Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: jestem jaki jestem  (Przeczytany 5153 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
jestem jaki jestem
« : 2004-03-03, 21:31 »
to wcale nie reklama programu michała wiśniewskiego,ale taki temat o tym,czy mamy jakieś swoje ułomności i jak sobie z nimi radzimy.może ktoś z was ma wade wzroku,słuchu,nie może chodzić o własnych siłach,ma cukrzyce,albo inne choroby,przypadłości...a moze to wcale nie sa ulomnosci.ja mam chore serce.kiedys trenowałam biegi,ale potem okazało się,że mam wade serca i koniec z biegami.bylam duzo w szpitalu,jezdzilam na rozne badania i takie tam.na poczatku czulam sie bardziej chora psychicznie.nie chcialam nic robic.wczułam się w to,ze jestem chora i zylam jak ofiara losu.potem zrozumialam,ze to nie tak.zobaczylam w szpitalu,ze sa dzieci,ktore jeszcze nie sa na tym swiecie,a juz maja wykryta wade serca i im trudniej bedzie pogodzic sie z tym pozniej,tak jak i rodzicom.a ja musze sie wziac za siebie.juz nawet biegam za tramwajami ;) jak myslicie,czy taka inna storna naszej osobowosci ma wplyw na nasze zycie?czy mozna normalnie zyc??
Zapisane

siba

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #1 : 2004-03-03, 21:43 »
Wlasnie ludzie na cos chorzy sa czesto wiele silniejsi od zdrowych. Musza pokonywac bariery , ktore stawia im na drodze ich wlasny organizm i psychika .
Szkoda tylko, ze los jest tak niesprawiedliwy. Kiedys wierzylam w prawo karmy , ze nasze cierpienia sa zarazem naszym zbawieniem ,odkupieniem zlych uczynkow z poprzednich wcielen. A teraz juz wiem , ze to g...no prawda, po prostu zycie jest ku.....ko niesprawiedliwe bez zadnego powodu.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #2 : 2004-03-03, 22:00 »
Prawda.
Zazwyczaj coś trafia w najlepszych ludzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jestem jaki jestem
« Odpowiedz #2 : 2004-03-03, 22:00 »

Ash

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #3 : 2004-03-03, 22:05 »
Prawda. I cholernie mnie frustruje wlasna bezsilnosc w tym zakresie  :(
Zapisane

kraksa

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #4 : 2004-03-03, 22:17 »
mnie też... na szczęście jedyna doległość to... wczesne dojżewanie i eksperymenty e centrum zdrowia dziecka ,ale jestem wdzięczna lekarzom że mnnie z tego wyprowadzili bo gdybym trafiła do jakiegoś pachołka do albo bym miała ze 2 metry albo bym pozostała przy 140 cm.... a teraz jestem w miare normalna... :P  :lol:  :P
Zapisane

Tafta

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #5 : 2004-03-03, 22:22 »
Los nie jest sprawiedliwy. Prawda stara jak świat.
Zgadzam się z tym, że ludzie chorzy czy w jakiś sposób 'ułomni' są tak naprawdę silniejsi od innych. Doceniają to co mają i cieszą się z pozornie wydawałoby się zwykłych, prostych rzeczy. Walczą, nie poddają się, cieszą się życiem. Są dla mnie wzorami do naśladowania :)
Ja czasami się zastanawiam czy życie to nagroda czy kara? Może nie każdy to zauważa, ale i tak wszyscy zmierzamy w jednym kierunku: za nieobliczalne wrota Królestwa Śmierci. A tam wszyscy będziemy równi ;)
Nikt nie jest doskonały. Nie ma ludzi całkowicie zdrowych - i chodzi mi tu zarówno o ciało jak i o duszę.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #6 : 2004-03-03, 22:33 »
Cytat: Ash
Prawda. I cholernie mnie frustruje wlasna bezsilnosc w tym zakresie  :(

tak ....
Zapisane
To piekło nie raj :)

kasia

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #7 : 2004-03-04, 08:14 »
Tak to już jest. Jak coś spada na człowieka, to hurtowo  ;)
Ja od kilku lat walczę z alergią na wszystko, co można zjeśc praktycznie...  :roll:
Mam genetycznie obciążone stawy (po mamusi), a kolana dodatkowo jeszcze po tatusiu, co skutkuje ciągłymi bólami, problemami itd. Zdarza się, że w ogóle nie umiem wstać, albo ruszać ręką...  :roll:
Dodatkowo od jakiegoś czasu coś nie jest w porządku z moim sercem, ale oczywiście boję sie iść do lekarza  :oops:
Zapisane

iwa

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #8 : 2004-03-04, 11:57 »
kasia nie bój się!idź...chociaż świat z chorym sercem wywraca się na początku do góry nogami,to potem jest normalnie.trzeba tylko nauczyć się z tym żyć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jestem jaki jestem
« Odpowiedz #8 : 2004-03-04, 11:57 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #9 : 2004-03-05, 09:16 »
Mam wielgaśne znamię na nodze. Nie wygląda ono pieknie, wręcz przeciwnie wręcz odrzucająco. Kiedyś jak byłam mlodsza taka dziewczyna na wf zaczęła się ze mnie naśmiewać. Podłamałam się i przez dobre 2 lata wogóle nie chodziłam na wf. Cały czas miałam wrażenie, że wszyscy się na mnie lampią i wogóle czułam się jak jakiś odmieniec i ofiara losu.
Teraz jednak trochę zaczynam się przełamywać. Wyglądam jak wyglądam. No trudno. To moja sprawa. Nic nie zmienię, musiałam nauczyć się z tym zyć. Jest mi trochę łatwiej, ale na wf ćwiczę i tak tylko w długich spodniach. Tak do końca nie umiem się chyba przełamać. Mam nadzieję jednak, że to przyjdzie z czasem i będę potrafiła zaakceptować siebie taką jaką jestem.
Zapisane

Gerda

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #10 : 2004-03-05, 10:58 »
ja noszę okularki, na zmianę pogody kręcą mnie ręce i nogi (czyżby młodociany reumatyzm ??? :P) wyglądam jak wyglądam i jakoś z tym żyję, ale czasami mam prawdziwe doły z tego powodu :roll:
Zapisane

kareena

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #11 : 2004-03-05, 11:44 »
A ja mam wadę słuchu i przez to wadę wymowy .. troche utrudnia mi to kontakt z otoczeniem :roll: to że nie muszę migać i mogę się słownie z kimś porozumieć to duża zasługa mojej mamy ktora nie załamała sie i dużo ze mna popracowala. Efekty są! ;)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #12 : 2004-03-05, 12:47 »
ja nosze okularki +5 mam krzywy kregoslup i nosze aprat na zeby
Zapisane
To piekło nie raj :)

golden

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #13 : 2004-03-05, 12:56 »
ja godze sie z tym, ze jak na moj wiek jestem niskim kolesiem :) to jest akurat proste, mozna sie ludzic ze sie "jeszcze wrosnie", nie wiem, moze w moim przypadku tez tak bedzie... choc watpie.
Klopoty z kregoslupem - dla mnie to tez nie nowosc. po wpadnieciu pod samochod minimalnie przesuwaja mi sie dwa kregi. Uciazliwe, czesto musze tak sie prostowac, az cos mi szczeknie w kregoslupie...  :P

To jest akurat nic, na szczescie nie spotkalo mnie nic gorszego.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #14 : 2004-03-05, 15:53 »
Cytat: kasia
Zdarza się, że w ogóle nie umiem wstać, albo ruszać ręką...  :roll:
Dodatkowo od jakiegoś czasu coś nie jest w porządku z moim sercem, ale oczywiście boję sie iść do lekarza  :oops:


Oj kasiu kasiu.. nie rozsypuj się tak szybko ;)
I masz do lekarza zasuwać!

Ja mam jedynie oqlarki, -0.5 i -1.0, ale leza gdzies w szufladzie, nie nosze ich, bo brzydko w nich wygladam :oops: :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

jestem jaki jestem
« Odpowiedz #14 : 2004-03-05, 15:53 »

kareena

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #15 : 2004-03-05, 16:01 »
ale w klawisze trafiasz wiec jest ok ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #16 : 2004-03-05, 17:06 »
Cytat: iwa
kasia nie bój się!idź...chociaż świat z chorym sercem wywraca się na początku do góry nogami,to potem jest normalnie.trzeba tylko nauczyć się z tym żyć.

Wiesz, bardziej chodzi mi o moich rodziców - mieli już wystarczająco kłopotów ze mną... Nie wyobrażam sobie,zbeym im teraz miała powiedzieć, że mam takie kłopoty z sercem i chce iśc do lekarza...  :roll:
Zapisane

Gerda

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #17 : 2004-03-05, 17:28 »
twoi rodzice na pewno to zrozumieją :) jedno ma się tylko zdrowie i trzeba o nie dbać, ale jak jest coś nie tak to naprawdę nie zwlekaj i idź do tego lekarza ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #18 : 2004-03-05, 18:05 »
Cytat: kareena
ale w klawisze trafiasz wiec jest ok ;)


non traifam traaifan...

:lol:
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #19 : 2004-03-05, 18:09 »
Mój tato mi zawsze gada, że jak tak dalej będę stukać w klawiaturę stukać to zeza dostanę :P (dofciapny :P)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #20 : 2004-03-05, 18:21 »
ael mazsz doewcipnegod tatr

:lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jestem jaki jestem
« Odpowiedz #20 : 2004-03-05, 18:21 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #21 : 2004-03-05, 18:36 »
Ja kiedyś spadłam ze schodów i miałam pęknięte 3 kręgi w kręgosłupie. Teraz ciągle mi doskwiera i nie mogę robić paru rzeczy. Nie mogę biegać, skakać, schylać się, podnosić rzeczy cięższych niż 2 kg, uprawiać aerobiku ale i tak czasem mnie boli np. teraz.
No ale to nie koniec świata, dużo gorsze nieszczęścia się zdarzają a poza tym nauczyłam się już tak żyć ostrożnie.
Zapisane

kasia

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #22 : 2004-03-05, 21:30 »
No ale nawet nieistotne z pozoru rzeczy potrafią byc problemem. Ja np. z powodu uszkodzonych kolan nie potrafię zrobić przysiadu.  Mało tego, ja nawet nie potrafię przykucnąć, że o wstaniu później nie wspomnę... I bywa to uciążliwe, bo ludzie mi sie przyglądają. Nawet na lekcjach historii czasami kobieta robi nam jakieś ćwiczenia i strasznie niezręcznie jest się tłumaczyć przy całej klasie dlaczego stoję jak ten kołek...
Zapisane

Gopi

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #23 : 2004-03-06, 09:52 »
Ja na prawe ucho bardzo słabo słyszę, to jest dla mnie nieco uciążliwe, ale czasem się też przydaje, jak np. nie chce słuchac czyjegoś paplania, to się opre o coś lewym uchem i już :P No i ostatnio zaczyna mi sie pogarszać wzrok, jak wszystkim zresztą w mojej rodzinie :roll: Ale kupiłam sobie książkę "widzieć bez okularów", może dopóki nie muszę jeszcze ich nosić, to mi to coś pomoże :)
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #24 : 2004-03-09, 11:46 »
Ale Wiśniewski ma fryzę teraz :? Białe włosy, widziałam w reklamie :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #25 : 2004-03-09, 12:35 »
To nie jest temat o Wiśniewskim ale też zauwazyłam. Lepiej na pewno wygląda niż w tych obleśnych czerwonych :?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #26 : 2004-03-09, 14:58 »
A ja w miarę niedawno[ok pół roku temu]miałam naderwane coś przy kręgosłupie.. Stało się to na lekcji wf;/ Chodziłam potem dość długo na rehabilitację, siedziałam jak kłoda, musiałam smarować się maściami, bandazami itp.. Tragedia.. Na dodatek, pani rehabilitantka powiedziała mi, że gdyby zgięło mnie 2 cm niżej, to miałabym po kręgosłupie, i że miałam ogromne szczęście..To był straszny szok.. ;/
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #27 : 2004-03-09, 15:53 »
Cytat: pat
ja nosze okularki +5 mam krzywy kregoslup i nosze aprat na zeby


Ja tak samo :roll: Aparatu coprawda nie mam ale będe mieć :roll:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

jestem jaki jestem
« Odpowiedz #27 : 2004-03-09, 15:53 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #28 : 2004-03-09, 20:25 »
"slpea" tez jestes ?? hehe
Zapisane
To piekło nie raj :)

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
jestem jaki jestem
« Odpowiedź #29 : 2004-03-09, 21:31 »
Jak chodziłam do przedszkola to musiałam nosić przez rok chyba okularki. Ale jak ja to zawsze mówię: "to było dawno i nie prawda" :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.