Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kompciu:)  (Przeczytany 1079 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dunieczka19

  • Gość
Kompciu:)
« : 2004-02-15, 21:55 »
Mam pytanie :?:

Jak często kąpiecie swoje pupile??
Wet zabronił mi tego robić, ponieważ niszczy to jakieś ochronne bakterie na futrze. Za to moja kumpela kompie swojego pekinczyka raz w tygodniu!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kompciu:)
« Odpowiedź #1 : 2004-02-15, 23:39 »
Zaley jaki to psiak, jaki rodzaj sierści itd itp. Generalnie - im rzadziej, tym lepiej. I nie są to bakterie a raczej płaszcz lipidowy, który chroni skórę psa.
Jeśli psiak nie usmarował się w czymś śmierdzącym i nia ma absolutnej konieczności kąpania - to nie kąp.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kazuja

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #2 : 2004-02-16, 10:35 »
nie powinno sie czesto kompac psa, ze wzgl na to ze zmywa sie naturalny tluszcz ze skory, ktory ma wlasciwosci ochronne. jesli pies jest brudny po spacerze to najlepiej splukac go chlodna woda bez zadnych szmponow czy mydel.
tylko w sytuacjach awaryjnych powinno sie myc psa detergentami.
poza tym czeste "kapiele" moga spowodowac u psow alergie roznego rodzaju...niestety.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kompciu:)
« Odpowiedz #2 : 2004-02-16, 10:35 »

olc!a

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #3 : 2004-02-16, 10:43 »
Dość często trzeba Niuńkę opłukać wodą - jest straszną pokraką, np. ostatnio jak biegła, to pośliznęła się i przewróciła na bok w błoto :roll: A taka normalna kąpiel (+szampon) niezbyt często, zawsze po cieczce i czasami jak się w czymś śmierdzącym wytarza :?
Zapisane

Dunieczka19

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #4 : 2004-02-16, 11:53 »
Wczoraj wytarłam Smigusia ciepłym, mokrym ręcznikiem (ale się zrobiła z niego kulka :) ) Dopiero rośnie mu sierść, ale jak będzie długa (wiadomo pekinczyk :D ) to dopiero będzie :) . Pozdrówka ;)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Kompciu:)
« Odpowiedź #5 : 2004-02-16, 19:59 »
Cytat: kazuja
nie powinno sie czesto kompac psa, ze wzgl na to ze zmywa sie naturalny tluszcz ze skory, ktory ma wlasciwosci ochronne. jesli pies jest brudny po spacerze to najlepiej splukac go chlodna woda bez zadnych szmponow czy mydel.
tylko w sytuacjach awaryjnych powinno sie myc psa detergentami.
poza tym czeste "kapiele" moga spowodowac u psow alergie roznego rodzaju...niestety.


zgadzam sie dosłownie :wink:
Zapisane

onka

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #6 : 2004-02-17, 09:50 »
a wszystko zalezy od rasy jak juz ktos wczesniej napisał
mam dwa psy goldena i chinskiego grzywacza (owłosionego  :wink: )
tego drugiego kąpie raz w tygodniu specjalnymi szamponami,do tego odzywki itd
cóz taki urok ras ozdobnych  :roll:  
oprócz tego codziennie po powrocie ze spaceru jesli mała jest "ubłocona" równiez jest kąpana (i nie ma mowy tutaj o tylko spłukaniu jej wodą  :?  niestety ) tylko  całe podwozie = łapy i brzuch specjalnym szamponem :roll:
cóz taki pies taka pielęgnacja

wiec jesli ty masz pekińczyka czeka cie to samo (chyba,że pies nie będzie wystawiany wtedy pewnie nie będzie ci przeszkadzała przebarwiona sierść )

no a golden to golden:) wytapla sie w błotku, wyschnie i samo odpanie i jest czyściutki :) kapie go tylko wtedy kiedy śmierdzi jak skunks  :wink:
Zapisane

Mlody

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #7 : 2004-02-17, 10:08 »
Ja kapie psa raz na rok...
Zapisane

Flaś

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #8 : 2004-02-17, 14:57 »
No własnie, jak to jest z tym kapaniem ??? Ja mam Beagla i nie wiem co ile go kapac ???

Teraz to po kazdym spacerku do wanienki wkladam bo cale podwozie ma doslownie czarne, ale ja go tylko splukuje letnia woda i koniec ... Na 100% wiosna, jak juz bedzie cieplo i sucho, to calego wykapie ale teraz to nie ....  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kompciu:)
« Odpowiedz #8 : 2004-02-17, 14:57 »

onka

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #9 : 2004-02-17, 15:09 »
Cytuj

Ja mam Beagla i nie wiem co ile go kapac

zawsze jak zajdzie taka potrzeba :wink:
teraz sa takie  "psie" kosmetyki,ze nie szkodza psu wcale
i powtarzam zalezy od rasy   :)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #10 : 2004-02-17, 15:10 »
Tak - wszystko zalezy od rasy... psy dlugowlose no po prostu trzeba kompac... Tym bardziej jakies biale... a co do beagle Flaszeczka komp go jesli bedzie naprawde baardzo brudny! I lepiej nie uzywaj zadnych szponow (jest kilka dobrych dla beagle , ale jesli masz kupic taki pierwszy lepsy ot wohole nie kupuj). Od szamponow takich badziewnych, ale tes i samej wody siersc beagle staje sie twarda i po prostu wyblakla  :?  Mojego Snoopcia umylam do tej pory 3 razy bo naprawde byl brudny... a narazie wyglada jak pies wiec nie ma potrzeby
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Kompciu:)
« Odpowiedź #11 : 2004-02-18, 14:32 »
Kąpię Misię na wiosnę, dwa a czasem 3 razy w lecie i raz jesienią. W zimie kąpie się w śniegu :wink:
Moja psinka łatwo się brudzi, bo jest biała i nie ma zbyt krótkiej sierści...
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

olc!a

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #12 : 2004-02-18, 15:20 »
Nie wszystkie psy długowłose o jasnej sierści trzeba często kąpać. Np. podhalany, psy pierenejskie i większość innych psów górskich ma jasną, dość długą sierść, a nie zaleca się często ich kąpać. To wszystko zależy głównie od rasy :wink:
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Kompciu:)
« Odpowiedź #13 : 2004-02-18, 17:38 »
A co jeśli piesek to kundelek? :)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Flaś

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #14 : 2004-02-18, 17:41 »
A kundelekt o nie rasa ?? :mrgreen:  A tak na serio, to jakie pieski przypomina twoja piękna ???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kompciu:)
« Odpowiedz #14 : 2004-02-18, 17:41 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kompciu:)
« Odpowiedź #15 : 2004-02-18, 17:42 »
A jakie to ma znaczenie? Bardziej istostna jest struktura włosa. Są takie, które wyschną, wystarczy przeczesać i jest ok, a są takie, gdzie bez kąpieli ani rusz.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Flaś

  • Gość
Kompciu:)
« Odpowiedź #16 : 2004-02-18, 17:45 »
Masz racje Mysiu, nie zastanawialam sie nad tym .... :|
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Kompciu:)
« Odpowiedź #17 : 2004-02-19, 17:32 »
Ja staram sie kapac jak najrzadziej,jednak nie czesciej niz co 5-6 miesiecy.Collie (i Sheltie z reszta tez) maja taki rodzaj wlosa,ze czeste kapiele im szkodza.Po kazdej kapieli wypada im caly podszerstek,ktory odrasta ładne pare miesiecy,w tym czasie pies jest "łysy" i wyglada troche jak mieszaniec collie. :?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 26 zapytaniami.