Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rzeź w Chinach  (Przeczytany 1861 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Rzeź w Chinach
« : 2006-08-04, 11:37 »
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=254817
Rozumiem,że chcą zwalczyć wścieklizne,ale mogliby robić to w bardziej humanitarny sposób :( i jeszcze te pieniądze....to straszne :(
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #1 : 2006-08-04, 12:02 »
Odbierano je wlascicielom :O... ale te co byly szczepione, tez zostawaly zabite?
Zapisane

Myszoskoczka

  • *
  • Wiadomości: 1826
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #2 : 2006-08-04, 12:56 »
Nie wyświetla mi sie strona :/ Mozecie zamieścić tekst tutaj?
Zapisane
Ibara ni karamu taiyou tameiki to mazatte torokeru koukai...
Miaki ta yume ni tsuba o haki warau
Dir kodoku ni kuwareta hitotachi no kokoro wa zankoku ni sodatsu...
--

Forum Zwierzaki

Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedz #2 : 2006-08-04, 12:56 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #3 : 2006-08-04, 15:23 »
Kolejna chińska prowincja zapowiedziała akcję masowego wybijania psów w walce z wścieklizną. Władze w mieście Jining we wschodniej prowincji Shandong poinformowały, że od początku roku na wściekliznę zmarło tam 16 osób - podały w piątek chińskie media.
dalej » 


W czwartek zapowiedziano likwidację zwierząt w promieniu pięciu kilometrów od każdej miejscowości, gdzie stwierdzono ognisko choroby. Nie wiadomo, ile psów zostanie zabitych, ale tamtejsze władze oceniają ich populację nawet na 500 tys.

Zaledwie kilka dni temu media donosiły o zakończonej w niedzielę i trwającej pięć dni operacji zabicia 50 tys. psów w okręgu Mouding w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin. Agencja AP informowała, że na mocy rządowego rozporządzenia zwierzęta były odbierane na ulicy właścicielom i na miejscu bite pałkami na śmierć. Właścicielom oferowano 5 juanów (niecałe pół euro) za samodzielne zabicie każdego zwierzęcia. Z masakry ocalały jedynie psy policyjne i należące do wojska.

(PAP)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #4 : 2006-08-04, 17:55 »
Przerażające... Dla zwierząt byłoby lepiej, gdyby w niektórych krajach w ogóle nie występowały. Dawno temu, też w Chinach, jakiś genialny inaczej wymyślił, że należy wytępić ptaki, bo wyjadają ziarno na polach. Ustalono godzinę, o której wszyscy Chińczycy wyszli z domów i zaczęli hałasować, waląc w co popadło. Przestraszone ptaki wzbiły się w powietrze, a ponieważ ludzie godzinami robili harmider, nie mogły odpocząć i padały martwe na ziemię. Rezultat był taki, że wkrótce niesamowicie rozmnożyły się owady, których nie miał kto zjadać. Wtedy kazano każdemu Chińczykowi łapać dziennie ileś tam much. Wszystko rozumiem, trzeba chronić się przed chorobą, ale przecież nie w tak barbarzyński sposób... Chętnie zatłukłabym pałką parszywą istotę, która wydała takie rozporządzenie :grr:
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #5 : 2006-08-04, 18:01 »
nie tylko tego (&^#%^#%&*#@$#(*!*$*@#$(^@)%#@!&^*$#@&$) ale też wszystkich, którzy mordowali psy... cholera... takiego to bym zaje**** jego własną pałką...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #6 : 2006-08-04, 18:10 »
Iras, nie dałybyśmy rady wszystkim... Dobrze byłoby też pozbyć się tych, na których ta rzeź nie robi wrażenia... Tu by trzeba nie pałki, tylko czegoś innego...
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #7 : 2006-08-04, 18:13 »
cholera... wyspecjalizuje sie w genetyce i wirusologii i wezme im zafunduje jakas france, zwale wine na japonie i niech sie sami powyrzynaja...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #8 : 2006-08-05, 10:33 »
nieno, jak to przeczytałam to mnie krew zalewa :grr: co za $!@#&^*!&@ !!! Nie nawidze tej populacji ludzi, niszczą masowo przyrode, zabijają masowo zwierzęta, między innymi myślą tylko o sobie, niewiem jak ci chińczycy zareagowali co mają psy na taką rzeź... Gdyby podszedł ktoś do mojego psa z pałką i spróbował uderzyć, rzuciłabyms ie na niego jak zwierze i rozszarpała jak chińczyka :grr: ludzie, którzy kochają swoje zwierzęta są w stanie nie myśleć o swoim zyciu aby ratować swojego przyjaciela. W chinach na pewno ktoś sie taki znalazł, przecież nie każdy Chińczyk nosi futra ze zwierząt, je te paskudstwa, są też normalni ludzie tam i nie wolno ich obrzucac błotem, takim wspułczuje życia w takim kraju... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedz #8 : 2006-08-05, 10:33 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #9 : 2006-08-05, 15:56 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #10 : 2006-08-05, 16:35 »
Nie mogę podpisać petycji... Wypełniam rubryki, wysyłam, czekam na potwierdzenie, a kiedy przy weryfikacji trzeba kliknąć link, pokazuje się informacja "błędnie podany adres". Co jest? :|
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #11 : 2006-08-05, 17:06 »
dziwne  u mnie przeboiegło bez problemów (dosłownie przed chwilą)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #12 : 2006-08-05, 17:21 »
No już... :) Teraz podpisał mój Tomek i w odpowiedzi dostał inny link, niż ja ;p A z "moim" było coś nie tak, był potwornie długi i trzeba było kombinować, którą część kliknąć :P
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Rzeź w Chinach
« Odpowiedź #13 : 2006-08-07, 15:23 »
Jaki oni tak mogli?! Biedne psiaki...

"Jeszcze nie ochłonęliśmy po masakrze w okręgu Mouding, a już chińskie władze szykują następną. W ramach walki ze wścieklizną w mieście Jining we wschodniej prowincji Shandong zginąć może nawet pół miliona psów!


Od początku roku na wściekliznę zmarło w tym rejonie 16 osób. Władze zapowiedziały likwidację psów w promieniu pięciu kilometrów od każdej miejscowości, gdzie stwierdzono ognisko choroby. Oznacza to, że zabitych może zostać nawet 500 tys. zwierząt! Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się masakra ani jak będzie wyglądać.

W Chinach tylko 3 proc. psów jest zaszczepionych przeciwko wściekliźnie, a ponad 2 tys. ludzi umiera w tym kraju każdego roku wskutek pogryzienia przez wściekłe zwierzę. Przeciwko działaniom chińskich władz protestuje coraz więcej organizacji. – To jakieś obłąkane pomysły. W dodatku niszczą wizerunek naszego kraju, pokazują, jak bezmyślne są nasze władze. Ta brutalna i krwawa akcja powinna być jak najszybciej przerwana – mówi Zhang Luping, założycielka centrum edukacyjnego Beijing Human and Animal Environmental Education Center, jednej z nielicznych organizacji prozwierzęcych w Chinach.

Członkowie międzynarodowego stowarzyszenia Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt nazywają działania chińskich władz okrucieństwem i w ramach protestu nawołują do bojkotu chińskich towarów. Sami zrezygnowali ze swojego zamówienia (wartego 300 tys. dolarów) chińskich towarów na potrzeby organizacji.

Przypominamy, że do akcji protestacyjnej przeciwko chińskim metodom rozwiązywania problemów wścieklizny włączyli się też polscy psiarze."
A to mnie dobiłlo!! I jeszcze więcje chcą mordować!!
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 24 zapytaniami.