Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Eutanazja  (Przeczytany 3034 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Eutanazja
« : 2005-09-08, 23:26 »
mam takie zapytanie ... Bo niedawn przyszłam do pokoju i widzę, że mój gupik jest złamany na pół . Nie zyl już ale chciałabym wiedzeć co zrobić, jeżeli w moim akwarium coś stanie się rybce a ona jeszcze zyje i cierpi. Jak skrócić jej cierpienia ??? Bardzo bym chciała tak na zapas już wiedzieć, gdyby coś takiego przydazyło się ponownie  :|
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Olka1992

  • Gość
Odp: śmierć
« Odpowiedź #1 : 2005-09-09, 07:19 »
Metody są bardzo różne. Najpopularniejszą jest wrzucenie rybki do lodówki - nie polecam. Zanim ryba umrze w wypadku zamrożenia minie bardzo dużo czasu. Najbardziej humanitarną jest chyba kąpiel w alkoholu. Wtedy rybka błyskawicznie i bezboleśnie zaśnie. Są też metody bardziej radykalne jak np. odcięcie głowy.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: śmierć
« Odpowiedź #2 : 2005-09-09, 08:24 »
ja miałam bojownika ze złamanym kręgosłupem. tekiego juz kupiłam bo szkoda mi było go. zapewniłam mu dobre warunki i mimo poważnego już wieku i bardzo poważnego uszkodzenia pożył jeszcze pół roku :) był tak słaby, ze nawet neonki go skubały, więc mieszkał sobie sam i wylegiwał sie na liściach :)
ja nie uśmierciłam żadnej rybki i mam nadzieję że nie będe miała takiej sytuacji. a odnośnie kąpieli w alkoholu to podaj szczegóły, bo jeden wykąpie w piwie a drugi w spirytusie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: śmierć
« Odpowiedz #2 : 2005-09-09, 08:24 »

bm1367

  • Gość
Eutanazja
« Odpowiedź #3 : 2007-12-15, 23:27 »
Wiele czyta się o uśmiercaniu rybek proszę pomóżcie rybka mojej cioci jest chora ma jakieś gródki i znajomy hodowca ryb powiedział jej że tego nie da się wyleczyć . Kazał jej zabić rybkę ale ciocia niema odwagi jej uderzyć o stół lub uderzyć ją czymś. Jeżeli ktoś zna jakiś dość humanitarny sposób błagam napiszcie. :help:
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #4 : 2007-12-15, 23:35 »
A może jednak da się wyleczyć? Opisz tę chorobę dokładnie :) Nie ma co załamywać rąk.....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

bm1367

  • Gość
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #5 : 2007-12-16, 00:15 »
No niewiem coś w postaci kurzajek ta welonka ma. Niestety ciocia ma drobne prze rybienie  ok 7 welonek w 30 l. Niestety nie stać jej na inne a za wrażliwa jest żeby oddać . 
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #6 : 2007-12-16, 00:19 »
Drobne????......... To jest wielkie........przerybienie .....

A te plamki s biale?
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #7 : 2007-12-16, 00:20 »
.. :shock:...przecież one maja tam niesamowite męczarnie..
...jedna welonka powinna mieć przynajmniej 60l a ich jest tam 7 :shock:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #8 : 2007-12-16, 00:22 »
Estel widze ze zrobilas takie oczy jak ja.............

Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #8 : 2007-12-16, 00:22 »

bm1367

  • Gość
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #9 : 2007-12-16, 00:23 »
Ja wiem że jest to duże przerybienie ale przecież cioci ryb nie zabiore prawda ?? Chociaż namawiam ją do kupna większego. Nie te plamki nie są białe ale czarne i wyglądaja jak kurzaje
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #10 : 2007-12-16, 01:06 »
Cytuj
Ja wiem że jest to duże przerybienie ale przecież cioci ryb nie zabiore prawda ?? Chociaż namawiam ją do kupna większego

widzisz tu jest "maly" problem - bo albo ryby zostana w tym "akwarium" (albo raczej - sloiku) albo jedna po drugiej, najzwyczajniej w swiecie padna.

Cytuj
Niestety nie stać jej na inne a za wrażliwa jest żeby oddać .

ładna mi wrażliwość, "niech wyzdychaja, ale ich nie oddam". Nie dziwie sie owemu "hodowcy", ze doradzil dobicie ryby, bo sam fakt przebywania w tak malym pojemniczku jest dla wszystkich tych ryb meczarnia.....

ps.

zmien swoj podpis - nie moze on zajmowac wiecej niz 5 linijek tekstu
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #11 : 2007-12-16, 01:30 »
o ile sie nie myle na 7 welonek przypada 180 litrów...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Eutanazja
« Odpowiedź #12 : 2007-12-16, 09:31 »
bm1367, twierdzisz że sie Ciebie czepiam... ale po raz kolejny nie poszukałeś w tematach... doklejam ten temat do właściwego na przyszłość jednak poszukaj nim napiszesz znów to samo.

no i zmień podpis.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 25 zapytaniami.