Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: Zboczenia seksualne  (Przeczytany 23691 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #150 : 2006-10-25, 22:12 »
łojoj oj charon... ta opcja pisania jest naprawdę mało czytelna i mieszająca myśli bo juz nie wiem co było moimi słowami a co Twoimi. :lol:

Ułatwię Ci to co mieszałas w poprzednim poście. Jest coś takiego jak wartosciowanie pejoratywne. Albo określenie, znaczenie pejoratywne. Łatwiej niz z tymi dodatnimi, ujemnymi ... bo one ciagle człowieka na grunt matematyki bezwiednie sprowadzają. ;)

Ortografy  może i złośliwie ci wytknęłam, ale jak widze takie podstawwowe błędy to mnie z butow wyrywa. I co gorsza zaczynam miec sama problemy z pisownią jak sobie tak poczytam.
Zaczęło sie od Esia, który kumulował ilośc ortografów w zdaniu jakby na złośc wszystkim ;)
Ale nie jestes pierwsza której się na forumie oberwało od mnie za to - to na pocieszenie ;)

Z tymi chorobami to nie do kończ mnie rozumiesz, być może wysłowiłam się zbyt obrazowo. Np upośledzenie wrodzone, porażenie, leworęczność, brak wzroku, węchu, daltonizm... to wszystko odbiega od normy. i takie coś miałam na mysli mówiąc że gdyby się dało to bym zaleciła leczenie. Bo nie jest to normalne jest jakims upośledzeniem. Tak samo jedna noga krótsza i wszystkie inne upośledzenia fizyczne. (wady???)

I tak samo nalezy traktowac homoseksualizm. Jest i dopóki nikomu nie zagraża to niech będzie - lekarstwa nie znamy. Musza się meczyć Ci, których to dotknęło i ich najblizsi.
Ale nie twirdżmy że to jest normalne. To społeczeństwo ustala normy zachowania po to by w ramach tego społeczeństwa czuć się bezpiecznie. By wiedziec co jest dobre, co złe, co nalezy robić a czego nie. By wiedziec jak się zachować w danej sytuacji.

Ale gdyby normą stał się homoseksualizm, to wybacz, ale nie byłoby dzieci i wymarlibyśmy jak dinozaury :D

Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #151 : 2006-10-25, 22:24 »
łojoj oj charon... ta opcja pisania jest naprawdę mało czytelna i mieszająca myśli bo juz nie wiem co było moimi słowami a co Twoimi. Laughing
Hje hje... :P to był mój plan... ;) Łe, no dobra, namęczę się.

Ułatwię Ci to co mieszałas w poprzednim poście. Jest coś takiego jak wartosciowanie pejoratywne. Albo określenie, znaczenie pejoratywne. Łatwiej niz z tymi dodatnimi, ujemnymi ... bo one ciagle człowieka na grunt matematyki bezwiednie sprowadzają. Oczko
Wiem, ale chciałam czytelniej ale wyszło inaczej... :P

Ortografy  może i złośliwie ci wytknęłam, ale jak widze takie podstawwowe błędy to mnie z butow wyrywa. I co gorsza zaczynam miec sama problemy z pisownią jak sobie tak poczytam.
Wybacz... :( I tak cud, że tak mało ich było... :P Albo mi nie powiedziałaś... :P
Wytykaj mi jasne... :) Ja najczęsicej robie pisząc na klawiaturze, bo tu nie ma odruchu.

Z tymi chorobami to nie do kończ mnie rozumiesz, być może wysłowiłam się zbyt obrazowo. Np upośledzenie wrodzone, porażenie, leworęczność, brak wzroku, węchu, daltonizm... to wszystko odbiega od normy. i takie coś miałam na mysli mówiąc że gdyby się dało to bym zaleciła leczenie. Bo nie jest to normalne jest jakims upośledzeniem. Tak samo jedna noga krótsza i wszystkie inne upośledzenia fizyczne. (wady???)
Mogę to zrozumieć, jako nie możność posiadani dzieci... Ale w społeczeństwie, gdzie tak naprawdę każdy żyje dla siebie, i sam decyduje czy je chce mieć czy nie... to trochę dziwne... Tzn. tego, że ktoś nie chce mieć dzieci raczej nikt nie potępia. (Khem, no kościół... :P Ale nie mówimy o krzechach, a o odstępswach.)

I tak samo nalezy traktowac homoseksualizm. Jest i dopóki nikomu nie zagraża to niech będzie - lekarstwa nie znamy. Musza się meczyć Ci, których to dotknęło i ich najblizsi.
No dobra, ale w jaki sposób to "boli"? To kwrestia akceptacji... Jeśli nie będzie się mówiło o tym w sposób naganny (czego nie rozumiem) to ani dana osoba ani jej najbliźsi nie będą mieli powodu do zmartwień. Gejowska para nie ma dzieci - ale np. księża też nie - ich się nie potępia. Rodzice mogą smiertelnie obrazić isę na córkę, że wybrała na męża hydraulika a nie profesora - kwestia nastawiania. To jak kiedyś mezalianse... :P Tęz rodiznka cierpiała - ale na własne życzenie - że społeczne zdanie było ważniejsze od szczęścia dziecka.


Ale gdyby normą stał się homoseksualizm, to wybacz, ale nie byłoby dzieci i wymarlibyśmy jak dinozaury Mr. Green
No nie wiem... :P Grecy robili co chcieli i z czym chcieli i żyją. Jeśli coś jest akceptowalne, nie znaczy, że musi dominować w społeczeństwie...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #152 : 2006-10-25, 22:25 »
 mam nadzieję ze moja dygresja o pewnych normach, które sami sobie jako ludzie wyznaczyliśmy wyjasniła twoje watpliwości co do mojego sposobu myślenia. ;)
I nie są to normy, które nagle wymyślil w ciagu godziny jakiś przywódca  tylko normy zachowań wypracowane przez całe wieki ludzkiej kultury.
Homoseksualizm był w wielu społecznościach, ale nigdy nie był uznawany za normę. Zawsze wszystkie wzory zachowań chroniły zwiazek kobiety i mężczyzny zabezpieczajac prokreację.
Niektóre kultury wypracowały nawet model zabiezpieczenia kobiet w momencie smierci męza albo długiej jego nieobecności. Miał się nią zajmowac brat nieobecnego męza. :)
Bo zwiazek kobiety i mężczyzny prowadził do prokreacji, do przekazania genów do zachowania ciagłości. Na forum zwierzakowym jesteśmy, tu wszyscy lubia zwierzaki obserwować. Nie wiesz co to natura? ;)

PieS: nie jestem architektem :P

Charon, Grecy mieli zony i płodzili z nimi dzieci, a ze lubili orgietki to juz inna bajka. Wzór społecznego zachowania był ustawiony na hetero :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedz #152 : 2006-10-25, 22:25 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #153 : 2006-10-25, 22:55 »
Nie bardzo jak widać... :( Tzn. napisałaś to powody, które sama znam... ale jeszcze sobie przeczytam na świżą głowę... :)
No dobrze, norm nikt w ciągu godziny nie wymyśla, ale są zmienne na przestrzeni lat (czasem powstaje coś nowego, czasem się cofają do tego co było).
Nich homoseksualizm nie będzie normą, ale niech nie będzie potępiany tak surowo. Ok, kościół wyraźnie potępia... ale potępia też współżycie przed ślubem i masę innych rzeczy i tego jakoś nikt nie podchwyci - bo ludzie tak strasznie lubią potępiać niezrozumiałe (i to nie tacy naprawdę wierzący).

No właśnie co do tej prokreacji to nie mogę tu potępiać homoseksualistów, w społeczeństwie gdzie liczy się co innego niż "rozmnażanie". To jest indywidualna decycja czy ktoś sie uczy dwadzieścia kilka lat po to, żeby utrzymać rodzinę czy po to żeby spełniać się w pracy i dzieci nie planuje. Gdyby to było społeczeństwo myślące o podtrzymaniu gatunku to nie mielibyśmy niżu. A gejów wciąż mamy ten procent, więc to nie ich wina... ;)
(Ooo... jak napisałaś o tej naturze to mi się przypomniały te pingwinki (płci męskiej) to kamyczek wychowywały razem... Bidoki.) A delfinki też siem kochajom na różne sposoby i nie wyginęły... :) A przez całe trwanie gatunku raczej nie ustalały swoich norm... ;) Tzn. znają swoją powinność - potrzebę przetrwania gatunku oczywiście. U nich to naturalne i nie przechodzi w "niebezpieczną" większość... ;)

Co do Greków, no tak, ale nie było to coś potępianego (przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo), a i tak nie przeszło w normę.

Ok, niech ktoś przeprowadzi badania pokazujące, że w wyniku akceptaji homoseksualizmu, jego poziom wzrasta na tyle, żeby zagrozić gatunkowi to pomyślę nad weryfikacją poglądów... :) Choć jak piszę - jaki przeciętny Kowalski (egoista jeden :P ) myśli o przetrwaniu gatunku, więc dlaczego gej ma się matwić... ;) (Zaraz się okaże, że więcej ludzi o tym myśli niż sądzę... :P )

Proponuję najpierw pomyśleć społecznie o dzieciach w domów dziecka i o tych wszystkich, których nikt nie próbuje wychować. Innymi słowy - popracujmy nad jakością społeczeństwa... :) Np. taka Liga by mogła... pożytecznie by było... ;)

Kończąc - uważam, że stopień potepienia w społeczeństwie jest zbyt wielki, jak na "przewinienie", i nie nastawiony na pomoc (wsparcie w "wyjściu" z tego czy zaakcetowaniu). :( Choćby tu mogłoby się coś zmienić.

Oki, dzięki za objaśnienia... :) Idziem kimać... ;) Dobrej nocki!

P. S. O, i polecam film "The Sum of Us" (na podstaiw sztuki z resztą).
Jak ktoś nie ma lepszych powodów, to można po to, by zobaczyć Russell'a Crowe w szortach... :P
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #154 : 2006-10-26, 15:50 »
Nie chce mi się czytac dokładnie waszych dłuuugich postów,ale co sądzicie o tym co wydarzyło się w Gdańsku?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #155 : 2006-10-26, 16:45 »
a nie chce mi sie o tym pisac długich postów :lol:

PieS: mówilam już ze lubie patrzeć na twój avatarek??? :D
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #156 : 2006-10-26, 18:33 »
Nie chce mi się czytac dokładnie waszych dłuuugich postów,ale co sądzicie o tym co wydarzyło się w Gdańsku?

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,29282.msg877244.html#msg877244
Zapisane
IBDG Wrocław

Qaś

  • Gość
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #157 : 2006-10-26, 20:45 »


PieS: mówilam już ze lubie patrzeć na twój avatarek??? :D

Hehe,ale chyba nie każdy :D Mi tez się podoba
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #158 : 2006-10-26, 21:20 »
Hmmm a co powiecie że kuzynka postanowiła założyć swoje konto?  Ma wejść w najbliższym czasie.
w tym temacie przyda się ktoś kto jest naprawde homo Ja nic nie mówiłam XD
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Forum Zwierzaki

Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedz #158 : 2006-10-26, 21:20 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zboczenia seksualne
« Odpowiedź #159 : 2006-10-27, 08:15 »
Mia, a kuzynka życzy sobie, abyś o niej opowiadała?
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 25 zapytaniami.