Wszystko o Wszystkim > Kulinaria

Sałatki-przepisy

(1/12) > >>

Aujeszka:
Lubicie sałatki?
Macie jakas ulubioną?
Podzielcie sie przepisami  :)

sylwik:
Ja lubie sałatki z Fetą. Pomidorek, sałata, kukurydza, FETA, i co tam jeszcze mi w ręce wpadnie:)

madziaro:
Uwielbiam sałatkę z pora, zwłaszcza, że się ją bardzo szybko robi.
Pokroić pora, pomidorka, paprykę surową, obowiązkowo jajko na twardo, kawałek cebuli, można dać groszek konserwowy, trochę szynki i żółtwgo sera. To wszystko wymieszać z majonezem - ja używam majonezu kieleckiego, bo dla mnie ma najbardziej wyrazisty smak; oraz z przyprawami. Voila :)

kolejna sałatka "szybkościówka" - sałatę zieloną porwać na małe kawałki, dodać pomidora, zielonego ogórka, rzodkiewkę, paprykę i wszystko co się nawinie. Zalać albo śmietaną (może być wymieszana z majonezem), albo sosem vinegret.
Przepis na sos vinegret też prosty jak budowa cepa :D. Bierzemy 2 łyżki oleju lub oliwy z oliwek, łyżka octu (może być winny) - to ucieramy przez chwilę, dodajemy sól i pieprz, można dodać jeszcze bazylię i oregano, mieszamy, wlewamy do sałatki :)

IBDG:
Ja bardzo lubię zwykłą sałatkę jarzynową. Nie ma co dawać przepisu, bo wszyscy wiedzą ;p Ale Wasze wypróbuję, bo w ogóle jestem sałatkowcem ;)

madziaro:
IBDG: daj przepis, bo jak zauważyłam wszyscy znają sałatkę jarzynową, tylko, że każdy robi ją inaczej i coś dodaje innego :)
Sałatka jarzynowa, która najlepiej wychodzi mojemu tacie :), to:

Ziemniaki ugotowane w łupinkach – ½ miski

2 marchewki          }
2 pietruszki           }      obrać i ugotować razem
kawałek selera       }

3 ogórki kiszone
groszek konserwowy
cebula
majonez
sól
pieprz

Obrać ziemniaki. Jarzyny pokroić w kostkę, wymieszać w dużej misce razem z przyprawami i majonezem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona