo ważnych rzeczy byśmy do tej pory nie wiedzieli, a świat byłby nudny i bezbarwny. A postępowanie tak nieprzemyślane i nierozważne jak Don Kichota, także doprowadziłoby nas do nikąd. Dlatego uważam, iż żaden z bohaterów powieści Cervantesa nie mógłby być wzorem do naśladowania. Dopiero mieszanka ich osobowości i życiowych priorytetów, może zapewnić ciekawe życie, którego cel ma szansę realizacji.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #752 : 2006-11-19, 10:18 »

Wśród ludzi spotyka się różne charaktery. Różni ludzie inaczej postrzegają świat. Niektórzy patrzą na niego bardzo realistycznie, wszystko widzą takie, jakim jest naprawdę. Nie lubią bujać w obłokach. Inni natomiast żyją marzeniami. Prezentują „wzniosłą donkiszoterię”, wyznaczają sobie cel, który praktycznie nie ma szansy realizacji lub szanse te są minimalne.
   Wydaje mi się, że nie można powiedzieć, którzy z nich postępują lepiej. To wszystko zależy od sytuacji.

Podstawoy błąd! Pamiętaj, że rozprawka ma charakterystyczną budowę :
1. Wstęp i sformyłowanie tezy
2. Agumenty za i przeciw
3. Zakończenie i odpowiedź na pytanie zawarte we wstępie

Na samym początku, zanim jeszcze podałaś argumenty na podstawie których będziesz oceniać postępowanie bohaterów, odpowiedziałaś na pytanie.

Poza tym we wstępie, zanim przejdziesz do agrumentów musisz jeszcze raz zadać pytanie. Tak, żeby ktoś nieznający tematu mógł zorientować się co jest problemem rozprawki.
Cytuj
Jeśli chcemy mówić o „wzniosłej donkiszoterii”, musi ona wystąpić w sytuacji, gdzie honor, duma czy też inne temu podobne uczucie nakazywało tak działać, a nie inaczej. W polskiej historii przykładów wzniosłej donkiszoterii porównywalnej z walką Don Kichota, bohatera powieści Cervantesa z wiatrakami, było bardzo dużo. Co spowodowało, że Polacy organizowali powstania, z góry skazane na niepowodzenie? Z całego serca pragnęli wyzwolenia ukochanej Ojczyzny i gotowi byli poświęcić życie, by spróbować ten cel osiągnąć, by stworzyć sobie oraz innym nadzieję na niepodległość. Nie można ich za to potępić, powiedzieć, że lepiej postąpiliby nie robiąc nic. Bohater powieści Cervantesa nie dochodzi do zamierzonego celu, jego walka z wiatrakami kończy się porażką. Wiele z polskich powstań także nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Jednak czasami działanie, które można by ocenić jako nieprzemyślane, przynosi niespodziewane efekty. Przykładem mogą być wielkie odkrycia geograficzne, których nie sposób było przewidzieć.
   Ludziom, którzy twardo stąpają po ziemi łatwiej jest dojść do wyznaczonych celów. Realistycznie oceniają oni swoje możliwości i umiejętności, wiedzą czego im brakuje i starają się uzupełniać braki, przygotować się do wszystkiego najlepiej jak to możliwe. Są to osoby ustabilizowane, nie szukające przygody czy rozrywki. Osoby podobne do Sanczo Pansy szybciej zbudują swój dom, rodzinę i dobrobyt. Sanczo poszedł za Don Kichotem na wyprawę głównie ze względu na pieniądze, które ten mu obiecał. Dbał o swój interes. Natomiast Don Kichote o jakiejkolwiek korzyści z tego co robi nie myślał. Dlatego wydaje mi się, że w codziennym życiu lepiej radzą sobie właśnie ci postępujący jak Sanczo Pansa, ponieważ dzisiaj trzeba bardzo się starać i bardzo natrudzić, by do czegoś w życiu dojść. Don Kichote był za bardzo zamknięty we własnym świecie, by móc sprostać trudom dzisiejszego świata.
   Wydaje mi się, że w codziennym życiu lepiej jest być realistą i twardo stąpać po ziemi. Jednak spontaniczność, „wzniosła donkiszoteria” także jest w życiu potrzebna. Człowiek powinien wypośrodkować swoje postępowanie. Nie można popadać w skrajności, bo żadna z nich nie jest dobra. Gdyby „telewizor, meble, mały fiat – oto marzeń szczyt” było mottem życiowym wszystkich ludzi, rozwój nauki postępowałby dużo, dużo wolniej niż teraz. Wielu ciekawych i bardzo ważnych rzeczy byśmy do tej pory nie wiedzieli, a świat byłby nudny i bezbarwny. A postępowanie tak nieprzemyślane i nierozważne jak Don Kichota, także doprowadziłoby nas do nikąd. Dlatego uważam, iż żaden z bohaterów powieści Cervantesa nie mógłby być wzorem do naśladowania. Dopiero mieszanka ich osobowości i życiowych priorytetów, może zapewnić ciekawe życie, którego cel ma szansę realizacji.

Reszta ok, tylko raz powtarza ci się bardzo blisko siebie "wydaje mi się, że w codziennym życiu"
Bardzo fajne podsumowanie  :wink:
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #752 : 2006-11-19, 10:18 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #753 : 2006-11-19, 13:32 »
Podstawoy błąd! Pamiętaj, że rozprawka ma charakterystyczną budowę :
1. Wstęp i sformyłowanie tezy
2. Agumenty za i przeciw
3. Zakończenie i odpowiedź na pytanie zawarte we wstępie

Na samym początku, zanim jeszcze podałaś argumenty na podstawie których będziesz oceniać postępowanie bohaterów, odpowiedziałaś na pytanie.

"Wydaje mi się, że nie można powiedzieć, którzy z nich postępują lepiej. To wszystko zależy od sytuacji" <- to jest moja teza z pkt. 1. Muszę napisać co argumentuję i jakie jest moja stanowisko chyba, prawda? Przynajmniej tak zawsze rozprawki pisałam... ;)

Dzięki :*
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #754 : 2006-11-19, 14:47 »
Wiem, ze to banalnie proste, ale ja serio nie wiem :P

Co to jest siec pokarmowa lub siec zaleznosci pokarmowych?
MAm podac dwa przykłady łancuchow oraz tych sieci zaleznosci pokarmowych dla tundry, sawanny, puszczy rownikowej i rafy koralowej.
Ale nie zrobie tego, bo nawet nie wiem co to :/
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #755 : 2006-11-19, 15:49 »
Arrow, w tego typu rozprawkach teza = pytanie. Ty tego pytania nie zadałaś a już zdążyłaś na nie odpowiedzieć :Oczko: Najpierw podaj argumenty a dopiero potem napisz jakie jest Twoje zdanie.
Wystarczy że zamiast tego zdania które Ci zaznaczyłam na czerwono wstawisz jakieś zdanie pytające np.
"Zatem, czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze miejsce na bujanie w obłokach, czy tylko ludzie, którzy wszytko kalkulują na sucho mają szanse przetrwać w zimnych czasach pogoni za pieniądzem, sukcesem i władzą?" I będzie ok.  :)

Cytuj
Dzięki :*

Nie ma za co  :)

Ola ja o łańcuchach pokarmowych to nie za bardzo: jedyny jaki znam to ziarno => mysz =>sokół => człowiek, z tym  że ludzie chyba nie jedzą sokołów  :lol:
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

italia0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 176
  • Dzigit [*]
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #756 : 2006-11-19, 19:33 »
Zawsze miałam problemy z łańcuchami i nie mogłam nic wymyśleć i spisywałam od kumelek :P, A ja mam prośbe... Czy ktoś mógłby mi napisać kondolencjie dla żony Jana Kochanowskiego z powodu śmierci córki Urszulki ?? Wiem że to jest głupie :P
Zapisane
Za Tęczowym Mostem:
szczury - Dzigit (u mnie od 13.07.2005r.-11.07.2007r.) Buffy (od 20.07.2007r.-13.03.2009r.)

Ze mną:
pies - Bester (od 27.08.2006r.)

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #757 : 2006-11-23, 20:53 »
Kochani, jesteście moją ostatnią deską ratunku. Otóż jak zwykle mam problem z matmą (tyle, że zazwyczaj sis mi pomagała, ale teraz stwierdziła, że tego nie pamięta i poszła na zajęcia :P). Na jutro muszę koniecznie mieć te zadania, bo nie mam żadnej oceny (co akurat nie jest niczym niezwykłym u nas... dodam jeszcze, że nie mamy żadnych sprawdzianów, kartkówek, a na lekcji robimy zazwyczaj jedno, góra dwa zadania :roll:) i baardzo mi jest potrzebna choć jedna pozytywna ocena  :help: Niestety sama sobie nie poradzę, bo jeśli chodzi o ten przedmiot to tępak ze mnie wybitny  :niepewny:

1.Z prostokąta o szerokości 60 cm wycina się detale w kształcie półkoli o promieniu 60 cm. Oblicz najmniejszą wielkość prostokąta potrzebnego do wycięcia dwóch takich detali.
I tu mój nieudolny rysunek:



2. Wielomian W(x)= - 2x4 + 5x3 + 9x2 - 15x - 9 jest podzielny przez dwumian f(x)= 2x + 1
Wyznacz wszystkie pierwiastki tego wielomianu.

Póki co mam tyle z tego zadania (na lekcji trochę robiliśmy):

(-2x4 + 5x3 + 9x2 - 15x - 9) : (2x + 1) = - x3 +3x2 + 3x - 9
  = 2x4 + x3
    ___________________________
      6x3 + 9x2 - 15x - 9
      - 6x3 - 3x2
         ________________________
         0 + 6x2 - 15x - 9
            -6x2 - 3x
               ____________________
             0  - 18x - 9
                    18x +9
                 ___________________
                       = 0

(-x3 + 3x2 + 3x - 9) : (2x +1)= 0
[-x2 (x - 3)+ (x - 3)](2x +1) = 0
[ (x - 3) (3 - x2 )] (2x +1) = 0
[ (x - 3) (√ 3 2 - x2 ) ] (2x +1) = 0
(x - 3) (√ 3 - x) (√ 3 + x) (2x + 1) = 0



Będę bardzo, bardzo, bardzo, baaaaaaaaaardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc  :VoV:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #758 : 2006-11-28, 19:47 »
mój problem z matmą nazywa się pytanie:
Czy ułamki okresowe należą do liczb wymiernych (odp.uzasadnij)
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #758 : 2006-11-28, 19:47 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #759 : 2006-11-28, 19:49 »
mógłby ktoś rzucić okiem? :)

Jakie wartości odnajduje współczesny człowiek w poezji J. Kochanowskiego?



   Poezja – to specyficzne dzieło literackie, posiadające rymy lub nie. Większość młodych ludzi w dzisiejszych czasach nie przepada za poezją – sądzą, że te skomplikowane metafory, apostrofy i ‘cała reszta’ mogą zrozumieć tylko ludzie o wysokim wykształceniu, lubujący się w tego typu literaturze. Myśl:

‘Poezja to prawda duszy i dla wszystkich może być jednakowo dostępna.’

Mikołaja Gogola próbuje przekonać nas jednak, że jest inaczej. Zawiera ona też przesłanie, że poezja jest prawdą duszy – można ją dowolnie interpretować, każdy robi to na swój niepowtarzalny sposób i chyba właśnie dlatego poezja, po nieco głębszej analizie, wydaje nam się być tak bliska i osobista.
   W poezji zawarte są bardzo często pewne przesłania, sentencje, rady – wartości – które okazują się ponadczasowe, wieczne i zawsze aktualne. Doskonałe tego przykłady znajdujemy w poezji autorstwa J. Kochanowskiego – przestrogi zawarte w pieśniach były w użytku zarówno w XVI wieku, jak i dzisiaj – w XXI.
   Głównym przesłaniem pieśni ‘Serce roście’ jest to, że człowiek żyjący w zgodzie ze swoim sumieniem, Bogiem i światem nie będzie potrzebował do szczęścia dóbr materialnych. Informują nas o tym wersy:

‘Temu wina nie trzeba przylewać
Ani grać na lutni, ani śpiewać’.


   W utworze jest też przedstawiony drugi człowiek, którego ‘gryzie mól zakryty’, to znaczy nieczystego sumienia. Temu za to:

‘Nie idzie w smak obiad obfity’,

co znaczy, że nawet, gdy będzie posiadał ogromną ilość rzeczy, które można kupić za pieniądze, nie będzie czuł się szczęśliwy – będzie miał ‘coś’ na sumieniu i będzie o tym ciągle pamiętał.
   Pieśń ta jest też pochwałą Boga i świata przezeń stworzonego. Kończy się natomiast apostrofą do radości:

‘Dobra myśli, której nie przywabi (…)
Nie gardź moim chłodnikiem chruścianym’,


która to jest dlań zaproszeniem, aby nie gardziła jego domem i była z nim ‘z trzeźwym i z pijanym!’.
   Natomiast złotej myśli z następnego utworu – ‘Nie porzucaj nadzieje’ – możemy się domyślić już z tytułu. Pieśń ta przekonuje nas, że mamy nie porzucać nadziei

‘jakoć się kolwiek dzieje’.

Pozostała jej część nakłania czytelników do radowania się, gdy Fortuna sprzyja, ale też godzenia się z problemami – widzimy tu więc elementy filozofii stoickiej, opierającej się na zachowaniu w życiu spokoju, rozsądku i opanowania w każdej sytuacji.
   Ostatnia z pieśni, czyli ‘Czego chcesz od nas, Panie’ jest głównie opisem świata, stworzonego przez Boga. Podmiot liryczny wymienia najwspanialsze elementy Ziemi, by następnie ująć w słowa wielkość i moc Boga:

‘Za Twoim rozkazaniem w brzegach morze stoi
A zamierzonych granic przeskoczyć się boi’.


Utwór kończy się linijkami:

‘Chowaj nas, póki raczysz, na tej niskiej ziemi;
Jedno zawżdy niech będziem pod skrzydłami Twemi!,


co jest nieśmiałą prośbą o opiekę we wszystkich chwilach życia.
   We wszystkich tych utworach możemy zauważyć to, jaką ogromną rolę w życiu odgrywała wiara. Twierdził on, poprzez swe utwory, że szczera wiara jest podstawą do osiągnięcia szczęścia, że mimo wielokrotnych odwróceń losu musimy być rozsądni, spokojni i że mamy opierać się właśnie na Bogu. I sądzę, że właśnie to są te humanistyczne, ponadczasowe wartości, którymi mamy się w życiu kierować.
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #760 : 2006-11-28, 20:05 »
Ania => chyba tak, bo ułamek okresowy to liczba podzielona prze 9, 99, 999 itd. np. 0,(6) to 6/9, 0,(675) to 675/999. A każdy ułamek zwykły (z tego co wiem  ;p) jest wymierny.


Alya
Cytuj
   Poezja – to specyficzne dzieło literackie, posiadające rymy lub nie. Większość młodych ludzi w dzisiejszych czasach nie przepada za poezją – sądzą, że te skomplikowane metafory, apostrofy i ‘cała reszta’ mogą zrozumieć tylko ludzie o wysokim wykształceniu, lubujący się w tego typu literaturze. Myśl:

‘Poezja to prawda duszy i dla wszystkich może być jednakowo dostępna.’

Mikołaja Gogola próbuje przekonać nas jednak, że jest inaczej. Zawiera ona też przesłanie, że poezja jest prawdą duszy – można ją dowolnie interpretować, każdy robi to na swój niepowtarzalny sposób i chyba właśnie dlatego poezja, po nieco głębszej analizie, wydaje nam się być tak bliska i osobista.
   W poezji zawarte są bardzo często pewne przesłania, sentencje, rady – wartości – które okazują się ponadczasowe, wieczne i zawsze aktualne. Doskonałe tego przykłady znajdujemy w poezji autorstwa J. Kochanowskiego – przestrogi zawarte w pieśniach były w użytku zarówno w XVI wieku, jak i dzisiaj – w XXI.

Na początku trochę za często ci się powtarza "poezja, poezji itp." Spróbuj kilka zastąpić np.:liryka, , utwór poetycki, wiersz
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #761 : 2006-11-28, 20:07 »
Dzięx :prosze: :prosze:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #762 : 2006-11-28, 20:47 »
Pomocy!! Chemia!! Mam za zadanie zaplanowac doświadczenie które udowodni że brom jest aktywniejszy od jodu i mniej aktywny od chloru.. jak to się robi ??
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #763 : 2006-11-28, 22:07 »
Vitani:
Aby udowodnić, że 1 fluorowiec jest aktywniejszy od drugiego należy przeprowadzić reakcje typu:

2NaI + Br2 ---> 2NaBr + I2
2NaBr + Cl2 ----> 2NaCl + Br2
Aktywniejszy fluorowiec wypiera słabszy (więc brom wypiera jod w pierwszym przykładzie, a w drugim chlor wypiera brom).
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #764 : 2006-11-28, 22:34 »
oh :) serdeczne dzięki cholka :)
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #764 : 2006-11-28, 22:34 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #765 : 2006-11-30, 14:22 »
musze zrobić plakat o renesansie,niemoge nic ciekwaego z zdjęcami zabytków w googlach znaleźć więc gdybyscie coś mieli to chętnie wezme
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #766 : 2006-11-30, 18:14 »
prosilam bym o przetlumaczenie :P
"Top Dog"
With a top speed of 72 kilometers per hour , greyhounds are the faster dogs in the world. Only cheetahs surpass greyhounds as the fastest accelerating animal in the world , capable of 110 kilometers per hour.Revered through the ages by ancient Egyptians and English nobility alike ( in 1014, the king decreed only the upper classes were allowed to won them) , today greyhounds are the stars of the racetrack.

"Lucking Out"
A one million-dollar lottery win in June 2003 may not qualify Croatian Frane Selak as the luckiest man alive. For Selak the win was just the latest in a string of lucky breaks: he had alredy survived two plane crashed , two car explosions , a collission with a bus , as well as train and bus plunges into frigid rivers.

"Breakfast or Lunch"
It was Sunday. I never get up early on Sundays. I sometimes stay in bed until lunch time. Last Sunday I got up very late. I looked out of the window . It was dark outside. "What a day!" I thought. "It's raining again." Just then , the telephone rang. It was my aunt Lucy. "I've just arrived by train," she said. "I'm coming to see you."
"But I'm still having breakfast," I said.
"What are you doing?" she asked.
"I having breakfast," I repeated.
"Dear me, " she said. "Do you always get up so late? It's one o'clock!"
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #767 : 2006-11-30, 21:23 »
Riv, potrzebujesz to na jutro?? Jak tak to mi przykro, ale teraz już nie mam siły... Ale jutro się moge pobawić ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #768 : 2006-11-30, 21:23 »
na jutro potrzebuje ostatni tekst xP
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #769 : 2006-11-30, 21:50 »
prosilam bym o przetlumaczenie :P

"Breakfast or Lunch"
It was Sunday. I never get up early on Sundays. I sometimes stay in bed until lunch time. Last Sunday I got up very late. I looked out of the window . It was dark outside. "What a day!" I thought. "It's raining again." Just then , the telephone rang. It was my aunt Lucy. "I've just arrived by train," she said. "I'm coming to see you."
"But I'm still having breakfast," I said.
"What are you doing?" she asked.
"I having breakfast," I repeated.
"Dear me, " she said. "Do you always get up so late? It's one o'clock!"
To była niedziela. W niedzielę nigdy nie wstaję wcześnie. Czasami zostaję w łóżku aż do obiadu. W ostatnią niedzielę wstałam bardzo późno. Popatrzyłam przez okno. Na zewnątrz było ciemno. "Co za dzień!" pomyślałam. "Znowu pada." Zaraz potem zadzwonił telefon. To była moja ciocia Lucy. "Właśnie przyjechałam pociągiem," powiedziała. "Idę Cię zobaczyć" (lub idę się z Tobą zobaczyć)
"Ale ja jeszcze jem śniadanie," powiedziałam.
"Co robisz?" zapytała.
"Jem śniadanie" odpowiedziałam.
"Moja droga" powiedziała. " Czy zawsze wstajesz tak późno? Jest pierwsza!"
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #770 : 2006-11-30, 22:07 »
madziaro dziekuuuuujeeeeeeee ^^
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #770 : 2006-11-30, 22:07 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #771 : 2006-11-30, 22:10 »
nie ma sprawy, prościutki tekst na chwilę roboty :)
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #772 : 2006-11-30, 22:11 »
taaaaaaaak..tylko raz go oddalam (zdaje sie z 5 bledow mialam) to dostalam za niego 3 xP (niewiele od twojego tlumaczenia sie roznil) :P
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #773 : 2006-11-30, 22:12 »
Może nauczyciel chce jakieś ambitne rzeczy, bo co tu można dodać z samego tekstu? ;)
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #774 : 2006-11-30, 22:13 »
on taki juz jest...
czepia sie ze mowiac alfabet mowimy "zettt" a nie "ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit" , kaze sie uczyc tyyych do wymowy co sa w slownikach i robi z tego kartkowki ... dziwna szkola ogolnie xD
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #775 : 2006-11-30, 22:29 »
ciekawe czy był kiedyś w jakimś kraju anglojęzycznym? :chytry:. W dodatku jeszcze co miasto to inna wymowa ;)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #776 : 2006-12-02, 20:36 »
Rifku, mamy z Arofkiem coś dla ciebie.  :wink:

'Pies na topie'
Z prędkością 72 km/h greyhoundy są najszybszymi psami na świecie. Tylko gepardy przewyższają greyhoundy jako najszybciej przyspieszające zwierzęta na świecie, zdolne do osiągnięscia prędkosci110 km/h. Czczone przez wieki przez starożytnych egipcjan i angielską szlachtę(w 1014 król rozporządził, że tylko wyższe klasy miały zezwolenie na ich wygranie), podobnie dzisiaj greyhoundy są gwiazdami torów wyścigowych.

'Lucking Out'*
Wygrana w loterię w wysokości jednego miliona dolarów w czerwcu 2003 może nie** zakwalifikować chorwackiego Frane'a Selaka jako najszczęśliwszego żyjącego człowieka. Dla Selaka wygrana była ostatnia w łańcuszku {sznurku} szczęśliwych zdarzeń: przeżył już dwie katastrofy lotnicze, dwie eksplozje samochodów, kolizję z autobusem, tak ja to, gdy pociąg i autobus wpadły do zimnych rzek.

*- nie mamy pojęcia, co to znaczy
**- tu mamy wątpliwości, bo to 'not' nam tu absolutnie nie pasuje i w związku z tym takie pytanie: nie pomyliłaś się może przy przepisywaniu?
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #777 : 2006-12-02, 21:16 »

'Lucking Out'*
Wygrana w loterię w wysokości jednego miliona dolarów w czerwcu 2003 może nie** zakwalifikować chorwackiego Frane'a Selaka jako najszczęśliwszego żyjącego człowieka. Dla Selaka wygrana była ostatnia w łańcuszku {sznurku} szczęśliwych zdarzeń: przeżył już dwie katastrofy lotnicze, dwie eksplozje samochodów, kolizję z autobusem, tak ja to, gdy pociąg i autobus wpadły do zimnych rzek.
No to ja bym parę słów zmieniła. Acha, zapytałam znawcę - to "not" jak najbardziej pasuje :).

"Lucking out" po długich naradach wydaje nam się, że to "Uciekające szczęście" lub "koniec szczęścia" - głupi tytuł ;)
"Jeden milion dolarów wygranej na loterii w czerwcu 2003 może nie kwalifikować Chorwata (nie chorwackiego - to jest bezsensu wyrażenie w tym zdaniu) Frane'a Selaka jako najszczęśliwszego żyjącego człowieka. Dla Selaka wygrana była ostatnią w łańcuchu szczęśliwych zdarzeń: przeżył już dwie katastrofy lotnicze, dwie eksplozje samolotów, kolizję z autobusem, jak również to, gdy pociąg i autobus wpadły do zimnych rzek"
btw. nie wiem czy mam rację, ale zawsze wydawało mi się, że w Polsce wygrywa się na loterii a nie w loterii :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #777 : 2006-12-02, 21:16 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #778 : 2006-12-02, 21:25 »
Ale czemu mają go nie kwalifikować, skoro przeżył to wszytsko i wgrał jeszcze milion na loterii? To chyba właśnie powinni go kwalifikować? W tym sensie nam nie pasowało.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #779 : 2006-12-02, 21:28 »
Pasuje, ponieważ to nie jest największe szczęście w jego życiu. To, że wygrał, to nic w porównaniu z tym, że przeżył tyle katastrof :)
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.135 sekund z 28 zapytaniami.