Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rzym - zakaz kulistych akwariów  (Przeczytany 2107 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Rzym - zakaz kulistych akwariów
« : 2005-10-27, 21:53 »

W Rzymie zakazano używania akwariów w kształcie kuli, które obrońcy praw zwierząt uważają za szczególnie okrutne dla rybek. Ratusz zarządził także obowiązkowe, regularne wyprowadzanie psów na spacery.

Władze zakazały również dawania zwierząt w charakterze nagród, opierając się na włoskich przepisach, przewidujących kary dla ludzi, którzy porzucają psy lub koty.

- Również w ten sposób można mierzyć stopień ucywilizowania miasta - powiedziała dziennikowi "Il Messaggero" radna Monica Cirinna, która starała się o wprowadzenie nowych przepisów chroniących zwierzęta.

"Il Messaggero" wyjaśnia, że w szklanych kulach rybki ślepną. Ale we władzach miasta nikt nie potrafił wyjaśnić, czy właśnie dlatego wprowadzono zakaz stosowania takich akwariów. Natomiast według wielu ekspertów akwarystyki w szklanych kulach rybki mają za mało tlenu.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,2988571.html
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #1 : 2005-11-01, 19:34 »
słyszałam o tym.....
nie wiem co o tym myśleć bo sie na tym nie znam, ale co nam szkodzi zmienic akwarium...jezeli to dla dobra naszych "podopiecznych"
hehe pozdrawiam posiadaczy rybek i kulistych akwarii (zycze powodzenia)
_ja sama nie jestem posiadaczem tych zwirzątek.......
MaD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #2 : 2005-11-03, 15:23 »
Cytuj
"Il Messaggero" wyjaśnia, że w szklanych kulach rybki ślepną

Nie znam się na rybkach, ale to trochę dziwne :chytry:
Myślę, że mogliby zająć się nieco większymi problemami, typu zabiedzone przepełnione schroniska i tak dalej.. Owszem, każde zwierzę czuje i jest ważne, ale teraz tylko trzeba czekać, aż podadzą minimalny litraż dla każdego gatunku ryb, i nie zastosowanie sie do tego groziłoby karą..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedz #2 : 2005-11-03, 15:23 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #3 : 2005-11-05, 15:52 »
zgadzam sie oni otwieraja oczy tylko na błache problemy...
:(
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #4 : 2005-11-05, 18:51 »
Jeśli w kulistym akwarium ryby mają za mało tlenu, to nie jest to błahy problem. Gdyby ryby mogły mówić, pewnie by to potwierdziły... :P   
Zapisane
IBDG Wrocław

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #5 : 2005-11-05, 21:33 »
Hmm, nie znam się na rybkach i akwarystyce, ale wystarczy nawet zerknąć na tutejszy dział Akwarium, żeby zobaczyć jak wiele osób wypowiada się przeciwko kulistym akwariom, więc uważam, że taki przepis jest nie od rzeczy. Dlatego wkleiłam ten artykuł, a nie jako ciekawostkę i dowód na glupotę urzedników, jak parę osób go potraktowało.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #6 : 2005-11-23, 13:54 »
po pierwsz tone błachy ale bardzo powazny problem. przynajmniej z punktu widzenia ryby ;)
a co do schronisk, to we włoszech prawo względem zwierzat zupełnie inaczej wyglada, więc aluzja do "zabiedzonych" może być na wyrost...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #7 : 2005-11-23, 14:12 »
My¶lę, że mogliby zaj±ć się nieco większymi problemami, typu zabiedzone przepełnione schroniska i tak dalej.. Owszem, każde zwierzę czuje i jest ważne, ale teraz tylko trzeba czekać, aż podadz± minimalny litraż dla każdego gatunku ryb, i nie zastosowanie sie do tego groziłoby kar±..

Ja bym sie cieszyła jakby u nas chodziaż tym sie zajeli... :? Każdy krok do przodu się liczy, zwłasza w sprawie uświadamiania ludziom, że zwierzę to nie zabawka, że jedno źródło jakim jest przedawca to za mało, itp. U nas każde uświadamianie jest dobre. Ostatnio się dowiedziałam, że dziewczyna którą uważałam za inteligentną wzięła sobie yorka i uznała, że musi mieć małe, żeby nie zachorować... A wracając do tematu kul, to wiele ludzi popełnia ten błąd, jak "hodowla" rybki w kuli, wielu popełnia bład kupna złotej rybki, bo ładna, a potem się okazuje, że wcale nie jest taka dobra dla początkującego i zbyt problematyczna... To wbrew pozorom jest problem... to na prawdę niemal plaga, co widze jakieś akwa w telewizji to tam kompletnie nie pasujące do siebie rybki... Albo kule, bo my musimy iść w kiedrunku Ameryki, która daje taki super przykład, zamiast np. spojrzeć na Włochy. Może ktoś, kto usłyszał o tym zarazie teraz się zastanowi z czgo on wynika, poszpera, i przynajmniej jedna rybka dostanie lepszy domek... :)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #8 : 2005-12-12, 08:25 »
Dobrze,że mają tam takie prawa ...U nas też by się przydało takie prawo... :/.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedz #8 : 2005-12-12, 08:25 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #9 : 2005-12-12, 10:52 »
Wreszcie ktoś zrobił a tym porządek i chwała im za to. Nie sporo osób się tu na FZ wypowiada przeciwko kulkom, tylko wszyscy, co choć przez chwilę się nad tym zastanowią i los zwierzat nie jest im obojętny.

Kulka jest malutka, rybka nie ma jak w niej pływać...tylko w kółko. Prócz tego przez okrągłą szybe widzi jak przez soczewkę.
Kulka jest na tyle mała że nie może w niej zaistnieć równowaga biologiczna...dlatego rybki zaczynają pleśnieć, skóra im złazi i zdychają.
Postawienie sobie kulki z rybką na środku pokoju , porównać można do sytuacji, gdyby ktoś z Was zrobił sobie dekorację z klatki z żywym pieskiem czy kotkiem w domu.
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #10 : 2005-12-17, 22:48 »
A podobno w Polsce mają wycofac ze sprzedarzy kule, ale jakos chyba nie znikaja.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #11 : 2005-12-18, 12:30 »
bo biznes to biznes...jak mozna na tym zarobic, to nikt nie przestanie sprzedaży, a jak więcej rybek dzięki temu zdechnie, to więcej ludzie nowych kupią , nie?? Czysty interes.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #12 : 2005-12-18, 13:32 »
W takim akwarium ryba pływa w koło i po ludzku określając może dostać :stupid:
Też powinni zabronić trzymania ptaków w okrągłych klatkach z tych powodu co napisałem dla ryby :idea:
Zapisane

shogomad

  • Gość
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #13 : 2005-12-18, 22:06 »
Hah rybki splepną...niechce mi sie w to wierzyć ale dobra...a z tymi psami i kotami to b.dobrze:D
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #14 : 2005-12-19, 17:47 »
Nefra napisała, że przez półkolistą szybę rybka widzi jak przez soczewkę. Normalne to nie jest, i całkiem możliwe, że kończy się ślepotą. O jakich psach i kotach piszesz, bo nie rozumiem?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedz #14 : 2005-12-19, 17:47 »

shogomad

  • Gość
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #15 : 2005-12-19, 22:18 »
Nefra napisała, że przez półkolistą szybę rybka widzi jak przez soczewkę. Normalne to nie jest, i całkiem możliwe, że kończy się ślepotą. O jakich psach i kotach piszesz, bo nie rozumiem?
Ratusz zarządził także obowiązkowe, regularne wyprowadzanie psów na spacery.Władze zakazały również dawania zwierząt w charakterze nagród, opierając się na włoskich przepisach, przewidujących kary dla ludzi, którzy porzucają psy lub koty.
czytaj uważnie!! IBDG!
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #16 : 2005-12-20, 18:09 »
shogomad a patrz przez całe życie przez tak bardzo powiększające okulary a na pewno oślepniesz :/
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

shogomad

  • Gość
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #17 : 2005-12-25, 23:14 »
No ja wiem:p po za tym ja nie mówie że to złe tylko na początku jak sie to przeczytać coś sie wierzyć niechce bo głębszym zastanowieniu dopiero :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #18 : 2005-12-29, 01:54 »
Dziwne bo będąc w Rzymie odwiedziłam większy sklep zoo.
Pełno tam było kul...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #19 : 2005-12-29, 03:13 »
ale to wprowadzili z miesiac temu ten zakaz ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #20 : 2005-12-29, 07:33 »
Ja byłam miesiąc temu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedz #20 : 2005-12-29, 07:33 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #21 : 2005-12-29, 10:25 »
Widocznie wolno dociera do nich... :?
harpia, gdzie ty jeźdzsz, ja też chcę... :cry:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Rzym - zakaz kulistych akwariów
« Odpowiedź #22 : 2005-12-30, 01:24 »
Charon, wierz mi, ja też chce, jeszcze ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 26 zapytaniami.