Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karmnik  (Przeczytany 2687 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmnik
« : 2003-04-03, 18:18 »
Kupiłam karmnik, ale nie wiem gdzie go przymonować.. Czy w wodzie, czy nad wodą..czy jak...? I jak tam pokarm wsypywać? Czy to jest tylko na żywy (jak go tam umieszczać) czy na płatki też...?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #1 : 2003-04-03, 18:41 »
Jezeli jest to taki jak pisalem w temacie "Zywy pokarm" to najlepszym sposobem IMO jest umocowanie go na rowni z lustrem wody. Wtedy mozesz po wyjeciu tego sitka wsypywac do niego suchy pokarm. Ale ryby musza sie przyzwyczaic do pobierania z niegi pokarm.
Zapisane

Seader

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #2 : 2003-04-04, 09:49 »
Karmnik jest raczej do płatków i powinien być nad wodą. Wokół niego są małe pojemniczki, do których wsypuje się pokarm a w odpowiednim czasie
jeden pojemnik opada i wysypuje pokarm na wode.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karmnik
« Odpowiedz #2 : 2003-04-04, 09:49 »

Asmi

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #3 : 2003-04-04, 19:23 »
Wszystko jest mozliwe tym bardziej, ze Wiktoria wcale  nie opisala jak wyglada ten karmik.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #4 : 2003-04-04, 20:20 »
Wiki ma takie zwykłe, niezawodne kółeczko z przyssawką i pojemniczkiem na żywe robale. Przysysasz go do szyby tak, aby tworzył zapore żeby płatki sie nie rozpływały, pojemniczek na robale wyjmujesz, wkładasz żywca i do kółeczka (lub kwadraciku) robactwo samo zacznie wyłazić, a jak nie to je rybki powysysają.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #5 : 2003-04-05, 09:41 »
Wiecie ...miałem kiedyś takie cuś ... całowicie bez sensu w dużym akwa ... rybki ... są stadne  zwierzęta ...  przeganiają się ... a jak jeszcze dominujący osobkik a akwa stanie sobie pod karmnikiem ... to ... wiadomo co się dzieje ... chyba nikomu bym tego jednak nie polecał ...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #6 : 2003-04-05, 13:13 »
Cytat: harpia
Wiki ma takie zwykłe, niezawodne kółeczko z przyssawką i pojemniczkiem na żywe robale. Przysysasz go do szyby tak, aby tworzył zapore żeby płatki sie nie rozpływały, pojemniczek na robale wyjmujesz, wkładasz żywca i do kółeczka (lub kwadraciku) robactwo samo zacznie wyłazić, a jak nie to je rybki powysysają.


No, Harpia mnie wyręczyła. Dzięki  :wink:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #7 : 2003-04-05, 18:15 »
Czemu duszku, płatki po chwili zaczną opadać i wszystkie stwory dostaną swoje, Tak samo robale a szczególnie rurecznik, szybko zmyka z pojemnika. Nawet maluchy gupiki i mieczyki coś łapną, a za kurtyną roślin gdzie nie dostaną sie welonki spuszczam odmrożony kawałek serca wołowego dla glonusiów i sumów. Każdy dostaje swoje.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #8 : 2003-04-06, 10:27 »
Jak moja dominująca paletka siedzi sobie w danym kącie ... to żadna ryba tam się nie zbliży ... Dorosła paletka jest doś znacznych rozmiarów prawda ...? Ona potrafi nawet węża przegonić ... dlatego karmik jest niefunkcjonalny ... w moim przypadku ... Sądzę ... że z innymi rybkami jest podobnie ...
No może neonki ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karmnik
« Odpowiedz #8 : 2003-04-06, 10:27 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #9 : 2003-04-06, 12:11 »
Cytat: Duszek
Jak moja dominująca paletka siedzi sobie w danym kącie ... to żadna ryba tam się nie zbliży ... Dorosła paletka jest doś znacznych rozmiarów prawda ...? Ona potrafi nawet węża przegonić ... dlatego karmik jest niefunkcjonalny ... w moim przypadku ... Sądzę ... że z innymi rybkami jest podobnie ...
No może neonki ...


Och ten Duszek... Już jest Mieszkaniec! To przez te "..." kropki  ;)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #10 : 2003-04-06, 12:18 »
Wiktoria, a co to ma do tematu ? :?  A Duszku u mojego stadka neonów też się karmnik nie sprawdza. Podpływają wszystkie i silniejsze się dopychają i zjadają wszystko, a te słabsze głodują... :) dlatego karmię je normalnie :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #11 : 2003-04-06, 12:23 »
Duszku ale nie wszyscy mają paletki. Ja mam podobne problemy ale z mrukami, moge mieć tylko 4 ryby w jednym akwa (każda siedzi w swoim rogu) Każdej musze podawać robaki osobno do jego kąta, jak  któryś podpłynie do kąta innego to jest piekło magnetyczne!  
Nie wszystkie ryby są takie zajadłe, wierz mi.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #12 : 2003-04-06, 12:52 »
Cytat: zyraffka
Wiktoria, a co to ma do tematu ? :?

Zyraffka, sorry, ale teraz to już się czepiasz! zobacz sobie pięć dowolnych tematów i zobaczysz, że nieraz ludzie schodzą z tematu. A zresztą Duszek akurat TU dostał 700setnego posta, trzeba więc to uczcić TU.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #13 : 2003-04-06, 13:03 »
Wim że ludzie nieraz zchodząz tematu często po to by ponabijac sobie posty :? ... i ja sie nie czepiam bo powiedzenie [quote"Wiktoria"]To przez te "..." kropki [/quote] to całkowicie nie ma sensu !
Harpia niedługo możesz miec małą burzę z piorunami jak twoje mruki siem dorwa :) A jesli kcesz miec wiecej to kup powiecmy 8 kątne akwa heh (zartowalam :lol:) Ale mruki som fajne :) Jak bede miala wieksze doswiadczenie to tez sobiem takie sprawie :) ale narazie moze zostane przy moich żyworódkach. :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #14 : 2003-04-06, 13:23 »
Cytat: zyraffka
Wim że ludzie nieraz zchodząz tematu często po to by ponabijac sobie posty :? ... i ja sie nie czepiam bo powiedzenie [quote"Wiktoria"]To przez te "..." kropki
to całkowicie nie ma sensu !
Harpia niedługo możesz miec małą burzę z piorunami jak twoje mruki siem dorwa :) A jesli kcesz miec wiecej to kup powiecmy 8 kątne akwa heh (zartowalam :lol:) Ale mruki som fajne :) Jak bede miala wieksze doswiadczenie to tez sobiem takie sprawie :) ale narazie moze zostane przy moich żyworódkach. :)[/quote]

Zyraffka...spokojnie :wink: Przecież wszyscy wiemy, że znakiem charakterystycznym postów Duszka są kropki :wink: Może tylko źle się wyraziłam.

Ale teraz to już grubo z tematu schodzimy....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karmnik
« Odpowiedz #14 : 2003-04-06, 13:23 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #15 : 2003-04-06, 13:58 »
NIE KŁUCIĆ SIE!!!                
Wiki poczytaj poprzedni post zyraffki do mnie.  
Zyraffko już mam burze, ale ośmiokątne zajmuje za dużo miejsca, jak sie atmosfera podgrzeje to je porozkładam osobno :)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #16 : 2003-04-06, 15:42 »
O matko :) Jkby moja mama takie coś w domu zobaczyła to by mnie razem z akwa z domu wywaliła :) A co do karmników to uważam że dobry jest karmnik automatyczny jeśli się wyjerzdza na dłurzszy czas lub karma weekendowa :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Karmnik
« Odpowiedź #17 : 2003-04-06, 15:46 »
no miałam kiedyś automatyczny karmnik jest ok. tylko sie potłukł:(
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Karmnik
« Odpowiedź #18 : 2003-04-06, 15:57 »
Ołałałała a cholerstwo takie drogie... Ja sama nie miałam ale jak byłam n koloniach to stosowałam karme weekendową bo moja rodzinka zagłodziła by biedne na śmierć :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 26 zapytaniami.