Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pchły, kleszcze...  (Przeczytany 5664 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« : 2003-12-08, 19:16 »
Co stosujecie (a raczej Wasi ulubieńcy stosują :lol: ), żeby pieskom nie dokuczały pchełki, kleszcze...? Obroże przeciwpchelne, jakiś płyn czy coś innego?
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #1 : 2003-12-08, 19:26 »
Ja (chciałam powiedziec mój pies) stosuję obroże przeciw wszelkiego rodzajom instektom i raz dawaliśmy mu pipetkę, ale to działa tylko wtedy jeśli siem psa nie kompie i nie zmoknie
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #2 : 2003-12-08, 19:32 »
Moja Bela dostała dziś obrożę, ale wcześniej stosowaliśmy taki płyn Frontline. Pcheł nie miała, ale na kleszcze nie za bardzo działał :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #2 : 2003-12-08, 19:32 »

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #3 : 2003-12-08, 19:38 »
W sumie to na kleszcze nie ma środka, który by był tak naprawdę skuteczny. Jeżeli ma wejść to i tak wlezie. uważam, ze te wszystkie obroże są dobra jak są świeżo kupione, a potem to już tylko na "ozdobę". Ale i tak coroku wiosną kupuję Rudiemu takowa obróżkę na wszeli wypadek.
Po cio kupujesz psu obroże na zime?? Przeciez wszystkie kleszcze juz wymarły, albo pochowały siem już gdzieś??
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #4 : 2003-12-08, 19:42 »
Dostała na Gwiazdkę :)
A pchełki są cały rok czy tylko w lato? Bo Bela bawi się często z zabiedzonymi pieskami...
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #5 : 2003-12-08, 19:47 »
a bo ty mówiłaś o kleszczach :oops:  :oops: . Co do pchełek to rzeczywiście dobrze, że masz obroże :wink:  Co to tych bezpańskich piesków to ja nigdy nie pozwalam mojemy psu jakoś specjalnie z nimi przebywac bo nie wiadomo co to za choróbska nois w swoim ciele. Pozatym mój psiak jest agresywny w stosunku do innych psów i nie musz esiem martwić o to czy jakiś kundel do niego podejdzie :)
fajne prezenty dostajesz... ;) a kolczatkę i smycz też dostałaś ;) ;P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #6 : 2003-12-08, 19:58 »
Bela dostała :P Kolczatki to niee.... oj nie.... Smyczy też nie potrzebuje, ma na razie całą. Chociaż chyba niedługo jej kupię, bo ta jest trochę wyblakła... straciła kolorek :-/ No tak, w końcu nylonowa :-/
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #7 : 2003-12-08, 20:01 »
:P :P :P :P :P :P
No kup sobie nową smycz kup. Może jak będziesz grzeczna to Bela Ci kupi jeszcze kaganiec?? :P :P :P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #8 : 2003-12-08, 20:18 »
Jestem grzeczna, po szkoleniu, nie potrzebuję smyczy :P Chodzę grzecznie przy nodze :P :P :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #8 : 2003-12-08, 20:18 »

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #9 : 2003-12-08, 20:34 »
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #10 : 2003-12-28, 19:55 »
ja zawsze na wiosne kupuje mojemu psu obroze od pcheł itp, mam tez szmpon od pasozytow, kiedys kupilam plyn ale nie dzialal zbytnio
Zapisane

awangarda

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #11 : 2003-12-28, 19:56 »
obroze dziadostwo straszne..
ja kupuje zawsze spray w realu tesco czy czyms takim... zwykly najtanszy... i dziala..
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #12 : 2003-12-28, 20:24 »
ja kupuję obróżki
i strasznie mnie wkurza, że w hurtowni weterynaryjnej nie chcą mi jej sprzedawać
jakbym nią miała psu zrobić krzywdę czy coś
rozumiem leki, ale obrożę przeciwpchelną :?:
no, ale to chyba dlatego, że u nich taka obroża kosztuje 10 zł, a u weta czy w sklepie 30 zł... niezła przebitka :?
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #13 : 2003-12-28, 23:20 »
ja stosuje obrózki ale te drozsze mniej smierdza
Zapisane
To piekło nie raj :)

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #14 : 2003-12-29, 10:58 »
Kupuję obróżki. Jak kiedyś psiknęłam Puszka spray'em to strasznie się drapał :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #14 : 2003-12-29, 10:58 »

onka

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #15 : 2003-12-29, 11:06 »
no własnie a propo pcheł ,własnie wrócilismy sobie z gór gdzie psoiaki na wiosce biegaja sobie luzem no i mój goldek jak zwykle nałapał pchełek :twisted: i juz w drugi dzień świat jechałam do marketu kupić jakąs obroże bo by sie zadrapał biedaczek  :roll:
a ,ze do pcheł przyzwyczajony nie jest to tak panicznie reagował,jak go jakaś "ugryzła",że aż piszczał :?
Zapisane

Agnes

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #16 : 2003-12-29, 11:30 »
Beta nosiła w poprzednim sezonie obroże Bayera - Kiltix. Wg mnie obroża naprawde jest dobra, chodziłyśmy razem do lasu, na pola czy łąki to prawie codziennie, a kleszczy prawie nie miała - chyba 3 tylko (my mieliśmy więcej:)) Co do pcheł ciężko mi powiedzieć, bo sunia nie miała pchełek, ale obroża działa przez jakieś 5 miesięcy na kleszcze, na pchły pewnie ciut dłużej. Na opakowaniu pisze, ze przez 7, ale wiadomo, że troszke musieli sobie dodać;) W każdym razie na cały sezon mamy problem z głowy, ew na wakacje można kupić nową...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #17 : 2003-12-29, 12:27 »
mój pies dostaje kropelki Frontline... i działa baaaardzo dobrze, jak w lecie sunia zaraziła się pchłami od psa sąsiadów :/ to po kropelkach wszystkie pozdychały.
Zapisane

alexandra

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #18 : 2003-12-29, 12:32 »
Moja sunia jeszcze nic nie stosowała (ma 3 mc), ale bardzo dużo dobrego słyszałam od wielu osób o Frontline w kropelkach, i zapewne jeśli nic lepszego nie wymyślą to to zastosujemy. A tak przy okazji kiedy radzicie dokonać pierwszego zakrapiania Frontlinem? Słyszłam że niektórzy zaczynają używanie nawet od końca lutego? Robicie to sami czy u weterynarza i jak często? Czy oprócz Frontline używacie np. obroży dla dodtakowej ochrony?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #19 : 2003-12-29, 13:12 »
ja zaczynam zakraplać dopiero w kwietniu, maju, a czasem nawet troszkę później jak mi się zapomni ;). Zakraplam sama w domu, choć kropelki kupuję u weterynarza. Oprócz Frontline nie używam nic więcej ;). Kiedyś miałam szampon przeciwpchelny ale on chyba i tak nic nie dawał, więc służył jako zwykły szampon do mycia.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #20 : 2003-12-29, 13:26 »
Ja JUŻ nie sotsują oborozy poniewaz nie słuzyła mojemu psu. Teraz kupuję takie kropelki i działają.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #20 : 2003-12-29, 13:26 »

paolinka

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #21 : 2003-12-29, 13:40 »
Ja rowniez polecam frontline, tyle ze ja mam w sprskiwaczu, podobno lepsze  8)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #22 : 2003-12-29, 16:10 »
Ja kupuje obroże i jest jeszcze taki srodek, który mozna kupić w dobrych sklepach zoologicznych biało-niebieska butelka, nie pamietam nazwy :? U  mnie jest podobnie jak u Onki pies chyba wogóle nie wie co to pchła, jeszcze nigdy ich nie miała, naszczęście :)
Zapisane

paolinka

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #23 : 2003-12-29, 16:14 »
No wlasnie ten bialo- niebieski srodek to front line  :lol:
Niestety taka mala buteleczka kosztuje ok. 40 zl, a trzeba spryskac kilkadziesiat kropel, wiec musze kupowac 2 buteeczki na raz (2 psy).
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #24 : 2003-12-29, 16:18 »
Paolinka, taki biały pojemnik z niebieskim "dziobem" :lol: (nie wiedziałam jak to nazwać :) )???
Tak, tani to on nie jest :?
Zapisane

paolinka

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #25 : 2003-12-29, 16:31 »
Hmm....
Nie, to jest takie male ksztalt dezedorantu, ma niebieska obwodke obow spryszkiwacza, tam gdzie wylatuje plyn jest biale ;)
Butelka ma 100ml.
Dokladna nazwa to "FRONTLINE (fipronil) spray pompe" :) Ma rozpylacz doujacy 0,5 :D Jakby ktos pytal ;)
Na prawde polecam
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #26 : 2003-12-29, 17:59 »
Moja Niunia pchełek nie ma, ale jak to było wcześniej - nie wiem. Chociaż na pewno miała z nimi doświadczenia... Ale nawet w schronisku nie 'złapała' pchełek.
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #27 : 2003-12-29, 18:00 »
Ale takie środki w spreyach i w płynie sa tylko do pierwszego mycia no nie?? bo potem siem to wypłukuje??
Osobiście zawsze używam obrożek i działa. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #27 : 2003-12-29, 18:00 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #28 : 2003-12-29, 18:04 »
kropelki się wchłaniają do krwi więc po kąpieli działają dalej...
Zapisane

Puppy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #29 : 2003-12-29, 18:16 »
... mój 1,5 roczny niuniek jest zwykle smarowany frontlinem.. ale tym na całe ciało, nie to "tylko na kark" ... i muszę przyznać, że albo ja jestem jakąś pierdołą, albo frontline jest niesamowity, albo mój psiur ma niesamowite szczęście.. ale nigdy (chyba) odpukać nie miał kleszcza..
Dlatego że domyślam się że ta pierwsza wersja, apropos mojej pierdołowości, może być prawdziwe :] dlatego wytłumaczcie mi jak to paskudztwo wygląda.. no wiem wiem.. małe czarne.. ale dokładniej..
czy łatwo to świństwo dojrzeć? maluch jest często pieszczony i tarmoszony, więc dokładnie się go "obmacuje"... jakiej wielkości się spodziewać, i jak mogę mieć pewność że to kleszcz a nie jakiś strupek..

To mój pierwszy pies.. a nigdy kleszczora nie widziałam .. chyba :oops: help
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.125 sekund z 29 zapytaniami.