Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: skalarzatka  (Przeczytany 1696 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

b_es

  • Gość
skalarzatka
« : 2005-09-03, 12:44 »
Moje skalary czesto maja "dzieci" - umieszczaja je w dziwnych miejscach- poza listkami takze na grzalce albo na termometrze. Raz przelozylam caly listek do kotnika i niestety "dzieci" splesnialy. Innym razem postanowilam poczekac na ogonki i dopiero wtedy przelozyc do kotnika, ale na drugi dzien juz ich nie bylo. Nie mam pojecia, jak je chronic. Nie wiem, dlaczego w kotmiku - specjalistycznym przeciez - splesnialy . Zdaje sobie sprawe, ze trudno bedzie, ale chcialabym sprobowac je uratowac - moze chociaz  1, 2 przezyja.
Pozdrowienia
Bogna
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: skalarzatka
« Odpowiedź #1 : 2005-09-06, 21:35 »
Przeciesz kotnik jest tylko po to aby dorosłe ryby nie zjadały narybku czy ikry, a nie służy do ochrony ikry przed pleśnieniem. Przed tym choronią preparaty !
Skoro ikra Ci zapleśniała musisz mieć coś nie tak z wodą. Może zła temperatura ? Może złe parametry ?
Mi ikra zapleśniała po tym jak temperatura w akwa obniżyła się na skutek braku prądu :-(

BIODESINAL - Preparat w postaci roztworu, odkażający w delikatny sposób wodę akwariową, optymalizuje warunki rozwoju ryb zabezpieczając ikrę przed pleśnieniem. Ułatwia rozmnażanie i hodowlę delikatnych ryb akwariowych oraz niektórych skalarów, kąsaczowców, ryb karpiowatych i innych. Chroni ich ikrę i wyklute larwy oraz młody narybek przed niebezpiecznymi drobnoustrojami i pasożytami.
Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: skalarzatka
« Odpowiedź #2 : 2005-09-07, 18:35 »
No, domyslam sie, do czego sluzy kotnik ;)
nie spodziewalam sie jednak, ze cos innego moze im grozic i stad moj niepokoj dotyczacy plesni. Pani w zoologicznym powiedziala, ze za wczesnie przelozylam i jajeczka nie zostaly jeszcze zaplodnione, dlatego splesnialy.
Pozdrowienia
Bogna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: skalarzatka
« Odpowiedz #2 : 2005-09-07, 18:35 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: skalarzatka
« Odpowiedź #3 : 2005-09-07, 21:30 »
Ikra nie pleśnieje od tego, że jest niezapłodniona, tylko od nieodpowiednich warunków.
Nie powinnaś słuchać tego co mówi pani w zoologicznym, bo najczęściej są to najzwyklejsze bzdury.
Badałaś parametry wody ?
Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: skalarzatka
« Odpowiedź #4 : 2005-09-07, 23:14 »
Za malo na temat wiem (zeby nie powiedziec, ze nic :) ), wiec nie polemizowalam z pania.
Woda - temparatura stala 25-26, woda dolewana w ramach czesciowej wymiany- odstana, potem odrobina Aqua safe, troche ToruMin.
Ja mialam wrazenie, ze te otworki w kotniku sa zbyt male i nie dopuszczaja swiezej wody.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: skalarzatka
« Odpowiedź #5 : 2005-09-08, 20:47 »
Tak myślałam, że nie badasz wody.
O hodowli skalarów jest bardzo fajna strona, poświęć troszkę czasu i poczytaj sobie.
http://www.akwarium.desktop.com.pl/
Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: skalarzatka
« Odpowiedź #6 : 2005-09-08, 21:21 »
dzieki, zaraz sie tam udam :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 27 zapytaniami.