Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szczotki.  (Przeczytany 4595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Szczotki.
« : 2010-07-01, 12:31 »
Cześć.
Mam pytanko. Zaczęło się lato, słońce strasznie grzeje i jak wiadomo psy zmieniają sierść z zimowej na letnią. Czesałam mojego psa zwykłą gumową szczotką ale po 2 miesiącach tak jakby się starła planuje dziś kupno nowej. Może polecicie mi jakąś?

Pozdrawiam joQuilla.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #1 : 2010-07-03, 17:38 »
jaki typ siersci matwoj pies?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #2 : 2010-07-03, 17:41 »
patrząc na avatar to krótkowłosy pies(?), osobiście bardzo polecam furminator - warto zainwestować trochę więcej kasy, bo naprawdę świetne zgrzebło. Idealnie wyczesuje, mojego psa kiedyś czesałam godzinami zwykłym zgrzebłem, a tym czeszę maksymalnie do 30 minut. Oczywiście kupiłam podróbę na allego za 40zł :P ale warto ;)

dokładnie taki kupiłam http://allegro.pl/item1090906970_furminator_do_wyczesywania_podszerstka_vivog_02349.html#gallery

ale widze już na allegro jakieś inne, tańsze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczotki.
« Odpowiedz #2 : 2010-07-03, 17:41 »

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #3 : 2010-07-03, 21:44 »
No sierść jak u doberman tylko troszkę dłuższa.
Chcę też zaznaczyć, że ona ma bardzo delikatną skórę i jak czeszę metalową szczotką to ona piszczy i ucieka.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #4 : 2010-07-03, 21:51 »
ale to nie ma ostrych końcówek, trzeba umiejetnie czesać tym psa i tyle. No ale jak tak deliikatny to polecam szczotkę z miękkiego włosia i jakieś gumowe zgrzebło. Np:

http://www.krakvet.pl/ferplast-szczotka-srednia-5922-p-8815.html
http://www.krakvet.pl/dogit-zgrzeblo-gumowe-masazu-75cm-p-4743.html
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #5 : 2010-07-04, 19:52 »
przy krótkiej sierści bez podszerstka (właśnie jak u dobermana) idealnie sprawują się gumowe zgrzebła. Najlepiej jak każda "igiełka" jest na końcu rozdwojona lub rozczworzona - wtedy lepiej sierść ściąga :)
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #6 : 2010-07-05, 09:44 »
mysa umiem czesać psy, ale ona ma chorą skórę, w sensie nie nużyca itp, tylko ogromna ilość łupieżu itd. próbowałam jej zmienić szampon ale to tylko jeszcze bardzo pogorszyło sprawę.

chamsti  właśnie o gumowej myślę, ale z tych lepszych bo miałam taką http://www.krakvet.pl/dogit-zgrzeblo-gumowe-masazu-75cm-p-4743.html  ale po 2 m-c się starła znasz może porządniejsze?
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #7 : 2010-07-05, 10:45 »
nie wiem czy jest lepsze, ale ja mam coś takiego http://www.allegro.pl/item1113648830_zgrzeblo_gumowe_do_masazu_13_5_cm_trixie.html i jestem bardzo zadowolona :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #8 : 2010-07-05, 11:20 »
Cytuj
mysa umiem czesać psy, ale ona ma chorą skórę, w sensie nie nużyca itp, tylko ogromna ilość łupieżu itd. próbowałam jej zmienić szampon ale to tylko jeszcze bardzo pogorszyło sprawę.
Łupież może być nawet przyczyną złego odżywiania psa, alergii czy też zbyt częstych kąpieli które wysuszają skórę.

Czy byłaś z tym problemem u weta?
Jakie szampony używasz?
Jak często myjesz psa?
Czym karmisz? (marka karmy, jakie domowe jedzenie)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczotki.
« Odpowiedz #8 : 2010-07-05, 11:20 »

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #9 : 2010-07-06, 14:59 »
Byłam u weta on to olał i powiedział, że to jej przejdzie;
No te psie, nie wiem jak się nazywa bo tą butelkę wyrzuciłam;
No to zależy jak jest brudna i w ogóle ale raz na pół roku czasem rzadziej;
No karmie suchą karmą puriną i smakami od pedigree, no i obiadki tzn. kości, ziemniaki to co jem ja oczywiście bez surówek typu kapusta kiszona, ale np. marchewka gotowana to tak
A to złe, że mieszam 2 inne marki?
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #10 : 2010-07-06, 15:19 »
Zależy która purina, bo są trzy o skrajnie różnej jakości. Najgorsze z tego wszystkiego są "obiadki". Ludzkie jedzenie nie jest dla psa odpowiednie a już na pewno nie mieszane z suchą karmą. Albo suche albo domowe, o ile potrafisz to domowe dobrze zbilansować. Pedigree to totalny syf, choć rzeczywiście niektóre smakołyki ma fajne i raz na jakiś czas nie zaszkodzą.

Szampony psie są różne i również mogą powodować łupież.

A skoro wet bagatelizuje coś co psu nie przechodzi to należy go zmienić, bo kiedyś psu stanie się coś poważnego a wet powie, że samo przejdzie...
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #11 : 2010-07-06, 19:43 »


Daje jej karmę Purina Dog Chow dla psów dorosłych z jagnięciną i ryżem.
A jaką byś mi poradziła? Oczywiscie nie mieszam jej obiadów z suchą karmą (logiczne moim zdaniem)  Daje jej gotowany makaron lub ryż do tego gotowane mieso i warzywa np. marchew. No według ciebie gotowany makaron, ryż, marchewka, seler jest niezdrowy dla psa?
Myśle ze ten łupież to na pewno nie wina jedzenia raczej myslałam nad szamponem. Jednak znalazłam opakowanie, używam takiego :" Econetti Mydełko antyalergiczne" i myśle czy nie zmienić na :" Z laboratorium Dr Seidla Szampon z dziegciem i biosiarką 200ml" opis tego produktu : "Szampon służący kuracji i wspomaganiu leczenia w przypadku schorzeń dermatologicznych objawiających się nadmiernym złuszczaniem naskórka (łupieżem) i podrażnieniami wywołanymi łojotokiem. Zalecany do stosowania u psów z nadmiernie przetłuszczoną skórą i sierścią. Zmniejsza przykry zapach sierści. Świetnie sprawdza się również jako szampon pielęgnacyjny."
Proszę o opnię temat szamponu tego co che kupić
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #12 : 2010-07-06, 21:21 »
Dog chow nie jest najlepsza, choć i najgorsza nie jest (marketowy friskies jest karmą puriny o czym mało kto wie. Podobnie jak to, że pedigree i royal mają tego samego producenta). Co bym polecała? purina pro plan, hills, acana, ewentualnie eukanuba i royal, choć zdecydowanie 3 pierwsze bardziej (najtaniej z tego wychodzi chyba acana).

Makaron, ryż, marchewka i seler - ok, pod warunkiem że do tego gotowane mięso, wszystko w odpowiednich proporcjach i bez przypraw. I nie pytaj jakie to odpowiednie proporcje - nie wiem, nigdy nie bawiłam się w gotowane jedzenie i nie interesuje mnie to szczerze mówiąc, zdecydowanie bliższa jestem barfowi.

Mydełka którego używałaś nie znam, natomiast szampony dr. seidla są ok. Z małym "ale" - dziegieć wysusza skórę (między innymi przez to jest stosowany do smarowania kopyt koni, którym gnije strzałka), poszukałabym jakiegoś bardziej natłuszczającego.

Ps. czy twój pies ma łupież cały czas czy widać go tylko w określonych sytuacjach jak np. czesanie?
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #13 : 2010-07-06, 22:21 »
Dog chow trochę polepszył sytuacje u mojego psa z początku.
No tak gotowane mięso też - przecież z psa nie chce zrobić wegetarianina :D, tak bez przypraw, wszystko jest naturalne, że tak powiem. 

Łupież jest na całym ciele a szczególnie za zadku. Cały czas jest widoczny, nie trzeba czesać by go zobaczyć.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #14 : 2010-07-07, 10:40 »
Spróbuj zmienić karmę na którąś z wyższej półki, a jeżeli to nie pomoże to pójdź do innego weta, może on ustali przyczynę. Przykładowo na jednym z for poznałam dziewczynę której pies łupieżem reaguje na wszystko co ma w sobie kurczaka (a karmy jagnięcina&ryż itp. też często mają domieszkę drobiu :/) i na karmy, w których było powyżej 20, albo 22% białka.

O sytuacje w których u psa widać łupież pytam, bo psy często reagują w ten sposób na stres, podobnie jak zwiększonym wypadaniem sierści (moja suka jest idealnym tego przykładem gdy podróżuje się z nią autobusem czy tramwajem).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczotki.
« Odpowiedz #14 : 2010-07-07, 10:40 »

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #15 : 2010-07-07, 22:07 »
Byłam dziś u weta ( to inny niż przedtem ) i on powiedział, że jak się drapie to znaczy, że ma pchły i od tego robi się ten łupież, ale ja ją dziś 5 razy sprawdzałam i nie ma ani jednej pchły. Stres? Nie na pewno nie, sierść też jej wypada ale wet powiedział, że ona zmienia sierść z zimowej na letnią. Nie wiem co jej w końcu jest :| może nużyca? Chociaż w tą wątpię.
Jeszcze pójdę do 3 weta to może coś mi innego powie. Ale to pójdę dopiero w sierpniu, bo może przez ten czas coś się polepszy?
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #16 : 2010-07-07, 23:07 »
1. na pchły jakiś zakraplacz kup - fripex, frontline albo coś w tym stylu. Może pomóc, rzeczywiście, z tego co sobie przypominam mój poprzedni pies miał alergiczny łupież od pcheł kiedyś...

2. stresujące dla psa może być samo to, że się nad nim pochylasz podczas czesania.

3. może Iras pomoże?
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #17 : 2010-07-08, 16:00 »
Nie miała pcheł anie nie ma.
Kiedy się pochylam ona to olewa więc na pewno się nie stresuje.
Co to jest Iras?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #18 : 2010-07-08, 17:13 »
Cytuj
Co to jest Iras?
Nasza bardzo miła moderatorka ;) możesz do niej napisać.

Jak radzi chamsti, mimo że nie ma pcheł kup zakraplacz, frontline jest taki sam jak fiprex, a ten drugi jest o wiele tańszy.

No i zmień tą karmę na lepszą - ja polecam acanę dla alergików, purina Dog Chow jest złą karmą.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #19 : 2010-07-08, 17:35 »
Cytuj
Co to jest Iras?

PFFF <FOCH> :P


a konkretniej + to, ye sama nie jestes w stanie yobacyzc pchlz nie ynacyz ye ich nie ma. Pchlz wlaya na ywierye dopiero jak ida na obiad poza tym czasem siedza poza zwierzeciem. Przy alergicznym pchlim zapaleniu skory wystarczy, ze JEDNA pchla psa ugryzie - i juz sa problemy.

Fiprex/frontline/effipro - uzycie nie zaszkodzi. Tym badziej,z e srodek chroni tez przed kleszczami.

Ogolnie dobrze by bylo pobrac zeskrobiny do badania - daloby to najwiekszy wglad do tego co sie dzieje i jesli nie znajda sie pasozyty - przyczyn bedzie nalezalo szukac gdzie indziej.

Cytuj
Nasza bardzo miła moderatorka

rzeczywiscie, jestem BArDZO mila. Szczegolnie jak mieszam ignorantow z blotem :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #20 : 2010-07-08, 21:22 »
Kupiłam frontline i karmę Purina Pro Plan.

Iras wybacz, ale jestem nowa i jeszcze nie poznałam wszystkich adminów i adminek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczotki.
« Odpowiedz #20 : 2010-07-08, 21:22 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #21 : 2010-07-08, 22:26 »
frontline i purina pro plan to zdecydowanie dobre posunięcie :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #22 : 2010-07-08, 22:35 »
I zobaczymy co dalej :)

tak na marginesie w krakowskim schronisku prawie każdy pies ma łupież... gdy zabrałam się za wyczesywanie niektórych psów to sypało się z nich cholernie...
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #23 : 2010-07-17, 11:22 »
Łupież, prawie zeszła.
Czy możliwe jest to, że pod pachami ma łyse? tak jakby ktoś ją golił, tak samo ma w pachwinie..
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #24 : 2010-07-17, 14:12 »
Krotkowlose psy zazwyczaj maja pod pachami i w pachwinach niewiele wlosow, albo wcale.

Cytuj
Iras wybacz, ale jestem nowa i jeszcze nie poznałam wszystkich adminów i adminek.

admin jest jeden, procz niego sa dwie moderatorki - IBDG i ja :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szczotki.
« Odpowiedź #25 : 2010-07-18, 17:19 »
Taaak mój piesek też ma łyse :P raz całkowicie a raz coś tam ma. A te miejsca to delikatne jak końska warga :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.