Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!  (Przeczytany 6728 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PanP

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« : 2003-11-26, 20:53 »
Na początku serdecznie witam wszystkich forumowiczów i od razu  przechodzę do sedna.
1.Mam duzy problem z utrzymaniem czystej wody w akwarium (bardzo duzy) .Zbiorniczek jest chyba na 7 litrow(ale juz za kilka dni bedzie większy  :) ) w którym pływa sobie jedna 7 centymetrowa naprawde śliczna welonka.Wymieniam wodę na czystą nastepnie co tydzień podmieniam jakieś 30% wody a i tak po 2/3 tygodniach woda ma kolor srednio ciekawej sraczki :grr: Możliwe że ma to zwiazek z tym że sypie rybce za duzo pokarmu (pełno resztek na dnie) ale ja naprawde niemam pojecia ile pownienem jej tego sypać. Czasami ma taki apetyt że mam wrażenie że zjadła by rekina a czasami nic niechce jeść (sypie jej przeważnie rano i wieczorem )Niech mi ktoś powie ile taka 7 centymetrowa welonka powinna dostawać pokarmu dziennie? (najlepiej systemem "łyżeczkowym" np pół łyrzeczki dziennie ;) ) I jeszcze niech mi ktoś powie jak utrzymac kryształowo czystą wodę w akwarium

2.Tak się zastanawiam czy odgłos silniczka od filtra (dosyc chyba głosny) może jakoś przeszkadzać rybkom??? jak sie postawie w sytuacji mojej rybki że miał bym całe zycie spędzic w szklanym słojiku nieustanie mając w uszach to  :twisted: buczenie to chyba bym #@$@#%$#%.

3.Mieszkam w Krakowie i był bym wdzięczny za jakis adres dobrego sklepu w którym mozna by nabyć tanio ładne roślinki (w M1 chcą za jedna roślinke 13 zeta- czy to jest normalna cena za kawałek liścia???)

4.jakie roślinki bedą się nadawać do nieogrzewanego akwarium z welonką w środku???

5.W konsekwencji wymiany zbiornika na nieco większy chciałbym kupic jeszcze kilka rybek .Jakie gatunki bedą sie nadawać na sąsiadów welony?
a może krewetki???????

6.Mam taki pomysł aby skleic ze soba dwa 50 cm akwaria  :D  co myslicie o takim pomysle??????


no chyba narazie to by było wszystko.Sory że ten topic jest taki bez sęsu ale akwarystyka to dlamnie blackmagic (chociaz moja rybka mieszka juz u mnie jakies 5 miesięcy :wink: ) i nie umiałem tego napisać bardziej sensownie

 8) pozdrawiam
Zapisane

Asmi

  • Gość
Re: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-11-26, 21:41 »
Cytat: PanP
Na początku serdecznie witam wszystkich forumowiczów i od razu  przechodzę do sedna.
1.Mam duzy problem z utrzymaniem czystej wody w akwarium (bardzo duzy) .Zbiorniczek jest chyba na 7 litrow(ale juz za kilka dni bedzie większy  :) ) w którym pływa sobie jedna 7 centymetrowa naprawde śliczna welonka.


Chyba mowa jest o 7 litrowej kuli.


Cytuj
Wymieniam wodę na czystą nastepnie co tydzień podmieniam jakieś 30% wody a i tak po 2/3 tygodniach woda ma kolor srednio ciekawej sraczki


Raz wlanej wody nie wymieniaj w calosci. Jedynie tak jak piszesz podmiana wody, ale w Twoim przypadku, nawet dwa-trzy razy w tygodniu po 10-15% zwlaszcza, ze masz rybke strasznego brudasa.

 
Cytuj
Możliwe że ma to zwiazek z tym że sypie rybce za duzo pokarmu (pełno resztek na dnie) ale ja naprawde niemam pojecia ile pownienem jej tego sypać. Czasami ma taki apetyt że mam wrażenie że zjadła by rekina a czasami nic niechce jeść (sypie jej przeważnie rano i wieczorem )Niech mi ktoś powie ile taka 7 centymetrowa welonka powinna dostawać pokarmu dziennie?


Ryby nie znaja uczucia sytosci. Jadly by bez przerwy. Mozesz jej sypac kilkakrotnie w ciagu dnia tyle pokarmu aby w ciagu minuty go zjadla. A co do resztek to przy podmianie wody odmulaj dno.

 
Cytuj
I jeszcze niech mi ktoś powie jak utrzymac kryształowo czystą wodę w akwarium


Juz wyzej napisalem. Nie przekarmiaj ryby.


Cytuj
2.Tak się zastanawiam czy odgłos silniczka od filtra (dosyc chyba głosny) może jakoś przeszkadzać rybkom??? jak sie postawie w sytuacji mojej rybki że miał bym całe zycie spędzic w szklanym słojiku nieustanie mając w uszach to  :twisted: buczenie to chyba bym #@$@#%$#%.



Na szczescie glosu nie maja :) i nie moga sie poskarzyc, albo szkoda.

Cytuj
3.Mieszkam w Krakowie i był bym wdzięczny za jakis adres dobrego sklepu w którym mozna by nabyć tanio ładne roślinki (w M1 chcą za jedna roślinke 13 zeta- czy to jest normalna cena za kawałek liścia???)


Moge polecic Ci sklep BIOFIL chyba na ul. Kopernika. W google wpisz BIOFIL a napewno znajdziesz wiecej o tym sklepie.

Cytuj
4.jakie roślinki bedą się nadawać do nieogrzewanego akwarium z welonką w środku???


Polecam http://www.holenderskie.aip.pl/

Cytuj
5.W konsekwencji wymiany zbiornika na nieco większy chciałbym kupic jeszcze kilka rybek .Jakie gatunki bedą sie nadawać na sąsiadów welony?
a może krewetki???????


Jaki ma byc ten nowy zbiornik?

Cytuj
6.Mam taki pomysł aby skleic ze soba dwa 50 cm akwaria  :D  co myslicie o takim pomysle??????


A nie lepiej jeden dluzszy. W wiekszym masz wieksze mozliwosci.


Cytuj
no chyba narazie to by było wszystko.Sory że ten topic jest taki bez sęsu ale akwarystyka to dlamnie blackmagic (chociaz moja rybka mieszka juz u mnie jakies 5 miesięcy :wink: ) i nie umiałem tego napisać bardziej sensownie


Mam takie wrazenie, ze boisz sie napisac, przyznac, ze masz nie akwarium a kule. Jesli sie nie myle to wymien ja na normalne akwarium, a w kuli posadz jakiegos kwiatka.
Jesli akwarystyka jest dla Ciebie czarna magia to lepiej jakbys wczesniej, przez zalozeniem baniaka troche poczytal ksiazki lub strony internetowe. A jest co poczytac.

 8) pozdrawiam[/quote]
Zapisane

PanP

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-11-26, 22:01 »
możesz byc na 100% pewny/a że posiadam normalne akwarium tylko ze malutkie.Co do tego brzęczenia to liczyłem na jakąś konkretniejszą odpowiedź :? mam nadzieje że to buczenie nie stanowi problemu...Z jednej strony rybom chyba przeszkadza chałas bo np w niektórych miejscach nie mozna pływac motorówkami po jeziorach żeby nie straszyć ryb a z drugiej np takie pstragi  :P żyją w górskich rzekach ktore buczą napewno o wiele bardzie niż mój filtr. :?:   A moze istnieją jakies bezgłosne/cichutkie filtry ???? No i jeszcze raz poproszę o jakieś gatunki ryb/roślin które nadają się do słotkowodnego nieogrzewanego akwarium o długości 50 cm i szerokości 35 z weloną w środku (niewiem jak mozna to dokładniej napisac :) )
Zapisane

Forum Zwierzaki

niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-11-26, 22:01 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-11-26, 23:36 »
Witam.
Ja Ci nie będe polecać ryb do welonki bo sama doświadczyłam że ta ryba czuje sie najlepiej sama lub w towarzystwie swoich pobratyńców. Z roślinami też jest kłopot, welony to prawde mówiąc ryby które wyglądają najlepiej w akwarium gęsto obsadzonym ale po około tygodniu tych roślin już nie będzie, wyrwą, zeżrą, porozrywają.

Jeżeli chodzi o filtr, chyba lepiej żeby buczał niż żeby go nie było, jakoś nie widze żeby moim rybom to przeszkadzało, w końcu całe swoje życie słyszą(!?) czują ten chałas.

I pare słów co do problemu wody. Możesz podziękować tylko i wyłącznie tej rybie, to straszny brudas, ma błyskawiczną przemiane materii i ile zje tyle wydali a wydala baaardzo dużo, żeby otrzymać względnie dobre warunki w akwarium potrzeba około 40-45l. na jedną dorosłą rybe (welona) inaczej nigdy nie będziesz mieć spokoju.
Rybe karm tak jak Asmi pisał, żeby zjadła na poczekaniu, welony to takie typy że jedzą bardzo dużo, kiedyś śmiałam sie ze swoich że coś mają poprzestawiane w łbach bo jedzą nie ile potrzeba ale kiedy jest okazja czyli ciągle, miałam duże kłopoty z karmieniem innych ryb bo karasie wszystko wchłoneły wreszcie puściły mi nerwy i wywiozłam je do sklepu, mam teraz pielęgnice (meeki) i dopiero teraz w miom akwa nastał spokój a reszta ryb pomalutku zaczyna przyzwyczajać sie do spokoju, zbrojniki wypływają przed przednią szybe, nie boja sie.
Zapisane

PanP

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-11-27, 15:20 »
czyli o dodaniu jakiś roślinek czy nowych gatunków niemam nawet co myśleć??? :roll: a może chociaż jakies teleskopy????
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-11-27, 17:10 »
A jakie ty chcesz mieć akwa?? Przeciez jedna welonka potrzebuje minimum 50 litrow tylko dla siebie...
Zapisane

Raffy

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-11-27, 19:21 »
a ja uważam ze welonki nie powinny być hodowane w akwarii tylko w oczkach wodnych ...
Zapisane

PanP

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-11-27, 23:25 »
ejjjj hallooooooooooooooooo ja się chce tylko dowiedzieć jakie rybki/roslinki nadają się do akwarium w którym pływa welonka .przestańcie mi już pisać o 50 litrowych akwariach :-x prosze o jednoznaczna odpowiedż

pozdrawiam
Zapisane

Asmi

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-11-28, 07:41 »
Podalem Ci adres strony poswieconej roslinom i czego chcesz wiecej. Tak trudno wejsc na te strone i poszukac co sie nadaje do Twojego baniaka? Ja tez bym chcial zeby ktos przyszedl i np. odmulil moje akwa :o . Troche inicjatywy z wlasnej strony :grr: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-11-28, 07:41 »

PanP

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-11-28, 08:50 »
miałem nadzieje że ktoś poprostu będzie wiedział czego welony nie tykaja ale chyba bede musiał eksperymentować.Poza tym forum jest nie poto żeby się wykazywać iniciatywami bo strony z gatunkami roślin to ja juz znam od dawna tylko po to zeby porozmawiać ewentualnie otrzymać jakieś konkretne informacje.No chyba że nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie... :cry:
Zapisane

Essi

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-11-28, 09:12 »
Wydaje mi się, że Harpia ci wyraźnie napisała, że welony zeżrą każdą roślinkę. Może poza sztucznymi, które wyglądają ohydnie, zwłaszcza w komplecie z kolorowym żwirkiem  :?
Co masz na myśli pisząc "teleskopy"? Teleskop to odmiana welonek, chyba, że są też takie rośliny, ale ja ich nie znam.
Zapisane

PanP

  • Gość
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-11-28, 21:31 »
no własnie chodzi mi o ta odmianę welonki :)
kurcze skoro niema szans na chodowanie roslin w akwarium zze złotymi rybkami to może podsunie mi ktos jakis ciekawy pomysł na użądzenie ładnego akwarium?? Narazie myślałem nad ramą z czarnych bazaltów (na tylnej ścianie) + może jakieś plastikowe rośliny gdzieś z tyłu zeby ich nie było zabardzo widac (bueeeeeeeee ja niechce plastikowego zielska  :cry: ) na przodzie rownież jakies większe głaziki i ciemne korzenie(fajnie jak by obrosły czymś zielonym) + ciepłe żółte światło +czerwona welonka i czarny teleskop.Jeżeli ktos będzie miał jakis ciekawy pomysł na dopełnienie mojego obrazu to jak najbardziej niech coś napisze  8)

Jeszcze sie tak zastanawiam czy skały mogą w jakiś znaczący sposób zmieniac chemizm wody....
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-11-28, 22:04 »
Akwarium dla welonów powinno być specyficznie dostosowane, nie wolno używać dekoracji z ostrymi krawędziami, kantami, rogami z osrtymi gałązkami, korzeniami, łupki, skałki odpadają tym bardziej dla teleskopów, nic przyjemnego jak ryba uderzy w taką dekoracje okiem.
U mnie teleskopy najlepiej czuly sie w pustym akwarium, bez roślin, żwiru tylko filtr, tak żyły w lato na balkonie.
Teraz na szczęście pozbyłam sie tych ryb i jestem niesamowicie szczęśliwa, już nigdy nie zrobie tego błędu i nie kupie karasi. (a jak brałam samca to facet mi mówił "weź pani spuść to w kiblu", chyba miał racje)
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #13 : 2005-09-29, 12:18 »
Cześć wszystkim, mam duży kłopot. W moim akwa chyba coś nie tak. Po wymianie za pare dni woda staje się mętna i żółto - brązowa. Chociaż używam przeparatów do niszczenia glonów i przeciw mętnieniu wody no i oczywiście antychlor!!! Poradzcie mi co mam zrobić!!! Help!!!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #14 : 2005-09-29, 13:05 »
cos musi powodować to zmacenie...filtr tego nie wyciąga?

I nie od razu to tylko po pary dniach...hmmm...znaczy ze może masz jakiś korzeń, czy inne cóś co powoduje zmiane zabarwienia. Samo z siebie sie przecież tak nie robi.

Napisz co masz w baniaczku. I tak w ogóle to jest nowe akwa? od początku tak sie robiło, czy od jakiegos czasu?
A robiac podmianke czyscisz dno odmulaczem?

pzdrw
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedz #14 : 2005-09-29, 13:05 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #15 : 2005-09-29, 13:44 »
mnie od razu nasuwa się myśl o niewyparzonym korzniu...
druga rzecz to nieodmulone dno
a trzecia to nadmiar preparatów...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #16 : 2005-09-29, 14:31 »
Korzeni w tym akwarium nie ma, odmulam dno przy każdym wymienianiu wody a pozatym mam cienka warstwę kamyków i glonojady i ksiryski. Filtr tego nie wyciąga coć nie narzekam na niego bo w ciągu godziny przefiltrowuje 2 razy zawartość akwa. Robi mi się to dopiero od niedawna. Wcześniej miałam kłopot z glonami ale ich się pozbyłam. Co można jeszcze zrobić. W tej chwili używam tylko anty chloru i odżyki dla roślin AQUA PLANT B bez azotu i fosforu> :help:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #17 : 2005-09-29, 14:35 »
a moze zaczęłaś uzywać jakiegos srodka i od tego momentu to sie pojawiło? Pomyśl co nowego zrobiłaś w akkwa ze to sie pojawiło.
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #18 : 2005-09-29, 16:29 »
Właśnie chodzi o to że kompletnie nic nowego, a czy może mieć to związek z ilością ryb w akwa?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #19 : 2005-09-29, 16:47 »
większe zanieczyszczenie?
 nie jestem pewna...raczej możete środki , które wlewasz...moze z soba razem jakos nie graja...nieraz tak jest przy srodkach róznych firm, stąd zasada, że należy stosowac wszystko jednej firmy
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #20 : 2005-09-29, 17:17 »
To są środki firmy Tropical. Nawet pokarmy są tej firmy!!! Wymieniłam część wody, ale to niewiele pomogło.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedz #20 : 2005-09-29, 17:17 »

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #21 : 2005-09-29, 17:19 »
A poza tym mam filtr Fan Mikro i 30l wody a on jest na 50. Co mam jeszcze zrobić????
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #22 : 2005-09-29, 18:22 »
hmmm...nie wiem jakmiłybóg!
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #23 : 2005-09-29, 18:38 »
Tak apropo roślinek: polecam ci " Lysimachię" . Bardzo szybko się rozrasta i ślicznie wygląda. Ja sama taką mam. Wiadomo, welonki będą nieco obgryzać, ale powinna się utrzymać
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #24 : 2005-09-29, 18:49 »
Proszę może jednak ktos umie mi pomóć!!! :bigcry: :bigcry: :bigcry:  :cry: :cry:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #25 : 2005-09-29, 18:52 »
no na pewno ta barwa nie bierze sie z kosmosu...musisz mieć coś co ja wydziela...pomyśl co masz w akwariumie prócz kamyków na dnie...a filtr czyscisz?

Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #26 : 2005-09-29, 18:55 »
Tak czyszczę, a oprócz kamyków mam grote z kokosa i dwie roślinki jedna żywa druga sztuczna!!! :sciana:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #27 : 2005-09-29, 18:58 »
może kokos barwi wodę...w końcu to orzech...ale co daje to zmącenie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedz #27 : 2005-09-29, 18:58 »

Majchert

  • Gość
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #28 : 2005-09-29, 20:20 »
Też chciałabym wiedzieć?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: niewiem co tu wpisać... chodzi o Help!!!
« Odpowiedź #29 : 2005-09-29, 20:21 »
trudno wyrokowac jak sie nie widzi..dużo masz za duzo ryb?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.