Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Glonojad ...  (Przeczytany 6860 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« : 2003-02-22, 19:19 »
Mam problem ...
W ciągu 2 dni zdechły mi wszystkie glonojady ... 4 sztuki ...
Durze już były ... miałem je 1,5 roku ... wszystko inne żyje ...
Małe jak kupuje to też ... z 3 przeżywa jeden ... ciekawe co je eliminuje ...
Ostatnio kupiłem tabletki do zwalczania glonów pędzelkowatych ... może to ? One trochę się nad nimi pastwiły ...
Martwię się ... bo został mi ostatni ... największy i bardzo rzadni ... nie wspomne o cenie ... podmieniłem juz wodę ... bez efektów ...

Gupiki, paletki, neonki, kiryski, krewetki, ślimaki ... żyją ... a one giną ...

 :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #1 : 2003-02-22, 19:28 »
Wiesz co myśle że poprostu może masz "za czyste" akwarium znaczy za czyste biologicznie. Hm hm oprócz pokarmów sóchch glonuśki powinny także otrzymywa glonki. Myślę że ty o tym wieesz, ale taksamo było z mojasiostra miała kilka lat akwa i zdechły jej glonodki, cały czas powwtarzała zewie ze musz miec glony itepe a co sie okazało ze wcale takiego nie miala! A sie wypierala dziewczyna :) Mam nadzieje że troche pomogłam :)
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #2 : 2003-02-22, 19:37 »
Mam specjalistyczny pokarm ... złożony z różnych odmian glonów ...
Tak myślę ... mam temp. 28 stopni ... ( paletki ) ostatnio były przerwy prądu ... może one źle znoszą spadki temperatur ... ?
Ale o ile może obniżyć się temp. w ciągu 2 godzin w akwa 300 l ?
Nie to nie to ... jestem w rozterce ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad ...
« Odpowiedz #2 : 2003-02-22, 19:37 »

zyraffka

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #3 : 2003-02-22, 19:43 »
Hm hm wydaje mi sie  ze w 300l mozna obniżyć gdziies temp. o 1-0,5C w caigu 2 godzin, a mój glonojad dość dobrze znósł spadki jak u mnie były przerwy. No to ja  juz nie wiem, ale jednak  bede przy tym ze powinien miec trohe naturalnych glonów :) ale o chyba tyle co moge poradzic :)
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #4 : 2003-02-22, 22:43 »
Dzięki ...
Zapisane

kasia

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #5 : 2003-02-23, 08:47 »
Moim zdaniem glonojady nie są wrażliwe na spadki temperatur
(gdyby były to te w mojej szkole już dawno powinny nie żyć - tam nawet nie ma grzałki  :D )
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #6 : 2003-02-23, 13:48 »
Dokładnie. A ja mam pytanie do Duszka. Gdy siadł ci pr d czy podgrzewałeś akwa?? U mnie przerwy były krótkie ale temperatura skakała , ale jak przyjdą dłurzsze to czym podgrzać ?
Zapisane

Michcio

  • Gość
nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
« Odpowiedź #7 : 2003-02-23, 14:41 »
1.wiecie co .......ja mam kule.......... 9,5l  mam tylko filtr i roślinke dwa welony i rzecz jasna gludka ...............nie mam grzałki.........do czego zmierzam.........gdy go kupiłem (a było to 6 mc-y temu) to z trzydziesto stopniowej wody bo tyle było w akwarium z któerego go wyłowiono przeszedł do mojej kuli (bez ogrzewania) i nic mu do tej pory nie jest
2. zdawko mi sie ze to równierz nie jest problem glonów.
3. a próbowałaś mu dawać sparzoną sałatę?
4. albo sparzone płatki owsiene
5.albo wykąpać w zieleni malachitowej albo błękicie?
JEsli nie spróbujesz nigdy sie nie dowiesz co bydz moze mogło mu bydz . moze to jakieś bakterie albo wirusy
6. jeśli będziesz mu robiła kąpiele w błękicie lub zieleni przenieś go do innego zbiornika
7. a moze dopiero teraz ujawniły ze zle znoszą obecność jakiegoś inego gatunku?
8. spróbuj go od izolować
Moze akurat sie uda......
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #8 : 2003-02-23, 19:17 »
Cytuj
Dokładnie. A ja mam pytanie do Duszka. Gdy siadł ci pr d czy podgrzewałeś akwa?
  :lol:  :lol:  :lol:

Niby jak ? Takie małe ognisko pod akwa ? Ciekawe jak bym to zrobił to czy sąsiedzi byliby zadowoleni ...
Więcej takich pytań proszę ...

Żyrafko poprawiłaś mi humor ... dziekuję ci ... i to nie jest żart ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad ...
« Odpowiedz #8 : 2003-02-23, 19:17 »

zyraffka

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #9 : 2003-02-23, 20:16 »
hah Duszku dokładnie o ty samym pomyślałam hah a jak powiedziałam o tym mamie to az na krzesle podskoczyła ;) i krzyknela "Ty wynoś te akwarium  skoro chcesz je podpalać" taka już jest ;) ale zraz sie obie uśmiałyśmy ;) Fajnie że ci poprawiłam humo, ciesze sie ;)
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #10 : 2003-02-23, 21:30 »
Jakbym jednak się zdecydował ...  to zapraszam na kiełbaski ... z ognia ...  :lol:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #11 : 2003-02-24, 15:33 »
Mnia ciekawe jak smakują sażone paletki (żart nie obrażać siie ;) ) Ja moge podrzucić molinezje heh, a jak twoje glonojadki znaczy ;) jak tak poprawa czy dalej nic ?
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #12 : 2003-02-24, 18:48 »
Ten najważniejszy przeżył ... dzisiaj kupiłem 3 nowe ... zobaczę ile wytrzymają ...

Coś jest nie tak ... ale nie moge dojśc co ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Glonojad ...
« Odpowiedź #13 : 2003-02-28, 18:29 »
dokarmiaj glonojada sałatą. liście umyj i wysusz najlepiej na kaloryferze potem zmiel w młynku na proszek, połącz go z wodą żeby wyszła gęsta papka, nałóż ją na kamień rozprowadz i daj wyschnąć na kaloryferze lub innym ciepłym miejscu. włóż to do akwarium moje biją sie oto!!! a bez preparatu na glony musze wode zmieniać co tydzień               pozdrawiam!!!
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #14 : 2003-03-01, 15:01 »
Wypróbuje ten przepis ... chociaż ja glonojady dokarmiam Spiruliną ... dobrze po tym wyglądają ...

Po śmierci tamtych mam nowe ... i duże i małe ... i one czują się dobrze ... inna rzecz że pozbyłem się z akwa tabletek do zwalczania glonów pędzelkowatych ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad ...
« Odpowiedz #14 : 2003-03-01, 15:01 »

kasiaa

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #15 : 2005-03-12, 20:57 »
mam pytanie, mam bojownika, w 8litrowej kuli, dokupiłam roslinke (przeczytałam ze bojownik lubi sie chowac i powinien miec duzo roslinek), i malutkiego glonojada, ale niewiem teraz, bo słsyzałam 2 opinie:1) ze glonojad moze byc w kuli bez grzałki i filtra, 2) ze zdechnie mie w kuli.

a mam w pokoju 22-25 stopni

czy dobzre czy niebardzo tak?
mam bojownika od tygodnia, i jeszcze nie bardzo wiem zawiele o tym jak sie nim opiekować, glonojada 1 dzien

z góry dziekuje za pomoc
pozdrawiam:)*
Zapisane

thrilly

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #16 : 2005-03-12, 21:22 »
mój glonek żył 4 lata i nie narzekał na brak papu bo nikomu nigdy się nie chciało zmieniać ;] miałam akwa kule 10l i byłozawsze tam pełno rybek i jakoś się nimi specjalnie nie zanjowałam  :o  tylo żarcie, głaskani i wymiana wody ;]
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #17 : 2005-03-12, 21:53 »
ja tez tak kiedys miałam ,że wszystkie glonki mi padły 1-go dnia
potem zmieniłam wode i kupiłam nowe i było juz wszystko OK
a teraz to mają jakieś 3 lata i żadnych preparatów im nie daje  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Glonojad ...
« Odpowiedź #18 : 2005-03-12, 22:36 »
Cytat: kasiaa
mam pytanie, mam bojownika, w 8litrowej kuli, dokupiłam roslinke (przeczytałam ze bojownik lubi sie chowac i powinien miec duzo roslinek), i malutkiego glonojada, ale niewiem teraz, bo słsyzałam 2 opinie:1) ze glonojad moze byc w kuli bez grzałki i filtra, 2) ze zdechnie mie w kuli.

a mam w pokoju 22-25 stopni

czy dobzre czy niebardzo tak?
mam bojownika od tygodnia, i jeszcze nie bardzo wiem zawiele o tym jak sie nim opiekować, glonojada 1 dzien

z góry dziekuje za pomoc
pozdrawiam:)*


zacznijmy od tego, że ŻADNEJ!!! ryby nie można trzymać w kuli!!!! poczytaj o tym w innych tematach, bo często pojawiają sie powroty.
bojownik potrzebuje mieć stałą, wysoka temperaturę!!! grzałka jest konieczna.
po drugie bojownik lubi duze zagęszczenie roślin, więc jedna roślinka to o wiele za mało.
po trzecie nie napisałaś jaki to glonojad ale zakładam, że standard, a jesli tak to kupiałś bardzo dużą rybę, która potrzebuje dużo miejsca i kryjówek... kula tego nie zabezpiecza... nawet gdyby to było prostokątne akwa to było by za małe na dwie ryby

jesli zalezy Ci na zdrowiu i szczęściu rybek to kup normalne akwa a glonojadowi znajdź nowy dom... no chyba że to otosek a Ty kupisz 25 litrów dla bojka i otoska. tylko absolutnie NIE KULA!!!! prostokątne ma być
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

polna_mysza

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #19 : 2005-03-12, 22:41 »
zgadzam się Pao on mnie odwiudł od kupienia kuli <pare tematów nizej>
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Glonojad ...
« Odpowiedź #20 : 2005-03-12, 22:54 »
Cytuj

zgadzam się Pao on mnie odwiudł od kupienia kuli

jakby co to ona ;)
ale jeszcze wielu obrońców rybich ogonków jest na forum i kazdy potwierdzi moje słowa a i pewnie cos od siebie doda jeszcze...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Glonojad ...
« Odpowiedz #20 : 2005-03-12, 22:54 »

kasiaa

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #21 : 2005-03-12, 23:41 »
ojej... ale jak to? niemoge miec bojownika z kuli? kurcze :(
ale co do roslinek to jest duzo, i sztuczne i prawdziwe, jest dpmek, i muszelki, i 'rybki' maja sie gdzie chowac... hmm no ale jak mowicie ze tak niemoze byc, to ehh... pomysle nad zwiekszeniem akkwarium

dziekuje za rade:)
poazdrawiam :))
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Glonojad ...
« Odpowiedź #22 : 2005-03-12, 23:57 »
muszelki utwardzaja wodę i nie powinny znajdować się w słodkowodnym akwarium...
sztuczne rośliny mogą poranić ryby...
kula jest wysoce stresogenna i nie ma przykrywy a to ważne przy labiryntowcach.
zestresowane ryby chowaja się po kątach a tu nie mają takiej mozliwości, więc jak najszybciej kup mu normalne akwa :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasiaa

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #23 : 2005-03-13, 08:23 »
pisaliście że w ryba jak sie boi to szuka 'kąta', a w kuli nie ma jak , ale moja rybka (Rambo :))ma swoje jedno miejsce gdzie idzie jak ktos sie zbliza do akwarium, i tam spi, i tam sobie z pecherzyków buduje 'cos'

i jeszcze jedno mam pytanie, ile robaków moge jej dawać? móiono mi ze 3 dziennie, + jeszcze pokarm 3 razy dziennie, czy tak?
 i przepraszam ze Was  tak męcze :))
pozdrawiam:))*
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #24 : 2005-03-13, 09:06 »
Cytat: kasiaa
pisaliście że w ryba jak sie boi to szuka 'kąta', a w kuli nie ma jak , ale moja rybka (Rambo :))ma swoje jedno miejsce gdzie idzie jak ktos sie zbliza do akwarium, i tam spi, i tam sobie z pecherzyków buduje 'cos'

i jeszcze jedno mam pytanie, ile robaków moge jej dawać? móiono mi ze 3 dziennie, + jeszcze pokarm 3 razy dziennie, czy tak?
 i przepraszam ze Was  tak męcze :))
pozdrawiam:))*


Nie ma sprawy, kto pyta nie błądzi :wink:

Faktycznie bojownika (podobnie jak żadnej innej ryby) nie można trzymać w kuli. To "coś" z pęcherzyków to prawdopodbnie gniazdo. Wydaje mi się, że 3 robaki na dzień to trochę za mało. Ja robię tak, że mrożonki daję dwa razy dziennie i raz dziennie pokarm suchy.
Zapisane

kasiaa

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #25 : 2005-03-13, 09:20 »
uuu... zamało? okey to zwieksze dawde:))

słyszałam o jakiejs soli, któą sie dodaje do wody, ale niewiem o co chodzi, wode mam żrodlaną, jest miękka, zero kamienia, czy to jest konieczne?

juz niewiem kogo mam słuchać...z każdej strony słysze co innego :(... na temat rybki mojej jak mam sie nia zajmować ...ehh
Zapisane

Raffy

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #26 : 2005-03-13, 10:24 »
ale po co sól ? ryba chora ?

3 larwy ochotki starczy w zupełności ! Jest to wysokokaloryczny pokarm i nie karm tyle bo bojoenik sie otluszczy i po nim. Zamiast ochotki możesz jeszcze dawać wodzienie, dafnie i w ogole. A tak to zapraszam cię na moją stronkę http://raffy15.w.interia.pl/ i dział "żywienie" tam coś znajdziesz :)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #27 : 2005-03-13, 12:48 »
<wow> fajowa stronka
a ochotka może chyba zabijac rybki
<znaczy ta żywa bo ona ma na końcu takie ząbki>
Pamiętam ,że kiedys karmiłam rybki ochotka i
 :cry: duża część z nich zdechła
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad ...
« Odpowiedz #27 : 2005-03-13, 12:48 »

Raffy

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #28 : 2005-03-13, 13:19 »
Cytat: polna_mysza
<wow> fajowa stronka
a ochotka może chyba zabijac rybki
<znaczy ta żywa bo ona ma na końcu takie ząbki>
Pamiętam ,że kiedys karmiłam rybki ochotka i
 :cry: duża część z nich zdechła


dzięki, na razie słabo, pracuje nad tym i będzie najlepszy serv o bojkach :)

o ochotce poczytaj http://raffy15.w.interia.pl/ochotka , trzeba rybom dawać niewielkie ilości i jako urozmaicenie co jakiś czas zmieszanego z innym pokarmem. Ja codziennie wuieczorek daję ochotke+wodzien w porcji 1:1 tzn pol kostki z kazdego, pol kostki dafni i innych pokarmów co kilka dni np. ikra czy krewetka albo mieso wolowe czy rurecznik. Rano rybom daję suche + warzywa i pokarmy roslinne :) pozdr.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Glonojad ...
« Odpowiedź #29 : 2005-03-13, 17:40 »
Ja mowiłam o zywej ochotce ,
a teraz dostają tylko żywe larwy wodzienia,
mrożone kostki MIX ;suche i granulat ....
<suche codziennie,a mrożonke na zmiane z larwami>

P.S No ja mysle ,że to bedzie najlepszy serwer ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 28 zapytaniami.